месечен разход за бебето?

  • 11 755
  • 134
  •   1
Отговори
# 45
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Който се уреди с кърмене е ок, ама аз нямах този късмет  Sad а в началото бяха и на различни АМ (Нан 1 и преНан). Това за първия месец, после пиеха едно и също двете та малко по-добре стана.
Първоначално бяха с размер 2 памперси, но в процеса на разтеж не минаваха едновремено на по-голям размер двете (което наложи практика да подарявам на моменти малките ни вече памперси). Мокри кърпи средно един голям пакет седмично отива, винаги първо почиствам после мия.
Пюрета купувах готови, с две бебета 24 часа не стигат да правя и пюрета  Blush бюджета ми олекна драстично като ги записах на ДК, бяха на почти 7 месеца и давах избирателно в началото. Но за мен си остана голямо удобство детската кухня.
Козметиката беше едно от перата които най-не се усещат (на фона на всички останали разходи) - първия ни шампоан ни стигна за почти 6 м. за двете, по едно сапунче месечно изразходваха, мажех с бебешкото мляко на Бюбхен една голяма опаковка стигаше за 5-6 седмици, дупетата още мажа с крем Здраве.
Дрехи първата година не съм купувала. От подаръци и дадени от други бебета ни бяха предостатъчно. Същото важи и за играчките  Laughing

# 46
  • софия
  • Мнения: 2 140
Около 200лв. за сега.От опит казва,че с напредване на възрастта разхода е по-голям.

# 47
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
... Не мога да си представя да е напишан и да го държа така 2ч. Навън винаги носех памперси и кърпички и сменях  Peace В къщи сменях, подмивах и така  Peace Средно около 3 големи пакета на месец отиваха...

Ох, сори, ама твоето си е мания някаква  Rolling Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 30 205
... Не мога да си представя да е напишан и да го държа така 2ч. Навън винаги носех памперси и кърпички и сменях  Peace В къщи сменях, подмивах и така  Peace Средно около 3 големи пакета на месец отиваха...

Ох, сори, ама твоето си е мания някаква  Rolling Eyes

да, специално с хигиената не правя никакъв компромис  Naughty Имаме чувствителна кожа и много внимавам с хигиената, козметиката и перилните препарати. Още повече, че урината след захранване става "остра" (т.е. щипе) и може да доведе до дерматологични проблеми след време.

# 49
  • София
  • Мнения: 44 229
добре де, темта нали е кой колко  му излиза, не колко би могло , колко е средно, най-малко и т.н. и т.н. дали някой се вманиачава или не проблема си е негов, просто си споделя цфрата. пък и деца с нужди разни, сигурна съм, че ако на някой детето му му се обрива д-то, ако седи повече с мокър памперс, ще сменя и през час ако трябва или ще пробва с пелени за многократна или каквото..... проблема си е негов...всеки си е казал глевдам личната цифра....
И ние сме имали месеци с около 100 лв за памперси в началото.Обикновенно сменях като се събудеше  пълен памперс и докато ядеше, често наакваше още един, също и нощем сменях дълго по 2-3 памперса...

# 50
  • София
  • Мнения: 30 205
Angel_Dust, това исках да кажа и аз. Тук се казва ориентировъчна цифра. То е ясно, че всяко дете е индивидуално и има нужда от определени неща. Аз просто споделих, че моето не може да ползва масова козметика (Бочко, Бюбхен и т.н.), не защото аз не искам. Много ясно, че ако можеше, щях да купувам по-евтините варианти. Същото и с памперсите  Peace Като ги махнахме, тази сума отпадна и я пренасочихме за други покупки  Wink
Идеалният вариант от финансова гледна точка е да се ползва козметика Бочко, да яде пюрета Ганчев, да ползва памперси Пуфис и т.н., но не при всеки се получава  Rolling Eyes

# 51
  • София
  • Мнения: 1 149
Ааа, и друг вариант има, още по-идеален - козметика да не ползва, с изключение на един сапун, да яде пюрета собствено производство от продукти също така собствено производство, да ползва многократни пелени и да е на кърма  Peace
Това за честата смяна на памперсите съм съгласна - ако на детето ми му се подсичаше д-то от напишкания памперс, който не съм сменила веднага, ще сменям и на половин час, ако трябва. Всъщност синът ми се подсича, ако се е наакал и не го сменя до 10 мин.  Crazy Добре, че вече върши тая работа предимно в гърнето  Grinning

