месечен разход за бебето?

  • 11 770
  • 134
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 262
Нашите клонят към нулата по-скоро, защото разходите специално за бебето са по-скоро инцидентни.
В момента е на 10 месеца до тук разходите ни за него са долу-горе следните:
Дрехи - общо към 200 до 300 лв за целия период.
Еднократно преди раждането 160 лв за многократни пелени.
Кърмя.
Не купувам специално за него твърда храна, приспособявам нашата храна, така че той да може да си хапва спокойно.
Козметика - 200 мл масло от малинови семки (18 лв), кокосово масло 250 мл (8 лв), 2 бр. препарат за измиване за коса и тяло по 4 лв бройката. Делят с батко си употребата.
Мокри кърпички - 3-4 пакета месечно макс, според зависи колко съм разточителна. По 2 лв бройката - около 12 лв. Отново делят с батко си употребата.
За играчки да съм дала не повече от 50 лв. Не съм фен.
Не боледува, лекарства не купуваме, не съм купувала и разни там капки за колики и прочие бебешки работи. Единствено си купих 10 ампулки физиологичен разтвор преди раждането. За бебето съм ползвала 2-3.
Дали сме 170 лв за количка и още толкова за столче за кола (не помня колко точно струваше, но беше някъде там).
Не го къпем всеки ден, за мен лично няма смисъл. Не съм му сложила водомер и електромер на бебето, та за ток и вода не мога да кажа как са нещата. Не съм забелязала кой знае какви промени в сметките откакто се е родил. Не купувам специално прах за пране за него, пера с един и същи прах всички дрехи. Такова понятие като празна пералня или пералня за бебето специално при нас няма.  Mr. Green Единствено пелените му пера отделно, но то е защото те така или иначе си напълват цяла пералня и почти няма място за други дрехи.

Ако имах малко повече акъл в главата си преди три години подобна щеше да е картинката и за баткото, ама нейсе... тогава проговори консуматорът в мен и отиде коня у ряката!  Mr. Green
(сега да не ми се хванете за последното изречение, сравнявам единствено себе си сега със себе си от преди, не правя никакви сравнения с други коментиращи тук)
   Hands Clap ЗНачи можело и така да се гледа бебе.

# 91
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
 Hands Clap ЗНачи можело и така да се гледа бебе.

Разбира се, че може!

Но и всеки с приоритетите си.  Peace
Например аз предпочитам доста голяма част от вещите на бебето да си ги набавя втора употреба или от приятели на заем - количката, столчето за хранене, стола за кола (9-18 кг), повивалник...
Дрехите съм ги свела до необходимия минимум. Просто не виждам смисъл да купувам повече.
Бебешката кошница за кола я купихме нова, но пък сега например тя ще отиде при сестрата на мъжа ми, която чака бебе лятото. Тя пък ни е давала много неща за нас от големия си син.
Останалите неща - храна, козметика, пелени и прочие - са вече плод на опита от първото ми дете. Непрекъснато търсех и продължавам да търся оптималния вариант. В момента използвам доста по-малко неща отколкото с големия си син, но за сметка на това за мен лично са доста по-ефикасни. Не го правя за да правя икономии, просто не обичам разхищението. Обичам да използвам по възможно най-добрия начин нещата, с които разполагам и да се освобождавам от излишните или тези, които ми пречат и вредят.  Peace Така се чувствам доста гъвкава и свободна в действията и възможностите си.

Обаче доста хора не биха се съгласили с мен и не биха могли или желали да живеят така.  Hug

# 92
  • Мнения: 1 262
Обичам да използвам по възможно най-добрия начин нещата, с които разполагам и да се освобождавам от излишните или тези, които ми пречат и вредят.  Peace
Обаче доста хора не биха се съгласили с мен и не биха могли или желали да живеят така.  Hug
И аз уж се опитвам да направя същото, но засега все още съм в лутане, вероятно защото нямам нужния опит. А за хората - много да ти дреме. От "хората" нищо не ти зависи. Да си се заяждат като си нямат друга работа - може пък така да релаксират.  Wink А и всеки сам избира какво да прави с живота си и как да го изживее по най-добрия за него начин. За един едно е добро, за друг - друго. Един възприема нещата по един начин, друг по различен. Не можем всички да сме еднакви, а и не би било интересно.  Sunglasses

# 93
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Споко, ще се научиш с времето!  Peace
Не съм се трогнала особено кой какво си мисли за живота ми...  Wink

# 94
  • Мнения: 1 897

Обаче доста хора не биха се съгласили с мен и не биха могли или желали да живеят така.  Hug
Ооо,аз съм съгласна,и още как,особено като знам аз как бях Embarassed,ужас,давах пари за щяло и нещяло.
Купихме с мъжа ми само леглото и количката,всичко друго беше подарено от бабите и дядовците,дрешки има докато порасне от двете ми братовчедки,но на мен нищо не ми стигаше.

