месечен разход за бебето?

  • 11 754
  • 134
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 712
Здравейте мамчета. Бих искала да попитам колко горе-долу ви е месечния разход по вашето бебе - памперси, храна, кърпички, чайчета - всичко
Благодаря за отговорите   bouquet

# 1
  • Мнения: 361
за каква възраст питаш? защото с всеки изминал месец се увеличават и разходите Laughing
първоначално, тъй като бяхме само на кърма, разходите бяха само за памперси и кърпички: около 80 лева на месец. след като се включиха сокчетата, пюретата и кашите вече не мога да му хвана края- само за сокчета и пюрета отиват към 40лв на седмица, памперси- 2 големи пакета на месец по 21лв на промоция....значи- грубо изчислено поне 250-260лв на месец само за храна, памперси и кърпички. като сложиш кремове, лосион за тяло, дрехи понякога /добре че имам племенник на 2 години и дрехи почти не купуваме/..... отказвам се да смятам, че почна да става много Laughing

# 2
  • Мнения: 15 712
въпроса ми се отнася за бебетата от 0 до 12 м. някъде
знам, че с всеки изминал месец разхода се увеличава, но вчера спорих с една приятелка, според която едно дете излиза минимум 400 лв на месец и то в първите 3 месеца. след това разхода отивал от 600 лв нагоре  Shocked
аз имам син на 5 години и такива разходи по онова време бяха абсурдни  ooooh!

# 3
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
За нас от както се е родило детето до сега са максимум 400 лева на месец. Но според мен зависи от много неща и не може да се слагат по общ знаменател всички семейства. За мен лично разход от 600 лева на месец е твърде много.

# 4
  • Мнения: 2 197
За памперси-50лв
За сухо мляко-в началото към 100лв,а сега 50лв,но пък започнахме с пюрета и каши-за тях към близо 20лв седмично
сапунче,кремче поне един път в месеца и там към 15-20лв
дрехи също купуваме от време на време,че имам племеница и много розови неща не ни се нравят.....
Irina St.,права си.Аз например не купувам от най-скъпите пюрета и каши,кърпички и т.н.Каквото мога да ползвам от племеницата ми е добре дошло,докато има майки,на които и 600лв ще им се види малко и недостатъчно на месец.

# 5
  • Мнения: 1 796
Месечния разход за отглеждане на бебе е строго индивидуален.Както има мами,които използват от по-скъпите памперси има и такива,които взимат по-евтини.Има мами,които взимат евтини дрешки,има и такива,които използват маркови дрехи.Така че аз не мисля,че може да се каже колко пари отиват за бебето на месец.Може да отидат 500 лева,но може да са и 1000.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 149
Не повече от 300 лв. И това, когато му взимаме някоя и друга дрешка. Излизаше ми доста по-малко, когато ядеше пюрета и т.н., които аз му приготвях. Сега пък не ги иска и се налага да му купувам готови, та разхода пак се увеличи. В тази сума слагам всичко - храна, памперси, кремчета, сапунчета.... А ако имах кърма да го кърмя, още по-малка щеше да е сумата, особено в първите 4-5 месеца. Гледам да се разпростирам в харчовете според възможностите ни, ако можех, сигурно и 1000 лв. бих похарчила за детето.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 229
ами ти нали имаш дете...трябва да знаеш как е..
зависи от толкова много неща...нейното може и толкова да излиза...ако детето е кърмено  няма никакви проблеми, може и 100 лв да не излиза...
зависи и дали смяташ дрехи и и грачки също....
каква козметика, какви памперси, какви храни готови, ти ли ще готвиш...дали ще захраниш рано или късно...т.е. може 6 м и само памперси и дрехи да купуваш....

# 8
  • Мнения: 1 897
Когато се роди синът ми разходите бяха от порядъка на 300лв.за АМ,памперси,кърпички,капки за колики и т.н.Когато го захраних се увеличиха доста,смятала съм за себе си около 480лв,като не включвам дрешки.

Но пък сега нямам почти никакви,караме с един пакет памперси на месец,с една кутия АМ,храната ни е дом.произодство,купувам само сирене,кашкавал,масло,кисело мляко,някакви храни за закуска и плодове,някъде около 150лв.

# 9
  • Мнения: 4 420
Първите месеци давах само за памперси около 40-50лв на месец ми излизат като хвана промоциите. Капки за колики не съм купувала много, чайчета не съм давала, на кърма е.

За в момента (на 6 месеца) - кърма, пюрета правя домашни - значи не повече от 20лв на месец, защото имам замразени домашни нещица, памперси 40-50лв максимум, дрехи купувам много рядко, защото все някой ми подарява нещо, а и имам от племеника доста неща. Залъгалка - 7лв (сменям почти всеки месец), шишета за вода/кърма (храня с изцедена и ми се налага) - абе слагам грубо 20лв, защото не всеки месец ги сменям. Играчки не съм купувала, защото имаме пак от подаръци.
Май до тук доста евтино ми излиза детето.

# 10
  • Мнения: 5
Здравейте.
Бих искала да ви попитам нещо понеже това ми е първа бременност а моментът във който бебо ще се появи наближава  Hug ... кой са най добрите едновременно и най достъпни памперси,кърпички , кремчета , сапунчета и т.н.  И колко горе долу ще ми излиза месечният разход на тези принадлежности? Общо взето какво е най добро и най ефтино за вашите деца...
Благодаря ви предварително. Simple Smile  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 44 229
доброто не винаги е евтино..иначе най-добрите са тези които понасят на детето ти, а кои ще са, само с проба може да разбереш.

# 12
  • Мнения: 1 796
Ейнджъл ме е изпреварила,но и аз съм на нейното мнение-за козметика и памперси детето ще си покаже кои марки му понасят.

# 13
  • Мнения: 4 420
Анна, аз примерно мокри кърпични за бебето не ползвам. При всяка смяна на памперса мия дупето. Дори и да сме на гости някъде не се притеснявам да я измия. Памперси ползвам на Бейбилав в момента, цената им е еднаква с тези на Памперс. Кремчета и сапунчета - вече минах изцяло на Бочко, защото й понасят най-добре.

# 14
  • Мнения: 1 897
За мен пък кърпичките винаги са били задължителни,мия след смяната на памперса винаги,но докато акаше в него и се омазваше целия,по-лесно ми беше първо да избърша хубаво ,пък после под чешмата.

# 15
  • София
  • Мнения: 44 229
моят пък д-то му ставаше на рани от кърпички всякакви, така че само под чешмата... та - каквото както понася Wink

# 16
  • Мнения: 5
Благодаря ви за това до момента. Това значи ли, че ако да речем няма алергий и  никакъв проблем със най евтината козметика ще мога да ползвам нея и тя ще е толкова добра да речем колкото скъпата.  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 44 229
ако детето няма никакъв проблем, може изобщо и да не ползваш козметика...
съмнявам се, че само нямането на проблем обаче може да изравни качеството(което ест не зависи само и единствено от цената)....все пак хубаво е да гледаш да е по-чиста козметика, поне парабени да няма...
Освен това телцето на бебето е малко и нещата стигат за по няколко месеца...
Освен това много майки ползват вместо кремове зехтин...и т.н.
Варианти разнообразни.

# 18
  • Мнения: 4 420
Ана, не цената определя качеството. Ето аз в началото ползвах мляко за тяло на Клоран, което е от скъпите уж, но се оказа, че съдържа парабени. А евтиното Бочко от 2лв не съдържа. И към двете не е направила реакция, но въпреки това предпочетох Бочкото. Така, че понякога евтиното е по-качествено, защото не съдържа така скъпите и ненужни химии.

Анджел ти е отговорила много точно.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 229
да, освен това една некачествена козметика(прах, препарат, кърпи и т.н.), може да създаде проблем, при дете без такъв, но пък предразположено....

пожелавам ти да имаш успех с кърменето, това ще ти премахне едно голямо перо разходи първите месеци и то само в + на детето.

# 20
  • Мнения: 1 897
Anna,още от самото начало ползвам само продукти на Бочко и както казва Ейнджъл за мазане само преварен зехтин,за памперсите в началото започнах от най-скъпите,сега ползвам едни от най-евтините,за сега разлика виждам само в цената.

# 21
  • Мнения: 5
А освен парабени има ли още нещо което не трябва да съдържа козметиката за едно бебе? И да разбирам ли , че продуктите на "Бочко" са добри за нашите деца съответно и достъпни за семеиствата с ограничени бюджети. Разбира се ако на детенце му понася.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 609
Анна, колкото по-малко химия, толкова по-добре Simple Smile Бочко не са никак лоши. Аз лично ползвам друго, но познавам мами, които ползват Бочко и са доволни.

А моите разходи - около 40-50 лв/месец за памперси; 12 лв за мокри кърпички, 13 лв за крем против подсичане (ползваме Себамед, че най-добре й понася), и това е. Другата ни козметика също е Себамед, но 1 измивен гел го ползваме 2 месеца (и то защото аз понякога се оливам с него, ако съм по-пестелива, може и повече да изкара); шампоана - още сме на същото шише, което купих преди раждането и има още доста в него; така че общо цялата ни козметика излиза към 50-60 лв, но се ползва 2-3 месеца минимум. Аз се оливам и с дрешките и й купувам повече, отколкото са й нужни, но ако не се прекалява и се купуват по-голям размер, за да се носят по-дълго време, и те не са голям разход. За храна пари още не даваме - изцяло на кърма е, ще видим после как ще е (мен хич не ме бива с готвенето и приготвянето на каквото и да било, така че ще купуваме готови пюрета и каши).

# 23
  • Мнения: 4 420
А освен парабени има ли още нещо което не трябва да съдържа козметиката за едно бебе? И да разбирам ли , че продуктите на "Бочко" са добри за нашите деца съответно и достъпни за семеиствата с ограничени бюджети. Разбира се ако на детенце му понася.

Ана, има изцяло био козметика, която знам, че е доста скъпа. На Бочко според мен са добри и безвредни. Като цена са достъпни (по 2-3 лв са им нещата). Аз не къпя все още всеки ден с измивно средство и не винаги мажа, така че с едно нещо мога да откарам много дълго време.  Аз лично също ги ползвам понякога за себе си и съм доволна.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 229
абе бочко имат и неща с парабени...за мен не са много добри...но пък моето дете е с дерматит.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 149
абе бочко имат и неща с парабени...за мен не са много добри...но пък моето дете е с дерматит.
Е... и аз не ползвам Бочко, освен препарата за измиване на шишета и биберони. Купих веднъж течен сапун, не ми хареса. Но това е моя вкус.
Анна, за семейство с ограничен бюджет, и разбира се, ако на бебето му понася, мисля, че Бочко е най-добрия вариант за козметика на ниски цени. Което ме накара да се замисля - Тео бебе,освен перилни препарати и сапун, нямат ли и шампоани, кремчета и т.н.? Ползвам течния перилен препарат, купувала съм и сапун - харесват ми, повече от Бочко.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 229
имат.
иначе аз и от някои от нещата на дм съм много доволна...но не знам бебешките им как са и като цени...вече не бяхме в бебешка възраст като влязоха...но пък ей на чудесен душ гел имат детски за няма и 3 лв...

