До кога с това нощно будене

  • 3 103
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 30 142
Въпрос на темперамент на детето е, мисля.
Децата, които са по-емоционални и чувствителни често спят по-неспокойно. Не знам кога ще спре, при всяко дете е различно.
Моята е на 3г.4м. и продължава да се буди по 2-3 пъти на нощ, а ако нещо не й е добре - и по десетина.  Tired

абсолютно точно  Peace

към авторката: Погледни ми линийката. Синът ми също се върти доста, понякога мрънка, смее се насън, имаше период, в който се разреваваше даже. Емоционалните деца изживяват всичко, което им се е случило през деня, докато спят. Ще отмине. За майката е ужасно изморително, но.... Tired Аз лично не смятам, че Дормикинд ще помогнат, но пък опитай известно време, след като си решила  Peace В едно се убедих, че майчинството закалява нервната с-ма  Wink

# 16
  • Мнения: 9 094
И моето дете е от будещите се нощем, при нас дори е съпроводено с цокане на мляко ooooh! По 2 пъти най-често, рядко по един...Дори да е вечерял, това не му пречи да изпие 2х250мл. мляко.
Значи, в такива случаи, когато има проблем и не се знае от какво е, аз процедирам така: едно по едно отбелязвам възможните причини, а в случая: дали е добре температурата в стаята, дали е удобно или не в леглото, дали дрешките са удобни, памперс, жажда - нещо като външен фактор да не би да притеснява детето (всичко, което можеш да се сетиш, го провери); после, храната - какво е вечеряло детето, дали не го дразни нещо стомахчето; накрая, емоционалната страна на нещата - дали не търси просто близост, иска да се гушка, уплашено ли е, днес дали не се е преуморило или напротив - не е достатъчно уморено - и т.н. Ако всичко това отпада и не виждаш видима причина, поради която детето да спи неспокойно, значи просто сте в кофти период, за който само детенцето си знае причините Simple Smile
И моето дете се размята постоянно, отвива се, спи неспокойно като цяло, но пък сутрин като се събуди, е свежарка и по това преценявам дали е имал пълноценен сън.
Успех и дано ви мине скоро Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 30 142
..... но пък сутрин като се събуди, е свежарка и по това преценявам дали е имал пълноценен сън....

и аз съм се чудела, как може след толкова въртене, сутрин да е наспан. Е, явно може  Laughing

# 18
  • Мнения: 1 053
КОлкото до ДОРМИКИНД, не е нужно някой да ми го предпише.Давала съм Дентокинд и бях много доволна.Кейси, това не е сънотворно
Без да искам да се заяждам-Какво е това лекарство,след като казваш,че не е сънотворно?
Успокойтелно ли е?!Що ли?!
Любопитно ми е какво е предписанието му.......
Относно съня-моят син почти до 2 годишен ревеше по цяла нощ.Сега също му се случва да се събуди-ту за тоалетна,ту за вода.
Знам колко е уморително и притеснително,когато детето ти не спи през нощта,но за миг не бих си помислила да му дам лекарство ,за да спи.
П.П.Имам позната,която вече повече от 1 година дава всяка вечер панадол на детето си,за да е спокоен и да спи.Е,не е нормално.
Вече са ти отговорили,че Дормикинд е хомеопатично и няма нищо опасно в него.Е ще почакам още няколко дни и ако няма ефект както до сега,ще го спра.Stef всички неща ,които си написала съм ги проверила и сама не намирам отговор.И да,явно сме отново в лош период.Аз пък се замислих,миналата годината пак по това време имахме същите проблеми.Тогава тя отказа да спи в бебешкото си креватче и я преместихме на голямо.Пак ставаше и идваше при нас.ПОсле се настани до мен за дълъг период,но след това нямаше проблем да си спи в стаята.Дали това не е някакъв преходен период,не знам дали ме разбирате?! Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 9 094
А всъщност, кога спи при вас, добре ли спи или пак е неспокойна? И забелязваш ли да има все пак разлика - ако спи при вас е по-малко неспокойна, отколкото ако спи сама в креватчето си?

# 20
  • Мнения: 1 053
А всъщност, кога спи при вас, добре ли спи или пак е неспокойна? И забелязваш ли да има все пак разлика - ако спи при вас е по-малко неспокойна, отколкото ако спи сама в креватчето си?
Ами заспива си в нейното легло,в нейната стая.Всяка нощ около 1 часа тя става и идва при нас.Върти се доста време преди да заспи пак.После около 4 часа тя отново се събужда и отново се върти много.Неспокойна е без значение къде спи.

# 21
  • Мнения: 7 837

Вече са ти отговорили,че Дормикинд е хомеопатично и няма нищо опасно в него.