Признавам го като голяма грешка,сега,защото вместо да давам пари за глупости,трябваше да ги спестявам за нещо по-полезно,може би проблема беше в това,че чаках бебето прекалено дълго и исках да наваксвам с покупки,някои дори не особено полезни.

За храненето,да вземах скъпо АМ,но то е защото му действаше добре,а за мен това беше по-важното,пюретата ги започнахме от скъпите при захранването,бяха му вкусни,но когато порасна и започнахме да взимаме и български,защото те му бяха по-вкусни от скъпите.


Ако имам второ дете живот и здраве,ще го карам по пестеливо,все пак разбрах,че има по-важни неща от това детето да има всичко и сега като порастне няма със сигурност да е така.

# 95
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 586
... разбрах,че има по-важни неща от това детето да има всичко и сега като порастне няма със сигурност да е така.

Кое няма да така? Големи деца- големи разходи и проблеми  Laughing Утре като ми каже дай 100 лв за обувки и 200 за телефон...  Mr. Green

# 96
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Утре като ми каже дай 100 лв за обувки и 200 за телефон...  Mr. Green

Ти пък много тънкана искаш да минеш, само с толкова...  Joy Joy Joy

# 97
  • Мнения: 1 897
... разбрах,че има по-важни неща от това детето да има всичко и сега като порастне няма със сигурност да е така.

Кое няма да така? Големи деца- големи разходи и проблеми  Laughing Утре като ми каже дай 100 лв за обувки и 200 за телефон...  Mr. Green
Ами няма да купувам излишни неща,като досега например,основните разходи са ясни,но само за необходими неща естествено,ясно е,че детето няма да ходи босо,а за телефон има време.

# 98
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Утре като ми каже дай 100 лв за обувки и 200 за телефон...  Mr. Green

Ти пък много тънкана искаш да минеш, само с толкова...  Joy Joy Joy

На моя баща като му кажех така и той ми отговаряше: като пораснеш, ще работиш и ще си купиш  Peace  Цял живот ще съм му благодарна, за това че ме възпита така  Heart Eyes

# 99
  • Мнения: 1 262
Утре като ми каже дай 100 лв за обувки и 200 за телефон...  Mr. Green

Ти пък много тънкана искаш да минеш, само с толкова...  Joy Joy Joy

На моя баща като му кажех така и той ми отговаряше: като пораснеш, ще работиш и ще си купиш  Peace  Цял живот ще съм му благодарна, за това че ме възпита така  Heart Eyes
И мен по същия начин ме възпитаха, аз също мисля така да възпитавам сина си. Иначе ще се научи цял живот наготово да чака от мама и тате. И те като си заминат от тоя свят, той как ще се оправя?! Трябва да може да се оправя сам в живота и да се научи на самостоятелност и отговорност, а не само да се хайманосва понеже мама и тате му купуват всичко и той да мисли за наркотици и простотии. (познавам такива хора)

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 644
Анито , 2 X 16 =32, не 36лв Wink И тоталът е 140....Ама карай да върви! Mr. Green

даже перфектно съм се справила за часа, в който съм смятала  hahaha
боже, какво доживя да сътвори инженерната ми мисъл  smile3532

# 101
  • София
  • Мнения: 18
A_H_I_L_E_A, блазе ти , че при вас намаляват разходите. При нас е обратното.... Бяхме на Хипп АМ , което 800гр беше 25лв. Сега заради рефлукса сме на Аптамил АР, което в най-евтиния си вариант ми излиза 17лв за 400 гр = 34лв за 800гр АМ, което си е с 10лв повече от хипа , а и вече яде и по повече и не стига , че по-скъпо млякото, ами и доста по-бързо заминава.  Crazy Една кутия ни стига за 3 дни => за месеца ни трябват 10кут по 17лв са 170лв!!! (а вие си мислите, че имате разходи, а ?  Laughing )

Капки за колики ползвахме Еспумизан за 6лв от Марешки и за 1 седмица някъде стигаше 1 шишенце, после  минахме на Инфакол за 9лв опаковката (не съм засичала на колко време свършваше) и сега сме на Колиеф , които са 32лв по принцип, но в Марешки са 24 лв.  smile3501 Сега ги почнах и нз за колко ще ми стигнат, но по груби сметки :40 дози делено на 6 хранения на ден са 6,6666 в период. Да приемем , че ще стига за 6 хранения и това прави 5 опаковки на месец по 24 лв = 120лв за капки за колики

