Асоциации на имена

  • 7 510
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 66
Това, ако е към мен -Бг . телевизия много рядко гледам.
Опитвала съм с разни филми и предавания , но интересът ми е краткотраен.
Затова си помислех, че Софиянска е ново - изгряваща реалити звезда.
Вкъщи напочит е ОРТ. Както искаш, така го разбирай.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 121
Хайде, вярвам че никой не гледа филми и не чете книги, не слуша фолкдиви /не че аз слушам, но няколко пъти беше при Слави гост/,но ми е интересно мнението ви.
Имаме семеен приятел, който под никакъв предлог не приема имената Диана и Емануела, защото колкото и момичета с такива имена познавал все били к.
Въпрос на гледна точка,май.

какво общо има кой какво гледа и чете, аз не казвам, че не го правя, просто не бих асоциирала име, че да го отрека, заради книга, филм и т.н., виж в положителна насока - да, може и да ми допадне някое, заради герой от книга или филм, но не и обратното.
Фолкдивите не ги знам, те толкова много, че сигурно не е останало свободно име от тях, ама все тая ми е...Слави не гледам, та няма кой да ме запознава с тях.

# 17
  • Мнения: 169
Angel_Dust,постът не е насочен към теб!
Няколко човека писаха,че не четат книги или филми и не се запознават с фолкдивите.
Това е!
В една друга тема бях чела коментар,че"форумските деца са най за всичко"-те не ядат боклуци,не дразнят другите деца,стоят послушни,като кукли в магазин,най умеят да четат и т .н
Та и тук така.
Навремето една жена нямала деца, а сестра й едно след друго. Тази, която нямала,предложила на сестра си да кръсти детето си на баща им, Манол. Родилката обаче не харесвала името и пожелала:"ти когато имаш дете, го пиши Манол" А то пожеланието взело, та се сбъднало.
Та и аз ви пожелавам да имате момичета и да ги запишете Емануела, без асосиации.
Интересно ще ми бъде да знам,колко от вас ще го направят

# 18
  • Мнения: 66
Не, тук е различно. Добрият тон е запазен.
Първо, прочети, после анализирай.

# 19
  • Мнения: 169
Не, тук е различно. Добрият тон е запазен.
Първо, прочети, после анализирай.

А някъде да се казва,че добрият тон не е запазен?
Аз добре прочетох всичко и мисля,че мога да анализирам казаното от повечето:не четат книги,не гледат Слави,фолкдиви,филми и не правят асоциации.
Ок,няма проблем.

# 20
  • Мнения: 66
 Peace съгласна

# 21
  • Мнения: 399
...
Няколко човека писаха,че не четат книги или филми и не се запознават с фолкдивите.
...
Аз ли недовиждам?! Постарах се и изчетох постовете преди този,но никъде не видях кои няколко човека са написали "че не четат книги или филми и не познават фолкдивите" !  newsm78 Видях,че не се правят асоциации с такива,а не,че не се чете,гледа,слуша... Rolling Eyes

miretо,"звучиш" така сякаш непременно искаш да се съгласим с теб...няма как да стане на 100%! Peace
Много по-силна ми е примерно асоциацията с противната Петя от училище,отколкото к****та Ана Никол Смит (мир на душата й!) и без никакви притеснения щях да кръстя дъщеря си Никол,ако благоверния ми не разсъждаваше като теб...уважих мнението му,разбира се...хора и асоциации всякакви-не разбирам защо така невярващо се палиш?!  Rolling Eyes
Иначе "пожеланието" ти (то звучи повече като клетва,ама нейсе...) да имаме момичета го приемам на драго сърце...е,няма да я кръстя Емануела най-малкото защо твърде много се доближава до името на дъщеря ми,но все пак уверявам те подобни асоциации ще са последния ми критерий. Peace Между другото поне 3-4 пъти ми се е случвало непознати да се опитват да отгатнат цялото име на щерка ми,чувайки ме да я наричам Ноела и да предположат точно Емануела - никога и през ум не ми е минало да се притеснявам от това...ама пък и той моя ум колко е?! Laughing

Последна редакция: сб, 05 ное 2011, 10:39 от мимина

# 22
  • София
  • Мнения: 44 121
никой не е твърдял че не гледа филми и не чете книги.... за непознаването на фолк певиците, колкото и да ти е странно, да много хора не ги знаят, следят и т.н. аз също, нито ги знам, нито ме интересуват., друга музика просто слушам. Емануела не ми харесва и не бих си кръстила така детето, мъжкият вариант харесвах, но от както научих значението, не бих ползвала името.
Сигурна съм , че има и фолк певици, с имена харесвани от мен и това не би ме отказало от имената по никой начин...както казвам, те толкова станаха певачките, че сигурно свободно име не е останало.

# 23
  • Мнения: 169
мимина, въпросът беше по принцип, без значение името и после посочих Емануела, което най напред ми хрумна и мислех, че е по познато.
Сега разбирам че ти имаш малко или много симпатии към това име.
Айде едно друго, Мирослава. Не е известно с нищо, нито от книги,нито фолк или незнам какви певици, но на мен ми е противно, защото е свързано с нещо, което аз си знам и щом го чуя косата ми се изправя. Човек,който ми е причинил доста мъка.
Значи аз правя асоциации,а вие? Това е ,което по скоро ме вълнува.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 121
ами ето, повечето хора ти отговориха - правят асоциации с познати  хора, с които са имали допир, отношения и т.н.

# 25
  • София
  • Мнения: 291
Mireto, имам чувството, че ако някой ти каже, че успява да се абстрахира винаги и че никога не прави асоциации, ще го набиеш.

# 26
  • Мнения: 169
narcis,напротив!
Няколко писали тук споделиха,че не правят асоциации с известни личности,фолк певици,герои от филми и аз го приемам, даже с първото посочено име.Факт!
Не съм им вдигнала  #2gunfireда ги застрелям.,само защото аз пък точно с тях правя.
Имам приятелка детска учителка и тя ми сподели,че доста трудно е избрала име за второто си дете/никое не е кръстено на родственици/,защото веднага пред нея изплували деца с такова име и е било доста трудно.Та и аз се замислих по въпроса,че и аз май така newsm78.
Реших да попитам дали има и други, нещо лошо ли има?
Въпрос на гледна точка.

Последна редакция: сб, 05 ное 2011, 15:13 от mireto

# 27
  • София
  • Мнения: 44 121
нито един тук не е писал, че не прави никога, никакви асоциации....чудя се четеш ли си темата изобщо. Първо заяви, че сме твърдели, че не четем и не гледаме книги и филми...сега пък имало няколко писали, че не правят изобщо асоциации.

# 28
  • Мнения: 66
mireto, внимание ли търсиш или си с диагноза?
Не ми отговаряй, въпросът е риторичен Stop
Спирам да пиша.

# 29
  • Мнения: 4 303
Аз пък правя асоциации и с известни и не толкова известни,но познати лица.
Мисля,че това е първото,което ми идва на ум,като чуя някакво име.
Не разбрах защо е това заяждане?
Аля,ако беше mireto написала,че не знае коя е Алиса Софиянска,не ми се мисли как щяхте да го разкъсате.
Ето cool_witch  не се сърди,че точно името на нейна близка е споменато.
Темата е отворена за всеки,ако иска пише,ако не има други.

Общи условия

Активация на акаунт