Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 467
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Момичата, трябва да си подам документите за детските този месец и питането ми е следното: Водя се на работа от април месец 2011, в бележката от счетоводителката какво трябва да пише-от април 2011 до октомври 2011 или от ноември 2010 до октомври 2011, като от ноември до март да са нули newsm78
Дали някой ме разбра Crazy
Тя пише за целият период, ако си била техен служител, като за периода на отпуск за бременност, майинство пише 0,00.

# 16
  • Мнения: 15
Здравейте! МОга ли да се обърна към вас с едно питане? Имам второр детет ,което е родено в чужбина ,но има ЕГН.На 2г и 6 м е.Не живеем в България.В този случай мога ли да получа еднокртана помощ при раждане и това може ли да стане чрез уполномощено от мен лице.

# 17
  • Мнения: 249
Благодаря за темата.   bouquet Малко плашеща ми изглежда. Sad

# 18
  • София
  • Мнения: 355
Здравейте!С мъжа ми имаме фирма,но тъй като нямаме счетоводител,трябва сама да напиша декларация за доходите на мен и мъжа ми!Ако някой е писал или знае как се пиша,моля да ми помогне,тъй като утре отивам до социалните.Благодаря ви!

# 19
  • Мнения: 219
Здравейте, майчета,
надявам се някой да може да ми отговори на следния въпрос: заради неподадена бележка, с която да удостоверя, че синът ми е записан в училище, ми спряха детските.  Никой не  ме е информирал, а аз подавам документи през април и е нормално да забравя, че дължим такава бележка. Имат ли задължение служителите да ме уведомят, да ми напомнят и нещо подобно? Защо след като получават информация от училище, че моят син няма неизвинени отсъствия, /още един начин да се прекратят детските/, тази информация не може да важи и като доказателство, че той е  на училище? Има ли някакви разумни доводи за обжалване на решението? Благодаря предварително!

# 20
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Здравейте, майчета,
надявам се някой да може да ми отговори на следния въпрос: заради неподадена бележка, с която да удостоверя, че синът ми е записан в училище, ми спряха детските.  Никой не  ме е информирал, а аз подавам документи през април и е нормално да забравя, че дължим такава бележка. Имат ли задължение служителите да ме уведомят, да ми напомнят и нещо подобно? Защо след като получават информация от училище, че моят син няма неизвинени отсъствия, /още един начин да се прекратят детските/, тази информация не може да важи и като доказателство, че той е  на училище? Има ли някакви разумни доводи за обжалване на решението? Благодаря предварително!
Нямат това задължение, вие имате обаче да я подадете в срок. Пуснете жалба, но не мисля, че ще успеете.

# 21
  • Мнения: 224
Здравейте denica70, никой не е длъжен да ви уведомява да представяте служ. бележка от у-ще за новата учебна година. В молбата, която попълвате и подавате е упоменато това , т.е. означава, че внимателно сте прочели условията и след това сте се подписали. Няма нужда от жалби, само ще си изгубите времето. Подайте си нова молба през ноември, за да не губите помощта и този месец. Вземете си бележка от училище и от личния лекар на детето, носете и удостоверението му за раждане за справка.

# 22
  • Мнения: 219
Благодаря ви за отговорите. bowuu
Все си мисля, че социалната дейност и социалният работник са в служба на човека, а не на държавата. Когато ми дадоха грешна бланка при едно от подаването на документи, можаха да ми се обадят най-любезно, за да отида отново и да попълня всичко наново заради тяхна грешка. Все се надявам, че един такъв работник би спал по-добре, ако днес уведоми родител, че ще го лишат от детски. но явно те се чувстват по-добре, ако им вземат тези мизерни 35лв.  Всички  - банки, ел, вода, община и пр. институции, на които дължим пари, ни предупреждават какво би ни се случило, ако не внесем парите в срок. Но тук нали могат да ни отрежат, защото те са хората с парите, защо да не го направят?
Това не е социална политика, това не е държава!

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
denica70,никой не иска да те лиши от 35 те лв нарочно.Но социалните не могат да се обаждат на хилядите,взимащи детски,да ги подсещат за бележка от училище.Това са хиляди левове държавна пара и аз като данъкоплатец не съм съгласна да се хвърлят на вятъра.
Когато подавате документите,четете декларацията и си спазвайте сроковете.Искаш да взимаш парите,трябва да изпълниш условията.Това не са пари,които ви се полагат задължитено,по право и безусловно.

# 24
  • Мнения: 219
Не съм съгласна, една служителка не отговаря за хиляди. Обслужва определен брой хора, сред които не всички са с ученици и пропуснали да внесат поредната бележка.  Ако един служител иска, той може да напомни и със средствата на медиите, с бележки по училищата. Такова добро намерение няма! Аз съм данъкоплатец и смятам ,че парите на вятъра отиват за циганчета, които се водят по списък на училище, а не ходят. Въпреки това парите за техните помощи не спират.

# 25
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Не съм съгласна, една служителка не отговаря за хиляди. Обслужва определен брой хора, сред които не всички са с ученици и пропуснали да внесат поредната бележка.  Ако един служител иска, той може да напомни и със средствата на медиите, с бележки по училищата. Такова добро намерение няма! Аз съм данъкоплатец и смятам ,че парите на вятъра отиват за циганчета, които се водят по списък на училище, а не ходят. Въпреки това парите за техните помощи не спират.
denica70
ние сме на твоя страна, но в случая ще е борба с вятърни мелници. Моето мнение е , че всичко е на добра воля, но просто подаването на тази бележка е в закона и в правилника, т.е. тя е наша грижа.
В интерес на истината мин. година занесох своята със закъснение  и нямаше никакви лоши последствия за мен.  Тази се вредих в последният ден, въпреки че тук във форума подсещах мамите още септември месец...
Тази година явно така са им разпоредили, защото не си единствена...онзи ден издавах удостоверение на колега и като го попитах защо пак подава, като са го направили през м.04, отговори че съпругата му е закъсняла с подаване на бележката и ги карат да си подават наново всички документи. На друга позната пък са и се обадили да я подсетят...така че на какъвто човек попаднеш!

# 26
  • Мнения: 219
Днес вече ги подадох. Но медицинска бележка не ми искаха. Акт за раждане - също. Аз жалба не съм имала намерение да подавям, защото с администрация няма как да се бориш. Знам, че нямам основания, но мисля, че всеки служител, независимо в коя област, трябва да изпълнява и етичен, морален кодекс. Това не са върли частници, които познаваме от близкото минало и настояще. Службите в помощ на обществото наистина трябва да бъдат такива. След като Общината те молят да си платиш данъка, би трябвало да може и Социалните служби да те поканят да си подадеш документите навреме.

# 27
  • Мнения: 246
 wavey  Здравейте,
Аз искам да попитам -в случай,че единият родител работи и живее в чужбина имаме ли право на детски надбавки и ако да-какви документи трябва да се представят,освен обичайните?
Благодаря предварително   bouquet

# 28
# 29
  • Мнения: 67
Здравейте,
Искам да попитам как мога да разбера къде точно трябва да си подам документите за детските надбавки, тъй като съм с нов адрес, живея във Варна, в квартал "Младост".

Общи условия

Активация на акаунт