За безбройните глупости в женските списания...

  • 5 948
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Вайче, то Космополитън не е женско списание, бе душко. Не се чуди, че виждаш такива тъпотии. То е за пъпчиви тийнки около 13 годишна възраст, които четейки подобни статийки, си представят как ще докарат до екстаз Марио от съседния клас. Но пък често попадат на строежния Антонио Бандерас и после рИвъът. Женски са В кухнята на Звездев и от този тип. Joy( щот нали жената трябва да готви или по друг начин - любовта на мъжа минава през стомаха).
 Не чета списания. Най-много Форбс или Нешънъл джеографик, ама и това е инцидентно.

# 16
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ами списанията са такива, защото жените които ги четат са такива. Безбройните глупости в женските списания са предназначени за безбройните глупави жени които ги четат. Това е простото обяснение. Ако нямаше глупави жени които да четат глупави списания, то тези списания щяха да фалират и нямаше да ги има на пазара. Щяха да останат само умните списания...
Кат Плейбой и останалите от сорта, а?  Flutter Много умни са и те, спор няма.  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3
Вайче, то Космополитън не е женско списание, бе душко. Не се чуди, че виждаш такива тъпотии. То е за пъпчиви тийнки около 13 годишна възраст, които четейки подобни статийки, си представят как ще докарат до екстаз Марио от съседния клас. Но пък често попадат на строежния Антонио Бандерас и после рИвъът. Женски са В кухнята на Звездев и от този тип. Joy( щот нали жената трябва да готви или по друг начин - любовта на мъжа минава през стомаха).
 Не чета списания. Най-много Форбс или Нешънъл джеографик, ама и това е инцидентно.

Добре де, виновна съм   Mr. Green ама к`во да направя като искам да бъда от младото поколение и аз, да съм в час с жаргона така да се каже   Mr. Green Обаче спирам, че много стара се чувствам като ги чета и почвам абонамент към нещо по-така, с повече манджи из вътре....  Hug

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Защото сте чели само бг вариантите. Руските и американските Космо, Ел, ВОуг и проч. нямат нищо общо с нашите творения за пъпчиви тийнеджърки.

# 19
  • Мнения: 4 300
Щатското Космо е същата боза ( по едно съм чела и от двете страни на океана, та не претендирам за особена изчерпателност), но не случайно е нарицателно.
Плейбой имаха интересни интервюта и материали между другото,  поне преди 2-3-5 години. Макар че и за тях има ироничен израз 'чета Плейбой заради статиите'.

# 20
  • Мнения: 4 892
Аз не харесвам Космо, наистина е пъпчиво, но сигурно си има аудитория. Не бих го нарекла даже женско, а момичешко.
От женските списания си купувам само Ева. Дет се вика надвила съм си на масрафа. Гледам си картинки, реклами, тук там прочета нещо, лъскавко ми е. Вечер си легна на топличко и си го прелиствам.
И какво толкова трябва да има в едно женско списание? Освен да е лежерно?

Аз ако искам "неглупости" ще си купя енциклопедия.

# 21
  • Мнения: 4 300
Епа знам ли Thinking интервюта с  интересни хора, разкази за интересни места, ревюта за интересни стоки. Много харесвам и литертурните откъси и кратки текстове, които публикуват някои, вкл. на наша съфорумка  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 4 892
В Ева има такива неща. Намира се и нещо за четене. Статии за разни известни люде - актьори, певци, писатели. Не нашенски. И прочие.

Последна редакция: ср, 02 ное 2011, 23:48 от NinoTino

# 23
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
...
И какво толкова трябва да има в едно женско списание? Освен да е лежерно?

...

Например анализи на Сартр и Витгенщайн, а за приспиване някое средновековно трактатче. От бг авторите нищо по- долу от Цветан Тодоров и Юлия Кръстева.  Wink

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 744
В руското Космо има цикъл статии, посветен на жените, оставили следа в историята. Беше ми много интересно да прочета за авиаторката Амелия Еърхат, за музата на прерафаелитите Елизабет Сидал, за съпругата на Тостой София... въобще много интересни материали. Освен това повечет  статии в списанието винаги са написани със забележителен хумор, има откъси от романи или цели разкази, понякога няколко. Някои броеве понякога достигат внушителните 1000стр.
Ситуацията с Ел, Мадам Фигаро, Мари Клер, Харпърс .., Воуг и проч. е същата. Само че те са някак по-сериозни, Космото е смешно Simple Smile

# 25
  • Мнения: 755
Дам... в БГ не ги четях, но сега чета Joy и  Mini burda - направо си ми е разтоварване  да си четя глупя и специално за тези двете нямам никакво впечатление, че са за тийнове. Имам и времето и парите в момента за глупости  и честно си признавам , че си правя глупости, сега мий паднало. Sunglasses Когато дойде време пак да съм сериозна , друго ще е, но сега не съм. Whistling

# 26
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
За чуждите Космо и пр. списания не знам, но чуждите "Хапрър'с" и "Ел" имат много малко общо с родните...  Аз и затова не ги купувам вече, чуждопоклонник съм.
Най-малкият проблем на родните списания са родните звезди - половинки-четвъртинки на някакви хора със съмнителен бизнес, чалга фурии, "манекенки тире актриси тире певици тире интериорни дизайнерки", футболни половинки-четвъртинки и "бизнес дами"... "Ева" е на първо място по странни лица на корицата (отдавна не го купувам и затова стигам до корицата).
Последната капка, която преля чашата на модното ми търпение беше броят, посветен на родна "модел"-ка, пострадала при убийството на съмнителния бизнесмен Компира? Картофа? Ряпата? В Амстердам, докато си пазарували диаманти? То не бе тя героиня, мъченица, но и професионалист с огромни световни успехи, съща една Наоми Кембъл.
У нас много обичат да си "надписват", както казва баща ми.  Laughing

Много жълти са модните ни списания, чак бият на охра.

# 27
  • София
  • Мнения: 38 529
Мен пък ме втрещяват бързите козметични съвети, особено в Космополитан!
Няма такава глупост, а някои могат да бъдат направо опасни!
От първия пост по темата: скраб върху изранената от брадата кожа на лицето.
Ауу! Ужас! Заболя ме само като си го помислих.
Още "попадения":
"Сложете си пудра за лице на косата, за да не стои мазна". Да да, ама ще стои напудрена! Mr. Green
"Разгримирайте си очите с крем за ръце". Какво ще ти се случи после с очите - не ми се мисли.
"Коригирайте си олющения тъмнен лак с химикалка".
"Натъркате си зъбите с балсам за устни преди да пиете вино, за да не ви се оцветят."
 Joy

Последна редакция: чт, 03 ное 2011, 09:17 от L'Agent

# 28
  • Мнения: 21 476
  Списания не си купувам откакто няма вече Егоист.

# 29
  • Мнения: 135
Hе само в женските списания има глупости...дори част от тях ги сортираме...чак се изумявам докъде стигат за да имат продажби.
Но пък съм го превърнал като част от забавата!!!  Laughing

http://bgtatko.com/forum/viewtopic.php?t=1370&start=0

Общи условия

Активация на акаунт