Сега мн бързо расте и не смея да взимам по повече от един пакет памперси (от най-голямата бройка взимам разбира се, но по 1 пакет). Ако обаче смятаме за месеца : има промоция в момента Памперс ню бейби размер 3 (82бр. в пакет) - 2 пакета за 50лв = 164 бр делено на 6бр на ден (сменям преди всяко хранене) =  27,33333 в период, но да кажем, че стигат за месец. => Памперси = 50 лв на месец

Козметика - имам мн видове- Нивеа мн ни допадна и всичко е по 5-6 лв максимум (гелче за коса и тяло, мляко, олио, крем за дупе....) Но сега имам цените на Бюбхем пред мен при това на най-грамадните туби. Например: Мляко за тяло  за след баня - 12.09лв за 500мл, крем за дупе - при смяна на памперсите - 17.94лв за 500мл, гелче за измиване "от главата до петите" - 12.70 за 400мл и това е. Отделно съм купила крем за лице с невен,който е доста скъп и почти ненужен и кремче против вятър и лошо време (около 7лв) , който така или иначе забравям да мажа  Laughing Та за козметика - 42.73 , абе 43лв за козметика, която като гледам за доста повече от месец ще стигне  Flutter

За мокри кърпи - бърша при всяка смяна и си вървят като на поточна линия.  Joy Сега купих на промоция 4 пакета памперс кърпички по 64бр за 11.79, които със сигурност ще ми стигнат за повече от месец, но да кажем, че за кърпички са 11.79лв (все пак не винаги са на промоция)

Дрехи купувам евтини български, от хубав памук, но не мога да кажа колко отиват на месец. Аз доста се оливат, но да кажем 50лв поне на месец.

Има и доста непредвидени разходи като аз сега например купувам физ.разтвор в промишлени количества. Наложи ми се вчера и аспиратор за нос да купя - Baby vac, който е само 22лв  #Crazy но поне съм адски адски доволна Simple Smile

Ток и вода е незибежно да се харчат повече, но и абсурдно да се смятат. Таа моята сметка до тука излиза така:
444.79лв. на месец  #Crazy #Crazy #Crazy лелеееее не си бях давала сметка , че са толкова много тия пари. Но имайки предвид, че козметиката не е всеки месец и кърпичките ще стигнат за повече от месец и ако махнем дрехите..... Горе-долу ще се ядва. Това е от мен Simple Smile))

# 102
  • Мнения: 158
Ооо,не съм смятала,че трябва да си теглим ножа с мъжа ми Crazy Не обичам да си правя такива сметки,че ми призлява като тегля чертата.А и щом смогваме (вярно,че бебето е едва на месец),явно се справяме що-годе добре.Като почнем на хяб и сол да я караме,ще смятам.Иначе съм привърженик на нещата 2-ра употреба и мисля,че така спестяваме доста пари.

# 103
  • Мнения: X
В началото ми излезе много, защото не знаех какво да купувам и прекалих с дрехите (хайде, тях ще ги продам), а след раждането бях шаш и паника и купих доста излишни неща. Но иначе не би трябвало да ми излиза скъпо - вече ползваме многократни пелени през деня (вярно, там имаше инвестиция в началото, но ще се изплати), скоро ще му слагам и през нощта; козметиката му е органик, но пък почти не я ползвам, къпя го само с вода, 3-4 пъти в месеца го мажа с олио; кърмя; няма да захранвам с готови пюренца и пр. "бебешки" храни; мокри кърпи ползвам изключително рядко. По-големи разходи бяха: количка, втора употреба, 130 лв. (можеше да мине без нея, не иска да се вози и събира прах в момента); слингове, един с халки и един шал - 90 лв.; инхалатор - 170 лв., пелени - към 300 лв., може и повече, главно поради моята неориентираност. Изобщо с второто, жив от и здраве, ще съм много по-наясно и разхищенията ще са минимални.
А, голям разход ни е транспортът - нямаме кола и живеем на некомуникативно място далеч от центъра, така че ми се налага да ползвам такси, за да заведа бебето на преглед, например.

# 104
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Liika и ние така сменяхме капките и накрая с Био Гая ни свършиха коликите  Peace
Козметика - сега ползвам Бочко и съм много доволна, чак ми е чудно че в България правят толкова добра козметика (сега да не го ударите на патриотизъм) преди ползвах Нахткерце, Бюбхен...пари на вятъра
За други оптимизации - в момента не ми идват наум  Peace

Общи условия

Активация на акаунт