"Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?" - 2

  • 804 978
  • 11 247
  •   1
Отговори
# 3 390
  • София
  • Мнения: 3 423


А в момента, в който се обадите в агенцията означава, вие  че се обаждате на брокер, които посредничи при продажбата на имот и знаете, че услугата се заплаща, ако не знаете те ви информират.  Имате вариант да се информирате какво ще дължите, евентуално при сделка и ако ви устройва действате, ако не ..продължавате да си търсите имот има и други начини да намерите желаното жилище...

[/quote]


Ще ме прощаваш, но това звучи като обясненията на фалшифите таксита. Те нали са залепили някъде в колата ценоразписа. Ти щом си се качил, ще плащаш и 5 лв./км. Ми така де, да си гледал...  Joy

# 3 391
  • Мнения: 29 456
томева, Няма да споря с Вас, явно, че си защитавате интереса. Защо смятате Вашия труд за по-важен от този на учителката? Защо не ми отговорихте какво учат брокерите, какви отговорности носят?
Не можем да се преборим от това да не ползваме брокери и да плащаме комиисонни, защото някой от управляващите много удобно си затваря очите за този проблем. Окупирали сте пазара като картел и няма как да се пребори човек. Много скоро обаче ще се регулират нещата.

# 3 392
  • София
  • Мнения: 3 291
Личен брокер е такъв, който ще звъни на обявите вместо теб и ще ти организира огледи. Ще преговаря за цената, ще набави документите и ще провери имота за тежести.

Предимство е, че личният брокер защитава твоите интереси. Той печели само, ако ти намери жилище.

Обаче така се лишаваш от имотите, при които брокерът на продавача отказва да работи с друга агенция.

# 3 393
  • Мнения: 47
Какво значи личен брокер?

Който ще те ощави ЛИЧНО тебе.

# 3 394
  • Пловдив
  • Мнения: 23 708
Добре, а какво да кажем за практиката да си пуснеш обява като частно лице и моментално 5 хищни агенции да го препубликуват като своя? М?

# 3 395
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Личен брокер е такъв, който ще звъни на обявите вместо теб и ще ти организира огледи. Ще преговаря за цената, ще набави документите и ще провери имота за тежести.

Предимство е, че личният брокер защитава твоите интереси. Той печели само, ако ти намери жилище.

Обаче така се лишаваш от имотите, при които брокерът на продавача отказва да работи с друга агенция.

Олеее, това звучи много страшно  Laughing

Аз пък съм супер издразнена от една брокерка, която от 6 месеца не се е обаждала, а само аз ходя да я търся и да й казвам кои обяви съм харесала /а уж те ти търсели подходящи оферти според изискванията ти/. Последния път каза, че ще провери обявите, които съм харесала и от тогава не се е обаждала, а аз си стоя в апартамента си, който е развъдник на плесен и мухъл и чакам чудото да стане и онази мърла да ми се обади, че ми е намерила нещо подходящо. И как се предполага, че трябва да й платя комисионна, като дори не ми връща обажданията, пък за търсене на имоти дума да не говорим.
Досега колкото сблъсъци съм имала с брокери толкова пъти ми е идело да ги халосам с нещо.

# 3 396
  • Мнения: 159
"А за учителката явно добре се справила щом ще купува апартамент, за много хора това си остава непостижима мечта. Като моите родители, които също са учители."


tomeva,
внимавайте с обобщенията!

# 3 397
  • Мнения: 8 905
А брокерите имат ли някакви сертификати?

Личен брокер е такъв, който ще звъни на обявите вместо теб и ще ти организира огледи. Ще преговаря за цената, ще набави документите и ще провери имота за тежести.

Предимство е, че личният брокер защитава твоите интереси. Той печели само, ако ти намери жилище.

Обаче така се лишаваш от имотите, при които брокерът на продавача отказва да работи с друга агенция.
Нямам нищо против такъв личен брокер, но какво ще е нещото, което да ме накара да му се доверя? Липсата на друг избор?
Щом в една брокерска къща има юристи и аз ползвам услугите на брокер от тази къща, нямам ли право да ползвам услугите на юристите им, като не плащам отделно и на брокер и на юрист, а плащам фиксиран процент на къщата, а какво ще е разпределението на сумите между юрист и брокер си е изцяло тяхна работа.

