Кори за баница в Германия

  • 7 013
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 002
Я разкажи малко по/подробно как точно я правиш тая баница. Аз купувах от турските магазини миналата година същите кори и ги опитах. Но баницата стана малко суха, може би защото корите са дебелички. Сега тъкмо пак купих и тъкмо обмислях какво да правя за да не е толкова суха.
ако сложиш повече мазнина , просто става по-мазна , а не по-сочна ...
варианта , който  знам е -  баницата се полива с  една малка бутилка газирана вода ( може и лимонада и други от сорта , а май може и само вода ) , накрая , когато корите са наредени ,преди да се сложи да се пече , и става много хубава ...

# 16
  • Мнения: 7 803
не са лоши корите но теzи zа щрудел става по готина баница
Да, ама тях ги има основно в Австрия. Тук почти не се срещат Confused
не е вярно аz съм ги виждала в кауфланд

# 17
  • Мнения: 3 146
Що ми се струва, че тази тема е за готварския форум.... Mr. Green

# 18
  • Мнения: 978
А не продават ли подбни немски кори? Защо трябва да ги купувате от турски магазини?

Май ще ме запалите и мен да врътна една и занеса на свекъра и свекървата. С късметчета.

Я кажете дрян сега откъде да намеря. Wink


# 19
  • Мнения: 3 880
А не продават ли подбни немски кори? Защо трябва да ги купувате от турски магазини?

Май ще ме запалите и мен да врътна една и занеса на свекъра и свекървата. С късметчета.

Я кажете дрян сега откъде да намеря. Wink




Не, германците явно нямат приложение zа наШенските кори newsm78 има раzни бутертеста 100 вида, но не и от тънките кори...
А zа дрена сега ме подсети, че в парка, където водех малката лятото да играе съм виждала дрянови дръвчета и ако не ме домърzи може и да отида посъбера малко zа новогодиШната баница Laughing Иначе ги пиШа на хартийки и zавивам в алуминиево фолио..

# 20
  • Мнения: 3 880
Що ми се струва, че тази тема е за готварския форум.... Mr. Green

Че какво ги интересува в готварският, че в Германия в Кауфланд пуснали били кори zа баница и на кой рафт точно са ги подредили Laughing Wink Те си имат навсякъде и едва ли Ще е такава сенzация zа тях, а виж ние как се zарадвахме веднага Laughing

# 21
  • Мнения: 978
Не съм виждала дрян по наште земи. Може и да има.
Какво пишете на късметчетата? Дайте някакви идеи.
Баницата- обикновена с яйца и кисело мляко ли е?

# 22
  • Мнения: 4 399
Що ми се струва, че тази тема е за готварския форум.... Mr. Green

А на мене що ми се струва че се опитваш да се заяждаш дори и 1 ден преди Коледа?newsm78

Благодаря за съветите ви.Ще опитам да и сложа повече вода преди да я сложа да се пече. Яйца слагам на око 2-3, но аз правя само част от корите със сирене, останалите ги навивам с ябълка, защото не обичам тиква.
С многолистното тесто ще стане при всички случаи много добре, но това вече не е БГ баница. А и не става за постната баница на Бъдни вечер защото тестото е маслено.

Успех с баниците, аз отивам сега да слагам боба, пък баницата я оставям за утре.Laughing

# 23
  • Мнения: 978
Слагай боба! Аз изядох половин тава вече.  Embarassed Ние ще празнуваме по европейски. Свекърва ми ще готви, и ще караме цялия празник у тях. Едни ,ястия, предястия........мани, мани. Но догодина ще го направя по нашенски. Laughing

# 24
  • Мнения: 3 146
Само ти се струва! То големи описания как точно се правела , кой какво слагал , как се била получила и т.н. Написах го във връзка със станалото много модно напоследък местене на теми. И сега ме учудва, че тема ,. която наистина не е за тук си стои. Абсолютно нищо лично, просто ако трябва да спазваме някакви принципи нека ги спазваме, а?

# 25
  • Мнения: 7 430
Мамо Кенга, не се впрягай де  Wink празници са Peace ами да ти кажа и аз едни хубави кори за баничка да опиташ Grinning
На марката President's Choice са - пише "Butter puff pastry" - купени са от Лаблау, но мисля, че трябва да ги има и в Макси Laughing
Опитай и няма да съжаляваш - аз за почти 3 г до сега по-хубави не съм купувала Wink

# 26
  • Мнения: 150
нали за коледната баница говорите, а не за бъдни ве4ер?

# 27
  • Мнения: 7 430
Звездичке, я да се похвалиш с баницата или тя вече е изядена Wink

# 28
  • Мнения: 978
Звездата не я мисли. Тя е кулинарка от класа.

# 29
  • Мнения: 1 178
Какво пишете на късметчетата? Дайте някакви идеи.

В тази тема е пълно с интересни рецепти и късметчета, много хубава тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12554.msg228178#msg228178
аз за утре ще правя постната питка на Хонда.
Много съжалявам, но у нашето село, няма кауфланд, има един турски магазин, но е толкова мръсен и занемарен, че ми се отщява да влезна вътре.
А как ми се яде баница,   eat със сиренце, ммммм

Последна редакция: пт, 23 дек 2005, 23:24 от megstar

Общи условия

Активация на акаунт