Перална с горно зареждане,съвети...

  • 30 403
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 207
Много ми е интересно как я отваряш след като се вижда до къде стига водата?

Водата дори не достига стъклото. Нивото е до вътрешния ръб на барабана.

# 16
  • Мнения: X
Guess Who, може ли да обясниш какво е това? Моята пералня има "ензимна фаза", но никога не съм знаела какво представлява това.

# 17
  • Мнения: 5 207
Guess Who, може ли да обясниш какво е това? Моята пералня има "ензимна фаза", но никога не съм знаела какво представлява това.

Това означава, че ако си настроила пералнята да пере на 60°, в началото загрява до не повече от 40° и пере известно време на тази температура, за да могат ензимите да разградят петната и да си свършат работата. После си вдига температурата до избраните градуси. Идеята идва от там, че при температури над 40° ензимите се унищожават.

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
И аз съм с WHIRLPOOL с горно зареждане вече 7-ма година. Добре пере, не се е чупила, децибелите  й са 57 - не е много шума.
Ноооо и аз едвам изтрайвам гледката на постоянно отворения барабан и вътрешностите й.  Sick

Ама не се чупи пущината, че да я сменя.

# 19
  • Мнения: 173
Ползвам също WHIRLPOOL с горно зареждане от 7 години, която все си търси майстора, но основният проблем е мухъла в нея, който "ароматизира" дрехите ни  Thinking
С огромно желание ще я сменя с друга марка, но по-принцип при техниката всичко е на късмет  Peace

# 20
  • Мнения: 7 779
С огромно желание ще я сменя с друга марка, но по-принцип при техниката всичко е на късмет  Peace не само при техниката  hahaha

# 21
  • Мнения: 173
С огромно желание ще я сменя с друга марка, но по-принцип при техниката всичко е на късмет  Peace не само при техниката  hahaha
Абсолютно вярно  Peace

# 22
  • Мнения: 1 310
От 11 години използвам Whirlpool  с горно зареждане. Тази година сменихме някаква помпа, защото се беше прецакала от варовика. Иначе машината е желязна. Харесвам си я. Нивелирана е прекрасно и изобщо не трака. Барабана и резервоарите за прах и омекотител ги мия с белина и си изглеждат чисти. Peace

# 23
  • Мнения: 4 965
Вече повече от 2 г. ползвам такава и ми е адски удобна - не се налага да се навеждам, клякам и т.н. (с болен кръст съм) и се чудя защо по-рано не съм я открила. Пък и предимството, че няма опасност да отворя капака и краката ми да се залеят с вода. Значително по-безшумна е, но това си зависи от самата пералня и от нивелацията. Моята е по-малка като обем, защото заложих на повече пространство за сушилнята, но не ми преча, защото и без това не обичам да се трупат дрехи за пране и да стоят дълго. Електролукс е.
Имам и такава с предно на AEG и определено предпочитам тази с горно зареждане, като удобство. Peace

# 24
  • Мнения: 2 047
  Моята Уирлпуул е от 6 години и е голям тракалник, направо пода вибрира - и е нивелирана многократно и пак е шумна. Вечно отворения капак е отврат грозна работа, но ако седи затворен пък, не е добре за пералнята. Майка ми има Аристон с горно - безшумна е като муха , но пак този отворен капак.

  Също обърни внимание ако вземаш с горно - този блок, в който се поставят прах, омекотител и т.н. На моята пералня целият се маха, предния му капак също се сваля, обаче дотам е разглобяването - отделенията с препарати остават недостъпни за миене с ръка - просто са изляти като едно цяло и няма как да бръкнеш до дъното, за да почистиш утайките от препарати. Постоянно се трупа там остатък най-вече от омекотителя и няма как да го извадиш, защото са дълбоки и под ъгъл.

# 25
  • София
  • Мнения: 38 519
Аз се чудя между Whirlpool  и Indesit с горно зареждане. Освен това искам да са с 1000 оборота, защото си мисля, че така ще вадя дрехите по-сухи. Че за сушилня съвсем няма място.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз се чудя между Whirlpool  и Indesit с горно зареждане.

Играй на 'ала-бала'...
Но все пак имай предвид, чe малко по-добре се сервизира Whirlpool.

# 27
  • Мнения: 2 047
Също важно нещо е да видиш на кои програми може да се пуска на високи градуси и на кои програми може да се пълни на максимум - дали ти переш на тези програми? Напр. искам да пера на кратка програма и високи градуси - еми не може - високите градуси са само за две от двучасовите програми. Също така искам да я пълня догоре, защото уж е за 5 кг пране - да ама не - цялото пълнене може пак само на една програма от 2 часа.

# 28
  • Мнения: 857
Аз само веднъж съм ползвала подобна пералня в една обществена пералня - изобщо не ми хареса  Naughty.
Отворът е доста тесен, закачих на металните издатъци скъп чорапогащник и той естествено се скъса. После докато извадя дрехите  ooooh! и накрая - настина не ми се видяха добре изпрани, че и порядъчно намачкани.
След това, когато купувахме, майка ми /без никога да е прала с подобна пералня/ взе да дава съвети да сме вземели такава - не, категорично отказвам!
Не ми се вижда никак удобна.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 656
Имам Whirlpool с горно зареждане вече повече от 10 години, много съм доволна. Само веднъж сме викали техник заради попаднал накрайник от шнур в помпата и не изливаше водата. Наистина е малко по-шумна, но моята седи в шкаф в коридора и там си фучи, а и е затворена там и не се виждат чаркаляци и отворения капак. Минус - трудно почистване на контейнера за препаратите, няма как да се бръкне до дъното и да се изтъркат налепите.

Общи условия

Активация на акаунт