ВВ кремове - опит и впечатления

  • 129 827
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Цветът се слива с кожата.
Обаче, цвят medium за мен е тъмен. Моята кожа е доооста светла.

# 16
  • София
  • Мнения: 398
От тестовети ми в Корея, препоръчвам Skin79 като марка, а от марката розовата колекция - http://www.makeupalley.com/product/showreview.asp/ItemId=133878/ … bel/0/Foundations // посочих една друга тема - там съм дала снимки.

# 17
  • в провинцията
  • Мнения: 249
А след като продуктът е 5 в 1, трябва ли да слагам първо някакъв друг крем или направо върху почистената кожа нанасям ВВ крема?

# 18
  • Мнения: 1 666
А с тези корейски кремчета сигурно ли е? В смисъл, съставките ясни ли и безвредни ли са? Защото те и едновремешните кремчета, а и сега едно друго виетнамско дето дори в аптеките се продава Shocked, прикриваха белези и изчистваха тена, ама съдържаха и олово....

# 19
  • Мнения: 15
 Thinking
На косъм съм да мина през някоя дрогерия днес...
А имате ли предствава дали се предлагат мостри от крема на Гарние?

# 20
  • Мнения: 161
Мен също ме впечатли рекламата  Embarassed и разбира се обещаното действие и се поразрових в немските форуми и блогове за отзиви  Rolling Eyes.... Гарниер са имали акция във фейсбук, изпращайки на 1000 желаещи безплатно крем от тази серия за проба преди да го пуснат на пазара. Преобладаващи мнения (изчетох 7-8)
1. Светлият вариант, изобщо не е светъл (още тук ме загубиха)  Laughing
2. Силен аромат, но приятен
3. Първоначално го лансират като ББ крем, а после спестяват това определение  newsm78
4. Съставките не са много "натурални"
5. По-скоро го определят като тониращ крем, а не като ББ крем (ВВ=Blemish Balm)
6. Доста мазничък
На мен друго също ми прави впечатление, в Германия е пуснат на пазара за около 9-10 евро, а тук е по 14-15 лв. Определено се съмнявам в качеството....за първи път срещам продукт от немска марка, който да е по-евтин в България, от колкото в Германия (не че съм голям експерт, просто моят опит ме кара да се съмнявам)
Тук няколко отзива :
http://www.frau-shopping.de/garnier-bb-cream-12941.html
http://beautyjagd.wordpress.com/2011/08/19/garnier-bb-cream-mira … e-skin-perfector/ тук надолу в статията има снимка на съдържанието
http://luziehtan.de/2011/08/bb-creams-im-vergleich-review-missha-m-garnier-mac/ тук има сравнение на три вида ББ крема
Лично аз ще почакам нещо по-сполучливо  Whistling

# 21
  • Исландия
  • Мнения: 60
Едни от известните ББ кремове са на Skin79, Missha, BRTC, ElishaCoy ( био козметика), Innisfree и много други. Имам вкъщи Skin79 Absolute total BB Cream SPF 37- той е в розовотелесната гама, лека текстура, но покривен, с прах от пет вида скъпоценни камъни. Корейските крмеове не са виентамкси- разликата е светлинни годиини и по качество не отстъпват на японските. Една част от тях се предлага и в САЩ ( напр. Скин79) и са FDA- approved, а много от тях се предлага и в Китай , и Япония. Точно в Япония някои съставки, които са разрешени в Европа, са забаранени там заради съмнения. Има и BB creams и за мъже. Винаги съм била на мненеие , че в Европа сме много назад, когато стават дума за козметика и иновации.
Докато преглеждах каталога на sasa.com, видях , че и Биотерм, Есте Лодер, Мейбълин също са пуснали тазкива кремове.

# 22
  • Исландия
  • Мнения: 60
Елс, няма компания днес, която да влага олово в продуктите си, особено ако иска да бъде международна фирма с имидж и да изнася навън.

# 23
  • Мнения: 0
A ima li pokrivnost tozi krem?prikriva li pupkite ili pak se vijdat? Simple Smile

# 24
  • Исландия
  • Мнения: 60
Viktote, за крема на Гарние точно не мога да дам впечатления, но по принцип ББ кремовете са с висока покривност, без да бъдат мазни (за разлика от покривните фдт-и) и покривността може да се наслагва. Има ББ кремове, които са точно за проблемна кожа и действат антибактериално, контролират омазняването, избистрят петна от предишни възпаления. антибръчки и т.н. Simple Smile ББ кремът може да се ползва и като база под фдт.  Peace

# 25
  • Мнения: 1 666
myranovel, оловото го дадох само като пример! Просто ми е любопитно как стоят нещата, защото едно, че за първи път чувам за ВВ крем, и друго, че за първи път разбирам за поръчки на азиатска козметика онлайн.

Някой да опита вече Гарние?
В провницията още май го няма, поне в аптеката, където аз пазарувам козметика....

# 26
  • Мнения: 17 987
Записвам се да ви следя с тъпия въпрос: Какво е ВВ  Embarassed

# 27
  • Мнения: 233
Имам крема на Граниер от една седмица и съм много доволна от него! Разбира се ако имаш много проблемна кожа, и следи от акне, то той не би могъл да ги заличи, но за моята кожа е идеален - замених ФДТ-на с него и нямам оплаквания, кожата ми става мн мека и финна, не ми стои мазен крема (кожата ми е нормална) и цветът ми пасва идеално, след като го размажа добре Peace

# 28
  • Мнения: 233
Записвам се да ви следя с тъпия въпрос: Какво е ВВ  Embarassed


Мила 6 поста по-нагоре е обяснено.....BB (Blemish Balm)

# 29
  • Мнения: 17 987
Записвам се да ви следя с тъпия въпрос: Какво е ВВ  Embarassed
Мила 6 поста по-нагоре е обяснено.....BB (Blemish Balm)

Ами тогава ми го преведи на български. Нали не мислиш, че не съм прочела предните странци



3. Първоначално го лансират като ББ крем, а после спестяват това определение  newsm78
4. Съставките не са много "натурални"
5. По-скоро го определят като тониращ крем, а не като ББ крем (ВВ=Blemish Balm)


5- та точка ме разколеба какво съм разбрала  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт