месечен разход за бебето?

  • 11 782
  • 134
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 262
Angel_Dust, може и малко да се изхвърлих, но сега нон-стоп е включен някакъв отоплителен уред - и през деня, и през нощта.  А миналата зима ходех на работа по цял ден и само вечер се пускаше печка. Сега по цял ден и цяла нощ, значи бая повече. Да не говорим, че освен печката постоянно е включена и пералнята понеже всеки ден се пере - ту се оповръща, ту се опикае.  Laughing Постоянното стерилизиране и изваряване на водата отделно. Няма да е малка разликата в сравнение със сметката от миналата зима като се замисля - чак страх ме хваща.  Confused
За водата няма да е чак такава разликата, но все пак.

# 61
  • София
  • Мнения: 44 322
Ама то не е заради бебето само и ти да не беше на работа и без бебе в къщи, пак щеше да се топлиш...просто е студено и има човек в дома Wink Пералня - да една в повече,това не се отразява драстично на сметки, Стерилизирането и водата... колко вода точно хабях - 1-2 л на ден и малко ток И да вярно, няколко пъти измиеш едно дупе и зиплакнеш детето вечер.
Миналата година и сега имаме и ние разлика, но то не е от детето, щото него отдавна си го имаме, а от цените на тока. И понеже сме изцяло на ток(нямаме тец)  общо ток и вода 400 лв никога не сме събирали Wink хем и пералня и сушилня ползвам и бойлери вървят и готвене за детето и т.н. и т.н. Wink
Детето не хаби толкова чак повече ток и вода

# 62
  • Мнения: 3 647
A_H_I_L_E_A ,   да права си ако  изцяло бяхме на  АМ щеше да е двойно.

За тока, много зависи какви са уредите. Ако си  на  печка  тип духалка тя  гори около  2 киловата  на час,  мойте  климатици  горят  по малко.  Миналата година за  двата климатика, който   работеха  нонстоп, два  бойлера  и  всички стандартни ел. уреди  най много  платихме май  253 лева. 
Разхода за  вода да се качи  1 кубик най-много, но  Angel_Dust е права, че така  или иначе трябва да се отоплява.   

# 63
  • Мнения: 1 262
За тока сметката заради бебето ще е по-висока поради няколко причини(поне в моя случай):
1. Ако нямах бебе щях през деня да ходя на работа или поне да търся такава и да не пускам печки
2. През нощта също нямаше да пускам, а само за около 4-5 часа вечерта (Докато сме будни)
3. Пералня преди да имаме бебе пусках 1-2 пъти седмично, не като сега всеки ден или ако не всеки ден, то поне през ден или дори по 2 пъти на ден (ако трябва и наше пране да пускам)
ЗА повече причини в момента не мога да се сетя , но миналата година сметката за ток не е надвишила 70 лв. Ще видим сега колко ще е - като пристигне, ще споделя, за да направим разликата. Тази разлика нямаше да съществува, ако нямахме бебе, следователно е заради него. Надявам се само да не е над 200 лв.  Praynig

# 64
  • София
  • Мнения: 44 322
е извинявай, но по-горе посочи покачване на сметките от порядъка на 200-300 лв... толкова ток със сигурност не трябва.
Да, това, че наистина къщата се отоплява повече, така е, все пак има някой в къщи.... но пък, медала има и друга страна - не ходиш на работа, т.е. пестиш от пътни, дневни, ако си пушила от цигари и разни други подобни разходи, така че като цяло, за мен нещата се изравняват и тока не знам наистина ли е редно да се причисляват като разод бебе Wink

# 65
  • Мнения: 1 262
А, казах 100-200 лв отгоре, което ако не е 200, ще да е 100 и нещо със сигурност.
А цигари не пушех, нито алкохол пиех, ядех шоколади ама сега ям още повече.  Laughing
Да, има от какво да се пести наистина - за тази страна на нещата не съм се сещала. Примерно че ядех навън и давах доста пари за ядене на ден. За пътни също, както и за забавления. Е, това време отмина.  Laughing Сега парите се оползотворяват по друг начин.  Wink

# 66
  • Мнения: 4 420
Аз имам питане. Как перете през ден по 1 пералня с бебешко пране? Струва ми се малко много за 1-2 дни да се събере около 5кг пране  newsm78

