месечен разход за бебето?

  • 11 775
  • 134
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 318
моят пък д-то му ставаше на рани от кърпички всякакви, така че само под чешмата... та - каквото както понася Wink

# 16
  • Мнения: 5
Благодаря ви за това до момента. Това значи ли, че ако да речем няма алергий и  никакъв проблем със най евтината козметика ще мога да ползвам нея и тя ще е толкова добра да речем колкото скъпата.  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 44 318
ако детето няма никакъв проблем, може изобщо и да не ползваш козметика...
съмнявам се, че само нямането на проблем обаче може да изравни качеството(което ест не зависи само и единствено от цената)....все пак хубаво е да гледаш да е по-чиста козметика, поне парабени да няма...
Освен това телцето на бебето е малко и нещата стигат за по няколко месеца...
Освен това много майки ползват вместо кремове зехтин...и т.н.
Варианти разнообразни.

# 18
  • Мнения: 4 420
Ана, не цената определя качеството. Ето аз в началото ползвах мляко за тяло на Клоран, което е от скъпите уж, но се оказа, че съдържа парабени. А евтиното Бочко от 2лв не съдържа. И към двете не е направила реакция, но въпреки това предпочетох Бочкото. Така, че понякога евтиното е по-качествено, защото не съдържа така скъпите и ненужни химии.

Анджел ти е отговорила много точно.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 318
да, освен това една некачествена козметика(прах, препарат, кърпи и т.н.), може да създаде проблем, при дете без такъв, но пък предразположено....

пожелавам ти да имаш успех с кърменето, това ще ти премахне едно голямо перо разходи първите месеци и то само в + на детето.

# 20
  • Мнения: 1 897
Anna,още от самото начало ползвам само продукти на Бочко и както казва Ейнджъл за мазане само преварен зехтин,за памперсите в началото започнах от най-скъпите,сега ползвам едни от най-евтините,за сега разлика виждам само в цената.

# 21
  • Мнения: 5
А освен парабени има ли още нещо което не трябва да съдържа козметиката за едно бебе? И да разбирам ли , че продуктите на "Бочко" са добри за нашите деца съответно и достъпни за семеиствата с ограничени бюджети. Разбира се ако на детенце му понася.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 609
Анна, колкото по-малко химия, толкова по-добре Simple Smile Бочко не са никак лоши. Аз лично ползвам друго, но познавам мами, които ползват Бочко и са доволни.

А моите разходи - около 40-50 лв/месец за памперси; 12 лв за мокри кърпички, 13 лв за крем против подсичане (ползваме Себамед, че най-добре й понася), и това е. Другата ни козметика също е Себамед, но 1 измивен гел го ползваме 2 месеца (и то защото аз понякога се оливам с него, ако съм по-пестелива, може и повече да изкара); шампоана - още сме на същото шише, което купих преди раждането и има още доста в него; така че общо цялата ни козметика излиза към 50-60 лв, но се ползва 2-3 месеца минимум. Аз се оливам и с дрешките и й купувам повече, отколкото са й нужни, но ако не се прекалява и се купуват по-голям размер, за да се носят по-дълго време, и те не са голям разход. За храна пари още не даваме - изцяло на кърма е, ще видим после как ще е (мен хич не ме бива с готвенето и приготвянето на каквото и да било, така че ще купуваме готови пюрета и каши).

# 23
  • Мнения: 4 420
А освен парабени има ли още нещо което не трябва да съдържа козметиката за едно бебе? И да разбирам ли , че продуктите на "Бочко" са добри за нашите деца съответно и достъпни за семеиствата с ограничени бюджети. Разбира се ако на детенце му понася.

