АПРИЛчета засмени хапват всякакви пюрета и плющят ушета! - Тема 4

  • 30 179
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 236
На пазара тук няма готово пюре сладък картоф, или със съдържание на такова. Купуваш,вариш,пасираш:) На Преслав много му хареса.

# 31
  • Мнения: 132
И сега по-обстойно да се включа по темите!
За седенето - мда вече седим,пресягаме се хващаме нещо и си играем с него. Не може самичка да седне ,но прави опити и скоро очаквам.
Не лази,а се сурка по-корем  Joy ,ама то май така почват всички.
За сметка на това от повече от месец ми разказа играта с това скачане ли е,клякане ли е незнам,ама по цял ден се джаска и много уверено стой права като само се придържа за ръцете ми,но сама не се изправя. Е всичко с времето си все пак сме от "изърсаците" в темичката  Mr. Green
Не казваме още срички ,ама си боботи, бррррррр-ка,пее и пищи на поразия  Crazy и е много доволна и сиси се хили  Laughing А и се научи да прави муси-муси мн е сладка  Heart Eyes
За БЦЖ - имаме ясно изразен белег слава богу  Praynig
И още исках да пиша ,ама .......... smile3537 ku-ku

# 32
  • Мнения: 77
Страхотна тема! Диди, благодаря за отделеното време,за да ни дадеш платформа, върху която да изливаме и малкото останал мозък  Simple Smile

Мина консултацията на 7 м. Йоана вече е 8 кг. Месните пюрета определено и се услаждат повече от чистите зеленчукови.

# 33
  • sofia
  • Мнения: 1 187
Емил също има ясно изразен белег от БЦЖ-то. Това спирам да го мисля до след 7 г., когато се прави задължително манту. Grinning

# 34
  • Мнения: 1
Страхотна нова темичка. Диди, благодаря за старанието   bouquet Дечицата ни са прекрасни  Hug

За захранването - яли сме вече почти всички зеленчуци, а от плодовете ябълка, круша давам по малко на следобедното хранене преди млечната дажба и от една седмица опитваме пуешко и пилешко през ден по малко, затова не мога да кажа, че сме се захранили с месото, но напредваме бавничко. С глутена и киселото мляко още не знам как ще процедирам. И аз с каката захранвах по-смело и с размах, а сега съм много предпазлива /въпреки, че тя няма проблем с храненето/. Явно с годините човек е по-информиран и внимава повече, а и света около нас става все , а храната все .

За БЦЖ - то    - имаме белег на рамото и педиатъра си я проверяваше почти на всяка консултация. На нас ни се появи към края на втория месец и после си промени леко цвета.

За седенето и подвижността - не се обръщаме активно - прави опити наполовина, но се изправя и сяда сам като се хване за нещо, но още не е стабилен и не го оставям седнал и не го подпирам. Но пък вече съвсем осъзнато пляска с ръчички като му кажа браво и бръщолеви някакви неща като "та, та, та, та;   и т.н. и баща му постоянно го насърчава - нищо, че знае, че са случайни срички му е много приятно.

Хубава и спокойна вечер Simple Smile

# 35
  • Мнения: 56
Диди,чудесна тема  Hug. Много са сладки всички бебчета.
Днес бяхме на консултация и при ортопед. Всичко е ок. Никол е 7800 (а не както миналият път ни каза педи 8400 ) и 70 см. От утре ще почвам с кашата, че след това трябва да въвеждам вече и жълтъкът и месните пюрета, но няма да бързам, едно по едно  Laughing
За седенето - седи сама, но от време на време пада на една страна. Вече иска да ходи, като я хванем за ръчичките и не сяда,а направо се изправя. Като се хване за леглото или дивана се изправя, но за кратко. Срички още не казва, само нещо от рода на "абу", "агу" и толкоз.
За БЦЖ-то има белег.
Едно питане относно кашата - взела съм Милупа безмлечна оризова каша - с какво количество почвате и след обяд ли я давате още от самото начало? Притеснява ме, че е нова храна - нали се въвеждат около обяд  Blush
Включете ме и мен във фейса - Katia Aleksova  Praynig
Лека вечер на всички   bouquet

# 36
  • Мнения: 74
На нас не ни провериха белега на консултацията, казаха, че нямало нищо за 7-ия месец.
С какви каши се започва? Казаха ни без глутен този месец, но млечни ли да са?

# 37
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 481
Ани, кога смяташ да подновиш кашите?

В какъв смисъл да подновя кашите, че нещо не те разбрах? Аз започнах с оризова каша, защото я дават най-щадяща за коремчето, а Матео все още от време на време има колики. Също така в повечето готови пюрета има оризово брашно, та ми се искаше първо точно ориза да вкарам. Иначе сега преди да вкарам месото смятам да пробвам как ще приеме елдата. Като стане 1 месец от захранването ще започна сутрин да давам по малко елда, а към 14-15ч ЗП.

