Зле ли се отразява пътуването на бебето?

  • 1 968
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 711
И ние това лято ходихме до Бургас. Крис тъкмо беше навършил 6 месеца. Върнахме се с влака Laughing  Laughing  Laughing . Нямаше проблеми. Той си ми е кротък по принцип. Но си взехме билети за първа класа. Ако ви се налага да пътувате с влакове, знайте, че понякога има специален вагон за инвалиди с място за колички. Много е удобно за детските "мерцедеси". Хайде от мен Бон Воайаж!

# 16
  • Мнения: 429
Цитат на: nadia
МНого съм пътувала с децата - Пловдив - Смолян , Пловдив - Русе .Пловдив - морето... Няма проблем , стига да имат удобно столче за кола , ако трябва да се спира по-честичко , и да , най-важното е майката да е спокойна и уверена -  тогава всичко се нарежда , дори и да се пообъркат режимите , нищо не е фатално ! Вярно е че бебетата обичат рутината и ржима , и познатите неща , но , конкретно на въпроса , според мен смяна на обстановката , пътуване , в крайна сметка им се отразяват добре ! Виждат и други хора , откъсват се за малко от мама , виждат че света не е само това , което те си знаят...
Виж , аз обаче получавам главоболие от стягането на багажа ....
Ако можеше без това . Мъжа ми все вика - изсипвай чекмеджетата в чанти и това е ! Ха- ха - ха  Laughing


Надя , същата съм . Мразя да приготвям багаж и това е . Това лято обаче ми се наложи не веднъж два , за мое съжаление .
Иначе малките ги взихме в самолет , когато бяха на пет месеца в най-голямия студ . Беше декември месец , ама тати мноого държеше да отдем при свеки и така до Германия . На лапетата обаче добре им се отрази , не сменихме режима , а и със спането нямахме проблем .

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: petty
Мъжът ми си взема отпуска и иска за няколко дена да се приберем при майка му. Но те живеят далечко, пътят е около 4 часа. Не ме притеснява толкова пътят, колкото дали ще се отрази лошо смяната на обстановката на 5-месечно бебе? Макар че когато нямаше и два месеца я пренесохме от едното място на другото и нямаше проблем, но сега - не знам. Струва ми се, че ще й се наруши и режим, и всичко. Имам и други причини да не искам да се прибирам с него, но те са отделно.
Какво мислите вие за смяната на обстановката?


Строго индивидуално е за всяко дете въпросът с промяна на обстановка, пътуване и т.н.  Sunglasses
Бебето заспива в колата, когато почти вече сме стигнали и то след като се е тръшкал и ревал мнооого време, а сестра му (на почти 7г.) заспива на 10-тата минута от тръгването  Wink !
Същото важи и за смяната на обстановката...на нея не й пукаше къде е, но малкият мъж направо се побърква от тези рокади  Wink  Sign Exclamation
Опитай и виж-сама ще прецениш как ви се отразява  Bulb !
П.П" вземи му нещо за ядене и пиене и преобличане в самото купе на колата, т.е да ти е под ръка по всяко време !!!

# 18
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Шани

Строго индивидуално е за всяко дете въпросът с промяна на обстановка, пътуване и т.н.  Sunglasses
Бебето заспива в колата, когато почти вече сме стигнали и то след като се е тръшкал и ревал мнооого време, а сестра му (на почти 7г.) заспива на 10-тата минута от тръгването  Wink !
Същото важи и за смяната на обстановката...на нея не й пукаше къде е, но малкият мъж направо се побърква от тези рокади  Wink  Sign Exclamation
Опитай и виж-сама ще прецениш как ви се отразява  Bulb !
П.П" вземи му нещо за ядене и пиене и преобличане в самото купе на колата, т.е да ти е под ръка по всяко време !!!

Ау, ШАНИ, ми наш'та мадама е същата като вашия младеж-заспива 10 минути преди достигане на крайната цел! Ама лика прилика са си! Grinning

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Туфи
Цитат на: Шани

Строго индивидуално е за всяко дете въпросът с промяна на обстановка, пътуване и т.н.  Sunglasses
Бебето заспива в колата, когато почти вече сме стигнали и то след като се е тръшкал и ревал мнооого време, а сестра му (на почти 7г.) заспива на 10-тата минута от тръгването  Wink !
Същото важи и за смяната на обстановката...на нея не й пукаше къде е, но малкият мъж направо се побърква от тези рокади  Wink  Sign Exclamation
Опитай и виж-сама ще прецениш как ви се отразява  Bulb !
П.П" вземи му нещо за ядене и пиене и преобличане в самото купе на колата, т.е да ти е под ръка по всяко време !!!

Ау, ШАНИ, ми наш'та мадама е същата като вашия младеж-заспива 10 минути преди достигане на крайната цел! Ама лика прилика са си! Grinning


...ми ша ся сродяваме--то се види  Wink
ех морето...,ах морето....хи-хи-хи!
 Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 20
  • Мнения: 3 479
Ние пътувахме няколко пъти на дълъг път тази година. Матей беше съответно на 5 и 6 м. Много добре понесе пътуването. Хем пътя си е дълъг: София-Добрич, София-Албена. Бяхме разчели точно почивките и храненията и всичко си бвше спокойно. И новата обстановка му се отрази добре, но ние му носехме неговото сгъваемо легло, та предполагам, че това имаше значение. Ако това е единственият ти шанс за разнообразие, по-добре тръгвай, Настрой се философски към свекитата, макар от личен опит да знам, че това е много трудно понякога. Организирайте с мъжа си нещо, което ще е специално за теб, каквито развлечения обичаш и скоро не си имала. Така и за теб пътуването ще бъде приятно изживяване.

Общи условия

Активация на акаунт