Ползвате ли сухи супи и бульони?

  • 10 820
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте!

И аз съм от тези, които не използват готови супи, продукти и подобни полуфабрикати. И не само заради боклуците, които слагат в тях, но най-вече заради еднаквият вкус, който имат всички подобни "добавки". Аз точно това искам да попитам, има ли някой, който да е опитал супа или бульон сготвени наистина добре, без полуфабрикатни добавки и да харесва супа с прибавени такива?

Аз супи ( особено бульони и консуме)в БГ не ядях, точно заради еднаквият им вкус. От както съм в Чехия супата е едно от любимите ми яденета (а тук особено събота и неделя, задължително на масата има първо и второ). Ама чак тук се научих да я правя според всичките и правила и с много зеленчуци и кости.  Има толкова интензивен вкус, който просто не може да се наподоби с някакъв купен бульон.

Та, още веднъж - не мислите ли, че вкусът е много уеднаквен? newsm78

Последна редакция: ср, 02 ное 2011, 09:09 от natalyna

# 61
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
И на мен ми е интерсно, като оставим настрана всичко останало, вкусът е отврат - не се яде, а да се нарича и вкусно... 


че готовите бульончета са направени от...кости.....+ подправки(нЕкакви си)....

Бульон по принцип в домашни условия се прави от кости, съмнявам се в обсъжданите да има нещо такова.

Последна редакция: вт, 01 ное 2011, 23:20 от ahasver

# 62
  • Мнения: 5 001
...., има ли някой, който да е опитал супа или бульон сготвени наистина добре, без полуфабрикатни добавки и да харесва супа с прибавени такива?

.....Та, още веднъж - не мислите ли, че вкусът е много уеднаквен? newsm78

Зависи как е израснал даденият човек.....Ако е отгледан с изкуствени неща...Вкусът си го търси...Аз например съм израстнала без изкуственяци.....Не ползвам такива в кухнята ми и също като теб си готвя с натурални подправки.....зА МЕН ВКУСЪТ Е НЕЗАМЕНИМ на така сготвена храна....!

# 63
  • София
  • Мнения: 873
също подкрепям мнениеот че като слагаш примерно Пикантина на всяка манджа и супа стават еднакви на вкус. вече безпогрешно мога да разпозная кога са ми слагали пикантина в яденето когато сме на ресторант.

# 64
  • Мнения: 3 830
Сухи супи не ползвам, както и сухи картофени пюрета и т.н..
Понякога ползвам бульон зеленчуков или пилешки, но това е сравнително рядко. Предпочитам да си го правя сама бульона със зеленчуци и подправки.
Ползвам и сухи зеленчуци за почти всички ястия и съм много доволна. Те са сушени на малки кубчета, които после набъбват в манджите и мисля, че нямат консерванти, поне на плика така пише.

# 65
  • София
  • Мнения: 873
Сухи супи не ползвам, както и сухи картофени пюрета и т.н..
Понякога ползвам бульон зеленчуков или пилешки, но това е сравнително рядко. Предпочитам да си го правя сама бульона със зеленчуци и подправки.
Ползвам и сухи зеленчуци за почти всички ястия и съм много доволна. Те са сушени на малки кубчета, които после набъбват в манджите и мисля, че нямат консерванти, поне на плика така пише.

ще споделиш ли повече че ме заинтригува?

абе незнам на вас, но на мене пюрето на прах винаги ми е имало вкус на картон. Отвратително!

# 66
  • Мнения: 11
Използвам само сушени зеленчуци, бульончета , сухи супи и други сосчета са отдавна забравени. Картофено пюре правя само от картофи ( в микровълновата се варят за 10мин), тези сухите стават като лепило. Не че не си хапваме химия , но се ограничаваме доколкото е възможно.

# 67
  • Мнения: 3 830
Сухи супи не ползвам, както и сухи картофени пюрета и т.н..
Понякога ползвам бульон зеленчуков или пилешки, но това е сравнително рядко. Предпочитам да си го правя сама бульона със зеленчуци и подправки.
Ползвам и сухи зеленчуци за почти всички ястия и съм много доволна. Те са сушени на малки кубчета, които после набъбват в манджите и мисля, че нямат консерванти, поне на плика така пише.

ще споделиш ли повече че ме заинтригува?

абе незнам на вас, но на мене пюрето на прах винаги ми е имало вкус на картон. Отвратително!

# 68
  • на края на света.....
  • Мнения: 46
Готови супи не ползвам,предпочитам да си сготвя натурална с зеленчуци PeaceНо си признавам ,че ползвам от бульоните понякога за да подсиля вкуса Close

# 69
  • Мнения: 0
Здравейте, напълно съм съгласна, че са изключително вредни, дори детето ми разви алергия, така че предпочитам да отделям повече време за домашно приготвени супи, дори да е по-рядко,

Между другото скоро открих на центъра едно заведение, от което от време на време взимам супички за децата - наистина са много вкусни и пресни Супатерия на Славейков.. жалко, че не мога да минавам по-чсто, но ви препоръчвам

Simple Smile

# 70
  • Мнения: 2 018
вредни, вредни, ама ако бяхте пуснали анкета кой знае какви щяха да са резултатите.  Wink
използвам много рядко и така като се замисля само телешки при варене на езици, че ми е такава рецептата и много вкусно става.
избягвам ги - уеднаквяват вкуса на всички ястия. 

# 71
  • Мнения: 31
Бо_ наистина че уеднаквяват  вкуса на всички ястия. 
Пробвала съм ги, но домашно приготвената супа ми е по вкусна и предпочитаме такава.
Купувам си телешки кокали и си приготвям бульон ,консервирам в буркани или замразявам според количеството.

# 72
  • Мнения: 2 018
Бо_ наистина че уеднаквяват  вкуса на всички ястия. 
Пробвала съм ги, но домашно приготвената супа ми е по вкусна и предпочитаме такава.
Купувам си телешки кокали и си приготвям бульон ,консервирам в буркани или замразявам според количеството.

 Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 873
estellia благодаря!

# 74
  • Мнения: 4 303


Та, още веднъж - не мислите ли, че вкусът е много уеднаквен? newsm78
Мисля. Това е и една от причините изобщо де не ползвам добавки, дори и такива, в които няма мононатриев глутамат.
Не всяка подправка или зеленчук (сушен или не) са подходящи за различните ястия, отделно.

Общи условия

Активация на акаунт