Юлски деца-тема 47

  • 40 971
  • 722
  •   1
Отговори
# 675
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Честит национален празник, момичета!

Габи от четвъртък вечерта е на АБ заради много зачервено гърло и температура над 39, която го държа една седмица  Tired Нямаше как и започнахме Аугментин. Днес вече е добре, дори даже хапна малко каша за закуска, което си е цяло постижение. Дърпам му сополите с Бейби вака, защото вчера 2 пъти повърна от тях  ooooh! Никога досега не беше повръщал и в първия момент се стреснах като започна да излиза и от носа, и от устата - ужас  #Crazy

Сами прави по 1-2 крачки сам, но предпочита да има ръчичка за която да се хване  Laughing Много е спокоен. Снощи бяхме на детски рожден ден и докато другите бебета дивееха, ревяха, искаха при майките си, той милия седнал на земята и си играе с една тенджера и звук не издава. Брат му до него седи и той само гледа, понеже не му беше много добре. Най-послушните дечица  Mr. Green

# 676
  • София
  • Мнения: 15
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МОМИЧЕТА!

Грация и аз чакам новините около вас, сигурна съм, че ще са добри.
При нас успокоителния предмет продължава да си бъде тъй наречената от нея "маня"-четката за пудра (изкупувах четки за целия китайски народ), но без нея няма заспиване, когато е разстроена пак нея търси.
Замислих се аз за нашето занимание с опитите за писане на букви дали няма да объркам представите на детето: не е ли редно да знаеш първо азбуката преди да почнеш да пишеш буквите, а и в тази книжка която съм купила буквите са изписани печатно и има отдолу букви с пунктирни линии които детето да повтаря, ами ако тя сега ги научи печатни после в училище като почнат да пишат ръкописно ще си мисли, че учи нова азбука.  Laughing Нещо май ще преустановявам това занимание и без това трудно се справя милата с правите черти, които са твърде много в печатните букви. Laughing

# 677
  • София
  • Мнения: 1 635
Цветен, според мен недей да прекратяваш. Децата учат бързо и лесно свикват с новите неща. Калина разпознава буквите, макар и да не може да ги казва всички. Тя, според мен, затова и не говори, защото някои от звуците са й трудни. А напоследък забелязах, че започна да разпознава и ръкописните букви. Така че и Кати най-вероятно лесно ще се справи с тях и писането им.

Аманита, Чочи - бързо оздравяване на децата.

# 678
  • Мнения: 232
Честит празник!!

Грация, хубаво че се разписа. Така са те, бабите. Хем ядосват ама пък и помагат.
Цветен, умрях от смях с тази четка, ще рече човек че по цял ден се гримираш. Изабел така влезна един ден в ДМ-а и почна да обикаля самичка и да обяснява на един човек - това било фон дьо тен, онова било червило, накрая стигна до праховете за пране и вика - това са препарати, НЕ СЕ ПИПАТ! И човека вече не издържа и се разхили... Всъщност не помня може и да съм ви го разказвала това
Сиси, браво на Влади и на кака му, ама и ти си се занимаваш,  знаем си се  Wink
Джилка, стискам палци всичко да мине по вода и по-леко от миналия път, поне така казват всички де, страх ли те е?

Момичета не е ли рано за буквите? Аз на два пъти се опитах да я науча поне на нейната и на мойта буквичка, нулев интерес... Иначе приказва всичко по много и постоянно иска да я занимавам, но ако може да й правя театър с куклите, не да учи нещо... Формите ги бърка. Но пък знае думи и неща дето и ние се изненадваме откъде ги е научила.

# 679
  • София
  • Мнения: 423
не забравяйте, че и Влади е малко по-голям от повечето дечица..
И аз все това си мисля, някой деца са с по 2 месеца по-големи и е разбираемо. София отдавна пише буквите на цялата рода, брои, изобщо с баба и се занимават в студените месеци. Аз се прибирам към 22:30-23:00, а баща и през ден е на английски до 22 ч. Затова баба и лесно се изчерпва от към кукли, кухни, конструктори и тем подобни. Ох, как ми се иска до лятото и аз да се заседя за година- две майчинство. Simple Smile
Честит празник!