# 27
  • Мнения: 5
Много ви благодаря на всички...  бяхте ми изключително полезни а и ме успокоихте аз си предтавях някакви доста по високи суми на месец за козметика и така нататък , но доколкото разбирам нещата са абсолутно достъпни за всички семейства. Simple Smile
Радвам се, че мога да се обърна към някой които може да ми даде не просто мнение а актуално мнение. Надявам се да не досаждам ако и занапред го правя ..  Embarassed И отново благодаря. Simple SmileSimple SmileSimple Smile  Peace

# 28
  • Мнения: 275
Около 280- 300лв. на месец е сумата, която ми беше необходима през първата година.
Памперси, мокри кърпи, каши, пюрета, сокчета, дрехи и играчни.
Просто някой месец се купуват повече дрешки, друг се запазяваш с АМ на промоции и т.н.

# 29
  • Мнения: 2 286
Първите месеци бебчо ми беше съвсем без пари, защото бабите много даваха Laughing , дрешки от племенника Party , изцяло на кърма до 6м. Party Party .
Иначе в началото докато си набавиш всичко необходимо е много! Креватче, количка, ваничка и т.н, и т.н

Шишета и биберони (залъгалки) не сме ползвали никога - никакви! Само 70лв вложих в помпа за кърма. АМ никога не съм купувала (чак сега на 1г, като напитка му взех, но още не съм давала и не знам дали ще ми стане разход).

За кремчета - първите покупки, които ми бяха около 70лв - душ гелче(Хип с помпичката), кремчета- за дупе, за лице, мляко за тяло, олио за масажите (всичко това на Себамед) - ами всичко си го ползвах 6м. Wink .

Анна, според мен само Памперс пелени си заслужават парите Peace , мокри кърпички - преди само на Памперс, сега и по-евтини, преди ми отиваха по около 200-250бр, сега се вместваме и в 120-150бр.
 
Козметиката за тяло е само медицинска - сега сме на Юриаж (мляко - 30лв), но е с кофти кожа и не мога да си позволя компромиси, но кремчетата са за много време и не натежават много на бюджета.

Вече сме на кухня и съвсем ми е добре (20-22р.д. в месеца, по 1.30лв на ден). Събота и неделя му правя нещо или купувам (никога Ганчев), но не е повече от 20лв на месец. Сокчета и чайчета не купувам, само кашички, но не повече от 3бр на месец, което е около 10-15лв. (зависи от марката).

Играчките - купувам, но гледам да не са много скъпи, около 30-40лв на месец давам, но когато има повод или нужда - и повече.

Дрешки също не купувам скъпи. За мен са излишен разход Peace и от тях купувам само колкото да ми стигат, че и без това нямаме място (бодита по 4-5лв, блузки по 8-10лв, панталонки за не повече от 18-20).

Бебето може да ти е много скъпо , но може и в разумни граници да се вмествате, зависи колко имате да харчите Laughing . Може и по 1000лв да давате, може и по 200-300, че и по-малко.

# 30
  • Мнения: 2 562
В началото само за бебето към 600 лева,сега за сметка на пюретата купуваме дрешки та цифрата  пак се запази,дори на моменти надвишава...Тук не вкарвам разходите за шишетата,бибероните и всичко друго подобно което е свързано с бебето.Само пелените Памперс,дрешки,някой лекарства,козметика,АМ,каши,пюрета и играчки Peace

Последна редакция: ср, 02 ное 2011, 08:49 от bubka:)

# 31
  • Мнения: 15 712
Благодаря момичета   bouquet
Сигурна съм, че сме били полезни и на мамчета, които ги интересуват тези неща.
По мое време разходите ми бяха:
- пелени Памперс - 50 лв
- мокри кърпички - 10 лв - ползвах, а и все още ползвам Baby crema с алое вера. Много съм доволна от тях, защото са доста по-мокри от другите видове, а и цената им е много добра - 2.50 за голям пакет
- еспумизан Л - 10 лв
- мляко на хумана - около 4.50 лв беше кутията, но за момента не мога да се сетя за колко време ми стигаше  Rolling Eyes
- козметика на Джонсан - около 3.50 беше шампоана. За дупето ползвах Бочко и Пенатен крем, ако е подсечен повече - общо около 10 лв.
- за дрехи пари и до днес почти не давам, защото родата е голяма и постоянно купуваха, а и ми бяха дали доста дрехи

За това се сещам до тук. До колкото съм чувала от други майки, които имат вече втори деца цените са се поувеличили от тогава

# 32
  • Мнения: 6
Ние май сме доста икономични за сега...само 20 паунда за памперси и около 10 за други странични неща като мокри кърпички памук и т.н. иначе сме на кърма и за храна нищо не сме давали,а дрешки ни подариха много и хубави от едно др бебче и сме запасени за сега и с това. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 361
първоначално ползвахме памперси на "памперс", но после видяхме, че в кауфланд има често на промоция "пуфис". и вече 9 месеца сме с тях- даже повече ми харесват от "памперс"- поне на моето бебе по-добре прилепват Simple Smile. за козметиката- шампоан на мустела- все още ползваме първата опаковка, която купихме при раждането и свършване няма- 500 мл е. лосиони- започнах с мустела и не ми се иска да сменям, въпреки че са скъпи, но една опаковка ползвам 2-3 месеца. против подсичане- судокрем /голямата опаковка е 9лв и се ползва около 3 месеца/. мокри кърпи- бейбилав или на промоция от хипермаркетите. пюрета- ганчев или овко /другитеми идват много скъпо, а и моята ги харесва тези/, сокчета- бейбивита, бейбилав или ганчев. за мляко още не харчим, защото суче /изобщо, кърменето спестява доста разходи/. ако се купуват по-евтини продукти- разхподите са по-малко. то и количката ни е от 110 лв- българска на "мони"- много я харесвам, а и здрава се оказа /в същия магазин имаше колички и по 1500лв/, легло от 70лв, от приятелка взех назаем проходилка, от друга- бънджи /нямам нищо против втората употреба Simple Smile/.

# 34
  • София
  • Мнения: 139
В момента разходът за дъщеря ми е около 300 лв на месец.
Включва АМ, козметика, пюрета, каши, памперси, кърпички, вода, сухари, бисквити, и всякакви други еднократни дребни разходи (например тапи за контакти, закопчалки за врати на чекмеджета, играчки и т.н.)

Мисля, че като минем на ДК, може и малко по-евтино да дойде, защото в момента АМ е голямо перо - една кутия отива за около 6 дни, а струва 23-24 лв.

# 35
  • До морето :)
  • Мнения: 328
За памперси - около 100 лв.
За храна - не купувам, кърмим се още  Grinning
За козметика - 40 лв. (в това число мокри кърпи, млека за мазане и т.н.
за дрешки - около 30 лв. (като смятам средно, защото лятото го карахме само по памперс, но пък сега трябва да купуваме космонафт Simple Smile
други - 50 лв. слагам, я за някакви капки, я за нещо друго....
Общо: 220 лв. най много
Това е за сега, после като се захраним, не знам, но мисля аз да си правя повечето неща  Grinning Например сега й въвеждам тиквата - ми 1 тиква струва 1 лв., а ни стига за седмица  Whistling

Последна редакция: чт, 03 ное 2011, 14:38 от Лече-Буболече

# 36
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 761
Когато Ели беше бебе, получавах 260лв майчинство и се стремях да се ограничавам в тези пари. До 6-я месец ползвах памперси на Памперс, но след това започнах да купувам по-евтини марки, така беше и с мокрите кърпи. Пюрета, каши и други трайни храни купувах от Метро или някоя друга по евтина верига и то ако имах ходене до там, не съм се разкарвала само за десетина бурканчета. Докато започнах да давам супа, тоест в 9-я месец правех пюрета у нас( плодови, месни, зеленчукови) и готови давах от време на време някои слетобеди за разнообразие. Започнах да захранвам късна есен и затова си бях приготвила пакетчета със зеленчуци във фризера - тиквичка, спанак, чушка, карфиол, а картофи, моркови и тиква имахме домашно производство. Готовите пюрета, особено на по-известните марки са много скъпи. Дрехи купувах много рядко, чак към годинката, когато проходи и излизаше извън количката, а и познати ми даваха. Играчки също рядко съм купувала, по Коледа когато беше на 7м. насъбра доста подаръци играчки.
Количка ползвах от племенника, леглото е на мъжа ми, проходилка и стол за хранене взехме от едни братовчеди, вложихме пари само в кошница за кола(а сега вече и в стол), защото майка ми живее надалече и се пътува доста.

# 37
  • Мнения: 5
Момичета знам , че би трябвало да създам нова тема където евентуално да попитам , но уви от седмица някъде съм регистрирана и не-знам как се прави.. така , че ще се опитам да се отклоня малко от темата...  вмомента не работя а ще се побъркам от цялото това бездействие  и бих искала много да работя а никой за жалост не иска бременна в 6-ти месец на работа..  Laughing , ако има някой които евентуално знае или може да ми препоръча някакъв вид надомна работа като сгъване на някакви хартии съм чувала или каквото е там няма значение... само да се чувствам полезна  Embarassed  Hug Благодаря предварително..  Simple Smile Simple Smile

# 38
  • Мнения: 8 999
Ех, като вземе някой така да обобщава. Всяко семейство си преценява колко да похарчи за детето си и се съобразява с доходите си. Не може да се каже, че едно бебе струва толкова и толкова. На пазара има евтини, средно скъпи, скъпи и супер скъпи продукти. Издръжката на едно дете може да е от 100 до 10 000 и нагоре лева. Зависи колко има в касичката и колко са  склонни родителите да похарчат.
Моите бебета бяха от най-евтините. Първо, че не ползвах скъпи продукти и второ, че не съм купувала абсолютно всичко. Примерно мокри кърпи, чайчета, специални бебешки бисквитки, бишкотки и други подобни никога не съм ползвала.

# 39
  • София
  • Мнения: 30 205
преди мен вече са отговорили, че е строго индивидуално и си зависи от детето. Моето дете напр. излиза сравнително "скъпо", защото просто си е такова, а не защото съм от майките, които хвърлят пари ей така.