# 3 398
  • София
  • Мнения: 3 423
Мисля че нямаш право Simple Smile

Но да кажат компетентните.

# 3 399
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Какво значи личен брокер?

      Личен брокер, това е човекът, които ще работи през месеците на търсене на имот само за вас. На база на зададените от вас критерий, той ще селектира имотите и след вашето одобрение/ вие ще знаете много повече детайли за имота, дори и адреса./  ще провеждате огледи и ще разбирате имоти. След това, когато се спрете на имот той ще води търговската част в преговорите по сделката с брокера на продавача или със самия продавач. Неговата цел е най-добри условия по сделката за вас. След това ще обследва имота и продавача, ще направи необходимите консултации, ще стикова всички страни включително и банката, ако има такава в сделката. Ще подготви предварителен договор и ще проследи и контролира целия процес до нотариалното изповядване и предаване на владение. Той ще ви помогне да декларирате имота и да сметите партиди на комуналните услуги.

Сигурно така описания личен брокер ви се струва като бяла лястовица, но не е така... просто трябва да положете малко повече усилия и подготовка  преди да се гмурнете в мармалада наречен " Пазар на недвижими имоти"  и да се подсигурите.


# 3 400
  • Мнения: 8 905
Личен брокер, това е човекът, които ще .........

Звучи разумно.
Как се избира личен брокер, ако нямаш познат такъв?

# 3 401
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Чета темата и спора от последните страници и се чудя, как ли се оправяха хората в "джунглата" на недвижимите имоти преди да се появят брокерите? Не знам, не знам.....Ми то сделки едва ли са се сключвали, така излиза.  Mr. Green

# 3 402
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
А брокерите имат ли някакви сертификати?

Личен брокер е такъв, който ще звъни на обявите вместо теб и ще ти организира огледи. Ще преговаря за цената, ще набави документите и ще провери имота за тежести.

Предимство е, че личният брокер защитава твоите интереси. Той печели само, ако ти намери жилище.

Обаче така се лишаваш от имотите, при които брокерът на продавача отказва да работи с друга агенция.
Нямам нищо против такъв личен брокер, но какво ще е нещото, което да ме накара да му се доверя? Липсата на друг избор?
Щом в една брокерска къща има юристи и аз ползвам услугите на брокер от тази къща, нямам ли право да ползвам услугите на юристите им, като не плащам отделно и на брокер и на юрист, а плащам фиксиран процент на къщата, а какво ще е разпределението на сумите между юрист и брокер си е изцяло тяхна работа.

А замисляли сте се защо брокера отказва да работи по дадена оферта с колеги?
1. 90% е заребяваща оферта , фалшива или отдавна вече продаден апартамент.
2. Продавачът въобще не чувал за тази агенция , а просто брокера е направил копи - пейст. Ясно е колко са реални и коректно описани параметрите в нея. Не познава продавачът, нищо не знае за имота ...хайде мерси.... няма нужда, освен ако не е някаква супер оферта - неземна.
 
3.

# 3 403
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Чета темата и спора от последните страници и се чудя, как ли се оправяха хората в "джунглата" на недвижимите имоти преди да се появят брокерите? Не знам, не знам.....Ми то сделки едва ли са се сключвали, така излиза.  Mr. Green



Хахха даа... че то кога е нямало брокери, когато не е имало и пазар...

# 3 404
  • Мнения: 14 424
Чета темата и спора от последните страници и се чудя, как ли се оправяха хората в "джунглата" на недвижимите имоти преди да се появят брокерите? Не знам, не знам.....Ми то сделки едва ли са се сключвали, така излиза.  Mr. Green



Хахха даа... че то кога е нямало брокери, когато не е имало и пазар...

Ми,да прощавате ,но това не е вярно-преди 89 година такава професия нямаше-надявам се няма да отречете липсата на пазар-какъвто и да е-най-малкото не всички студенти живееха в общежития. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт