Отчаяна съм от тези банки!

  • 11 855
  • 154
  •   1
Отговори
# 60
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Авторката, тук има десетина коректни мнения със съвети, прочети тях, на останалата отрова дай игнор и запомни, че ако споделиш проблем в български форум, всички вкупом се нахвърлят отгоре ти да ти обясняват колко си тъп.
Peace
Много самонадеяни хора,много нещо.  Thinking

# 61
  • Мнения: 75
Точно така е, банките ни убиват, а ние се караме помежду си.

Ох, маце, с тези бисери ще ме умориш от смях!!! Помислих, че само заглавието на темата е абсурдно, но уви. Всичко в ситуацията е едно голямо недоразумение.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Много рядко пишейки в темите, четем какво е казал авторът. Авторката е разказала и накрая: "Ако има и някой друг като мен, да ми пише и да ме успокои с някакъв съвет."

Оставам с впечатлението, че или някои тук са банкери, или никога не са изпадали в криза, или не четат, или не уважават изискването и целта на пускане на темата, тоест макар да имат финансова култура, нямат форумна култура.
Как се нарича да нападнеш отчаян човек, който търси успокоение от споделянето и съвет, нищо друго, от вас ? Съвет, повтарям, а не човъркане и обвинения защо не е направил еди-какво си преди.

# 63
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Аз също бих те посъветвала да отидеш в банката и да предоговориш кредита. Само не разбирам, защо трябва да си оставяте апартамента и да се местите в друг , при положение, че бабите и дядовците могат да идват и да помагат, докато детето стане на възраст за ясла.

# 64
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Az па се кафя на такива хора като авторката и семейството и  Peace
100% ще се справят  Hug



   Да тъпи са щото не са се заврели да ги хрантутат възрастни родители в една панелка  Whistling или за това че не чакат някой да се гътне та да го онаследят  Crazy



   Колко от тук сами без ничия помощ са си купили дом   Whistling  единица са   Wink



sami_sv
Hug късмет






# 65
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Ако не можеш да намериш работа, което в момента е твърде вероятно, ми хрумват следните варианти: давате апартамента под наем, с който да изплащате вноската, а вие се премествате под наем в някое маломерно евтино жилище или при родителите ви; пресмятате при продажба на апартамента дали ви остава нещо и дали с него можете да купите по- малко и евтино жилище; в краен случай, ако много държите на този апартамент, говорите с родителите си и решавате може ли да се продаде друг имот/ жилище и да изплатите този /макар и да се съберете да живеете повече хора на едно място/. Кое е най- подходящото решение зависи от подробности, които ти си знаеш: имате ли самоучастие и колко, размер на вноската, в хубав квартал и кооперация ли е апартаментът, продаваем ли е в момента и държи ли цена и т.н. Всички решения си имат кофти страни, но при така създалата се ситуация, просто трябва да прецените кое е най- малкото зло.
Успех и не забравяй, че само смъртта и болестите са непоправими и си заслужават притесненията /това го знам от един гръцки бизнесмен, голям мошеник и философ/!

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 102
И аз не разбирам защо се нахвърлихте върху авторката. Тя не ви е искала пари, само споделя колко й е тежко, но българинът реагира в стил "нека да ви е гадно" ooooh! ooooh!  Ами днес може да си супер с парите, но кой ти гарантира, че утре ще си жив и здрав и способен да плащаш - и тогава ли "вие сте си виновни" и без финансова култура ?? По тая логика от страх какво може да се случи никой да не взема кредит и да живее под наем. Истина ли е, че банките дерат с тези лихви, и тук, в България, за много хорица това е непосилно ! А който не вярва, е, защото просто няма такъв проблем.


Абсолютно съм съгласна с всичко. Peace Много е лесно да се говори така, като не ти е дошло до главата.
Веднага давам личен пример. Когато забременях с малката си дъщеря и двамата с мъжа ми имахме много стабилна работа и добри, за нашия район доходи. Аз смятах, когато малката навърши година, година и половина, да се върна на работа и оставащото майчинство да го прехвърля на майка си и тя да я гледа. Обаче, когато малката стана на година и три месеца изневиделица закриха целия ни офис и добре, че поне се водих на работа в офис на същата фирма, но в друг град, че да си изкарам майчинството до 2 години. Заради кризата, намалиха заплатата на мъжа ми наполовина и дохода ни падна от 1500 на 500. Аз от половин година си търся работа, защото преди третата година на малката, не можех да я запиша на градина /в нашия град ясла нямаме/, но даже и за интервю не ми се обаждат. Въобще не го пожелавам на никой.....

Последна редакция: сб, 05 ное 2011, 15:08 от Чериса

# 67
  • Мнения: 86
Здравейте,
Отидете в банката, от която Ви е кредита и попълнете искане за реструктуриране на кредита. Ще опишете причините, поради които се налага това и ще се договорите с банката. Може да поискате гратисен период по главницата, в който да може да погасите закъснелите 2 вноски и ще посочите каква сума бихте могли да плащате по кредита. Може да Ви се намали размера на редовната лихва или пък може да погасявате и лихва и главница, но в по-малък размер от първоначално договорения. Има различни варианти в зависимост от конкретния вид кредит.
Не оставяйте да Ви се натрупат повече непогасени вноски, тъй като така трупате лоша кредитна история. Банката няма интерес да Ви вземе жилището, а е в общ интерес да стигнете до споразумение, което е удачно и за двете страни.
Все повече хора не могат да си позволят да си плащат редовно вноските, за съжаление. Но при желание от Ваша страна и бърза реакция кредитът ще се стабилизира, а и Вие ще сте по-спокойни. Във всеки един момент, огато смяташ че вече имаш възможност можеш да погасяваш и по-голяма сума от договорената.
Ако имате  повече въпроси може и на лични. Аз работя в банка и се занимавам точно с кредитиране на физически лица.

