Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 599
  • 759
  •   1
Отговори
# 600
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

А,това ключът за бараката-дават за дните,които те са изплатили.За пари,които не са изплатили няма как да дадат документ

# 601
  • Мнения: 30
Здравейте, видях по-горе коментара за гражданските договори, но бих искала да попитам.
Фирмата ми няма дейност, защото съм по майчинство.От април 2012 тече втората година, т.е. вече получавам 240 лв. Имам работа по граждански договори - професията ми го позволява. До момента всички ангажименти по граждански договори са били отразявани в справките на НОИ. След април месец до момента няма никакво отразяване на този ми доход. Счетоводителката ми настоява да подам молба за детски, аз се притеснявам да не сме в нарушение. Въпросът ми е - дали като самоосигуряващо се лице, макар и по майчинство, тези ми доходи не се отразяват?
И втори въпрос - при подаване на данни за доход коя сума се упоменава: сумата по гражданския договор или сумата, която чисто съм получила?

Побутвам си въпроса.

# 602
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Здравейте, видях по-горе коментара за гражданските договори, но бих искала да попитам.
Фирмата ми няма дейност, защото съм по майчинство.От април 2012 тече втората година, т.е. вече получавам 240 лв. Имам работа по граждански договори - професията ми го позволява. До момента всички ангажименти по граждански договори са били отразявани в справките на НОИ. След април месец до момента няма никакво отразяване на този ми доход. Счетоводителката ми настоява да подам молба за детски, аз се притеснявам да не сме в нарушение. Въпросът ми е - дали като самоосигуряващо се лице, макар и по майчинство, тези ми доходи не се отразяват?
И втори въпрос - при подаване на данни за доход коя сума се упоменава: сумата по гражданския договор или сумата, която чисто съм получила?

Побутвам си въпроса.

Облагаемите суми по ЗДДФЛ, т.е. и гражданския договор се посочват в декларацията за детските. Брутната сума се пише по договора.

# 603
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Здравейте и много моля да ме извините, ако някъде има инфото, но не съм го видяла!

Има ли някаква промяна в необходимите документи за детските надбавки за децата от 2007 набор, относно задължителната предучилищна подготовка? Като се има предвид, че ще има незаписани деца.
Благодаря!

# 604
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Здравейте и много моля да ме извините, ако някъде има инфото, но не съм го видяла!

Има ли някаква промяна в необходимите документи за детските надбавки за децата от 2007 набор, относно задължителната предучилищна подготовка? Като се има предвид, че ще има незаписани деца.
Благодаря!
Освен че стана задължителна за 5годишните...

# 605
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Тъй де, но последно няма да са записани всички 5годишни, та имах предвид ще се иска ли някаква бележка за тях пред социалните. Мисля че не, но не съ мсигурна, затова питам... някой вещ да сподели, пък и ако посочи къде да прочета...

# 606
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Тъй де, но последно няма да са записани всички 5годишни, та имах предвид ще се иска ли някаква бележка за тях пред социалните. Мисля че не, но не съ мсигурна, затова питам... някой вещ да сподели, пък и ако посочи къде да прочета...



бележка за предучилищна все още не иска
искат се за учениците

# 607
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
бележка за предучилищна все още не иска
искат се за учениците
И аз така знам, но исках да съм сигурна дали не са го променили.  Rolling Eyes

# 608
  • Мнения: 2 172
Здравейте!
Някой може ли да ми каже дали наистина в Четвъртък между 10:00 и 12:00 има приемен ден за всички райони в Дирекцията за соц.подпомагане на бул.Руски?

Трябва до края на месеца да подам документите за детски надбавки,но в нашия район се е изсипало цялото Столипиново и чакат някакви молби  Tired Служителката ми каза,да ида утре на бул.Руски,но да не вземат да ме върнат Thinking

# 609
Здравейте!Термина ми е на 24 октомври.за получаване на детски  надбавки ми е необходима служебна бележка от работодателя,но не знам дали до края на септември/щом предполагаемото раждане е преди изтичането на месеца/или и за октомври.Не мога да разбера дали се взема предвид това кога се подават документите или зависи от последния пълен месец?Ще съм благодарна на отговорилите ми.

# 610
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!
Някой може ли да ми каже дали наистина в Четвъртък между 10:00 и 12:00 има приемен ден за всички райони в Дирекцията за соц.подпомагане на бул.Руски?

Трябва до края на месеца да подам документите за детски надбавки,но в нашия район се е изсипало цялото Столипиново и чакат някакви молби  Tired Служителката ми каза,да ида утре на бул.Руски,но да не вземат да ме върнат Thinking

обади се да питаш Дирекция "Социално подпомагане", бул. "Руски" № 13 - 634 495;
но според мен ще те върнат
защо не отидеш рано и да изпревариш циганите

# 611
  • Мнения: 221
Здравейте!
Някой може ли да ми каже дали наистина в Четвъртък между 10:00 и 12:00 има приемен ден за всички райони в Дирекцията за соц.подпомагане на бул.Руски?

Трябва до края на месеца да подам документите за детски надбавки,но в нашия район се е изсипало цялото Столипиново и чакат някакви молби  Tired Служителката ми каза,да ида утре на бул.Руски,но да не вземат да ме върнат Thinking


По принцип приемните на дирекциите трябва да работят без прекъсване от 9.00 до 17.30 часа.

# 612
  • Мнения: 221
Здравейте!Термина ми е на 24 октомври.за получаване на детски  надбавки ми е необходима служебна бележка от работодателя,но не знам дали до края на септември/щом предполагаемото раждане е преди изтичането на месеца/или и за октомври.Не мога да разбера дали се взема предвид това кога се подават документите или зависи от последния пълен месец?Ще съм благодарна на отговорилите ми.


Ако родите през м. октомври, молбата за детски трябва да я подадете през м.ноември с доход за периода м.11.2011г. до м.10.2012г.вкл.

# 613
  • Мнения: 2 172
Здравейте!
Някой може ли да ми каже дали наистина в Четвъртък между 10:00 и 12:00 има приемен ден за всички райони в Дирекцията за соц.подпомагане на бул.Руски?

Трябва до края на месеца да подам документите за детски надбавки,но в нашия район се е изсипало цялото Столипиново и чакат някакви молби  Tired Служителката ми каза,да ида утре на бул.Руски,но да не вземат да ме върнат Thinking

обади се да питаш Дирекция "Социално подпомагане", бул. "Руски" № 13 - 634 495;
но според мен ще те върнат
защо не отидеш рано и да изпревариш циганите


Защото те висят там от ранни зори  Crazy Ходих в 08:15 и вече имаше 200 човека  ooooh!
Вчера ходих в 16:00 и имаше 100-тина,абсурд да минат до 17:00  Tired
Багодаря за телефона,ще се обадя задължително.Отивам направо в 08:30 след като оставя малките в училището и градината и ще чакам,пък дано да стане  Whistling

bisera75 ...служителката от район Източен ми каза по телефона,че преди било в SPS-а,но вече го изместили на Руски това приемане и било само в Четвъртък от 10:00 до 12:00.Звучеше сигурна  Thinking

# 614
  • Ваpна
  • Мнения: 28
Здравейте! нямам време да чета цялата тема. Някой би ли ми подсказал откъде мога да изтегля бланката на молба-декларация за получаване на детски надбавки, може би и тук някъде...

Общи условия

Активация на акаунт