месечен разход за бебето?

  • 11 768
  • 134
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 195
Искам да попитам майките колко им е като месечен разход 9-10 месечно бебе

# 106
  • София
  • Мнения: 44 318
тук вече зависи какво и колко яде(дали домана, дали на кухня, дали готови пюрета и каши, ако е последното зависи от марките), също и ако е проходило се прибавя и разхода обувки, който не е малък.

# 107
  • Мнения: 1 677
Според мен разходите за отглеждане на едно бебе са такива, каквито ние искаме да бъдат и каквито можем да си позволим. Истината е, че разходите растат с порастването на детето.

# 108
  • Мнения: 493

Малко по-назад съм писала за нас - ние сме на 10 месеца.

# 109
  • Мнения: 2 216
Искам да попитам майките колко им е като месечен разход 9-10 месечно бебе
Има една приказка "Баба знае 2 и 200" Зависи колко е доходът на семейството и как са решили да отглеждат детето си....

# 110
  • Мнения: 195
Имам в предвид стандартно горе долу колко е. Примерно с минималното майчинство от 240 лв. какво може да се направи ? Като се изключат разходи за ток , парно и вода.

# 111
  • Мнения: 1 897
Е,какво значи горе -долу,всичко зависи от теб.
Бебето на кърма ли е или на АМ?
Какви пюрета яде?Както ти е казала Ейнждъл,зависи дали готвиш,или е на кухна.
Какви памперси ползваш?
Защото има пакети от 20лв.,има и от 30лв.
На мен в този период ми беше около 400лв.,понякога повече,понякога по-малко.
А и не виждам каква ще е разликата,ако бебето ти е на 8м.с какво ще се промени разхода още за месец-два.
Ток,парно и вода,никога и аз не съм ги смятала за разход.

# 112
  • София
  • Мнения: 44 318
Имам в предвид стандартно горе долу колко е. Примерно с минималното майчинство от 240 лв. какво може да се направи ? Като се изключат разходи за ток , парно и вода.

ами ако кърмиш и готвиш, ако не изисква специална козметика, лекарства детето, ако купуваш евтини дрехи или имате от някой...може и що-годе без пари почти да излиза детето.
Някои хора на тази възраст вече учат детето си и на гърне...та....  кой знае, ееее вярно 1 път на сезон, евентуално трябва да даваш 50-100 лв за обувки. Общо взето  ако си ограничена в 240 ще се поберете, искаш-неискаш поне за предвидимите разходи.

# 113
  • Мнения: 931
Аз пък не съм му купувала обувки за  повече от 15лв, някъде между 10-15лв са всичките му чифтове.
Наистина е въпрос на избор. Аз не съм засичала никога колко точно е разходът по него, пък и би било трудно, тъй като не е ял пюрета или ДК, а към домашната храна ми е изключително трудно да отделя неговите 1 картоф и 1 морков колко излизат. Зависи и колко често сменяш памперс... но все пак 400лв ми се струва много висока сума - ако бяха толкова, все щях да съм усетила, си мисля. А до момента не съм усетила някакво особено утежняване на бюджета от това, че има дете вкъщи.

# 114
  • София
  • Мнения: 1 149
Искам да попитам майките колко им е като месечен разход 9-10 месечно бебе

На този въпрос ще получиш отговори с цифри в доста широки граници - ако те устройва да сметнеш средната сума от тези отговори... Простираш се "според чергата си", и това е  Peace

# 115
  • Мнения: 1 897
Аз не съм засичала никога колко точно е разходът по него, пък и би било трудно, тъй като не е ял пюрета или ДК, а към домашната храна ми е изключително трудно да отделя неговите 1 картоф и 1 морков колко излизат. Зависи и колко често сменяш памперс... но все пак 400лв ми се струва много висока сума - ако бяха толкова, все щях да съм усетила, си мисля.
Е,как да е много,ако кърмиш и не купуваш пюрета,естествено,че няма как да ги докараш до толкова.
От тези 400лв.само за храна отиват 250лв.

# 116
  • София
  • Мнения: 44 318
аз сега смятах  по цените сега, значи моето дете както ядеше до година за каши и пюрета  общо 160 лв(с  лек амванс при това).(всичко готови)
Плодове...не смятам,понеже така и така купуваме, а той с кила не яде, така че там реално си спада към нашият си разход, не се купуват специално за него.
След година мина на ДК, при което защото домашно готвено отказваше до 2г.  сумата спада на около 80....към тях обаче 6м имаше АМ с плазмони, обаче не помня 1 кутия за колко време стигаше....но да кажем 80 лв на месец.... ми пак стават 160.... айде още 20 са разни други дреболии....ако майката продължава да кърми  може спокойно под 100 лв да е раната, пък ако тя готви почти да не го усетят като разход храненето.

та всичко е безкрайно индивидуално, трудно една такава тема може да  каже точно колко ще ти струва твоето дете Wink от толкова много неща зависи.

# 117
  • Мнения: 2 216
Аз пак да попитам - не ви ли е неудобно да смятате какъв разход са ви децата ви?
Не съм срещала по-отвратителна тема във форума!

# 118
  • Мнения: 1 897
Аз пък днес срещнах също за мен отвратителна тема в "Семейни отношения",не съм я чела и не съм си дала мнението.Всеки решава дали да пише,ако на вас не ви харесва темата,не влизайте в нея.

А,защо да ни е неудобно,по-добре да отговориш на някой който пита нещо съвсем нормално,отколкото да се чудиш как да игнорираш родата за празниците.
Съжалявам за оффа,но си мисля,че всеки има право да пуска всякакви теми и съответно някой да отговаря,ако на някой не му харесва и той има право,да не чете и да не отговаря.

# 119
  • София
  • Мнения: 44 318
мен не ми е неудобно... никак даже, не съм смятала тогава колко ми е излизал, но сега като питат, мога да се върна и що-годе да си изчисля, според това, което е ял, колко му е излизала... не ми е неудобно да  смятам и колко ни трябват месечно за сметки в момента, както и колко ни излиза храната...така си разпределяме месечните разходи - храна - толкова, сметки толкова, дг - толкова, курсове - едиколко си и т.н. За мене  нормално човек да си прави сметки, не само за детето си ми изобщо, особенно когато имаш да се побираш в не особенно  голям бюджет, предполагам ако печелиш в пъти повече от колкото харчиш, не си правиш много сметки...

Темата не е по-грозна от онази - колко месечно давате за храна или колко ви е токът на месец.

Общи условия

Активация на акаунт