Юлски деца-тема 47

  • 40 954
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Грацийка, радвам се много, че нещата се движат добре, стъпка по стъпка.. Hug
Маймунче, браво за ученето, успех!
Нели, и аз мисля, че ви по-добре там отколкото в София.

Момичета, някой организирал ли е вече лятната почивка? Майка ми и баща ми искат да заведат децата на море, наумили са си Турция. Иска ми се отсега да резервирам, но тепърва ще започвам да чета. Миме, Рал, Мила, на вас разчитам за помощ!

Бях решила тази година да сме в http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297962-d508028-Reviews- … ranean_Coast.html, но ще бъдем в Гърция.

Питай в темата за Турция - могат да ти предложат и други вариянти в зависимост от бюджета и изискванията. Принципно има страшни хотели със всякакви водни атракции за децата и добри аниматори.

# 691
  • Мнения: 11 818
Да, писах в темата за Турция, ще чакам още предложения.. Ние с Георги сме ходили само в Мармарис. В Гърция водиха Юлиана преди съществуването на Влади, искат сега да сменят.. И моите лични впечатления и предпочитания между Гърция и Турция - са Турция! Peace Но искам всичко да им организирам предварително, да съм проучила всеки детайл, че да ми е спокойно..

# 692
  • София
  • Мнения: 423
Сиси, ние с Оля сме резервирали за Гърция, две съседни къщички  Simple Smile В едни студове и преспи ходихме да правим резервации  ooooh! Laughing Ще почакаме още една година за Турция, че наблизо ми е по-спокойно, при проблем за 3-4 часа с кола сме се прибрали  Peace Иначе тази година сме заложили на спокойствието и природа ( и ниски цени  Mr. Green) .   http://www.thalattacamp.gr/en/

# 693
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Почвам лекичко да се притеснявам. Габи не говори. Дори не знае как се казва, камо ли на колко години е. Плямпа някакви негови неща, повечето думи са едносрични, ако могат изобщо да се нарекат думи. Имам чувството, че е на годинка. Абсурд е да седнем да редим пъзели, той не знае кое за какво служи и лесно се изнервя. Почти нищо не правим заедно  Confused Иска да му рисувам примерно на дъската, но ме кара по хиляда пъти да рисувам едно и също. Направо не знам  Rolling Eyes

# 694
  • Мнения: 32
Аманита, Андреа говори, но да седнем да редим пъзели или нещо друго хич не е дорасла и тя. За рисуването и мен все ме кара да рисувам едно и също нещо по 100 пъти, направо ме подлудява.
Джил, как си, аз викам утре, че е прекрасен ден за раждане Grinning.
С памперса сме много зле, вече поразбира и започна да си казва като ще ака, но изпитва ужас от тоалетната, а на гърнето не ще и да чуе да седне. Направо съм се видяла в голяма чуденка какво да я правя. Мисля да взема на малкия гърне и да ги почвам двамата, барем като гледа него се примири с гърнето. Плюс малкия имам чувството, че скоро ще проходи, та няма да е зле да го пробвам преди това.

# 695
  • София
  • Мнения: 3 581
И Дария не я виждам да нареди някой пъзел hahaha. За рисуването - абсолютно същото, все риби рисуваме и то със стотици. За гърнето значи не сме сами, мен това най-много ме притеснява, няма такъв рев като и сваля памперса ooooh!. Надявам се вече да свиква Peace

# 696
  • Мнения: 250
amanita, Дани е долу-горе като Габи-говори, но много трудно й се разбира нещо, защото ние вкъщи китайски незнаем.....освет Дани  Laughing
Пъзели тепърва се мъчи да реди, но бързо й втръсва.
Предпочита да оцветява.
Много добре се справя със строителя.
Обожава да пее....нещо си  Wink
За памперса-като се затопли ще започна да я отказвам лека полека от обедния, а впоследствие и от нощния памперс....

