Хрониките на Нарния(книгите)!

  • 3 747
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 603
Лъвът, вщицата и дрешникът беше една от любимите ми книжки като малка. Така, че я има и старо издание. Моята, обаче нещо от години не съм я мяракала. Все се каня да я потърся и не остава време.
Опитвам се да разбера, кога и къде ще дават филма във Варна, но нещо не попадам на инфо

# 16
  • Мнения: 3 394
Аз онзи ден гледах филма!
До като тръгне действието си е скука, а епичната битка си е направо като от Властелина на пръстените ,но историята е добра а Айсланд е страхотен Hug

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Хей, Арвен, Аслан е лъвчето  Naughty

Днес водих малката в Макдоналдс - в момента играчките са от филма - много са забавни - сглобява се декорът на целия филм, а главните герои се мърдат всеки по свой начин.

# 18
  • Мнения: 3 394
Хей, Арвен, Аслан е лъвчето  Naughty

ами да де-не прочетели:
Айсланд е страхотен, тоест той е страхотен, той лЪВЪТ, май не е лъвче, че е доста грамаден Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 8
Мисля, че е важно за родителите да знаят, че поредицата Нарния е вдъхновена от библейската история за изкуплението на Христос. Луис (авторът) е известен християнски богослов и апологет. С Толкин (автора на поредицата Властелинът на пръстените) са били големи приятели; между двамата е имало нещо като конкуренция за това кой ще предаде по-адекватно християнските истини на езика на приказките. Толкин е успял - по друг начин, за една малко по-възрастна аудитория, докато Луис може би е направил по-трудното, макар и не така епичното - създал е брилянтни образи, разбираеми за най-малките.

Хубав текст за филма и историята, свързана с него: тук.

# 20
  • Мнения: 811
Само на мен ли не ми хареса?  newsm78

Изчетохме я за два дни и щерката беше мнооооооооооого впечатлена.

Но аз, хмм......., абе нещо куца. Най-малкото превода не е добър. В книгата има доста печатни грешки, речника е беден - за 160 страници не ми се наложи да обяснявам нито една дума  Rolling Eyes

А, само що е туй "фавън", но и аз не го знам.

Дано продължението ми хареса повече.

# 21
  • Мнения: 2 567


' Айде аз ще те ориентирам:
 1. Племенникът на магьосника
  2. Лъвът, Вещицата и дрешникът
 3. Брий и неговото момче
 4. Принц Каспиан
 5. Плаването на "Разсъмване"
 6. Сребърният стол
 7. Последната битка


  Всъщност първата е "Лъвът, Вещицата и дрешникът", затова и първият филм от Хрониките,  който се пуска е с това заглавие, не знам защо издателство Труд са номерирали "Племенникът на магьосника", като първи том. Всъщност "Лъвът, Вещицата и дрешникът" излиза без номерация, а "Племенникът на магьосника"е  първи том, така че на принципа на логиката предполагам, че самата Хроника, като томове се появява по-късно. Малко са досадни, тези ми разсъждения, но с продавача на "Славейков", също дискутирахме този въпрос и се чудех дали е случайна грешка или има причина Laughing




Кифлата, наистина първата е "Племенникът на магьосника".
И аз си мислих, че "Лъвът, Вещицата и дрешникът" е първа, но днеска купихме цялата поредица и ги прегледах. В "Племенникът на магьосника" се описва как се поставя началото на ходенията и връщанията до Нарния. В нея става ясно и как Бялата вещица става такава и как завладява Нарния.
Не знам, защо първо е екранизирана "Лъвът, Вещицата и дрешникът", но явно от това идва и заблудата, че именно тя е и първата от поредицата. Аз също си мислих така до днеска.

# 22
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
Хей, Арвен, Аслан е лъвчето  Naughty

ами да де-не прочетели:
Айсланд е страхотен, тоест той е страхотен, той лЪВЪТ, май не е лъвче, че е доста грамаден Heart Eyes



Да де, ама като си написала Айсланд, човек може да си помисли, че говориш за самата ледена Нарния, а не за Аслан - лъвът. Защото и в оригинал си е Aslan, а не Iceland.  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 5 828
И ние в момента четем Лъвът, вещицата и дрешникът, но старото издание, от моето детство, ще купя и другите по натам, защото дъщеря ми много я хареса.
Гледахме и филма, но не съм впечатлена, на моменти доскучава, много е разтеглен - от книга 90 стр. /старото издание/ са направили филма 2 часа и половина. Въобще не може да се сравнява с Хари Потър /4-тия филм/ - също 2 часа и половина, но от книга 800 страници.

# 24
  • Мнения: 2 792



Кифлата, наистина първата е "Племенникът на магьосника".
И аз си мислих, че "Лъвът, Вещицата и дрешникът" е първа, но днеска купихме цялата поредица и ги прегледах. В "Племенникът на магьосника" се описва как се поставя началото на ходенията и връщанията до Нарния. В нея става ясно и как Бялата вещица става такава и как завладява Нарния.
Не знам, защо първо е екранизирана "Лъвът, Вещицата и дрешникът", но явно от това идва и заблудата, че именно тя е и първата от поредицата. Аз също си мислих така до днеска.

 Не, първо е издадена "Лъвът, Вещицата и дрешникът", а после вече тръгват самите хроники, погледни отпред на книжките, датите на оригиналните издания в Англия, тя е издадена 1950 година, а "Племеникът на магьосника"-1955 година.
  Иначе, в момента вече четем "Племеникът на магьосника", та съм наясно, че хронологически е по-напред.Всъщност въпроса в никакъв случай, не е жизнено важен Laughing, просто ми се стори интересен факт и го попроучих, Това е графика, на създаването и реда на публикуване.

Последна редакция: чт, 05 яну 2006, 19:35 от Кифлата

# 25
  • Мнения: 2 567



Кифлата, наистина първата е "Племенникът на магьосника".
И аз си мислих, че "Лъвът, Вещицата и дрешникът" е първа, но днеска купихме цялата поредица и ги прегледах. В "Племенникът на магьосника" се описва как се поставя началото на ходенията и връщанията до Нарния. В нея става ясно и как Бялата вещица става такава и как завладява Нарния.
Не знам, защо първо е екранизирана "Лъвът, Вещицата и дрешникът", но явно от това идва и заблудата, че именно тя е и първата от поредицата. Аз също си мислих така до днеска.

 Не, първо е издадена "Лъвът, Вещицата и дрешникът", а после вече тръгват самите хроники, погледни отпред на книжките, датите на оригиналните издания в Англия, тя е издадена 1950 година, а "Племеникът на магьосника"-1955 година.
  Иначе, в момента вече четем "Племеникът на магьосника", та съм наясно, че хронологически е по-напред.Всъщност въпроса в никакъв случай, не е жизнено важен Laughing, просто ми се стори интересен факт и го попроучих, Това е графика, на създаването и реда на публикуване.

Е разбира се, че не е жизнено важен този въпрос  Simple Smile

Когато писах нямах предвид, коя книга кога е издадена, а че хронологически историята в  "Племенникът на магьосника " е преди "Лъвът, Вещицата и дрешникът".
Явно К.С.Луис написва първо Лъвът.... и след време пише предистория.

По мое мнение ако бяха екранизирали и поне част от предисторията филма щеше да стане по интересен.

Общи условия

Активация на акаунт