Листопад (Yaprak Dökümü) - Тема 63

  • 30 021
  • 721
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Аз не съм гледала филма по натам, но не мога да се начудя що за човек трябва да си, за да приемеш такава саможертва от собствения си брат. Колкото и да обича Оуз, колкото и да иска да има прекрасно семейство, не може да гради личното си щастие върху нещастието на брат си. Наистина въпреки, че се опитват да я изкарат мила, добра, състрадателна и т.н., с тази си постъпка Лейля доказва, че е завършена егоистка.
Peace

# 31
  • Мнения: 337
Лейля знае, че техните няма да я приемат и че ако не е Оуз да се грижи за нея и детето, те буквално трябва да отидат на улицата. Затова според мен решава така, а и Шевкет сам избира да излъже, едва ли някой го е накарал Crazy

# 32
  • Мнения: 14 830
Лейля знае, че техните няма да я приемат и че ако не е Оуз да се грижи за нея и детето, те буквално трябва да отидат на улицата. Затова според мен решава така, а и Шевкет сам избира да излъже, едва ли някой го е накарал Crazy
Тя не го е накарала но и не го спря.  А и  съм сигурна че при създалата се ситуация родителите и ще я приемат. Още повече с Оуз не я чака нищо добро но Лейля е егоист и неспособен човек

# 33
  • Мнения: 6 669
Наистина сценарият съвсем изпростя-Шефкет е склонен буквално да докара удар на родителите си, но нероденото дете на сестра му да не остава без баща............. Tired
Че какво-само Лейля ли ще е единственият самотен родител на света-още повече, че е осигурена с хубав дом и парите на Оуз?  newsm78
Това е филм на крайностите-или не искат да се видят, "отричат се" постоянно един от друг, или правят някакви безсмислени "саможертви" и едва ли не са готови да умрат за другия.........Започна вече яко да ми бие на латино............ Whistling Сега остава само да видим, че някой е незаконнороден син/ дъщеря на някой милионер, или Сейфи да възкръсне и картинката ще е пълна.........  Crossing Arms  Crossing Arms Sick

# 34
  • Мнения: 15 214
Маркирах "друго":сценаристите ни направиха хептен на глупаци.
...
...хепиенд!

 Peace

Много готин сценарий!

В сем.Текин всички са егоисти, а някой и тъпанари - Шефкет. Никаква жертва не прави, поемайки вината на Оуз. Избира затвора пред опцията да се грижи за сестра си, а и обясненията пред родителите  ooooh!. Първото е по лесно, второто, иска работа и отговорност - неща непонятни за него. Лейля познава Шефкет и знае, че ако Оуз влезе в затвора тя е обречена. Нейният егоизъм е по малък, защото освен за себе си трябва да мисли и за детето си. Дори родителите й да я приемат, знае какво я очаква - зависимост от тях и най-вече от Неджля.

# 35
  • Мнения: 14 830
 Лейля никога нищо не е постигнала , няма и да постигне. Защо ако се прибере в къщи  трябва да е зависима от някого. Ще роди     и ще започне някаква работа , а Хайриетка ще гледа бебето. Но на Лейля и е по лесно друг да и поема отговорностите. Никога не е поела отговорност за нищо  не е направила нищо за никого

# 36
  • Мнения: 218
Лейля знае, че техните няма да я приемат и че ако не е Оуз да се грижи за нея и детето, те буквално трябва да отидат на улицата. Затова според мен решава така, а и Шевкет сам избира да излъже, едва ли някой го е накарал Crazy

  и аз така мисля

# 37
  • Мнения: 15 214
Лейля никога нищо не е постигнала , няма и да постигне. Защо ако се прибере в къщи  трябва да е зависима от някого. Ще роди     и ще започне някаква работа , а Хайриетка ще гледа бебето. Но на Лейля и е по лесно друг да и поема отговорностите. Никога не е поела отговорност за нищо  не е направила нищо за никого

Дори Хайриетка да гледа детето пак си е вид зависимост, а и родителите ги подпомага Неджля  newsm78 /признавам, че ми се губят моменти/.  Ако Лейля отиде при тях, тя също е подпомогната от Неджля, макар и косвено. Не вярвам Лейля да се оправи сама, тя никога не е била сама /за разлика от Неджля/, не й се е налагало. Другото, за което си мисля, желанието/мечтите на двете сестри бяха устремени към живот различен от този в семейството. Мисълта на Лейля, че трябва да се върне пак там и да живее по стария начин /дори по зле/ никак не е съблазнителна, та дори под крилото на Али Реза. Затова не определям поведението й като чист егоизъм, смесени са чувствата, които я водят. Не мога да я определя и като слабохарактерна патка, просто ако имаше по добър шанс, нямаше да е по различна от Неджля. Да, по мекушава е, но и двете имат нещо ..... /нямам дума/, може би липса на доброта, на душевна чистота, все има някакви сметчици в действията им.

Последна редакция: вт, 08 ное 2011, 13:42 от Mama_Nana

# 38
  • Мнения: 1 277
Лейля знае, че техните няма да я приемат и че ако не е Оуз да се грижи за нея и детето, те буквално трябва да отидат на улицата. Затова според мен решава така, а и Шевкет сам избира да излъже, едва ли някой го е накарал Crazy

Аз пък си мисля, че ако Оуз се махне от живота на Лейля и цялото семейство Текин, родителите й ( и по - специално Али Ръза, защото Хайрието на всичко е съгласна и само парите я вълнуват) ще я приемат дори и с дете на ръце. Все пак детенцето няма никаква вина.

За Шефкет какво да се каже, то просто нямам думи с които да опиша глупостта му. Нали е цъфнал та вързал, че поема отговорност за деянията на другите.  Tired

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Не вярвам Лейля да се оправи сама, тя никога не е била сама /за разлика от Неджля/, не й се е налагало.

Абсолютно си права. Виж, ако беше Неджля, може би щеше да се оправи със ситуацията, пък и тя накрая на филма наистина сама избира да е самотна майка, но не и с човек, от когото е трайно разочарована.

Не приемам саможертвата на Шевкет. Показва до каква степен признава и плюе на себе си, че не може нищо смислено да направи повече, та предпочита да е в затвора- защото като е насила с вързани ръце, няма да му се налага  да се труди, и да се провали пак и т.н.- ще обвинява обстоятелствата. Свободата значи избор, щом се отказваш и от нея, колко трябва да си страхлив от живота и да се обявиш за неспособен.

# 40
  • Мнения: 1 277
Новата фотосесия на Карел!









# 41
  • Мнения: 11 984
 #Crazy #Crazy #CrazyМного хард Толга Карел Peace...като пооветрял взел че се поразкрасил

angel4e_f   bouquet

# 42
  • Мнения: 14 830
Много добре изглежда Оуз на снимките дълга та коса му  отива. Съгласна съм с написаното то СВЕТЛА за Шевкет. Не ми е ясно дали той изобщо  си дава сметка какво ще причини на родителите си с тази постъпка , дали изобщо съзнава че причината за всичко което ги е сполатяло е самия той.  Шевкет и Лийля наистина доста си приличат по характери . И двамата никога не са направили нищо за никого. Искат но незнаят как защото първо за себе си немогат дасе погрижат.

# 43
  • София
  • Мнения: 627
Ееееееее харесва ми тука Карел  Crazy Heart Eyes Flutter

 luvbed

# 44
  • Мнения: 15 214
angel4e_f , благодаря за снимките!

Готин пич е!   

Общи условия

Активация на акаунт