Отговори
# 60
  • Мнения: 444
Бубси, аз слагах на Ния кремче бочко на дупето, ама буквално на " дупката" при всяка смяна на памперс, отделно свивките на крачетата си мажех с друг крем, за да не се подсичат,

# 61
  • Мнения: 28
С благодарност към Теди за новата темичка и добре дошли на новите мами smile3525

Да споделя, днес ми беше първата среща с доктора, който ще ме изражда. Почувствах се по-уверена, човека ми вдъхна доверие така да се каже, което за мен беше много важно. Получих някакво вдъновение и взех, че изпрах всичко и сега вкъщи мирише на бебеееее smile3522

За раждането и положението на краката, една приятелка ми сподели, че накрая е била опряла ходилата си на корема на доктора и така натискала  newsm78

За годините, аз съм на 30 и ми е първо, но имам намерение бързичко да наваксвам  Heart Eyes

За лампата, нашето осветление в спалнята е такова, че да може се регулира и няма да имаме нужда от нощна лампа, но ако беше стандартното задължително щяхме да вземем.

# 62
  • Мнения: 39
Има ли някоя мама с готов багаж за болницата?
И ако има тежи ли?
Сега стегнах моя ама,че то си тежи колкото мене бе #Crazy ,а няма кой знае какво вътре като се замисля...

# 63
  • Мнения: 13
Привет и от мен,
много бързо пишете нямате изчитане Mr. Green
Теди не мисля че въпросите, които те вълнуват са тъпи, разбира се че ще си преобуваш бебето, аз моето не съм го оставяла и минутка напикано или пък наа*но, никога няма да разбера това ми да спестя от 1 или 2 памперса и да си тормозя детето седящо с мокър и нас*ран заднник ooooh! здравето за мен е на Първо място и компромиси не правя  Peace За нощната лампа съм с две ръце ЗА

# 64
  • Мнения: 1 172
Е значи не съм чак толкова зле, колкото си помислих тогава. Ще се разправям аз с родителите си скоро, ами де да видим... Тя да се радва, че тогава и свекърите бяха наоколо - луда щях да я направя! Толкова много съм събрала, че няма на къде вече. Сега ми трябва подкрепа и успокоение, а с всеки разговор все повече и повече се изнервям от техните приказки. Днес напук не казах какво е станало при док. Ще ги видя кога ще се сетят да питат.
Между другото, док ме озадачи одеве. Говорехме за раждането дали ще е секцио или нормално и аз му викам:
- Ами с Вас ще се уточняваме ли?
- Ще се уточняваме, ако искаш аз да те израждам и ако ме слушаш.
- То хубаво да слушам - нямам против, ама като се знам каква съм, всичко зависи от това колко ще съм паникьосана.
- Аз нещата ги виждам така: ще наблюдаваме как ти е шийката и като я видя, че е подготвена - ще ти дам 2 дати да си избереш. Сутринта идваш и до обяд си с бебенце.
- Shocked Ама как така?! Ще я изненадваме ли?!
- Не, няма.

Каза и още нещо след това, обаче сега не мога да се сетя какво беше. Малко не можах да го разбера какво трябваше да значи тоя разговор, но мисля да го доуточня следващия път (който ще бъде след 2 седмици). Звучи ми малко като предизвикване на раждането, а на мен ми се иска нещата да станат от самосебе си. Може и аз нещо да не доразбрах. Ако някоя вече раждала мама от вас е минала през нещо подобно, моля да обясни! Накрая дори спомена в коя седмица евентуално ги вижда нещата, ама от суеверие сега ще си премълча. Mr. Green Питах го дали мисли, че ще издържа до тогава, щото аз съм с някакви други усещания, ама той каза, че ако си пия Нутри-Маг - а, ще изкарам.
Отворих темата и за запис на тонове - каза, че не е задължителна манипулация, а при мен не вижда проблем, затова за момента няма да записва.
В събота съм при частния док, ще видя той какво ще ми каже по темите. За сега съм спокойна. Simple Smile

# 65
  • Мнения: 6
Теди    bouquet

относно нощната лампа ние вече решихме проблема, като си сложихме димер.

# 66
  • USA
  • Мнения: 1 323
Tеди за старанието bouquet
Ние и сега сме с нощни лампи в спалнята.Апартамента ни е много странен и няма полюлей никъде освен в трапезарията и лампите в кухнята Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 1 516
Теди , точно както ти звучи е  Peace. Ще гледа твоя доктор да ти предизвика раждането в удобно за него време  Stop . Става с поставяне на вагинална таблетка или пък включване на система . Предимството е ,че ще знаеш кога ще родиш , а недостатъкът , че окситоцинът , особено таблетката) не винаги редизвикват желаното разкритие и може да сеюи изтраеш болките и накрая да направят секцио ... Помисли си хубаво , но по-скоро това е по-НЕудачния вариант за теб и по-удобния за твоя лекар  Peace

# 68
  • Мнения: 1 172
Да, имаше го споменаването "като видя, че шийката ти е готова, ще ти кажа 2 дни, в които съм на смяна, да си избереш и............ ". Значи може и да не се разберем така. А пък и не смятам, че е предимство да знам кога ще родя - на този етап ме е подгонил яко страх и съм сигурна, че няколко дни предварително няма да спя. Точно това ме притесняваше и при евентуалното секцио, което смятах, че ще ме сполети - как ще се успокоя, за да могат докторите да оперират, като ще съм будна през цялото време?! Аз съм адски емоционален човек по принцип, а пък да не обяснявам как е, като ме е страх от нещо... ooooh!

# 69
  • Мнения: 39
Да Ви покажа една снимка от новата ми фотосесия  Grinning Grinning Grinning



Много съм красива,нали?

# 70
  • Мнения: 498
Теди съгласна съм с Радостче. Когато преносих Алекс,ходих при един доктор,който ми спретна почти същата система,в която излизаше,че аз трябва да се съобразя с него,не той с мен...Помисли си,защото при мен окситоцина накрая не докара пълно разкритие и мисля,че ако беше протекло всичко нормално,а не предизвикано нямаше да родя секцио.
Искам да питам някой знае ли капки за очи,като физиологичния разтвор за нослето?В смисъл безвредни за промивка един вид.Върнаха ми детето днес от градина,защото имал конюктивит.Еми не не е така.Снощи си бръкна в окото с мръсен от пастел пръст и днес се събуди с гурелчета.Някой да знае нещо такова? newsm78

# 71
  • Мнения: 42
Теди, ако се окаже наистина, че докторът иска да ти предизвика раждане, аз мисля, че трябва да се възпротивиш  Crossing Arms
На една от лекциите на Хип, акушерката каза, че това предизвикаване е опасно и да се съгласим да го направят само в случай на преносване.

# 72
  • Мнения: 133
Привет и от мен в новата тема. Много пишете не мога да ви изчета направо.

Теди, не се впрягай на майка си. Аз на моята за сега поне докато не си оправи отношението съм и забранила посещения в къщи. Изнервя ме много, а сега нямам нужда от това. Постоянно мрънка как като се родяло бебето сме щели да оставим каката на заден план и щяла да се чувства ощетена. Ей направо ме побърка тая жена. Онзи ден полудях и сега била нещо болна и и забраних да идва в къщи. Сега ми е спокойно.

За нощната лампа аз имам една от моята страна на леглото и смятам да я ползвам. Не виждам как няма да смениш памперс на бебе, ако е пълен. В началото като се роди Ива и на мен ми ги приказваха, ама аз не ги слушах и си правех каквото аз си знам и съм си доволна. Нямала съм подсечено дупенце. Миех я при наакан памперс, а при напишкан само бършех с мокри кърпи и винаги мажех с кремче.

Момичета, какво ще кажете за Судокрема. Много ми го похвалиха и поръчах на моя мъж да купи като се прибира от Белгия няколко бройки да има за нас и за вуйчо ми и тяхното бебе.

За краката по време на раждането аз бях в много неудобна за мен поза. То не беше и магаре ами легло със степенки за краката. Тялото ми беше легнало назад, а краката ми ги бяха вързали на степенките /такива като на магаре за вагинален преглед/, за да не взема да ритна акушерката или доктора и така ми беше много трудно да напъвам, защото трябваше да се надигам при напън.

Мале какъв роман написах. Едва ли някой ще го изчете.

П.П. Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 5 нови отговора.

# 73
  • Мнения: 261
Здравейте момичета,

Аз съм от онези, които повечко четат и по-малко пишат. Една от причините е, че по-често чета от телефона, а на него нямам кирилица, за да ви пиша. Ноооооо.... чета!

Относно годините и бебетата, само може да се радвате, че всичко ви се е случило почти "ей така" и имате красива история, за това как сте казали на таткото. Ние с моя съпруг се оженихме преди 7 години. Тогава бях на 23. Искахме много да си имаме бебче и да сме едни млади родители и децата ни да израснат в един страхотен купон. Е да, ама не.... Имаме 7 години борба за дете и няколко неуспешни опита ин-витро зад гърба си. По едно време имах чувството, че живеем и работим само за да правим ин-витро процедури и да имаме пари за лекарствата ми. Това е ужасно подтискащо, много тъжно и време изпълнено с безброй разочарования и черни мисли. Сега чакаме 2 бебенца. Когато ни съобщиха, че теста е положителен, се разплаках и до ден днешен като се сетя..... и на таткото му се насълзиха очите /нещо, което не бях виждала до момента никога/. До ден днешен не мога да го осъзная. Вече съм на 30. Мисля и разсъждавам по съвсем различен начин, не като на 23. Но дано всичко е наред. Това ще бъде сбъднатата мечта на живота ни.  Praynig

Имам към вас въпрос. колко според вас гащеризона ми трябват за едно бебенце и колко шишета? Малко не мога да преценя Simple Smile

Хубав ден, момичета!   bouquet

Последна редакция: вт, 01 ное 2011, 17:03 от margolina

# 74
  • София
  • Мнения: 85
Чета, чета, от снощи така иии....най-после наваксах.

Марголина, стана ми хем тъжно, хем радостно като ти прочетох поста.  HugИ аз се просълзих, ама и аз съм от емоционалните. Шишета ще взема 2 броя - едно голямо и едно малко на Нук, пластмасови, с каучукови биби. Ако имам късмет с кърмата, тези ще са напълно достатъни.

Да си кажа и аз без бой - на 27 съм, това ще ми е първото бебче и още не ме е хванала паниката за предстоящото раждане, но се съмнявам да ме подмине...

Нощна лампа ще купим със сигурност, имахме вградени в стената от двете страни на леглото, но правихме разместване скоро и сега си нямаме. А мисля, че ще е много необходима.

Мисля на 09.11 да се класирам за лекцията и кафенцето в The Mall. Някой знае ли темата на лекцията каква ще е тогава?

Общи условия

Активация на акаунт