Отговори
# 450
  • Мнения: 133
Какъв имен ден е днес?!

Архангел Михаил!

# 451
  • Варна
  • Мнения: 21
Добро утро! Чувствам се поздравена за именния ден и затова да ви почерпя:

Честито и на всички останали, които празнуват! Нали знаете, че днес не се работи  Wink !

# 452
  • Мнения: 65
Здравейте,гледам за обички си говорите.Аз на мойта малката и ги пробих на 5 месеца на Благовец.Сега с тази девойка мисля също да ги пробия тогава,нищо че ще е на 3 месеца.Аз съм на мнение че колкото по-рано толкова по-добре,защото с растежа свиква с тях и не си дърпа ушите,поради наличието на чуждо тяло върху тях.Малката вече е на 2 год. и досега нито веднъж не си е дръпнала ухото да ги сваля.Даже с радост  ми обеснява че и тя и мама имала.

# 453
  • София
  • Мнения: 104
Честит имен ден на всички празнуващи!!!
В доста български домове сигурно днес има именници,вси пак този празник включва доста имена:Ангел,Михаил,Райна,Радка,Милен,Огнян,Пламен и техните варианти в женски род.Да са им честити имената  bouquet.

Относно тези килимчета за сглобяване,според мен са предимно за игра за дечицата и не стават за килимче,което да изтупате или да изпрахосмучете.Има доста варианти за избор.Може да се спреш на мокетен тип килим.Те са лекички,имат различни шарки и мотиви.Разбира се може и по-дебел килим,който пък по-добре ще изолира.

# 454
  • Мнения: 11
A vagabond komshiiki po legla sme s kiara:) toku shto si piinahme po edno chaiche nazdrave ot nas:p
eй , момичета до кога ще ви държат в болница.
Плащате ли за престоя там или по здравна минавате?
Ама добре, че поне сте заедно - да има да си бъбрите. И бързо да се стабилизирате и да излизате. В родилното отделение ли ви държат, или на друго място?

# 455
  • Sofia
  • Мнения: 113
Привет на всички!
На дамите в болница...."Спокойствие и само спокойствие!" (както казваше Карсон, който живееше на покрива). Да ви кажа, че май в болница човек се притеснява по-малко, отколкото да стои вкъщи и да трепери всяка минута.

Иначе за обиците: Ние на нашата девойка й сложихме обици на около 3 години...съвсем малки сребърни халки . Не плака изобщо, когато й пробиваха ушетата. Сега с момъка няма да имам тази дилема Grinning.....

И честит имен ден на всички именници, а те един куп празнуват днес  bouquet!

# 456
  • Мнения: 0
Здравейте мамета!
Честит празник на всички именници!

Не мога да насмогна да ви чета Simple Smile
Почти след всеки пост ми се ще да напиша нещо в отговор, но продължавам да следя какво е написал следващия..и т.н.....
Искаше ми се да присъствам някак на срещата..., но все още съм на работа и няма как. Може би другия път ще се организирам и ще дойда - да се запозная с поне някои от вас! Simple Smile В болнични излизам на 14.11., така че - сега в петък - последен работен ден!

Разбрах, че днес има ден на отворените врати в Майчин дом... Не разбрах до сега - само с предварително записване ли става посещението? Там раждах първия път и хич, ама хич не бях доволна/от обстановката и мизерията.....ама това преди 12 години.../ Сега разбрах, че базата  е страхотна, всичко е ново..-било супер!
Аз съм от тези, 'дето няма да избират екип....-стига да е наред всичко с мен и беба - като започнат родилните контракции - отивам в МД да раждам и който се падне.... Предполагам, че няма да ме върнат?! Моля се, само да не бъда пълен игнор заради това, че екип няма да избирам....Мамите, които ще ходите днес, разкажете с две-три думи как е!

За килимите - аз също съм на принципа - никакви прахозадържащи материи, докато не стане време за пълзене Simple Smile След това в зависимост от подовата настилка - подходящата дебелина... Вкъщи сме с ламинат навсякъде и килимът, който взехме/когато малкия пропълзяваше/ беше най-обикновен тип чипровски - нито много дебел, нито много тънък....-идеална работа вършеше, а и лесно се поддържаше. Сега сме без него, но като наближи време - пак ще търся нещо такова...