Ще се опитам да направя груба сметка:

памперси- Huggies, Pampers Premium (опитахме Пуфис, но пропускаха и не му пасваха, освен това имам съмнение, че точно от тях се обрина) 100лв/месец
мокри кърпи- 10лв./месец
АМ (след 11м)- Lactana (опитахме Nan sensitive- ужасен запек, HIPP- просто не го пиеше) 50лв/месец
козметика- с чувствителна кожа е и там просто нямам избор (Aderma, Bioderma, Weleda, Toepfer) 40лв/месец
капки за колики- опитахме всичко на пазара само Colief ни подействаха- 32лв
препарат за шишета- ползвам Бочко, Surcare 3лв
пюрета, каши- ядеше само определени марки (HIPP, Gerber, Semper, Sunval, Milupa, Toepfer) и се бях видяла в чудо. На всичко отгоре има апетит  Simple Smile около 100лв/м. Домашно почти нищо не съм правила, защото нямах почти никакво време.

Отделно си вървяха бисквитки, сухари и т.н. Обожаваше бисквитите на Plasmon, но ядеше 1 пакетче за седмица, така че не е кой знае какъв разход. Чайчета и сокове не обичаше просто и затова не съм купувала.
******
Сега доста от горепосочените разходи отпаднаха, но пък дойдоха:
обувки (тук не правя никакви компромиси x 60-100лв според сезона);
яке- до 40-50лв, защото е само за сезон все още.
дрехи слягам около 40-50лв макс (не се впускам много в купуване на маркови дрехи, защото мисля, че на този етап няма никакъв смисъл).
играчки купуваме за 30лв/м, защото за имен ден, рожден ден, Н.година и т.н. получава много от роднини и сме се затрупали у нас. Заменяме само счупените. Обича дървени пъзели, но пък с 3 големи пъзела, караме вече 1г.

Общо около 500лв ни излиза грубо на месец. Сега е и по-малко може би, защото не купуваме вече доста от нещата.

Последна редакция: нд, 06 ное 2011, 01:22 от missence

# 40
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Какви са тези 100 лв месечно за памперси  Shocked Като почне такова преувеличаване... Дори ако памперсът е 30 ст( за новородени са по- евтини), дори ако го сменяш 5-6 пъти дневно( това се практикува общо- взето само първия месец, после отиват на 3-4 пампи дневно), пак не изкарвам 100 лв...

До шестия месец моето бебе не струваше нищо, освен 50 лв за памперси и мокри кърпички( които също не виждам как ги докарвате до 10- 20 лв). Козметиката, която ползвах, беше супер икономична и с първоначалното вложение от 30 лв изкарахме почти 6 месеца. Шишета, чайчета, АМ и пр. не са ми влизали в сметките, понеже беше изключително кърмено бебе 6 месеца.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 149
Какви са тези 100 лв месечно за памперси  Shocked

Ако се купуват от най-скъпите и се сменя памперса по повече от 5-6 пъти (както си казала)... Може някои майки и след първия месец да сменят толкова често.
Аз мокри кърпички не използвам. Мия на чешмата  Peace Първо, че ми е по-удобно и по-бързо (къде ти ще го прибърсвам сума ти време), и второ, че по-добре се почиства, от колкото с кърпичките (поне според мен). Мнооого рядко, като се наака посред нощите  Mr. Green го забърсвам с кърпички. Памперсите са ми около 50 лв. на месец (а може и по-малко да са, сменям средно по 3-4 памперса на ден).

# 42
  • София
  • Мнения: 30 205
Какви са тези 100 лв месечно за памперси  Shocked Като почне такова преувеличаване... Дори ако памперсът е 30 ст( за новородени са по- евтини), дори ако го сменяш 5-6 пъти дневно( това се практикува общо- взето само първия месец, после отиват на 3-4 пампи дневно), пак не изкарвам 100 лв...


сменях памперс на почти всеки час (макс 1,5часа) преди да го свалим. През нощта сменях поне 2 пъти, защото преливаха. Моето дете пие много течности и пишка често  Peace Случвало се е често тъкмо да сменя напишкан памперс и да се наака. Така в рамките на 5мин сменям 2 памперса. Изобщо не съм щадяла памперси. Не мога да си представя да е напишан и да го държа така 2ч. Навън винаги носех памперси и кърпички и сменях  Peace В къщи сменях, подмивах и така  Peace Средно около 3 големи пакета на месец отиваха. Разредих ги може би след годинката и после слагах само вечер. Но около година си бяха сериозен разход (ако не се лъжа, опаковката беше 26.99лв, значи 81лв, за да сме точни).

# 43
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Писах 100 лв., защото първите месеци един пакет ми стигаше за 10 дни. Пакета струва към 30 лв. и сложих малко отгоре. Сега като се замисля май наистина вече доста по-бавно вървят

Последна редакция: нд, 06 ное 2011, 23:25 от Лече-Буболече

# 44
  • София
  • Мнения: 30 205
Писах 100 лв., защото първите месеци един пакет ми стигаше за 100 дни. Пакета струва към 30 лв. и сложих малко отгоре. Сега като се замисля май наистина вече доста по-бавно вървят

те затова с номера се намалява и бройката.

напр. Premium care са на една цена, но бройката е по-малка:

78 броя 1 от 2 до 5 кг. 26.99 лв.   
72 брой 2 от 3 до 6 кг. 26.99 лв.   
60 броя 3 от 4 до 7 кг. 26.99 лв.   
52 броя 4 от 7 до 18 кг. 26.99 лв.   
44 броя 5 от 11 до 25 кг. 26.99 лв.

п.с. вървят м/у 24-26лв

# 45
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Който се уреди с кърмене е ок, ама аз нямах този късмет  Sad а в началото бяха и на различни АМ (Нан 1 и преНан). Това за първия месец, после пиеха едно и също двете та малко по-добре стана.
Първоначално бяха с размер 2 памперси, но в процеса на разтеж не минаваха едновремено на по-голям размер двете (което наложи практика да подарявам на моменти малките ни вече памперси). Мокри кърпи средно един голям пакет седмично отива, винаги първо почиствам после мия.
Пюрета купувах готови, с две бебета 24 часа не стигат да правя и пюрета  Blush бюджета ми олекна драстично като ги записах на ДК, бяха на почти 7 месеца и давах избирателно в началото. Но за мен си остана голямо удобство детската кухня.
Козметиката беше едно от перата които най-не се усещат (на фона на всички останали разходи) - първия ни шампоан ни стигна за почти 6 м. за двете, по едно сапунче месечно изразходваха, мажех с бебешкото мляко на Бюбхен една голяма опаковка стигаше за 5-6 седмици, дупетата още мажа с крем Здраве.
Дрехи първата година не съм купувала. От подаръци и дадени от други бебета ни бяха предостатъчно. Същото важи и за играчките  Laughing

# 46
  • софия
  • Мнения: 2 140
Около 200лв. за сега.От опит казва,че с напредване на възрастта разхода е по-голям.

# 47
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
... Не мога да си представя да е напишан и да го държа така 2ч. Навън винаги носех памперси и кърпички и сменях  Peace В къщи сменях, подмивах и така  Peace Средно около 3 големи пакета на месец отиваха...

Ох, сори, ама твоето си е мания някаква  Rolling Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 30 205
... Не мога да си представя да е напишан и да го държа така 2ч. Навън винаги носех памперси и кърпички и сменях  Peace В къщи сменях, подмивах и така  Peace Средно около 3 големи пакета на месец отиваха...

Ох, сори, ама твоето си е мания някаква  Rolling Eyes

да, специално с хигиената не правя никакъв компромис  Naughty Имаме чувствителна кожа и много внимавам с хигиената, козметиката и перилните препарати. Още повече, че урината след захранване става "остра" (т.е. щипе) и може да доведе до дерматологични проблеми след време.

# 49
  • София
  • Мнения: 44 229
добре де, темта нали е кой колко  му излиза, не колко би могло , колко е средно, най-малко и т.н. и т.н. дали някой се вманиачава или не проблема си е негов, просто си споделя цфрата. пък и деца с нужди разни, сигурна съм, че ако на някой детето му му се обрива д-то, ако седи повече с мокър памперс, ще сменя и през час ако трябва или ще пробва с пелени за многократна или каквото..... проблема си е негов...всеки си е казал глевдам личната цифра....
И ние сме имали месеци с около 100 лв за памперси в началото.Обикновенно сменях като се събудеше  пълен памперс и докато ядеше, често наакваше още един, също и нощем сменях дълго по 2-3 памперса...

# 50
  • София
  • Мнения: 30 205
Angel_Dust, това исках да кажа и аз. Тук се казва ориентировъчна цифра. То е ясно, че всяко дете е индивидуално и има нужда от определени неща. Аз просто споделих, че моето не може да ползва масова козметика (Бочко, Бюбхен и т.н.), не защото аз не искам. Много ясно, че ако можеше, щях да купувам по-евтините варианти. Същото и с памперсите  Peace Като ги махнахме, тази сума отпадна и я пренасочихме за други покупки  Wink
Идеалният вариант от финансова гледна точка е да се ползва козметика Бочко, да яде пюрета Ганчев, да ползва памперси Пуфис и т.н., но не при всеки се получава  Rolling Eyes

# 51
  • София
  • Мнения: 1 149
Ааа, и друг вариант има, още по-идеален - козметика да не ползва, с изключение на един сапун, да яде пюрета собствено производство от продукти също така собствено производство, да ползва многократни пелени и да е на кърма  Peace
Това за честата смяна на памперсите съм съгласна - ако на детето ми му се подсичаше д-то от напишкания памперс, който не съм сменила веднага, ще сменям и на половин час, ако трябва. Всъщност синът ми се подсича, ако се е наакал и не го сменя до 10 мин.  Crazy Добре, че вече върши тая работа предимно в гърнето  Grinning

# 52
  • София
  • Мнения: 30 205
Ааа, и друг вариант има, още по-идеален - козметика да не ползва, с изключение на един сапун, да яде пюрета собствено производство от продукти също така собствено производство, да ползва многократни пелени и да е на кърма  Peace
Това за честата смяна на памперсите съм съгласна - ако на детето ми му се подсичаше д-то от напишкания памперс, който не съм сменила веднага, ще сменям и на половин час, ако трябва. Всъщност синът ми се подсича, ако се е наакал и не го сменя до 10 мин.  Crazy Добре, че вече върши тая работа предимно в гърнето  Grinning

да, права си, само че не всички се урежат с този вариант  Peace

# 53
  • Мнения: 9 396
Честно казано никога не съм смятала колко ми е излизало бебето на месец. Всички покупки обикновено се правят накуп от супермаркета и така козметиката и памперсите са на обща сметка с останалите продукти за седмицата или месеца и съответно са включени в общия ни бюджет.  Мога да кажа, че за памперси ни отиват обикновено към 60 лв., просто защото ми е направило впечатление по колко пакета ползваме на месец. Но пък ние винаги ги пазаруваме на промоция. Иначе козметиката ни е Бочко и е доста евтина. Тъй като кърмих и двете си деца до година и отгоре, пари за АМ, шишета и т.н. не съм давала. Семейният бюджет беше утежнен, когато купувах пюрета и инстантни каши, но пък с детската кухня се родих. За дрехи пари почти не съм давала, защото повечето ми бяха подарък. Така че до към 7-8 м. вероятно разходите за бебето бяха около 100 лв., 7-10 месец - заради пюретата около 160 лв., а после пак около 100 лв.