# 67
  • София
  • Мнения: 44 322
A_H_I_L_E_A - да, това имах предвид, по-точно става едно пренасочване на средства, от ходенето към неходенето на работа и...реално надали има голяма разлика...
за разхода - писа , че сега са ви 200-300, със сметките  можело 400-500...е от 200 до 500...са си 300 лв както и да го гледаш Wink  та за това, както и да е де...ще си го видите реално как е, но за мен това не е точно разход за бебе.
deskatta  - много лесно... първо аз си го преобличах за кеф по 3 пъти на ден, второ често  пропускаше леко пиш или връщаше по малко количество кърма... като се случи докато спи, това значи и пране на чаршафи....зимно бебе беше, така че при едно напишкване в леглото или връщане това значеше смяна на боди, гащеризонче, чаршафи, отделно половината пъти като сменях памперса  опишкваше хавлийката върху която го сменях.... та така, събираха се, пък и не винаги чаках пълна пералня. А виж сега вече, чиста собствена пералня само дрехи си прави през ден, отделно има кърпи, хавлии и чаршафи по още 2 перални седмично.

# 68
  • Мнения: 4 420
Ейнджъл, то с преобличането ясно. И аз преобличам поне по два пъти на ден, ама явно при нас го няма проблема с повръщането и до сега е напишвала само 1 път хавлията и пелената върху повивалника. Общо взето дори и сега като я захранвам не цапа. Само по 5-6 лигавника на ден, другите дрехи е напълно възможно да останат чисти.
Като са по-големи ясно, аз за бебетата се чудех, ама така описано ми се връзва.

# 69
  • София
  • Мнения: 44 322
ох, захранването...имахме си специални дрехи за ядене тогава...няколко ката Simple Smile добре че накрая открих лигавниците-легени Simple Smile

# 70
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Аз имам питане. Как перете през ден по 1 пералня с бебешко пране? Струва ми се малко много за 1-2 дни да се събере около 5кг пране  newsm78
Е то не е задължително да се събере 5 кг. И аз до ден днешен всеки ден пускам пералня, за съжаление нямам още сушилня...
Сметките не са ни се качили драстично, съгласна съм с Angel Dust.

# 71
  • София
  • Мнения: 30 222
Аз имам питане. Как перете през ден по 1 пералня с бебешко пране? Струва ми се малко много за 1-2 дни да се събере около 5кг пране  newsm78

и аз не събирам по 5кг пране. Пералнята може и на 1/2 да се пуска. Има такава функция. Имай предвид, че при момченцата напишкването е по-често т.е. напишкват си гърба, блузата и т.н. Физиология  Mr. Green Събират се дрехи постоянно + чаршафи, хавлии за баня и т.н.

# 72
  • Мнения: 4 420
Аз имам питане. Как перете през ден по 1 пералня с бебешко пране? Струва ми се малко много за 1-2 дни да се събере около 5кг пране  newsm78

и аз не събирам по 5кг пране. Пералнята може и на 1/2 да се пуска. Има такава функция. Имай предвид, че при момченцата напишкването е по-често т.е. напишкват си гърба, блузата и т.н. Физиология  Mr. Green Събират се дрехи постоянно + чаршафи, хавлии за баня и т.н.

Е то ясно, че може и половин пералня, но аз не виждам смисъл да я пускам, освен ако в прането няма нещо, което е супер важно да изсъхне, или пък дрехите на детето са малко и трябва да се перат по-често.
Но както и да е, това не е по темата. Благодаря за отговорите.

# 73
  • Мнения: 1 262
Angel_Dust, 200 лв му са само храната, памперсите и евентуално мокрите кърпички. Ако се купуват дрехи, играчки и т.н., може да се стигне и до 300 (не съм ги смятала, но грубо казвам). До сега винаги се е налагало и нещо допълнително да се вземе. Да не говорим колко бързо израстна първите си дрешки и се купуват постоянно нови, които да му стават. 300+100=400; 300+200=500; 200+100 (то толкова малък разход до сега не сме имали, а както казват - колкото повече расте, толкова повече пари отиват)=300; 200+200=400;
За тока може да не е пряк разход като дрехите, козметиката, памперсите и т.н., но все пак покачването на сметките много зависи от появата на бебето. А не мисля, че е все едно и също дали ходиш на работа и нямаш бебе/дете или си стоиш вкъщи с бебето. Лично при мен разликата е огромна. Преди почти на всяка заплата обикалях магазините, за да си купувам дрешки и други неща за мен. Сега не остава и един лев за подобни разхищения. Дори и само този факт е повече от показателен за това, че за бебето отиват доста пари.

А за прането - и на мен ми беше чудно преди как така някои перат всеки ден или през ден бебешките неща ама ето на - събират се някак като на магия  Laughing и все се оказва, че нямаме достатъчно дрехи за него и все се купуват още.

# 74
  • София
  • Мнения: 44 322
аз и не казвам, че за бебе пари не отиват...само , че бебето не дига тока с 200-300 лв Wink

Общи условия

Активация на акаунт