# 680
  • Мнения: 1 091
Честит Национален празник!

Нашата среща с терапевти и специалисти мина добре (то беше просто годишна оценка). Продължаваме със същите терапии и добавяме още една физическа. Ще продължим сеансите вкъщи, но ще имаме и един час седмично в тяхната база, където имало повече условия за игра и развитие - пързалки, люлки, басейн с топки, стълби и т.н. Мисля, че ще й се отрази много добре. Това ще е в следващите 4 м., като стане на 3г. излиза от програмата и тогава ще търся начини да продължим с терапиите на частно (сега плащам малка сума, а щата ми помага за остатъка).

Чочи, Аманита, бързо оздравяване на дечицата  Hug.

# 681
  • USA
  • Мнения: 675
Честит празник!

Цветен прашец, аз не мисля, че ще се обърка Кати с ръкописни и печатни. Тогава ще са достатъчни големи и ще разбират кое какво е.

Емили, и аз си мисля, че са малки за буквите, но Стейси проявява интерес и затова ги учи. Изабел е голяма скица, но и Стейси така сама си казва без някой да я пита, "Хапчета пия само болна" или пък "Тук Теси не пипа щото има ток" и след това завършва с "да" . Много са сладки, любимата ми възраст засега!

Аманита, Чочи, да оздравяват децата!

Миме-то, ами заседи се , де Wink! И на мен ми се иска, но се налага да изчакам поне 1-2 години.

 Джилиан, стискам палци за леко раждане, макар че имаш още малко време!

Грация, браво на Мими за напредъка! Така да продължава!


При нас е истинска каша с тези букви понеже имаме азбуката само на английски и сега баба й ползва същите букви, за да й ги показва на български. Например Стейси знае, че Н е ейч на анг. и сега научи, че същата е за Нели (моята племенница). Като си бях в Бг никак не ми дойде на ум да й купя повече бг книжки и подобни.

И аз да кажа какво може и не може Стейси-знае цветовете на английски, брои до 5 на бг, не може изобщо да рисува или пък пише каквото и да било. Пъзели подрежда само, които са подходящи за нейната възраст, но за по-големи -абсурд. Обожава да четем книжки,  и след това като се застои сама започва и ги разказва гледайки картинките. Също й пускам детски песнички с разни движения и ги обожава, както и по този начин учи думички. Страшно много говори, но не може да произнася доста звуци и става едно бебешко говорене, понякога трудно й се разбира. 

И дойде време да похваля Стейси за заспиването-не, че заспива по-бързо, но вече е удоволствие  за нас и сега вместо да се дърпаме, ходим и двамата я приспиваме. Докато заспи ме целува, гали и прегръща Heart Eyes. През цялото време ми казва колко ме обича, колко съм мека  Mr. Green, гладка и чиста (понеже като се мажа с лосион след баня и казах, че така мама има мека и гладка кожа).

# 682
  • София
  • Мнения: 15
Чета ви с удоволствие, всички мъници са големи скици, всяко по свой си начин, но то няма нищо странно и те като нас си имат различни интереси. Аз лично и за това не й настоявам на Катрин за тези неща които не са й особено интересни, примерно тя пъзели определено няма търпение да реди, едвам мене ме изчаква да наредя някой камо ли тя да ги реди сама.
Емили така ще си рече човек наистина  Laughing ако ме питаш вече не мога да ги гледам тези четки, аз спрях за мен да си купувам от нейния вид и големина, че са ми втръснали, ама какво да направя. Гледам, че и вие сте на "ти" с гримовете. Иначе за буквите както и за всяко друго нещо когато му дойде времето на самото дете, щом сега не проявява интерес ще пробваш по-нататък. Освен това ние сме от големите юнски юлчета все пак  Grinning
Маймун твойта задача е по-трудна с двете азбуки.
Грация браво на Мими, че се справя добре, но защо няма платена програма за по-нататък, държавата е преценила, че това е достатъчно или какво?