# 54
  • Мнения: 372
Малката постоянно се подсича или ѝ излизат гъбички - откак се е родила е така, та се налага много често да се сменя памперса в такива ситуации. Като беше малка съм сменяла и по 10-14 памперса на ден, много я болеше.
Сега за щастие по-рядко ѝ се случва, но пак има такива дни и сменям по 6-8 памперса в такива ситуации.

Почнах да давам АМ след годинката, защото вече не кърмя толкова. Пюренца хапва, когато ме мързи да готвя или сготвеното не е подходящо за нея. Основните разходи са памперси, мокри кърпички, АМ и няколко пюренца и кашички - те долу горе изразходват цялото майчинство от 240лв месечно за втората година  Crazy Скоро почвам работа и тогава ще я запиша за кухня. А като тръгне на детска градина (частна по необходимост) разходите ще скочат в пъти  Crazy

# 55
  • София
  • Мнения: 3 293
На нас за третото ни отиват около 30-40 лв на месец- за памперси. Еднократно сме купили козметика: 1 крем и 1 олио и 1 пакет мокри кърпи. 

# 56
  • Мнения: 3 647
Ами средно не сме падали под 400 лева, но това  е понеже аз съм малко зле и  понякога  копувам неща който може би са  ненужни.
Еднократни пелени: отиват над 150 бройки в момента, а като малък  още  повече -  70 лева грубо.
Мокри кърпи: 20 лева
Козметика: понеже бебешката козметика е  в едни  туби дето стигат за по няколко месец  да кажем грубо 20 лева.   ( доволна съм  от бюбхен  измиващо гелче и олиото им, иначе на авен и а-дерма също са  им хубави нещата - Но Филип е с  контактен дерматит и  предпочитам  да не правя компромис с качеството).

1-3 месеца давахме и  колиеф за  колики и  там отиваше по една опаковка  на  5-6 дни (180лева)

АМ според зависи  от марката и  наличието ми на кърма  отиваха  от 5 до 7  кутии на месе (може и  повече да са били)  тук  зависи от цената м/у   на АМ  може да са  55 -77  лева може  и доста  повече
Лекарства средно по  20-30 лева

дрехи, играчки, залъгалки около  100
Плодове,зеленчуци и каши и месни добавки пак около 100 

 #Crazy #Crazy леле не си бах давал сметка, колко харчим  около бебока Simple Smile Ама  най-важното е да са  ни  живи и здрави

# 57
  • Мнения: 1 262
При нас разхода засега е около 200-300 лв. Зависи какво се купува освен памперси, мокри кърпи и храна - т.е., дрешки, играчки, биберони и подобни. А в тези пари не са включени значително увеличената консумация на ток и вода. Ако и те трябва да се включат, сигурно ще отиде към 400-500 лв.

# 58
  • София
  • Мнения: 44 229
ехее.... колко ток и вода хаби това дете Simple Smile чак пък за 200 лв.... Wink

# 59
  • Мнения: 1 262
ANGYA, сигурно защото дохранвате с АМ давате толкова малко пари за АМ. При нас най-много пари отиват за това - около 120 лв/месец. А бебешока ще почне да яде и повече идните месеци.

# 60
  • Мнения: 1 262
Angel_Dust, може и малко да се изхвърлих, но сега нон-стоп е включен някакъв отоплителен уред - и през деня, и през нощта.  А миналата зима ходех на работа по цял ден и само вечер се пускаше печка. Сега по цял ден и цяла нощ, значи бая повече. Да не говорим, че освен печката постоянно е включена и пералнята понеже всеки ден се пере - ту се оповръща, ту се опикае.  Laughing Постоянното стерилизиране и изваряване на водата отделно. Няма да е малка разликата в сравнение със сметката от миналата зима като се замисля - чак страх ме хваща.  Confused
За водата няма да е чак такава разликата, но все пак.

# 61
  • София
  • Мнения: 44 229
Ама то не е заради бебето само и ти да не беше на работа и без бебе в къщи, пак щеше да се топлиш...просто е студено и има човек в дома Wink Пералня - да една в повече,това не се отразява драстично на сметки, Стерилизирането и водата... колко вода точно хабях - 1-2 л на ден и малко ток И да вярно, няколко пъти измиеш едно дупе и зиплакнеш детето вечер.
Миналата година и сега имаме и ние разлика, но то не е от детето, щото него отдавна си го имаме, а от цените на тока. И понеже сме изцяло на ток(нямаме тец)  общо ток и вода 400 лв никога не сме събирали Wink хем и пералня и сушилня ползвам и бойлери вървят и готвене за детето и т.н. и т.н. Wink
Детето не хаби толкова чак повече ток и вода

# 62
  • Мнения: 3 647
A_H_I_L_E_A ,   да права си ако  изцяло бяхме на  АМ щеше да е двойно.

За тока, много зависи какви са уредите. Ако си  на  печка  тип духалка тя  гори около  2 киловата  на час,  мойте  климатици  горят  по малко.  Миналата година за  двата климатика, който   работеха  нонстоп, два  бойлера  и  всички стандартни ел. уреди  най много  платихме май  253 лева. 
Разхода за  вода да се качи  1 кубик най-много, но  Angel_Dust е права, че така  или иначе трябва да се отоплява.   

# 63
  • Мнения: 1 262
За тока сметката заради бебето ще е по-висока поради няколко причини(поне в моя случай):
1. Ако нямах бебе щях през деня да ходя на работа или поне да търся такава и да не пускам печки
2. През нощта също нямаше да пускам, а само за около 4-5 часа вечерта (Докато сме будни)
3. Пералня преди да имаме бебе пусках 1-2 пъти седмично, не като сега всеки ден или ако не всеки ден, то поне през ден или дори по 2 пъти на ден (ако трябва и наше пране да пускам)
ЗА повече причини в момента не мога да се сетя , но миналата година сметката за ток не е надвишила 70 лв. Ще видим сега колко ще е - като пристигне, ще споделя, за да направим разликата. Тази разлика нямаше да съществува, ако нямахме бебе, следователно е заради него. Надявам се само да не е над 200 лв.  Praynig

# 64
  • София
  • Мнения: 44 229
е извинявай, но по-горе посочи покачване на сметките от порядъка на 200-300 лв... толкова ток със сигурност не трябва.
Да, това, че наистина къщата се отоплява повече, така е, все пак има някой в къщи.... но пък, медала има и друга страна - не ходиш на работа, т.е. пестиш от пътни, дневни, ако си пушила от цигари и разни други подобни разходи, така че като цяло, за мен нещата се изравняват и тока не знам наистина ли е редно да се причисляват като разод бебе Wink

# 65
  • Мнения: 1 262
А, казах 100-200 лв отгоре, което ако не е 200, ще да е 100 и нещо със сигурност.
А цигари не пушех, нито алкохол пиех, ядех шоколади ама сега ям още повече.  Laughing
Да, има от какво да се пести наистина - за тази страна на нещата не съм се сещала. Примерно че ядех навън и давах доста пари за ядене на ден. За пътни също, както и за забавления. Е, това време отмина.  Laughing Сега парите се оползотворяват по друг начин.  Wink

# 66
  • Мнения: 4 420
Аз имам питане. Как перете през ден по 1 пералня с бебешко пране? Струва ми се малко много за 1-2 дни да се събере около 5кг пране  newsm78

# 67
  • София
  • Мнения: 44 229
A_H_I_L_E_A - да, това имах предвид, по-точно става едно пренасочване на средства, от ходенето към неходенето на работа и...реално надали има голяма разлика...
за разхода - писа , че сега са ви 200-300, със сметките  можело 400-500...е от 200 до 500...са си 300 лв както и да го гледаш Wink  та за това, както и да е де...ще си го видите реално как е, но за мен това не е точно разход за бебе.
deskatta  - много лесно... първо аз си го преобличах за кеф по 3 пъти на ден, второ често  пропускаше леко пиш или връщаше по малко количество кърма... като се случи докато спи, това значи и пране на чаршафи....зимно бебе беше, така че при едно напишкване в леглото или връщане това значеше смяна на боди, гащеризонче, чаршафи, отделно половината пъти като сменях памперса  опишкваше хавлийката върху която го сменях.... та така, събираха се, пък и не винаги чаках пълна пералня. А виж сега вече, чиста собствена пералня само дрехи си прави през ден, отделно има кърпи, хавлии и чаршафи по още 2 перални седмично.

# 68
  • Мнения: 4 420
Ейнджъл, то с преобличането ясно. И аз преобличам поне по два пъти на ден, ама явно при нас го няма проблема с повръщането и до сега е напишвала само 1 път хавлията и пелената върху повивалника. Общо взето дори и сега като я захранвам не цапа. Само по 5-6 лигавника на ден, другите дрехи е напълно възможно да останат чисти.
Като са по-големи ясно, аз за бебетата се чудех, ама така описано ми се връзва.

# 69
  • София
  • Мнения: 44 229
ох, захранването...имахме си специални дрехи за ядене тогава...няколко ката Simple Smile добре че накрая открих лигавниците-легени Simple Smile

# 70
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Аз имам питане. Как перете през ден по 1 пералня с бебешко пране? Струва ми се малко много за 1-2 дни да се събере около 5кг пране  newsm78
Е то не е задължително да се събере 5 кг. И аз до ден днешен всеки ден пускам пералня, за съжаление нямам още сушилня...
Сметките не са ни се качили драстично, съгласна съм с Angel Dust.

# 71
  • София
  • Мнения: 30 205
Аз имам питане. Как перете през ден по 1 пералня с бебешко пране? Струва ми се малко много за 1-2 дни да се събере около 5кг пране  newsm78

и аз не събирам по 5кг пране. Пералнята може и на 1/2 да се пуска. Има такава функция. Имай предвид, че при момченцата напишкването е по-често т.е. напишкват си гърба, блузата и т.н. Физиология  Mr. Green Събират се дрехи постоянно + чаршафи, хавлии за баня и т.н.

# 72
  • Мнения: 4 420
Аз имам питане. Как перете през ден по 1 пералня с бебешко пране? Струва ми се малко много за 1-2 дни да се събере около 5кг пране  newsm78

и аз не събирам по 5кг пране. Пералнята може и на 1/2 да се пуска. Има такава функция. Имай предвид, че при момченцата напишкването е по-често т.е. напишкват си гърба, блузата и т.н. Физиология  Mr. Green Събират се дрехи постоянно + чаршафи, хавлии за баня и т.н.