С тези две момчета, които си имам - темата за обичките ми е била чужда..., но сега, когато чакам момиченце и аз се замислих - дали ще е добре по-отраничко да се продупчат?! Аз лично си ги продупчих сама в 5-ти клас... Даже поставих пред наште нещата пред свършен факт! Но....това засега /за мен/ не е приоритет.... Мисля, че няма да ги дупчим докато е малко човече Simple Smile

На мамите в болницата - да се възстановявате бързо и всичко да е наред и спокойно до термините!

Чао засега и до скоро!
Продължавам да си ви чета Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 457
  • Мнения: 723
Диване, точно от магазина в Скай Сити го взех. Случайно минавах от там и на излизане от Фантастико го видях и реших да видя какво предлагат. Това е единственият сутиен засега, който ми допада като модел - по-изрязан е и е черен, а и е много удобен. Ако не си намеря друг добър ще отида да си взема поне още 1 от същия модел. Само се зачудих за размера - аз си взех размера, който съм в момента, но ако ми наедреят гърдите прекалено много какво правим?  Thinking

Иначе за коланите за стягане - аз не мисля постоянно да го нося именно за да се стяга сама мускулатурата, но искам да имам поне 1 - като излизам някъде или се виждам с хора да не ми висят месата
За срещата и аз по-добре да не идвам, че още подсмърчам и не минава тази хрема и това си е. Не искам да заразя някой. Таничка и Киара супер е, че поне си правите компания и дано скоро и двете в комплект ви изпишат  Hug

# 458
  • Мнения: 103
Честит имен ден на всички празнуващи! Честито и на *Mishela* !

Ушите на Катерина ги пробих на 6 месеца, бързо и безболезнено мина, лесно свикна с тях и нямаше травми.
Ния все още е с непробити уши.

За изписването-аз също съм предвидила комплектче боди, парашутки, ританки, блузка, шапка и плюшено мече космонавтче, защото то фактически бебето няма да стои на вън. От родилното, в колата и вкъщи.

Силиконови зърна, мисля, че са ненужни, освен ако нямаш установен проблем със гърдите. Ако пък се наложи, някой близък ще купи за десет минути.

Радостче,  Peace точно с такава помпа успях да си отпуша първоначално гърдите, като ми тръгна коластрата и наистина много добре настръхнаха зърната. А в последствие със АВЕНТ ИСИС, и масажи, топли компреси, той като гърдите ми бяха препълнени и явно с тесни канали.

Бижутата ще махна ако е изискване на докторите. Преди съм раждала с тях, нищо не ми казаха.

Стерилизатора и помпата бяха най-ползваните нещо от мен. С помпата се цедях по няколко пъти на ден, след това я миех и стерилизирах, а през това време ползвах втората, тъй като близки ми бяха дали две. Понеже замразявах много кърма и исках всичко да е както трябва.

Марлийн, аз също ще съм планово секцио, а мъжът ми ме пита на може ли като тръгне само да излиза бебето да се направи секциото. Аз му обясних, че е по-добре аз да съм подготвена, да не съм яла няколко часа преди това, докторът да знае, а не да е някъде другаде, също и по план на родилното отделение да има подготвен екип, защото ще съм в частно такова, а там няма много места по принцип, но това ще стане ясно сега в петък като ми види доки и разберем как е бебето, плацентата, има ли разкритие и т.н. А това със започналата родова дейност го преживях веднъж вече и някак си не ми е много мил спомен. Още повече, че има риск и за самото дете. 20 часа мъки, болки и без резултат, за да премина в секцио и то тресяща се от контракции - не бих го избрала втори път!
На мен ми остана само още една перална да изгладя и съм готова за бебо!

# 459
  • София
  • Мнения: 9
Добро утро и от мен и честито на всички именици Simple Smile
И аз се канех да идвам на срещичката в Мола, но тази нощ съм спала има няма 3 - 4 часа и днес успях да отлепя чак към 10:30 ч. Sad
И аз се интересувам за коланите - дали е по - добре със или без колан, тъй като има много противоположни мнения по въпроса Thinking

Киара и Таничка, бързо да се стабилизирате и да си почивате активно вкъщи Hug

# 460
  • София
  • Мнения: 217
Килимчето мисля, че за пълзене ще е много удобно, много е мекичко. А след това бих взела някакво с къс косъм, че и при нас е ламинат и ще държи студено.