# 697
  • София
  • Мнения: 4 022
сега погледнах лентичката на Джилката, лелееее, как бързо лети времето - кога ни каза, кога термина дошъл!!!Стискам палци и чакам да се похвалиш  с девойка номер2 Simple Smile

# 698
  • София
  • Мнения: 1 635
Хехе, ще се похваля, разбира се... Laughing Laughing Laughing

Драга, викам да изчака петък, че съм си записала час за фризьор. Тъй де, "трай бабо за хубост" е казал народа. Но и утре да е... Mr. Green поне успях да мина през козметичката преди няколко часа. Laughing А, на теб честит рожден ден! Много късмет, любов и уважение от близките, щастие и отлични финанси, пожелавам!


Тези дни мислех да седна да пиша, че с Калина имаме доста приличен напредък с говоренето. Аманита, сега да не си помислиш, че е "проговорила"... тц.. не е! Под напредък имам предвид, че рязко добави в речника си страшно много нови четирибуквени или двусрчни думи. От около месец насам, почти всеки ден ме изненадва с нещо ново, вчера беше "муна" за "маймуна". Не може да се справи с някои от звуците (с, ч, ш, щ и пр.) и това много я спира. За изречения даже не съм и помисляла още. Не мога да преценя все още дали този напредък се дължи на това, че аз се занимавам с нея вкъщи, а не гледачката или просто детето си е достигнало до някаква нейна си критична точка. Всички деца са различни и имат различен темп на овладяване на новите неща.

Иначе, една книжка с пъзели я реди с голямо удоволствие. Почти всеки ден ме кара да седим и да редим различните картинки, но като цяло не иска да се занимава с това сама, а й трябва компания. Свалих успешно обедния памперс, сега остава нощния, но за него още й е рано.

От друга страна, в момента така се е залепила за мен, че не знам какво ще правим, когато бебето се появи. Ако аз съм вкъщи, не позволява на никой друг да я води до тоалетната или да я приспива, включва ме във всичките си игри. Онзи ден имаше страшна драма, защото баща й се зае с обедния сън. Ако й кажа, че ще излизам някъде без нея, веднагически текват сълзи и се започва драматично "не, не, не...". Само се надявам да не ни задържат повече от три дни в болницата, че да не се налага да ми я водят повече от веднъж.

# 699
  • София
  • Мнения: 6 129
Джил, днес те споменавах, чудейки се дали си родила или не.  Hug Дано е леко и безпроблемно.  Heart Eyes

Моите говорят, но с памперсите сме доникъде. Ако са по голо дупе, ходят на гърне или в тоалетна, но сложа ли дори само гащи ...  Mr. Green

Драга, честит рожден ден! Да си здрава и късметът да е с теб!

# 700
  • Кърджали
  • Мнения: 10 243
Привет!
Така...С говоренето има някакъв напредък. Смело казано напредък, ама си е напредък. Все по - често се чува нова дума. Вярно, трябва си доста фантазия от време на време, аз да разбереш какво иска да каже...Но имам надежда вече...Доскоро и две думи нямаше в речника и...Изречения - може да повтори някое след мен, но сам ада го състави е голяма рядкост.
Пъзели...За да се научи да ги реди, трябва някой да  и купи. Whistling Баба и като се приберат от Германия и ако проявят мерак за купуване може да ги насочим към това...
Обожава книжки. Ама къде ти да и чета приказки, няма такова търпение. Поне отскоро започна да ме включва в разглеждането им/преди си ги разглеждаше сама и дума не можеше да стане и аз да се включа в това занимание/. Тя и затова научи толкова много думи, сума ти животни научи за една седмица...
С памперсите - мразя ги тия памперси вече. Не само, че няма никаков намерение да се отказва от тях, ами вече и на куклите си заочна да слага. Преди куклите поне ги слагаше да чишкат, сега и те са с памперси. Опитвам се, слагам я, ама резултат нулев.Сякаш нарочно се келеши. В детската градина пък ми я хвалят, че имали напредък по тази тема и там чишкала в гърнето. Явно там ще я направят човек, виждайки от другите деца подражава и опитва... В къщи аз подход явн оне мога да открия, а какво ли не пробвах.
Не знам дали съм споменавала, беше болезнено привъзана към баща си. Не можеше човека от стаята да излезе без нея. Тя затова се научи и да гледа Бейби Тв, с този канал я залъгвахме за да може татко и да излезе на работа сутринта. От яслата ли, не знам, но напоследък тези истерии ги няма. Сутринта спокойно казва "чао чао тати" и тати отива на работа. Дори до кухнята като отивам, само да излезна от вратата на стаята и на мен ми казва "чао". От това съм много доволна, защото ми беше писнало от сутрешни ревове...