# 38
  • Мнения: 1 574
Страхотна тема  Heart Eyes  bouquet както винаги .
Много рядко влизам тук ,в фейсбук ми е по лесно да пиша ,и времето все не ми стига ,но и тук ще се разписвам когато мога  Mr. Green.
Калоян расте ,папка мъжки ,играе си, пее ,още самичък не може да седи без да се е хванал някъде ...Не пълзи ,но и другите ми две деца не са пълзели никога ,само че рано проходиха ,а пък сега виждам ,че той е доста по назад от тях .
Иначе имаме 4 зъбчета ,казва баба,деде,как-а ,и тат-и,за сега толкова само един път го чух мамм да казва .
Каката ходи на градина 4 дни ,почивните дни е болна ,след това 1 седмица у нас и Калоян и той е с хрема ,и се редуват постоянно ,ту едното ,ту другото ,така ще е цяла зима направо вече нерви нямам . :sic
Ами за сега толкова от нас , Heart Eyes !

# 39
  • sofia
  • Мнения: 1 187
Едно питане относно кашата - взела съм Милупа безмлечна оризова каша - с какво количество почвате и след обяд ли я давате още от самото начало? Притеснява ме, че е нова храна - нали се въвеждат около обяд  Blush
Аз от 6 дни го захранвам със същата каша. Започнах с 2-3 лъжички и за 5 дни стигнах половин порция. Тъй като новите храни се въвеждат до обяд, аз я въвеждам сутрин. Следобед ще изместя кашата едва като въведа всичките зърна - по план-график това ще стане към 9 месец, когата ще започна да въвеждам млечните сутрин.

# 40
  • Мнения: 2
Ани, пишеш че в повечето зеленчукови пюрета има оризово брашно?!? Пише ли, че го има или? Питам те, защото тези, които аз съм купила пише, че съдържат вода и съответният зеленчук. Водят ги органични и не би трябвало да имат нищо друго вътре.
Аз понеже след даването на онази каша на Нестле сега станах напълно параноична. А в нея колко неща има освен ориза......то не са няколко вида масла, т.е олио.....,и пр.

# 41
  • Мнения: 328
Mwpo, благодаря ти за отговора.

Ани, извинявам се за неправилно зададения въпрос. Не ме разбра, но ми отговори.  Grinning Бях останала с впечатление че след като си започнала ЗП си спряла кашата, т.е. даваш на ден само една твърда храна. Та затова така попитах.

Кати, аз започнах с каша на хип, безмлечна оризова. Правих я с 30 мл АМ и една чаена лъжичка каша, и повече от това количество така и не изяде. Давай я някъде преди обяд между някое хранене първите няколко дни, и след това може да си я преместих следобяда.

nikita_m Знам че се започва с безмлечни каши, а когато се замести хранене се дават и млечните. Но зависи и дали сте на АМ или кърма. Смятам следващата каша, която дам да е на хип млечна "първата каша на бебето", млякото което пие е също на хип.

Тути, във форума за захранване има списък на пюретата, които се предлагат на бг пазара, и съдържанието им. Аз онзи ден гледах на ганчев  в повечето има оризово или царевично брашно. Та се чудех трябва ли да въведа първо царевицата и след това да предложа такова пюре.  Thinking

# 42
  • Мнения: 1 352
На Нестле продуктите нещо не ми харесват на мен. Защото слагат много захар. Бях взимала в кутийки готово мляко с каша, само затопляш и даваш да пие, тук предлагат много такива. Ами само го пробвах да видя дали е стоплено, направо ми изгоря езика от сладко.

Иначе сутринта правих пюре от тиква. Хапна детето и сега спинка. След малко ще ставам да приготвям и обяда.

Лек ден на всички  Hug.

# 43
  • Мнения: 288
tutti frutti, не съм Ани, но да ти кажа, че на бебешките храни трябва да са опоменати всички съставки. Аз досега също съм купувала пюрета без оризово или царевично нишесте, защото купувам едно или дву компонентни. Нишестето го слагат много в местните и в тези, които са като менюта /с много зеленчуци/. Слагат го за сгъстяване. Чети какво пише на етикетите. Не вярвам в Канада да правят компромис с надписите.

Днес сутринта и аз започнах кашите с чиста елда на Хип. Състав: Брашно от Елда 97%, калциев карбонат (1000мг.), витамини C, E, B1, B2, B6, B12, пантотенова киселина, ниацин, фолиева киселина, биотин. Изяде си двете лъжички, но бях я направила много рядка. Между другото я пробвах и ми се видя много гадна, а аз обичам такива неща.

# 44
  • Мнения: 2 343
Аз засега купувам каши и пюрета на Хип, като почне да яде прилично количество може би ще мина на Бебивита и ще купувам замразени зеленчуци. Ще измисля някаква комбинация, за да не излиза много скъпо дневното меню.
Утре ще я водя за кръвни изследвания, ще пусна и кръвна група, защото не я знам, да мине с едно боцкане.
Аз имам особено мнение за ваксините  Confused хич не държа да я ваксинирам.
Вече не купувам нищо на Нестле, пълен бойкот  Twisted Evil не че ще им се отрази, те са толкова голям конгломерат.

Общи условия

Активация на акаунт