Алекс, точно това илюзорно успокоение, е плашещо. Дори при най-обикновено и бързо търсене, ще ти излезе информация, че деца с хиперактивност и дефицит на концентрация, се третират с магнезий, не че има данни, дали е ефективен.
Но пък, не се препоръва магнезиев карбонат (както стана ясно, че е основната "безвредна" съставка), защото има странични ефекти, започвайки със стомашни разстройства.

Имай предвид, че хиперактивност се поставя като диагноза на деца на 6-7 г., така че, едва ли има някой, който ще гарантира, че това е "безвредна хомеопатия" за 1-2-3 г. и как им влияе.
Може би, преди да даваш нещо на детето си, да прочетеш повече информация, какво му даваш.
Напоследък, избягват да препоръчват на малките деца витамини, вие посягате към "безвредна" хомеопатия.
Не знам дали разбираш, къде е притеснението ми.

# 22
  • Мнения: 10 547

Напоследък, избягват да препоръчват на малките деца витамини, вие посягате към "безвредна" хомеопатия.


Кои избягват? Изписва се масово хомеопатия на килограм- от препарати против стомашни колики, през облекчаващи процеса на зъбоникнене, до успокояващи нервната система. А синтетични витамини и прочее "стимулиращи имунната система" за деца, се продават без рецепта във всяка една аптека, а количеството купуващи ги, е доволно много. Така че, Дормикинд-а е най-малкият проблем, поне е разработен за деца и е в минимално разреждане. По-лошото е, ако започне да дава хомеопатични, с успокояващо действие на детето, предназначени изцяло за възрасти.

# 23
  • Мнения: 1 053
Никога не бих дала нещо опасно за здравето на детето ми.Както е написала Касита, Дормикинд е създаден специално за деца,дори за кърмачета.

# 24
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Според мен детето е с по-крехка нервна система и преживява случилото се през деня! Макар че , ти казваш, че се буди в точни часове....това по-скоро ме клони да не вярвам на първото, което казах! Според мен е добре да се посъветваш с хомеопат ако смяташ да даваш каквито и да е странични неща и да видиш дали да продължите с Дормикинд-а или да назначи нещо друго!

Натискай детето да спи и през деня! Пълноценният сън денем, означава пълноценен сън и нощем!

И последно, но не на последно място, спортувайте с детето! Виждам, че тя е малка, така че за записване на различен вид спорт е рано, но за плуването не е! Ако имаш време и възможност - води я да плува! Хем ще се научи, хем ще се изморява толкова много, че ще спи като къпана! Повярвай на последното!!!

Успех, мила!

# 25
  • Мнения: 10 547
Никога не бих дала нещо опасно за здравето на детето ми.Както е написала Касита, Дормикинд е създаден специално за деца,дори за кърмачета.

Което не означава ни най-малко да го даваш на детето си без консултация с педиатър.

# 26
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Е, хайде престанете да хапете жената! Защо всеки път се намират хора, които да поучават другите! Така си е решила @лекс , така прави и моли за съвет не дали да отиде на хомеопат и дали са безвредни хапчетата, които дава, а до кога ще продължи безсънието на дъщеричката й  и дали можете да й дадете съвет как да спи спокойно детето!
Стига вече с това размахане на пръсти и поучителни постове....МОЛЯ ВИ  Peace

# 27
  • Мнения: 11 103
Не, сериозно, наистина ли мислите, че е възможно дете на 2 г. 8 месеца да има нужда от сънотворно? Па било то и хомеопатия?

@lex, от постовете ти останах с впечатление, че детето непрекъснато се мести от едно в друго легло - бебешкото, пък голямо, пък вашето... Как разбираш точно предпочитанията й, или я местиш по своя воля? Щом желае да се мести при вас всяка нощ в 1ч, мислила ли си за възможността да организираш нещата така, че да е до вас? Знам, че много хора са против съвместното спане, но аз смятам, че спането е за предпочитане пред будуването и нервите, независимо от обстоятелствата. Още повече, когато не е кратковременно явление.

# 28
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Поне добре, че е хомеопатично, т.е. в него няма активни съставки.  Tired

# 29
  • Мнения: 7 837

Стига вече с това размахане на пръсти и поучителни постове....МОЛЯ ВИ  Peace

На размахване на пръст ли ти прилича, защото и аз се опитвам да й помогна. Но, като не става, не става, главата в стена няма да си блъскам.

По-малко тв, повече движение, качествена храна, ново легло, може би, нов матрак и спокойна обстановка вечер. И дано безвредните хапчета помогнат, мила, защото като майка ти най-добре знаеш за твоето дете Hug Така по-добре ли звучи?

Общи условия

Активация на акаунт