Е то ясно, че може и половин пералня, но аз не виждам смисъл да я пускам, освен ако в прането няма нещо, което е супер важно да изсъхне, или пък дрехите на детето са малко и трябва да се перат по-често.
Но както и да е, това не е по темата. Благодаря за отговорите.

# 73
  • Мнения: 1 262
Angel_Dust, 200 лв му са само храната, памперсите и евентуално мокрите кърпички. Ако се купуват дрехи, играчки и т.н., може да се стигне и до 300 (не съм ги смятала, но грубо казвам). До сега винаги се е налагало и нещо допълнително да се вземе. Да не говорим колко бързо израстна първите си дрешки и се купуват постоянно нови, които да му стават. 300+100=400; 300+200=500; 200+100 (то толкова малък разход до сега не сме имали, а както казват - колкото повече расте, толкова повече пари отиват)=300; 200+200=400;
За тока може да не е пряк разход като дрехите, козметиката, памперсите и т.н., но все пак покачването на сметките много зависи от появата на бебето. А не мисля, че е все едно и също дали ходиш на работа и нямаш бебе/дете или си стоиш вкъщи с бебето. Лично при мен разликата е огромна. Преди почти на всяка заплата обикалях магазините, за да си купувам дрешки и други неща за мен. Сега не остава и един лев за подобни разхищения. Дори и само този факт е повече от показателен за това, че за бебето отиват доста пари.

А за прането - и на мен ми беше чудно преди как така някои перат всеки ден или през ден бебешките неща ама ето на - събират се някак като на магия  Laughing и все се оказва, че нямаме достатъчно дрехи за него и все се купуват още.

# 74
  • София
  • Мнения: 44 229
аз и не казвам, че за бебе пари не отиват...само , че бебето не дига тока с 200-300 лв Wink

# 75
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Много зависи кой как си гледа детето - например аз кърмех до 6 месец, захраних към края на 5ти месец, т.е. не купувх пюрета. Дрешки имах бол, при това някои останаха неразопаковани - така ми ги дадоха, така си останаха - при мен имаше кой да ми дава. А когато станеше въпрос за бельо напр. което купувахме, бабите с радост помагаха. Ако ми трябват 3 бодита, само докато завърша изречението и баба му пристига с 10 бодита с къс и 10 с дълъг ръкав  Shocked
Така че през първите 6 месеца на практика имахме разход от около 50лв., а ако включа допълнителния разход на вода и ток да станат 100лв.
После, когато започнахме да се захранваме всичко ми се носеше домашно от градината и тогава си спомням, че си бях правила за себе си разчет на разходите и излизаше около 250лв. Така от 6ти месец до годинката.
Сега вече е на ясла - мес. такса 40лв. за витамини, имуностимулатори и др. принадлежности 100лв. , памперси 30лв, обувки 50лв (дрехи все още имам достатъчно) играчки купуваме по-честичко - сега сме на тема образователни играчки (рингове, форми и др. ), но пак повече от 250 лв. не са. Ако прибавя ток и вода - 300 да станат.
Предполагам обаче, че ако първите месеци бяхме на АМ, не че сега не купувам, но когато беше новородено в болницата го бяха хранили с Friso (беше в кувьоз), за това като започнах да купувам АМ не исках да рискувам и пак взех същото мляко, понеже бях сигурна, че му понася, но ако купувах примерно АМ от 25лв. (налучквам), то разхода щеше да ми се вдигне 2.5 пъти, нали?
Ако си купувах и всяка блузка и т.н. също и накрая може и да ги докарам 600.  Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 1 262
Angel Dust, написала съм 100-200 лв и се обосновах защо. Пак казвам вече за последен път и предлагам да прекратим спора, защото нито ти ще се съгласиш с мен, нито аз с теб и така можем цялата тема да напълним докато се обясняваме. Аз поне се обосновах. При нас бебето ще вдигне с над 100 лв сметките - казах вече защо. И да, ТО ще ги вдигне, защото ако го нямаше, нямаше да се пускат всичките тия работи и т.н. и т.н., но ако продължим в същия дух, можем да си повтаряме едно и също с дни. Аз спирам вече по тоя въпрос, че имам чувството, че наливам от пусто в празно.
А може някои хора и преди да са си хабили толкова ток и да са имали такива сметки, но при нас със сигурност не е било така.
А наистина много зависи как се гледа детето. Ако е на кърма, бюджета няма да намалее особено, както и ако се купува по-евтино АМ и ред други подобни... АКо хората и преди са си пускали печка/климатик и т.н. денонощно, явно сега ще е същото. Просто всеки случай е различен.
Също така зависи дали бебето е зимно или летно. Естествено, че при летните бебета няма да се пуска печка денонощно. АЗ мисля след като навърши 1 год., т.е. другата зима, да не пускам печката през нощта и да поддържам по-ниски градуси.

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 14:54 от A_H_I_L_E_A

# 77
  • София
  • Мнения: 44 229
Да обясни, аз също 10 пъти обясних, че така звучи пърото ти изказване - сега разходите ни за бебето са 200-300 лв, но ако прибавим и сметките за ток и вода ще станат 400-500 лв... Wink и за това изобщо нещо съм коментирала.
Ако детето е на кърма, сумата харчена за него намалва драстично, защото АМ е доста голямо перо, ако се и захрани късно, се спестява от това месеци на ред, също от шишета, биберон, стерилизация и т.н.
Както и да е.
За зимно лятно - разлика няма, за дете на половин година пак ще пускаш парно, за  твоето бебе ще спреш да пускаш на  пролет. Бебето е такова не месец-два все пак...

# 78
  • Мнения: 493
При нас разходите за бебето са 50лв на месец - 2 пакета памперси. На кърма е, яде обща храна, къпя я само с вода веднъж седмично, не ползвам бебешка козметика, спи на 20 градуса, спи в леглото до мен.

# 79
  • Мнения: 3 647
Бебешондел , не, не и  тока  сложи Simple Smile Ако нямаше деца нямаше да  отопляваш, а да  ходиш на работа  и тоалетна  хартия нямаше да ползваше в  къщи Simple Smile  

A_H_I_L_E_A , извинявай не искам да Ви се намествам в полемиката с Angel_Dust , ама  това "ако го нямаше бебето" ми звучи малко грубичко.  В стила на изказвания "ако не беше се родил, щях да съм завършила  висше и тем подобни.

Да, качват се сметките, но по- добре с  бебета и по  високи сметки  отколкото без тях  Peace

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 15:21 от ANGYA

# 80
  • Мнения: 1 262
Да съм казала нещо против бебето? Нали за пари обсъждаме тук - на кой колко му излиза бебето.
Ако го нямаше, сметките ми щяха да са 3 пъти по-ниски. Моето качва и сметките. Вашите ако не ги качват - евалата. Нито аз, нито мъжа ми щяхме да стоим вкъщи. Сега просто се налага.
А нещо много за мезе ме взехте тук.
И не е в стила "ако го нямаше бебето, щях да съм завършила висше" понеже първо: аз висше съм завършила;
второ: имах хубава заплата и работа, която ме кефеше
и трето: сметките ми бяха НАИСТИНА много по-ниски; не е като да си говоря празни приказки.
Ама нещо много взех да ви се връзвам.  Laughing

# 81
  • София
  • Мнения: 44 229
 Laughing eй, големи  драми...разбира се се качват сметките Crazy просто пак за последно казвам, от първият пост по въпроса изглежда все едно тока ще се качи с 200-300 лв(на мен така ми звучи) и казвам, че чак толкова не се качва.... Crazy освен това, това, че родителя си седи повече в къщи спестява едни други разходи, които са свързани директно с ходенето на работа, така че специално това се компенсира общо взето правопропорционално.
Да не говорим, че бебето може да не е първо дете в къщата, може хората да не живеят само двамата в къщи, т.е. така и така от едно бебе тока да не се вдигне особено Wink според ситуацията....
Надявам се така казано да сме по-съгласни...никога не съм казвала, че токът конкретно вашият няма да се вдигне заради бебето, всеки си знае сметките...
Ние пък като щях да раждам се изнесохме в самостоятелна квартира, но по-високият наем не съм го начислявала като разход бебе Simple Smile Party  smile3505 стига по въпроса за сметките  bouquet

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 15:29 от Angel_Dust

# 82
  • Мнения: 2 216
Не мога да мисля за детето като за разход! Безумна тема. Но научих, че бебе може да се къпе веднъж седмично и то само с вода.

# 83
  • Мнения: 493
Винаги има какво да научи човек  Wink

# 84
  • Мнения: 15
За памперси 25 лв.-за 35-40 дни ни стигат
АМ-100лв.
бебшка козметика-30лв.,
сокчета и чайчета-20лв.
като сметнем ток и вода-около 50-60лв.
други разходи/капки,гелчета,сиропи и нещо от този сорт/-около 20-30лв./но не всеки месец,понякога повече,понякога по-малко/
Всичко около 300лв.
Ако купуваме и дрешки стават към 350-400 лева

# 85
  • Мнения: 46
Средно около 200лв. на месец

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 644
Стига с тия сметки, ама как, тя темата е за сметките на бебчо  Mr. Green щото то си е член на семейството и си има разходите, да са ни живи и здрави /бебетата, не разходите/, да сме живи и здрави и ние да ги поемаме без проблем /аз малко влязох като буля ви Пенка  Mr. Green!

Досега:
памперси 2*16 лв = 36 лв
ток и вода слагам грубо 30тина лв
дрешки 50-60 лв
козметика 10 лв
някоя играчка или гризалка още 10тина лв
 
така тотала излиза грубо 150 лв

кроя планове и пюрета да не купувам, нито ам, да видим живота какво ще ми поднесе...

# 87
  • Мнения: 2 216
Анито , 2 X 16 =32, не 36лв Wink И тоталът е 140....Ама карай да върви! Mr. Green

# 88
  • Мнения: 1 262
При нас разходите започнаха да намалят.  newsm44 Бебока започна да не повръща толкова, заради което не се пуска много често пералнята. Съответно и по-малко дрехи му трябват за преобличане. Предполагам, че ще минем на по-евтино АМ, от където ще се намали и този разход. Друго не се сещам засега. А, започна да цапа по-малко памперси макар и това да ме притеснява, но директно намали разхода за памперси и мокри кърпички. Преди 1 пакет мокри кърпи ми стигаше едва за 2 дена (като акаше почти след всяко ядене). Сега откарва до към седмица горе-долу.