Ана, има изцяло био козметика, която знам, че е доста скъпа. На Бочко според мен са добри и безвредни. Като цена са достъпни (по 2-3 лв са им нещата). Аз не къпя все още всеки ден с измивно средство и не винаги мажа, така че с едно нещо мога да откарам много дълго време.  Аз лично също ги ползвам понякога за себе си и съм доволна.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 318
абе бочко имат и неща с парабени...за мен не са много добри...но пък моето дете е с дерматит.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 149
абе бочко имат и неща с парабени...за мен не са много добри...но пък моето дете е с дерматит.
Е... и аз не ползвам Бочко, освен препарата за измиване на шишета и биберони. Купих веднъж течен сапун, не ми хареса. Но това е моя вкус.
Анна, за семейство с ограничен бюджет, и разбира се, ако на бебето му понася, мисля, че Бочко е най-добрия вариант за козметика на ниски цени. Което ме накара да се замисля - Тео бебе,освен перилни препарати и сапун, нямат ли и шампоани, кремчета и т.н.? Ползвам течния перилен препарат, купувала съм и сапун - харесват ми, повече от Бочко.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 318
имат.
иначе аз и от някои от нещата на дм съм много доволна...но не знам бебешките им как са и като цени...вече не бяхме в бебешка възраст като влязоха...но пък ей на чудесен душ гел имат детски за няма и 3 лв...

# 27
  • Мнения: 5
Много ви благодаря на всички...  бяхте ми изключително полезни а и ме успокоихте аз си предтавях някакви доста по високи суми на месец за козметика и така нататък , но доколкото разбирам нещата са абсолутно достъпни за всички семейства. Simple Smile
Радвам се, че мога да се обърна към някой които може да ми даде не просто мнение а актуално мнение. Надявам се да не досаждам ако и занапред го правя ..  Embarassed И отново благодаря. Simple SmileSimple SmileSimple Smile  Peace

# 28
  • Мнения: 275
Около 280- 300лв. на месец е сумата, която ми беше необходима през първата година.
Памперси, мокри кърпи, каши, пюрета, сокчета, дрехи и играчни.
Просто някой месец се купуват повече дрешки, друг се запазяваш с АМ на промоции и т.н.

# 29
  • Мнения: 2 286
Първите месеци бебчо ми беше съвсем без пари, защото бабите много даваха Laughing , дрешки от племенника Party , изцяло на кърма до 6м. Party Party .
Иначе в началото докато си набавиш всичко необходимо е много! Креватче, количка, ваничка и т.н, и т.н

Шишета и биберони (залъгалки) не сме ползвали никога - никакви! Само 70лв вложих в помпа за кърма. АМ никога не съм купувала (чак сега на 1г, като напитка му взех, но още не съм давала и не знам дали ще ми стане разход).

За кремчета - първите покупки, които ми бяха около 70лв - душ гелче(Хип с помпичката), кремчета- за дупе, за лице, мляко за тяло, олио за масажите (всичко това на Себамед) - ами всичко си го ползвах 6м. Wink .

Анна, според мен само Памперс пелени си заслужават парите Peace , мокри кърпички - преди само на Памперс, сега и по-евтини, преди ми отиваха по около 200-250бр, сега се вместваме и в 120-150бр.
 
Козметиката за тяло е само медицинска - сега сме на Юриаж (мляко - 30лв), но е с кофти кожа и не мога да си позволя компромиси, но кремчетата са за много време и не натежават много на бюджета.

Вече сме на кухня и съвсем ми е добре (20-22р.д. в месеца, по 1.30лв на ден). Събота и неделя му правя нещо или купувам (никога Ганчев), но не е повече от 20лв на месец. Сокчета и чайчета не купувам, само кашички, но не повече от 3бр на месец, което е около 10-15лв. (зависи от марката).

Играчките - купувам, но гледам да не са много скъпи, около 30-40лв на месец давам, но когато има повод или нужда - и повече.

Дрешки също не купувам скъпи. За мен са излишен разход Peace и от тях купувам само колкото да ми стигат, че и без това нямаме място (бодита по 4-5лв, блузки по 8-10лв, панталонки за не повече от 18-20).

Бебето може да ти е много скъпо , но може и в разумни граници да се вмествате, зависи колко имате да харчите Laughing . Може и по 1000лв да давате, може и по 200-300, че и по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт