Инактивирана(убита) противо полиомиелитна ваксина???

  • 3 719
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз сложих такава на малкия. Купих си я от аптеката. Преди това обаче се обаждах в института по заразни и паразитни болести откъдето ми казаха че в БГ било прието да се слага жива тъй като има голям рисков контингент а убитата ваксина е по-краткотрайна. В института по педиатрия пък ми казаха да сложа убитата ваксина, или поне първия прием да е такъв, тъй като е по-безопасна. Аз се опънах че или ще сложа убита или няма да слагам и лекарката ми сложи убита.

# 16
  • Мнения: 411
Lady,абе ние сме тука живият ужас бе..... #Crazyтака съм подивяла с тези ваксини!Кви са тия лекари,кво е тва чудо #2gunfire #2gunfire #2gunfire.Ама аз ти казах боли го него х..,че ше ти орезили детето!
тук обаче съм напълно съгласна с кикилота... що за думи, що за стил....  Sick
ако ти е такова мнението за лекарите, защо изобщо ходиш при тях

Сега много ви моля,това са мои думи и мой стил...ОК?Не виждам защо точно вие ще бъдете моите съдници???Кои закон и кой морален принцип ви дава право.Да, грубичка съм ,но това съм си аз.И за протокола:Лекарска некомпетентност и лекарска грешка са доста често срещани понятия,които за съжаление често имат много ужасяващи последици!
А относно кикилота,ще ти кажа,мила,както разбра явно ти си човекът с ограничени понятия за нещата. Mr. Green
Благодаря на Birdie,че беще  така любезен да ти поясни

# 17
  • Мнения: 411
Lady,абе ние сме тука живият ужас бе..... #Crazyтака съм подивяла с тези ваксини!Кви са тия лекари,кво е тва чудо #2gunfire #2gunfire #2gunfire.Ама аз ти казах боли го него х..,че ше ти орезили детето!Аз умрех и се съживих,докато го родя,еми няма да го натъпча насила с някъв вирус(околните също са контактни от живата),при положение,че има алтернарива!
  Мноооого "тежки" думи и то казани от човек, който и понятие си няма от тези неща  Sick  ДОКТОРИТЕ НЕ СА тези, които ще ти  "орезилят детето" - трябва да бъдеш сигурна в това... И от къде го научи това "околните също са контактни от живата" - абсолютна ГЛУПОСТ! Shocked    Когато човек не разбира от нещо, то той не бива да си позволява да прави крайни и "компетентни" изказвания, мила! Naughty


Сериозна ли си... hahaha Joy Joy Joy Joy Joy newsm10

Последна редакция: нд, 25 дек 2005, 18:10 от Aleyna

# 18
  • Мнения: 13
Привет и честита Коледа на всички!

Дали някой знае мога ли след първи прием на "жива" полиомиелитна ваксина (на капки) да продължа следващите месеци с инактивираната (инжекция). Имам съмнения, че след ваксинацията в края на втория месец (ДТК Инфанрикс и полио на капки) при беба се отключи лактозна непоносимост, с която в момента се боря.

Къде в Пловдив мога да намеря компетентно GP/педиатър на който да се доверя?

# 19
  • Мнения: 411
Мисля,че не е много препоръчително,но щом се налага.... Birdie ще ти отговори компетентно в случая,дано намерш свестен лекар Peace

# 20
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Кикилота, по въпроса с убитата ваксина, когато споделих с педиатърката че ме е страх от живата знаеш ли какво ми отговори? КАКВОТО ИМА ДА СТАВА ЩЕ СТАВА! Що за отговор е това? Ще става ама нали няма да е с нейното дете а с моето. Затова се опънах и казах че или ще сложа убита или някаква пък ако искат да ме съдят!

Неви, мисля че с каквато си започнала с такава трябва да продължиш. Но все пак питай някой лекар. Иначе убитата ваксина е 22-23 лв. приема и мисля че си струва ако я намериш и е възможно да сложиш нея.
Знам че се намира трудно, защото едва намерихме за последния прием. Мъжа ми обиколи аптеките в цяла София а те не са малко.

# 21
Кикилота, по въпроса с убитата ваксина, когато споделих с педиатърката че ме е страх от живата знаеш ли какво ми отговори? КАКВОТО ИМА ДА СТАВА ЩЕ СТАВА! Що за отговор е това? 
  Глупав, за съжаление! Sick   Честита Коледа! Grinning

# 22
  • Мнения: 8 585
Привет и честита Коледа на всички!

Дали някой знае мога ли след първи прием на "жива" полиомиелитна ваксина (на капки) да продължа следващите месеци с инактивираната (инжекция).
Няма връзка мъжду лактозна непоносимост и ваксинация с орално полио.
Не е добре да сменяте вида полио ваксини, поради известен риск за недобър отговор към един от видовете полио вирус, съдържащ се в полио ваксината. Разбира се ако единият вид полио отсъства на пазара, замяната е възможна.

Общи условия

Активация на акаунт