# 89
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нашите клонят към нулата по-скоро, защото разходите специално за бебето са по-скоро инцидентни.
В момента е на 10 месеца до тук разходите ни за него са долу-горе следните:
Дрехи - общо към 200 до 300 лв за целия период.
Еднократно преди раждането 160 лв за многократни пелени.
Кърмя.
Не купувам специално за него твърда храна, приспособявам нашата храна, така че той да може да си хапва спокойно.
Козметика - 200 мл масло от малинови семки (18 лв), кокосово масло 250 мл (8 лв), 2 бр. препарат за измиване за коса и тяло по 4 лв бройката. Делят с батко си употребата.
Мокри кърпички - 3-4 пакета месечно макс, според зависи колко съм разточителна. По 2 лв бройката - около 12 лв. Отново делят с батко си употребата.
За играчки да съм дала не повече от 50 лв. Не съм фен.
Не боледува, лекарства не купуваме, не съм купувала и разни там капки за колики и прочие бебешки работи. Единствено си купих 10 ампулки физиологичен разтвор преди раждането. За бебето съм ползвала 2-3.
Дали сме 170 лв за количка и още толкова за столче за кола (не помня колко точно струваше, но беше някъде там).
Не го къпем всеки ден, за мен лично няма смисъл. Не съм му сложила водомер и електромер на бебето, та за ток и вода не мога да кажа как са нещата. Не съм забелязала кой знае какви промени в сметките откакто се е родил. Не купувам специално прах за пране за него, пера с един и същи прах всички дрехи. Такова понятие като празна пералня или пералня за бебето специално при нас няма.  Mr. Green Единствено пелените му пера отделно, но то е защото те така или иначе си напълват цяла пералня и почти няма място за други дрехи.

Ако имах малко повече акъл в главата си преди три години подобна щеше да е картинката и за баткото, ама нейсе... тогава проговори консуматорът в мен и отиде коня у ряката!  Mr. Green
(сега да не ми се хванете за последното изречение, сравнявам единствено себе си сега със себе си от преди, не правя никакви сравнения с други коментиращи тук)

# 90
  • Мнения: 1 262
Нашите клонят към нулата по-скоро, защото разходите специално за бебето са по-скоро инцидентни.
В момента е на 10 месеца до тук разходите ни за него са долу-горе следните:
Дрехи - общо към 200 до 300 лв за целия период.
Еднократно преди раждането 160 лв за многократни пелени.
Кърмя.
Не купувам специално за него твърда храна, приспособявам нашата храна, така че той да може да си хапва спокойно.
Козметика - 200 мл масло от малинови семки (18 лв), кокосово масло 250 мл (8 лв), 2 бр. препарат за измиване за коса и тяло по 4 лв бройката. Делят с батко си употребата.
Мокри кърпички - 3-4 пакета месечно макс, според зависи колко съм разточителна. По 2 лв бройката - около 12 лв. Отново делят с батко си употребата.
За играчки да съм дала не повече от 50 лв. Не съм фен.
Не боледува, лекарства не купуваме, не съм купувала и разни там капки за колики и прочие бебешки работи. Единствено си купих 10 ампулки физиологичен разтвор преди раждането. За бебето съм ползвала 2-3.
Дали сме 170 лв за количка и още толкова за столче за кола (не помня колко точно струваше, но беше някъде там).
Не го къпем всеки ден, за мен лично няма смисъл. Не съм му сложила водомер и електромер на бебето, та за ток и вода не мога да кажа как са нещата. Не съм забелязала кой знае какви промени в сметките откакто се е родил. Не купувам специално прах за пране за него, пера с един и същи прах всички дрехи. Такова понятие като празна пералня или пералня за бебето специално при нас няма.  Mr. Green Единствено пелените му пера отделно, но то е защото те така или иначе си напълват цяла пералня и почти няма място за други дрехи.

Ако имах малко повече акъл в главата си преди три години подобна щеше да е картинката и за баткото, ама нейсе... тогава проговори консуматорът в мен и отиде коня у ряката!  Mr. Green
(сега да не ми се хванете за последното изречение, сравнявам единствено себе си сега със себе си от преди, не правя никакви сравнения с други коментиращи тук)
   Hands Clap ЗНачи можело и така да се гледа бебе.

# 91
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
 Hands Clap ЗНачи можело и така да се гледа бебе.

Разбира се, че може!

Но и всеки с приоритетите си.  Peace
Например аз предпочитам доста голяма част от вещите на бебето да си ги набавя втора употреба или от приятели на заем - количката, столчето за хранене, стола за кола (9-18 кг), повивалник...
Дрехите съм ги свела до необходимия минимум. Просто не виждам смисъл да купувам повече.
Бебешката кошница за кола я купихме нова, но пък сега например тя ще отиде при сестрата на мъжа ми, която чака бебе лятото. Тя пък ни е давала много неща за нас от големия си син.
Останалите неща - храна, козметика, пелени и прочие - са вече плод на опита от първото ми дете. Непрекъснато търсех и продължавам да търся оптималния вариант. В момента използвам доста по-малко неща отколкото с големия си син, но за сметка на това за мен лично са доста по-ефикасни. Не го правя за да правя икономии, просто не обичам разхищението. Обичам да използвам по възможно най-добрия начин нещата, с които разполагам и да се освобождавам от излишните или тези, които ми пречат и вредят.  Peace Така се чувствам доста гъвкава и свободна в действията и възможностите си.

Обаче доста хора не биха се съгласили с мен и не биха могли или желали да живеят така.  Hug

# 92
  • Мнения: 1 262
Обичам да използвам по възможно най-добрия начин нещата, с които разполагам и да се освобождавам от излишните или тези, които ми пречат и вредят.  Peace
Обаче доста хора не биха се съгласили с мен и не биха могли или желали да живеят така.  Hug
И аз уж се опитвам да направя същото, но засега все още съм в лутане, вероятно защото нямам нужния опит. А за хората - много да ти дреме. От "хората" нищо не ти зависи. Да си се заяждат като си нямат друга работа - може пък така да релаксират.  Wink А и всеки сам избира какво да прави с живота си и как да го изживее по най-добрия за него начин. За един едно е добро, за друг - друго. Един възприема нещата по един начин, друг по различен. Не можем всички да сме еднакви, а и не би било интересно.  Sunglasses

# 93
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Споко, ще се научиш с времето!  Peace
Не съм се трогнала особено кой какво си мисли за живота ми...  Wink

# 94
  • Мнения: 1 897

Обаче доста хора не биха се съгласили с мен и не биха могли или желали да живеят така.  Hug
Ооо,аз съм съгласна,и още как,особено като знам аз как бях Embarassed,ужас,давах пари за щяло и нещяло.
Купихме с мъжа ми само леглото и количката,всичко друго беше подарено от бабите и дядовците,дрешки има докато порасне от двете ми братовчедки,но на мен нищо не ми стигаше.

Признавам го като голяма грешка,сега,защото вместо да давам пари за глупости,трябваше да ги спестявам за нещо по-полезно,може би проблема беше в това,че чаках бебето прекалено дълго и исках да наваксвам с покупки,някои дори не особено полезни.

За храненето,да вземах скъпо АМ,но то е защото му действаше добре,а за мен това беше по-важното,пюретата ги започнахме от скъпите при захранването,бяха му вкусни,но когато порасна и започнахме да взимаме и български,защото те му бяха по-вкусни от скъпите.


Ако имам второ дете живот и здраве,ще го карам по пестеливо,все пак разбрах,че има по-важни неща от това детето да има всичко и сега като порастне няма със сигурност да е така.

# 95
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
... разбрах,че има по-важни неща от това детето да има всичко и сега като порастне няма със сигурност да е така.

Кое няма да така? Големи деца- големи разходи и проблеми  Laughing Утре като ми каже дай 100 лв за обувки и 200 за телефон...  Mr. Green

# 96
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Утре като ми каже дай 100 лв за обувки и 200 за телефон...  Mr. Green

Ти пък много тънкана искаш да минеш, само с толкова...  Joy Joy Joy

# 97
  • Мнения: 1 897
... разбрах,че има по-важни неща от това детето да има всичко и сега като порастне няма със сигурност да е така.

Кое няма да така? Големи деца- големи разходи и проблеми  Laughing Утре като ми каже дай 100 лв за обувки и 200 за телефон...  Mr. Green
Ами няма да купувам излишни неща,като досега например,основните разходи са ясни,но само за необходими неща естествено,ясно е,че детето няма да ходи босо,а за телефон има време.

# 98
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Утре като ми каже дай 100 лв за обувки и 200 за телефон...  Mr. Green

Ти пък много тънкана искаш да минеш, само с толкова...  Joy Joy Joy

На моя баща като му кажех така и той ми отговаряше: като пораснеш, ще работиш и ще си купиш  Peace  Цял живот ще съм му благодарна, за това че ме възпита така  Heart Eyes

# 99
  • Мнения: 1 262
Утре като ми каже дай 100 лв за обувки и 200 за телефон...  Mr. Green

Ти пък много тънкана искаш да минеш, само с толкова...  Joy Joy Joy

На моя баща като му кажех така и той ми отговаряше: като пораснеш, ще работиш и ще си купиш  Peace  Цял живот ще съм му благодарна, за това че ме възпита така  Heart Eyes
И мен по същия начин ме възпитаха, аз също мисля така да възпитавам сина си. Иначе ще се научи цял живот наготово да чака от мама и тате. И те като си заминат от тоя свят, той как ще се оправя?! Трябва да може да се оправя сам в живота и да се научи на самостоятелност и отговорност, а не само да се хайманосва понеже мама и тате му купуват всичко и той да мисли за наркотици и простотии. (познавам такива хора)

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 644
Анито , 2 X 16 =32, не 36лв Wink И тоталът е 140....Ама карай да върви! Mr. Green

даже перфектно съм се справила за часа, в който съм смятала  hahaha
боже, какво доживя да сътвори инженерната ми мисъл  smile3532

# 101
  • София
  • Мнения: 18
A_H_I_L_E_A, блазе ти , че при вас намаляват разходите. При нас е обратното.... Бяхме на Хипп АМ , което 800гр беше 25лв. Сега заради рефлукса сме на Аптамил АР, което в най-евтиния си вариант ми излиза 17лв за 400 гр = 34лв за 800гр АМ, което си е с 10лв повече от хипа , а и вече яде и по повече и не стига , че по-скъпо млякото, ами и доста по-бързо заминава.  Crazy Една кутия ни стига за 3 дни => за месеца ни трябват 10кут по 17лв са 170лв!!! (а вие си мислите, че имате разходи, а ?  Laughing )

Капки за колики ползвахме Еспумизан за 6лв от Марешки и за 1 седмица някъде стигаше 1 шишенце, после  минахме на Инфакол за 9лв опаковката (не съм засичала на колко време свършваше) и сега сме на Колиеф , които са 32лв по принцип, но в Марешки са 24 лв.  smile3501 Сега ги почнах и нз за колко ще ми стигнат, но по груби сметки :40 дози делено на 6 хранения на ден са 6,6666 в период. Да приемем , че ще стига за 6 хранения и това прави 5 опаковки на месец по 24 лв = 120лв за капки за колики

Сега мн бързо расте и не смея да взимам по повече от един пакет памперси (от най-голямата бройка взимам разбира се, но по 1 пакет). Ако обаче смятаме за месеца : има промоция в момента Памперс ню бейби размер 3 (82бр. в пакет) - 2 пакета за 50лв = 164 бр делено на 6бр на ден (сменям преди всяко хранене) =  27,33333 в период, но да кажем, че стигат за месец. => Памперси = 50 лв на месец

Козметика - имам мн видове- Нивеа мн ни допадна и всичко е по 5-6 лв максимум (гелче за коса и тяло, мляко, олио, крем за дупе....) Но сега имам цените на Бюбхем пред мен при това на най-грамадните туби. Например: Мляко за тяло  за след баня - 12.09лв за 500мл, крем за дупе - при смяна на памперсите - 17.94лв за 500мл, гелче за измиване "от главата до петите" - 12.70 за 400мл и това е. Отделно съм купила крем за лице с невен,който е доста скъп и почти ненужен и кремче против вятър и лошо време (около 7лв) , който така или иначе забравям да мажа  Laughing Та за козметика - 42.73 , абе 43лв за козметика, която като гледам за доста повече от месец ще стигне  Flutter

За мокри кърпи - бърша при всяка смяна и си вървят като на поточна линия.  Joy Сега купих на промоция 4 пакета памперс кърпички по 64бр за 11.79, които със сигурност ще ми стигнат за повече от месец, но да кажем, че за кърпички са 11.79лв (все пак не винаги са на промоция)

Дрехи купувам евтини български, от хубав памук, но не мога да кажа колко отиват на месец. Аз доста се оливат, но да кажем 50лв поне на месец.

Има и доста непредвидени разходи като аз сега например купувам физ.разтвор в промишлени количества. Наложи ми се вчера и аспиратор за нос да купя - Baby vac, който е само 22лв  #Crazy но поне съм адски адски доволна Simple Smile

Ток и вода е незибежно да се харчат повече, но и абсурдно да се смятат. Таа моята сметка до тука излиза така:
444.79лв. на месец  #Crazy #Crazy #Crazy лелеееее не си бях давала сметка , че са толкова много тия пари. Но имайки предвид, че козметиката не е всеки месец и кърпичките ще стигнат за повече от месец и ако махнем дрехите..... Горе-долу ще се ядва. Това е от мен Simple Smile))

# 102
  • Мнения: 158
Ооо,не съм смятала,че трябва да си теглим ножа с мъжа ми Crazy Не обичам да си правя такива сметки,че ми призлява като тегля чертата.А и щом смогваме (вярно,че бебето е едва на месец),явно се справяме що-годе добре.Като почнем на хяб и сол да я караме,ще смятам.Иначе съм привърженик на нещата 2-ра употреба и мисля,че така спестяваме доста пари.

# 103
  • Мнения: X
В началото ми излезе много, защото не знаех какво да купувам и прекалих с дрехите (хайде, тях ще ги продам), а след раждането бях шаш и паника и купих доста излишни неща. Но иначе не би трябвало да ми излиза скъпо - вече ползваме многократни пелени през деня (вярно, там имаше инвестиция в началото, но ще се изплати), скоро ще му слагам и през нощта; козметиката му е органик, но пък почти не я ползвам, къпя го само с вода, 3-4 пъти в месеца го мажа с олио; кърмя; няма да захранвам с готови пюренца и пр. "бебешки" храни; мокри кърпи ползвам изключително рядко. По-големи разходи бяха: количка, втора употреба, 130 лв. (можеше да мине без нея, не иска да се вози и събира прах в момента); слингове, един с халки и един шал - 90 лв.; инхалатор - 170 лв., пелени - към 300 лв., може и повече, главно поради моята неориентираност. Изобщо с второто, жив от и здраве, ще съм много по-наясно и разхищенията ще са минимални.
А, голям разход ни е транспортът - нямаме кола и живеем на некомуникативно място далеч от центъра, така че ми се налага да ползвам такси, за да заведа бебето на преглед, например.

# 104
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Liika и ние така сменяхме капките и накрая с Био Гая ни свършиха коликите  Peace
Козметика - сега ползвам Бочко и съм много доволна, чак ми е чудно че в България правят толкова добра козметика (сега да не го ударите на патриотизъм) преди ползвах Нахткерце, Бюбхен...пари на вятъра
За други оптимизации - в момента не ми идват наум  Peace

# 105
  • Мнения: 195
Искам да попитам майките колко им е като месечен разход 9-10 месечно бебе

# 106
  • София
  • Мнения: 44 229
тук вече зависи какво и колко яде(дали домана, дали на кухня, дали готови пюрета и каши, ако е последното зависи от марките), също и ако е проходило се прибавя и разхода обувки, който не е малък.

# 107
  • Мнения: 1 677
Според мен разходите за отглеждане на едно бебе са такива, каквито ние искаме да бъдат и каквито можем да си позволим. Истината е, че разходите растат с порастването на детето.

# 108
  • Мнения: 493

Малко по-назад съм писала за нас - ние сме на 10 месеца.

# 109
  • Мнения: 2 216
Искам да попитам майките колко им е като месечен разход 9-10 месечно бебе
Има една приказка "Баба знае 2 и 200" Зависи колко е доходът на семейството и как са решили да отглеждат детето си....

# 110
  • Мнения: 195
Имам в предвид стандартно горе долу колко е. Примерно с минималното майчинство от 240 лв. какво може да се направи ? Като се изключат разходи за ток , парно и вода.

# 111
  • Мнения: 1 897
Е,какво значи горе -долу,всичко зависи от теб.
Бебето на кърма ли е или на АМ?
Какви пюрета яде?Както ти е казала Ейнждъл,зависи дали готвиш,или е на кухна.
Какви памперси ползваш?
Защото има пакети от 20лв.,има и от 30лв.
На мен в този период ми беше около 400лв.,понякога повече,понякога по-малко.
А и не виждам каква ще е разликата,ако бебето ти е на 8м.с какво ще се промени разхода още за месец-два.
Ток,парно и вода,никога и аз не съм ги смятала за разход.

# 112
  • София
  • Мнения: 44 229
Имам в предвид стандартно горе долу колко е. Примерно с минималното майчинство от 240 лв. какво може да се направи ? Като се изключат разходи за ток , парно и вода.

ами ако кърмиш и готвиш, ако не изисква специална козметика, лекарства детето, ако купуваш евтини дрехи или имате от някой...може и що-годе без пари почти да излиза детето.
Някои хора на тази възраст вече учат детето си и на гърне...та....  кой знае, ееее вярно 1 път на сезон, евентуално трябва да даваш 50-100 лв за обувки. Общо взето  ако си ограничена в 240 ще се поберете, искаш-неискаш поне за предвидимите разходи.

# 113
  • Мнения: 931
Аз пък не съм му купувала обувки за  повече от 15лв, някъде между 10-15лв са всичките му чифтове.
Наистина е въпрос на избор. Аз не съм засичала никога колко точно е разходът по него, пък и би било трудно, тъй като не е ял пюрета или ДК, а към домашната храна ми е изключително трудно да отделя неговите 1 картоф и 1 морков колко излизат. Зависи и колко често сменяш памперс... но все пак 400лв ми се струва много висока сума - ако бяха толкова, все щях да съм усетила, си мисля. А до момента не съм усетила някакво особено утежняване на бюджета от това, че има дете вкъщи.

# 114
  • София
  • Мнения: 1 149
Искам да попитам майките колко им е като месечен разход 9-10 месечно бебе

На този въпрос ще получиш отговори с цифри в доста широки граници - ако те устройва да сметнеш средната сума от тези отговори... Простираш се "според чергата си", и това е  Peace

# 115
  • Мнения: 1 897
Аз не съм засичала никога колко точно е разходът по него, пък и би било трудно, тъй като не е ял пюрета или ДК, а към домашната храна ми е изключително трудно да отделя неговите 1 картоф и 1 морков колко излизат. Зависи и колко често сменяш памперс... но все пак 400лв ми се струва много висока сума - ако бяха толкова, все щях да съм усетила, си мисля.
Е,как да е много,ако кърмиш и не купуваш пюрета,естествено,че няма как да ги докараш до толкова.
От тези 400лв.само за храна отиват 250лв.

# 116
  • София
  • Мнения: 44 229
аз сега смятах  по цените сега, значи моето дете както ядеше до година за каши и пюрета  общо 160 лв(с  лек амванс при това).(всичко готови)
Плодове...не смятам,понеже така и така купуваме, а той с кила не яде, така че там реално си спада към нашият си разход, не се купуват специално за него.
След година мина на ДК, при което защото домашно готвено отказваше до 2г.  сумата спада на около 80....към тях обаче 6м имаше АМ с плазмони, обаче не помня 1 кутия за колко време стигаше....но да кажем 80 лв на месец.... ми пак стават 160.... айде още 20 са разни други дреболии....ако майката продължава да кърми  може спокойно под 100 лв да е раната, пък ако тя готви почти да не го усетят като разход храненето.

та всичко е безкрайно индивидуално, трудно една такава тема може да  каже точно колко ще ти струва твоето дете Wink от толкова много неща зависи.

# 117
  • Мнения: 2 216
Аз пак да попитам - не ви ли е неудобно да смятате какъв разход са ви децата ви?
Не съм срещала по-отвратителна тема във форума!

# 118
  • Мнения: 1 897
Аз пък днес срещнах също за мен отвратителна тема в "Семейни отношения",не съм я чела и не съм си дала мнението.Всеки решава дали да пише,ако на вас не ви харесва темата,не влизайте в нея.

А,защо да ни е неудобно,по-добре да отговориш на някой който пита нещо съвсем нормално,отколкото да се чудиш как да игнорираш родата за празниците.
Съжалявам за оффа,но си мисля,че всеки има право да пуска всякакви теми и съответно някой да отговаря,ако на някой не му харесва и той има право,да не чете и да не отговаря.

# 119
  • София
  • Мнения: 44 229
мен не ми е неудобно... никак даже, не съм смятала тогава колко ми е излизал, но сега като питат, мога да се върна и що-годе да си изчисля, според това, което е ял, колко му е излизала... не ми е неудобно да  смятам и колко ни трябват месечно за сметки в момента, както и колко ни излиза храната...така си разпределяме месечните разходи - храна - толкова, сметки толкова, дг - толкова, курсове - едиколко си и т.н. За мене  нормално човек да си прави сметки, не само за детето си ми изобщо, особенно когато имаш да се побираш в не особенно  голям бюджет, предполагам ако печелиш в пъти повече от колкото харчиш, не си правиш много сметки...

Темата не е по-грозна от онази - колко месечно давате за храна или колко ви е токът на месец.

# 120
  • София
  • Мнения: 30 205
и аз никога не бях се замисляла, но темата ме накара да се върна и горе-долу да изчисля, дори ако щете от чисто любопитство.

Аз пък не съм му купувала обувки за  повече от 15лв, някъде между 10-15лв са всичките му чифтове....

аз пък започнах от 50лв/ за чифт, а сега около 90лв, но компромис с обувките не правя заради оформнето на походка и т.н.
Просто всичко е строго индивидуално.

# 121
  • София
  • Мнения: 44 229
да и аз за обувки, чак сега всъност купих 2 чифта маратонки за по 30-40 лв и то защото бяха с поръчка от англия по намаления, тук същите си бяха по 50-60.
Освен това за сезон аз лично купувам по 2 чифта(например маратонки и гумени ботуши, сандали и гуменки и т.н. според сезона) + пантофи + джапанки за баня. Та ако ще и по 15 да са, пак няма да са само едно 15 Wink

# 122
  • София
  • Мнения: 30 205
ние засега сме по чифт за сезон т.е. по 4 чифта на година, ама сигурно и нашето време ще дойде с по 2 чифта на сезон. Пантофите и чехлите са пак за сезон, но са чувствително по-евтини.

# 123
  • София
  • Мнения: 44 229
ами то не е точно по 2 чифта, но все пак нормално е детето да има например лятото и сандали и затворени...есен също  и пролет за мен е задължително гумени ботуши(моят обича да джапа в локви, а и случват се разни неща - локви, кал...
иначе да пантофи и чехли са по-евтини, но да кажем 50 лв 1 чифт обувки, 16 лв пантофи, 12 джапанки + 30 гумени ботуши...ей ти малко над 100 лв за един сезон Wink

не знам аз заради всички тези сметки  не мога да приема изказванията в разни други теми как пари не ти трябват , за да гледаш дете, то с любов се гледало...любов-любов... но детето си има и материалните нужди, грозно-красиво...факт.

# 124
  • Бургас
  • Мнения: 644
мен не ми е неудобно... никак даже, не съм смятала тогава колко ми е излизал, но сега като питат, мога да се върна и що-годе да си изчисля, според това, което е ял, колко му е излизала... не ми е неудобно да  смятам и колко ни трябват месечно за сметки в момента, както и колко ни излиза храната...така си разпределяме месечните разходи - храна - толкова, сметки толкова, дг - толкова, курсове - едиколко си и т.н. За мене  нормално човек да си прави сметки, не само за детето си ми изобщо, особенно когато имаш да се побираш в не особенно  голям бюджет, предполагам ако печелиш в пъти повече от колкото харчиш, не си правиш много сметки...

Темата не е по-грозна от онази - колко месечно давате за храна или колко ви е токът на месец.


към това мога само да добавя, че по-добре да питат момичетата, и да събират инфо, отколкото после да хълцат, с грешно направени сметки! Пък то сметките винаги излизат наполовина, ама все пак друго си е да имаш някаква представа. И преди да родя съм правила груби сметки, исках всичко да съм предвидила до последно, пък да има по-малко неприятни изненади...

За по-скъпите обувки съм ЗА, ама всеки си знае бюджета, че и то точно като се налага да почнеш обувки да купуваш майчинството спада на 240 лв, ако на него чакаме, ехеееей има да се чака, ама това е вече друга тема!

# 125
  • Мнения: 1 897
Винаги съм смятала колко ще ми е разхода за бебето,ако взимах майчинство 500лв.естествено,че нямаше да смятам,но с тези 240лв.,трябваше да знам,колко ще трябва да отделим и на мъжа ми от заплатата и оттам нататък да правим другите сметки и да знаем за какво ще остане и за какво не.

# 126
  • София
  • Мнения: 44 229
Анито - за майчинството никак не знам, такова никога не съм взимала, оправяли сме се и без него. От всичко друго мога да пестя, обаче от обувки и столче за кола, гледам да не го правя и по възможност да взимам най-доброто, което е по възможностите ни. Въпрос на приоритети.
Но ако се налага, предполагам и с едното майчинство може да се гледа дете.

# 127
  • София
  • Мнения: 478
Досега не се бях замисляла колко "струва" едно дете месечно  Laughing Истината е, че колкото повече расте, толкова по-скъпо става.
Най-много пари отиват в периода 7-8 мес. до 1,5 години когато яде много пюрета,каши и т.н., памперси, дрехите наистина са само за един сезон. Преди 6-7 години с баткото този разход ни е бил около 300-400 лв./месечно. Сега като ученик пак отиват толкова - по-хубави и скъпи дрехи, джобни, курсове, спорт, бакугани и прочее щуротии.
Бебето за момента ми е много евтино  Laughing - само на кърма. Памперси и мокри кърпи - 50-60 лв., дрехи - грубо 60-70 месечно (все пак не се купуват всеки месец). Общо 120-130 лв. Надявам се да не минаваме скоро на АМ - загледах миналата седмица цените и направо се уплаших - скочили са двойно отпреди 7 години Shocked
Ако някой се интересува най-евтините памперси в София са в ХИТ - 21,99 и за белите и за зелените Pampers, и това е без промоция Laughing

# 128
  • София
  • Мнения: 30 205
ами то не е точно по 2 чифта, но все пак нормално е детето да има например лятото и сандали и затворени...есен също  и пролет за мен е задължително гумени ботуши(моят обича да джапа в локви, а и случват се разни неща - локви, кал...
иначе да пантофи и чехли са по-евтини, но да кажем 50 лв 1 чифт обувки, 16 лв пантофи, 12 джапанки + 30 гумени ботуши...ей ти малко над 100 лв за един сезон Wink

не знам аз заради всички тези сметки  не мога да приема изказванията в разни други теми как пари не ти трябват , за да гледаш дете, то с любов се гледало...любов-любов... но детето си има и материалните нужди, грозно-красиво...факт.

че любовта е много важна, важна е, без съмнение, но само с любов и само с пари не става. Трябва си достатъчно количество и от двете.
Аз напр. бях леко изненадана от цените на детските дрехи, обувки, храни и аксесоари. Не бях се интересувала преди и в последствие разбрах, че хич не било евтино, но здраве да е.

# 129
  • София
  • Мнения: 44 229
 Peace именно, това имах предвид

# 130
  • София
  • Мнения: 18
и аз никога не бях се замисляла, но темата ме накара да се върна и горе-долу да изчисля, дори ако щете от чисто любопитство.

Аз пък не съм му купувала обувки за  повече от 15лв, някъде между 10-15лв са всичките му чифтове....

аз пък започнах от 50лв/ за чифт, а сега около 90лв, но компромис с обувките не правя заради оформнето на походка и т.н.
Просто всичко е строго индивидуално.

Аз също не се бях замисляла и не нищо не помня цените. Добре, че има етикети всичко още и всяка касова бележка си я бутам в портмонето по инерция, че да мога бегла сметка да си наоравя. Само АМ знам къде колко струвт, че ги сменях доста. За обувите съм абсолютно съгласна. Няма начин и няма сила , която да ме накара да си обуя детето в обувки за 15лв - да му се изкриви наюедай си боже походката (която и без това сега се формира) и да му се вмирисват крачетата и да му се спарват. Преди 20 и кусур години един от най-добрите ортопеди в Европа е казал на майка ми никога да не си позволява да прави компромис с обувките на дете - от походката се изкривяват и стойката и кво ли не. Едни лоши обувки в този важен период могат да доведат огромни последици  ooooh!

И на мен не ми е неудобно да смятам - по-дорбе да знам какво ме чака, за да мога да си направя елементарна сметка. Angel_Dust е права- ако печелиш двойбно повече от това, което харчиш - да не си правиш сметки, но иначе е почти задължително. А по-добре ли е и няма ли да ви е неудобно , да се озъбите по средата на месеца, защото не сте си направили сметката? Чак пък неудобно!  smile3527 Ако я бях видяла тази тема преди да родя щях даже да съм благодарна!  Hug

# 131
  • Мнения: 69
По приблизителни сметки:
80лв. памперси
70лв. детска кухня
75лв. мляко
25лв. плодове и зеленчуци
10лв. изворна вода
20лв. мокри кърпички
10лв. подлогани (еднократни чаршафи) за преобуване
15лв. козметика
30лв. играчки
60лв. дрешки
15лв. вода
за тока не мога да преценя
-------------------------------------
Около 450лв.

Последна редакция: пн, 12 дек 2011, 22:17 от stella gemella

# 132
  • София
  • Мнения: 92
Аз не купувам дрехи-имам страшно много , даже не ги носим всичките. Козметика и каши ми изпраща свекървата от Гърция ,козметиката мисля че е по-качествена в чужбина , а с кашите тук- нищо не й хареса . Памперси и кърпички - с по един пакет.Уча я от един месец да ходи на гърне и използваме по един памперс през деня и по един през ноща.Често я мия на чешмата вместо с кърпички.И то не за да пестя , просто искам от сега да свиква с гърнето , а и мисля ,че е по-приятно да не седи с напишкан памперс. Все още се кърмим и не купувам АМ. Пюретата също аз й ги правя с домашни зеленчуци.Не ядеше много от готовите , предпочита домашно пюре. Така ,че какво да ви кажа доста евтино ми излиза , просто така се получи , не съм го целяла специално.

# 133
  • UK
  • Мнения: 2 846
За сега разходите са ми около 80 лв запамперси и кърпички.Следя къде са намалени памперсите и винаги взимам по два пакета. Дрехи засега почти не съм купувала. Но след месец разходите сигурно ще се увеличат,като израстем всички подарени дрешки.

# 134
  • Мнения: 19
На мен ми е трудно да сметна по колко пари харчим на месец за малката, но мога да ви споделя как ми излиза по-евтино - пазарувам от чужбина. Все още не съм стигнала до там да пазарувам и памперсите от там , но имам познати, които си ги купуват от e-bay и твърдят, че дори са по-качествени от тези, които се продават в БГ от същата марка. Но за дрешки ви препоръчвам горещо да пазарувате от английски сайтове. Колкото и да е нелогично, там дрехите са по-евтини, въпреки по-високите доходи на хората. От опит съм установила, че когато и да съм направила компромис с цената, съм се минала с качеството и после ми излиза двойно. Затова вече не пазарувам дрешки от кварталното магазинче. Лятото например за проба купих 2 бодита на малката супер най-обикновените, no name, no brand и бяха по 8 лв. едното. За сравнение сега й поръчах 7 броя в пакет от английския сайт на Mothercare за 12 паунда. Сами може да сметнете кое е по-евтино, а за качеството мисля, че не е необходимо да обяснявам - първите, които й взех от там юли (малко по-големички) ги носи още, не са мръднали.

Общи условия

Активация на акаунт