# 52
  • София
  • Мнения: 30 205
Ааа, и друг вариант има, още по-идеален - козметика да не ползва, с изключение на един сапун, да яде пюрета собствено производство от продукти също така собствено производство, да ползва многократни пелени и да е на кърма  Peace
Това за честата смяна на памперсите съм съгласна - ако на детето ми му се подсичаше д-то от напишкания памперс, който не съм сменила веднага, ще сменям и на половин час, ако трябва. Всъщност синът ми се подсича, ако се е наакал и не го сменя до 10 мин.  Crazy Добре, че вече върши тая работа предимно в гърнето  Grinning

да, права си, само че не всички се урежат с този вариант  Peace

# 53
  • Мнения: 9 396
Честно казано никога не съм смятала колко ми е излизало бебето на месец. Всички покупки обикновено се правят накуп от супермаркета и така козметиката и памперсите са на обща сметка с останалите продукти за седмицата или месеца и съответно са включени в общия ни бюджет.  Мога да кажа, че за памперси ни отиват обикновено към 60 лв., просто защото ми е направило впечатление по колко пакета ползваме на месец. Но пък ние винаги ги пазаруваме на промоция. Иначе козметиката ни е Бочко и е доста евтина. Тъй като кърмих и двете си деца до година и отгоре, пари за АМ, шишета и т.н. не съм давала. Семейният бюджет беше утежнен, когато купувах пюрета и инстантни каши, но пък с детската кухня се родих. За дрехи пари почти не съм давала, защото повечето ми бяха подарък. Така че до към 7-8 м. вероятно разходите за бебето бяха около 100 лв., 7-10 месец - заради пюретата около 160 лв., а после пак около 100 лв.

# 54
  • Мнения: 372
Малката постоянно се подсича или ѝ излизат гъбички - откак се е родила е така, та се налага много често да се сменя памперса в такива ситуации. Като беше малка съм сменяла и по 10-14 памперса на ден, много я болеше.
Сега за щастие по-рядко ѝ се случва, но пак има такива дни и сменям по 6-8 памперса в такива ситуации.

Почнах да давам АМ след годинката, защото вече не кърмя толкова. Пюренца хапва, когато ме мързи да готвя или сготвеното не е подходящо за нея. Основните разходи са памперси, мокри кърпички, АМ и няколко пюренца и кашички - те долу горе изразходват цялото майчинство от 240лв месечно за втората година  Crazy Скоро почвам работа и тогава ще я запиша за кухня. А като тръгне на детска градина (частна по необходимост) разходите ще скочат в пъти  Crazy

# 55
  • София
  • Мнения: 3 293
На нас за третото ни отиват около 30-40 лв на месец- за памперси. Еднократно сме купили козметика: 1 крем и 1 олио и 1 пакет мокри кърпи. 

# 56
  • Мнения: 3 647
Ами средно не сме падали под 400 лева, но това  е понеже аз съм малко зле и  понякога  копувам неща който може би са  ненужни.
Еднократни пелени: отиват над 150 бройки в момента, а като малък  още  повече -  70 лева грубо.
Мокри кърпи: 20 лева
Козметика: понеже бебешката козметика е  в едни  туби дето стигат за по няколко месец  да кажем грубо 20 лева.   ( доволна съм  от бюбхен  измиващо гелче и олиото им, иначе на авен и а-дерма също са  им хубави нещата - Но Филип е с  контактен дерматит и  предпочитам  да не правя компромис с качеството).

1-3 месеца давахме и  колиеф за  колики и  там отиваше по една опаковка  на  5-6 дни (180лева)

АМ според зависи  от марката и  наличието ми на кърма  отиваха  от 5 до 7  кутии на месе (може и  повече да са били)  тук  зависи от цената м/у   на АМ  може да са  55 -77  лева може  и доста  повече
Лекарства средно по  20-30 лева

дрехи, играчки, залъгалки около  100
Плодове,зеленчуци и каши и месни добавки пак около 100 

 #Crazy #Crazy леле не си бах давал сметка, колко харчим  около бебока Simple Smile Ама  най-важното е да са  ни  живи и здрави

# 57
  • Мнения: 1 262
При нас разхода засега е около 200-300 лв. Зависи какво се купува освен памперси, мокри кърпи и храна - т.е., дрешки, играчки, биберони и подобни. А в тези пари не са включени значително увеличената консумация на ток и вода. Ако и те трябва да се включат, сигурно ще отиде към 400-500 лв.

# 58
  • София
  • Мнения: 44 229
ехее.... колко ток и вода хаби това дете Simple Smile чак пък за 200 лв.... Wink

# 59
  • Мнения: 1 262
ANGYA, сигурно защото дохранвате с АМ давате толкова малко пари за АМ. При нас най-много пари отиват за това - около 120 лв/месец. А бебешока ще почне да яде и повече идните месеци.

Общи условия

Активация на акаунт