Драга, честит рожден ден! Здраве, щастие и късмет!

# 701
  • Мнения: 32
Мерси, момичета Hug
Малка почерпка:

Инкс, честит рожден ден и на теб, много късмет и любов Hug.

# 702
  • София
  • Мнения: 580
Честит рожден ден на две прекрасни дами! Драга, Инкс, бъдете много здрави, щастливи и обичани! Весел празник! Hug

Анди много говори, съвсем логично построява изречения и е голям философ. Памперса окончателно го свалихме, когато беше на годинка (макара, че след това е имало няколко пъти гафове, но това до към годинка и осем месеца). Много пее, танцува, игра и с пъзели, книжки, конструктори, но най-много обича да рисува. Предния уикенд бяхме на гости на родителите ми и сестра ми с племенничката бяха там. Ами детето я научи за 5 минути да рисува слънце, пътечки, нещо като цветя. Тя пише много добре моята буква, с нейната не се справя. Знае около 15 букви от азбуката, за това ни е много полезна една магнитна дъска, както и едно сметало, но с букви (играчка от моето детство). Разпознава и няколко букви на английски. В яслата също ги учат на нови неща, особено на песнички и стихчета. Веднъж седмично ги "изпитват" по една система за обучение на деца на 3 годинки, винаги има максимален брой точки ( всичко и пазя). Та доволна съм много как се занимават с нея и откривам само положителни страни в яслата. Слава на Бога, защото чета, че някой от Вас не са доволни.
Джилка, стиснали сме палци за леко и безпроблемно раждане! Hug

# 703
  • Мнения: 7 263
Честит рожден ден на Инкси и Драгето  

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet


Живи и здрави да сте девойки и все така усмихнати и обичани!
Желанията ви с лекота да се сбъдват и да получавате много и прекрасни мигове с всички, които обичате!


Джилко, точно вчера си говорихме с Мила за теб и се сетих, че вече е наближило събитието, ама то направо си е дошло  Shocked божеее колко бързо бременеят другите  Mr. Green Laughing и колко бързо иде време да раждат  Hug
Не знам защо си бях решила, че чакаш овне, но явно съм си заблудила.
Стискам палци да мине бързо и леко раждането - второто е винаги такова да си спокойна и усмихната  Hug и чакам да презентираш новото прекрасно издание вече  Hug

Ние тази зима се позагубихме - болести, въртели .... сега сме ок вече, с говоренето сме до по под кривата круша - 20-тина думи на кръст, с памперса сме първи дружки, и с бибата за мой ужас също ..... абе бебе отвсякъде, изобщо не си го представям как ще тръгне есента на градина  ooooh! Crazy Rolling Eyes

# 704
  • София
  • Мнения: 1 635
Ето, изпуснах Инкс снощи - да си жива и здрава, много щастлива и прекрасен празник днес!


Лени, а колко бързо растат чуждите деца, а? Laughing За овнето - има голям шанс, нямам никакви сериозни признаци за наближаващо раждане.

Общи условия

Активация на акаунт