# 68
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Абе,ако успееш поне хипотетично да се поставиш в подобна ситуация,няма да се нахвърляш да "риташ паднал"....
На някои явно им е трудно,не им пожелавам да го изпитат,че тогава да разберат за какво иде реч.
Никой няма полза от това разни многознайковци да го връщат назад и да му тикат в лицето грешките.Или па-добре,като те сърби,начеши си крастата...ама по-културно,дееее....  Rolling Eyes  Що остри думи прочетох,що чудо...мислите ли,че хора изпаднали в такъв стрес заслужават такова отношение?!?!
Не ви разбирам,честно!  Crossing Arms

# 69
  • Мнения: 4 300
   Колко от тук сами без ничия помощ са си купили дом   Whistling  единица са   Wink
Много ме кефи как се хвърля във форумното пространство някакво твърдение, и по дефолт се приемаза абсолютна истина.
Какво трябва да направим сега, всички, които сме на моралния пиедестал 'купили дом без ничия помощ' да се изредим и да обясним на авторката, че начинът й на мислене е меко казано инфантилен и глупав?
Считай, че сме й го казали по меко и политически коректно, и без да изтъкваме дребните си житейски постижения.

# 70
  • Мнения: 4 068
Не прочетох цялата тема признавам, но ще се включа все пак.

Не знам какво ви е било положението преди 5 години когато сте теглили кредита, но явно сте преценили че ще се справяте. Хубаво е било да предвидите всички варианти и тогава да се хвърляте в начинанието, но факта вече е свършен. Сега отивате в банката, за да предоговорите кредита, а междувременно щом родителите ви са пенсионери им оставяш детето и започваш да търсиш работа. Претенции нямаш възможност да имаш, но все ще е работа и ще докарва доходи. Ако тръгнете да продавате жилището само ще изгубите, защото сега цените са доста по-ниски от преди 5 години и не вярвам да успеете да си покриете цялото задължение към банката. Няма начин да няма начин. Просто се стягате и не завирате глави в пясъка. Вярвам, че все ще се намери изход при достатъчна мотивация и желание.

# 71
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 546
Ужас! То бива злоба, ама тука е най...Не разбирам как хора претендиращи, че са интелигентни, говорят подобни нелепици. Кой можеше преди 5 г. да предвиди финансовата криза и безработицата? Освен това живеем в държава в която всичко е с краката нагоре, банките си вдигат лихвите и си играят с живота на хората колкото си искат и няма кой да ги спре, както е в нормалните държави.
В моя кръг от познати има няколко семейства, които трудно обслужват кредитите си и всеки месец е борба..... за оцеляването, а както има една приказка - по пари ходеха. Животът обича да прави изненади...
Не съм теглила кредит и дано никога не ми се налага, затова за банката съвет не мога да ти дам, но както и други са предложили да потърсите помощ  за гледане на детето от баби и дядовци не става ли? А може би да го изпратите при тях, а вие да го посещавате когато можете?
Имам позната, която дори не е българка и при нея този метод работи чудесно. Родителите и са пенсионери и на всеки 2-3 месеца пристига баща и да се грижи за децата. След това щафетата поема майка и, а баща и се прибира  като двамата и родители се засичат в България за около седмица докато свикне малкото дете с новия човек,  и така вече година и половина (не искаше гледачка). Дори понаучиха хората български и свикнаха с нашите неуредици и порядки. Познатата ми също изплаща кредит при това, само през последната година лихвата му скочи с огромен процент, заради това , че кредитът е в швейцарски франкове. А за четирите години откакто е изтеглен с около 80%  Shocked

# 72
  • София
  • Мнения: 4 033
Имаме кредит за жилище, което аз ползвам за офис. Месечната вноска ми е 2000 лева, отделно имам 450 лева лизинг на кола. Върнах се на работа когато Димана беше на 8 дни ( осем дни), и за миг не съм си представяла да бъде по друг начин, въпреки че ми беше много тежко и мъчно...Слава богу кредита ми е за 15 години, половината вече мина, лизинга на колата също ми свършва след няколко месеца и примката малко ще се разхлаби. Кредитите са си робство, така че дръжте се подобаващо, щом сте се хванали на хорото! Confused
Взимаш детегледачка или даваш детето на баби през деня ( на ясла не бих дала толкова малко дете, започва безкрайно боледуване и не е рентабилно), ти започваш да работиш, таткото си намира още една работа за вечерите и изплувате....Друго не се сещам, пожелавам ви здраве Wink)

# 73
  • Мнения: 1
Rima, браво успех Wink

# 74
  • Мнения: 4 068
Беллора, не е злоба а реализъм. Каква злоба бих могла да изпитвам към човек когото не познавам? Разбира се, че няма как да предвидиш всичко, но когато се хвърляш в такова начинание е хубаво да имаш и някой скътан лев настрани точно за такива моменти. Това е моето мнение. И кредита да не е повече от една трета от доходите ти. Много хора изтеглиха кредити с фалшиви бележки от работодателите си за надути доходи когато банките го позволяваха и сега кършат пръсти и се чудят какво ги е намерило. Не знам дали тук случая е такъв, но доста такива има наоколо. Останалото е ясно-помощ от бабите за отглеждане на детето и започване на работа. Както вече казах мотивацията е голямо нещо и движеща сила за много успехи или провали.

Общи условия

Активация на акаунт