# 683
  • София
  • Мнения: 1 635
Джилка, стискам палци всичко да мине по вода и по-леко от миналия път, поне така казват всички де, страх ли те е?

Хич... Mr. Green Единственото, от което ме е страх е да не се обърка нещо тотално с мен или бебето, ама гледам да не се замислям много по въпроса, че то може и някоя саксия да ми падне всеки момент на главата. Crazy

За буквите - Калина сама прояви интерес, иначе и аз нямаше да се сетя да я уча специално. Първо забелязах, че започна да заглежда номерата на колите навън и да ми сочи буквите и цифрите. Като си останах вкъщи, понеже аз самата не съм много по арт нещата, първото, което ми хрумна беше да гледаме думички и букви. А и детския лаптоп, за който ви разправях преди време много улесни нещата. Така или иначе всяко дете развива различни умения, например Калина изобщо не може да рисува в момента, въпреки че почти всеки ден й показвам как. Драска и прави точки със замах.

Маймун, вярно на вас не ви е лесно с двете азбуки. То, аз срещам трудности да обяснявам защо R не е Я.

# 684
  • Мнения: 250

Тихичко искам да се похваля, че Дани е добре!  Peace Живот и здраве, в понеделник е на ясла!  Peace

# 685
  • При децата ми
  • Мнения: 6 068
Честит празник мили дами и мами!  bouquet Да сте много обичани, обичащи и желани жени и майки! Hug Simple Smile


Хубав ден момичета!

# 686
  • Мнения: 5 250
Честит 8-ми март, мили дами!

# 687
  • София
  • Мнения: 15
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МОМИЧЕТА! МНОГО ЛЮБОВ И УСМИВКИ!

# 688
  • София
  • Мнения: 3 581
Здравейте момичета.
Да се разпиша и аз в края на темичката, ако още ме помните Mr. Green. Честит 8-ми март на всички Hug
Ние с Дария сме добре, още не сме се прибрали в София, мисля да останем и това лято, но ще видим как ще станат нещата. Иначе съм я записала тук на детска градина, за да придобие малко тренинг и най-вече имунитет. Ходи си, общо взето лесно свикна. Пее песнички, говори много. Бях се притеснила по едно време, че не говори, но се оказа, че е заради многото местения насам-натам. Затова сега стоим тук, не искам пак да я местя по София, после живот и здраве по Щатите. Надявам се да ни излязат документите тази година и да изчезваме вече ooooh!.
Иначе още сме си с памперс, това сега ми е цел номер едно. Още малко да се затопли и ще и го махам. Миналото лято пробвахме, но много се стискаше и ме беше страх да не и стане нещо. Сега вече е по-голяма и повече разбира, ще се опитвам да не я насилвам.
Това е засега от нас, прегръдки и целувки на всички. Аз ви чета от време на време, но няма нищо ново и интересно около нас и затова не пиша. Иначе ще познаете по аватара, че пиша повече в подфорума "Кино и телевизия" и в "Пазаруване от чужди сайтове" Mr. Green

# 689
  • Мнения: 11 818
Грацийка, радвам се много, че нещата се движат добре, стъпка по стъпка.. Hug
Маймунче, браво за ученето, успех!
Нели, и аз мисля, че ви по-добре там отколкото в София.

Момичета, някой организирал ли е вече лятната почивка? Майка ми и баща ми искат да заведат децата на море, наумили са си Турция. Иска ми се отсега да резервирам, но тепърва ще започвам да чета. Миме, Рал, Мила, на вас разчитам за помощ!

Общи условия

Активация на акаунт