За коланите може би си е до физика. Но имам две приятелки, които родиха май месец - секцио. Едната ползваше колан и много бързо й се прибра коремът, а другата не носеше и коремът си й стоеше дълго време и реши да вземе колан. Но сигурно си е индивидуално.

Намерих снимки на сутиените на триумф, за които ви казах.
http://www.triumph.com/bg/bg/2408.html - има го само в черно
http://www.triumph.com/bg/bg/800.html - има го само в бяло и е по-обикновен - памучен

П.С. Да ви помоля да ми пратите парола са snimka.bg

# 461
  • Мнения: 444
   И аз смятам, че е строго индивидуално решението за колан. Не съм ползвала и ми се прибра доста бързо корема. Мисля, че има значение и начина на раждане...
   За килимчето за пълзене- ми моята девойка хич не е пълзяла- направо проходи на 10.5 месеца. Наскоро татко и купи килимче детско от Икеа, в което тя е влюбена, така че няма да се разделяме с него.  Peace

# 462
  • Мнения: 0
Здравейте, декемврийски майки! От доста време ви чета и бих искала и аз да стана част от вашия екип. Терминът ми е 22.12. Ще се радвам да се включа и аз към вашите дискусии. Кажете ми какво трябва да ви дам, за да ме включите в групата ви. Надявам се,  че ще ме приемете добре. Искам да попитам някоя от вас живее ли без брак с бащата на детето и знае ли си правата след раждането? Ще чакам отговор от вас. Благодаря ви предварително! Hug

# 463
  • Мнения: 723
self_control  този черния сутиен (който го има само в черно) на Триумф на каква цена е, че не виждам на сайта? Изглежда много добре  Party

tonimama   Добре дошла!  Hug  Ако искаш да те запише Теди на 1ва страничка можеш да кажеш дали чакаш момченце или момиченце, град и термина ти вече си го написала. Иначе аз живея с таткото без брак и не знам точно за какви права след раждането питаш, но най-важното, което трябва да се направи е, че таткото трябва да попълни една декларация, която да се завери при нотариус, че припознава детето. То и аз не съм проверила още какво точно се изисква за тази процедура...

# 464
  • Мнения: 334
добър ден  Hug
честит имен ден на празнуващите, живи и здрави   bouquet

за коланите - купих си един от магазин за бельо за 3 лв. мисля още 2, 3 да си купя той е от този тип пришит с бикини.Исках да си взема само колан от 4 лв но продавачката ми обясни, че се загъвали краищата , а така с бикините стоят коланите изпънати.Имам и един стар колан от тези, които ги рекламираха едно време сините, от които се изпотяваш.Така, че не мисля да давам повече пари, все една и съща работа вършат.А ако си мислите, че ще минете без упражнения и коремни преси и да ви се прибере бързо корема няма как да стане  Peace

въпрос за сутиените - защо е задължително да се носят сутиени за кърмене постоянно 24 часа в денонощието  newsm78, аз съм с малки гърди и сега малко са пораснали и не мисля, че пък ще увиснат, ако е за това.

за килимите - само в хола имам килим, навсякъде е с паркет.Писна ми обаче свекърва ми да ми мърмори, че къща без килими е празна къща, че не можело така, и постоянно ми предлага разни раздърпани черги от едно време. ooooh! Не може да преглътне факта, че сина й си е избрал жена коренно различна от нея,но това е друга тема

за бижутата - свалила съм ги всичките, само обицата на езика си държа, но не мисля да я свалям, само ще предупредя докторите , че я имам

tonimama добре дошла  Hug Аз няма брак с таткото!За какви права говориш?Принципно само за документите за детски и други помощи няма да ти трябват неговоте доходи, само твоите.А като е припознато детето не се водиш самотна майка, така, че няма почти никакви привилегии Peace

Общи условия

Активация на акаунт