месечен разход за бебето?

  • 11 766
  • 134
  •   1
Отговори
# 75
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Много зависи кой как си гледа детето - например аз кърмех до 6 месец, захраних към края на 5ти месец, т.е. не купувх пюрета. Дрешки имах бол, при това някои останаха неразопаковани - така ми ги дадоха, така си останаха - при мен имаше кой да ми дава. А когато станеше въпрос за бельо напр. което купувахме, бабите с радост помагаха. Ако ми трябват 3 бодита, само докато завърша изречението и баба му пристига с 10 бодита с къс и 10 с дълъг ръкав  Shocked
Така че през първите 6 месеца на практика имахме разход от около 50лв., а ако включа допълнителния разход на вода и ток да станат 100лв.
После, когато започнахме да се захранваме всичко ми се носеше домашно от градината и тогава си спомням, че си бях правила за себе си разчет на разходите и излизаше около 250лв. Така от 6ти месец до годинката.
Сега вече е на ясла - мес. такса 40лв. за витамини, имуностимулатори и др. принадлежности 100лв. , памперси 30лв, обувки 50лв (дрехи все още имам достатъчно) играчки купуваме по-честичко - сега сме на тема образователни играчки (рингове, форми и др. ), но пак повече от 250 лв. не са. Ако прибавя ток и вода - 300 да станат.
Предполагам обаче, че ако първите месеци бяхме на АМ, не че сега не купувам, но когато беше новородено в болницата го бяха хранили с Friso (беше в кувьоз), за това като започнах да купувам АМ не исках да рискувам и пак взех същото мляко, понеже бях сигурна, че му понася, но ако купувах примерно АМ от 25лв. (налучквам), то разхода щеше да ми се вдигне 2.5 пъти, нали?
Ако си купувах и всяка блузка и т.н. също и накрая може и да ги докарам 600.  Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 1 262
Angel Dust, написала съм 100-200 лв и се обосновах защо. Пак казвам вече за последен път и предлагам да прекратим спора, защото нито ти ще се съгласиш с мен, нито аз с теб и така можем цялата тема да напълним докато се обясняваме. Аз поне се обосновах. При нас бебето ще вдигне с над 100 лв сметките - казах вече защо. И да, ТО ще ги вдигне, защото ако го нямаше, нямаше да се пускат всичките тия работи и т.н. и т.н., но ако продължим в същия дух, можем да си повтаряме едно и също с дни. Аз спирам вече по тоя въпрос, че имам чувството, че наливам от пусто в празно.
А може някои хора и преди да са си хабили толкова ток и да са имали такива сметки, но при нас със сигурност не е било така.
А наистина много зависи как се гледа детето. Ако е на кърма, бюджета няма да намалее особено, както и ако се купува по-евтино АМ и ред други подобни... АКо хората и преди са си пускали печка/климатик и т.н. денонощно, явно сега ще е същото. Просто всеки случай е различен.
Също така зависи дали бебето е зимно или летно. Естествено, че при летните бебета няма да се пуска печка денонощно. АЗ мисля след като навърши 1 год., т.е. другата зима, да не пускам печката през нощта и да поддържам по-ниски градуси.

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 14:54 от A_H_I_L_E_A

# 77
  • София
  • Мнения: 44 318
Да обясни, аз също 10 пъти обясних, че така звучи пърото ти изказване - сега разходите ни за бебето са 200-300 лв, но ако прибавим и сметките за ток и вода ще станат 400-500 лв... Wink и за това изобщо нещо съм коментирала.
Ако детето е на кърма, сумата харчена за него намалва драстично, защото АМ е доста голямо перо, ако се и захрани късно, се спестява от това месеци на ред, също от шишета, биберон, стерилизация и т.н.
Както и да е.
За зимно лятно - разлика няма, за дете на половин година пак ще пускаш парно, за  твоето бебе ще спреш да пускаш на  пролет. Бебето е такова не месец-два все пак...

# 78
  • Мнения: 493
При нас разходите за бебето са 50лв на месец - 2 пакета памперси. На кърма е, яде обща храна, къпя я само с вода веднъж седмично, не ползвам бебешка козметика, спи на 20 градуса, спи в леглото до мен.

# 79
  • Мнения: 3 647
Бебешондел , не, не и  тока  сложи Simple Smile Ако нямаше деца нямаше да  отопляваш, а да  ходиш на работа  и тоалетна  хартия нямаше да ползваше в  къщи Simple Smile  

A_H_I_L_E_A , извинявай не искам да Ви се намествам в полемиката с Angel_Dust , ама  това "ако го нямаше бебето" ми звучи малко грубичко.  В стила на изказвания "ако не беше се родил, щях да съм завършила  висше и тем подобни.

Да, качват се сметките, но по- добре с  бебета и по  високи сметки  отколкото без тях  Peace

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 15:21 от ANGYA

# 80
  • Мнения: 1 262
Да съм казала нещо против бебето? Нали за пари обсъждаме тук - на кой колко му излиза бебето.
Ако го нямаше, сметките ми щяха да са 3 пъти по-ниски. Моето качва и сметките. Вашите ако не ги качват - евалата. Нито аз, нито мъжа ми щяхме да стоим вкъщи. Сега просто се налага.
А нещо много за мезе ме взехте тук.
И не е в стила "ако го нямаше бебето, щях да съм завършила висше" понеже първо: аз висше съм завършила;
второ: имах хубава заплата и работа, която ме кефеше
и трето: сметките ми бяха НАИСТИНА много по-ниски; не е като да си говоря празни приказки.
Ама нещо много взех да ви се връзвам.  Laughing

# 81
  • София
  • Мнения: 44 318
 Laughing eй, големи  драми...разбира се се качват сметките Crazy просто пак за последно казвам, от първият пост по въпроса изглежда все едно тока ще се качи с 200-300 лв(на мен така ми звучи) и казвам, че чак толкова не се качва.... Crazy освен това, това, че родителя си седи повече в къщи спестява едни други разходи, които са свързани директно с ходенето на работа, така че специално това се компенсира общо взето правопропорционално.
Да не говорим, че бебето може да не е първо дете в къщата, може хората да не живеят само двамата в къщи, т.е. така и така от едно бебе тока да не се вдигне особено Wink според ситуацията....
Надявам се така казано да сме по-съгласни...никога не съм казвала, че токът конкретно вашият няма да се вдигне заради бебето, всеки си знае сметките...
Ние пък като щях да раждам се изнесохме в самостоятелна квартира, но по-високият наем не съм го начислявала като разход бебе Simple Smile Party  smile3505 стига по въпроса за сметките  bouquet

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 15:29 от Angel_Dust

# 82
  • Мнения: 2 216
Не мога да мисля за детето като за разход! Безумна тема. Но научих, че бебе може да се къпе веднъж седмично и то само с вода.

# 83
  • Мнения: 493
Винаги има какво да научи човек  Wink

# 84
  • Мнения: 15
За памперси 25 лв.-за 35-40 дни ни стигат
АМ-100лв.
бебшка козметика-30лв.,
сокчета и чайчета-20лв.
като сметнем ток и вода-около 50-60лв.
други разходи/капки,гелчета,сиропи и нещо от този сорт/-около 20-30лв./но не всеки месец,понякога повече,понякога по-малко/
Всичко около 300лв.
Ако купуваме и дрешки стават към 350-400 лева

# 85
  • Мнения: 46
Средно около 200лв. на месец

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 644
Стига с тия сметки, ама как, тя темата е за сметките на бебчо  Mr. Green щото то си е член на семейството и си има разходите, да са ни живи и здрави /бебетата, не разходите/, да сме живи и здрави и ние да ги поемаме без проблем /аз малко влязох като буля ви Пенка  Mr. Green!

Досега:
памперси 2*16 лв = 36 лв
ток и вода слагам грубо 30тина лв
дрешки 50-60 лв
козметика 10 лв
някоя играчка или гризалка още 10тина лв
 
така тотала излиза грубо 150 лв

кроя планове и пюрета да не купувам, нито ам, да видим живота какво ще ми поднесе...

# 87
  • Мнения: 2 216
Анито , 2 X 16 =32, не 36лв Wink И тоталът е 140....Ама карай да върви! Mr. Green

# 88
  • Мнения: 1 262
При нас разходите започнаха да намалят.  newsm44 Бебока започна да не повръща толкова, заради което не се пуска много често пералнята. Съответно и по-малко дрехи му трябват за преобличане. Предполагам, че ще минем на по-евтино АМ, от където ще се намали и този разход. Друго не се сещам засега. А, започна да цапа по-малко памперси макар и това да ме притеснява, но директно намали разхода за памперси и мокри кърпички. Преди 1 пакет мокри кърпи ми стигаше едва за 2 дена (като акаше почти след всяко ядене). Сега откарва до към седмица горе-долу.

# 89
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нашите клонят към нулата по-скоро, защото разходите специално за бебето са по-скоро инцидентни.
В момента е на 10 месеца до тук разходите ни за него са долу-горе следните:
Дрехи - общо към 200 до 300 лв за целия период.
Еднократно преди раждането 160 лв за многократни пелени.
Кърмя.
Не купувам специално за него твърда храна, приспособявам нашата храна, така че той да може да си хапва спокойно.
Козметика - 200 мл масло от малинови семки (18 лв), кокосово масло 250 мл (8 лв), 2 бр. препарат за измиване за коса и тяло по 4 лв бройката. Делят с батко си употребата.
Мокри кърпички - 3-4 пакета месечно макс, според зависи колко съм разточителна. По 2 лв бройката - около 12 лв. Отново делят с батко си употребата.
За играчки да съм дала не повече от 50 лв. Не съм фен.
Не боледува, лекарства не купуваме, не съм купувала и разни там капки за колики и прочие бебешки работи. Единствено си купих 10 ампулки физиологичен разтвор преди раждането. За бебето съм ползвала 2-3.
Дали сме 170 лв за количка и още толкова за столче за кола (не помня колко точно струваше, но беше някъде там).
Не го къпем всеки ден, за мен лично няма смисъл. Не съм му сложила водомер и електромер на бебето, та за ток и вода не мога да кажа как са нещата. Не съм забелязала кой знае какви промени в сметките откакто се е родил. Не купувам специално прах за пране за него, пера с един и същи прах всички дрехи. Такова понятие като празна пералня или пералня за бебето специално при нас няма.  Mr. Green Единствено пелените му пера отделно, но то е защото те така или иначе си напълват цяла пералня и почти няма място за други дрехи.

Ако имах малко повече акъл в главата си преди три години подобна щеше да е картинката и за баткото, ама нейсе... тогава проговори консуматорът в мен и отиде коня у ряката!  Mr. Green
(сега да не ми се хванете за последното изречение, сравнявам единствено себе си сега със себе си от преди, не правя никакви сравнения с други коментиращи тук)

Общи условия

Активация на акаунт