МАРТенче целувчици раздава и иска вече право да застава! - тема 10

  • 22 137
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 181
Привет!
Хайде и ние в отбора на ядящите бой Laughing
Сиренце, и  ние имаме заместени две хранения от 5, три са млечни, другите две-едното пюре, а другото каша Mr. Green

Като стана въпрос за кашата- аз да ви питам като я приготвяте по указания винаги ли ви става нормално гъста?  Последно съм взела една на хип-еми става ми ужасно рядка.Аз ли не я правя като хората newsm78, а на опаковката пише да се спазва пропорцията иначе може да навреди на здравето на бебето Rolling Eyes

kukumindrela, ти от пресни лимони и портокали ли правиш сок, чист или разреден? Rolling Eyes
Това което аз знам, че до 1 година не се дават цитросови плодове, защото са алерген.Сподели, ако обичаш Simple Smile

Стихия, ти цял арсенал носиш за навън Grinning, а за джеремето не се притеснявай ще схване за какво се ползва сламка Wink

Цитат
Цитат на: marys в Ср., 09 Ноем. 2011, 08:10

Набързо за нас - правят секс до откат

Това и аз не го схванах Joy, прочетох го няколко пъти, за да намеря дума близка, но различна от написаното, но не успях Simple Smile

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 17:34 от maiski3

# 46
  • Варна
  • Мнения: 493
Кога успяхте да изпишите 3 страници??  Shocked

Клипът е страхотен  Hug

Аз утре за пръв път ще правя пюре от пащърнак, днес случайно видях на пазара до нас Simple Smile Вече се бях отчаяла, че все едно и също правя на Аслан, сега ще разнообразя... Той обаче определно си пада най-много по кашите, засега му правих само варен ориз, намачкан, елда и киноа (тях ги яде почти цели зрънца). Добавям по мъничко овесени ядки, след около две седмици смятам да започна да му правя и ръжена каша (ще търся ръжено брашно). Много обичам да приготвям яденето на бебо, да чукна на дърво добре си хапва. Ако беше злояд едва ли щях да съм толкова ентусиазирана  Rolling Eyes

За заместените хранения и аз давам пюре на обяд и каша следобяд, но в повечето случаи пюрето не му стига и си дояжда с кърма. След кашата рядко давам мляко, защото кашата я изяжда цялата и го насища, а аз имам повече кърма за последното хранене.  Peace

# 47
  • Мнения: 160
Майски -  обикновено с ябълка ги омесвам портокала или лимона, или кивито около 1/3 е цитруса. Не знам алергени ли какво, ама от както ни потекоха цифки и реших , че ще я "тъпча" с витамин С. И понеже не е хубаво да се дава постоянно такова течно от аптеката и така .....

Кашите  да ти призная и аз понякога имам подобни чуденки. В началото не ми пречеше , че тея на Хип са по-течни защото тя не ядеше много гъста храна. Ама сега проядохме и по-гъсти каши. На Слънчо например си стават доста гъстички. Та понякога си позволявам леки волности като попрепълня лъжицата или добавя още малко суха смес.

# 48
  • Мнения: 45
Цитат
Цитат на: marys в Ср., 09 Ноем. 2011, 08:10

Набързо за нас - правят секс до откат

Това и аз не го схванах Joy, прочетох го няколко пъти, за да намеря дума близка, но различна от написаното, но не успях Simple Smile
Ами застават на 4 крака (демек на ръчички и коленца) и започват да се клатят. На Стефан му е любимо занимание в кошарата, защото се люлее сам - цък. Моите момчета все още са на горно ниво, но не е много далечен момент, в който ще слязат долу.

Стихията, навремето нашия батко го научих да пие от сламка на тяхната възраст с помощта на меките кутийки от сокчета. Такава празна кутийка я пълниш с водичка. Когато му предложиш водата със сламката, стисваш кутийката и водата потича от сламката, ама мъничко и така няколко пъти. Детето усеща, че оттам идва водата и започва само да опитва. Така го обясних, че дано си ме разбрала.

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 18:15 от marys

# 49
  • Мнения: 160
Цитат
Цитат на: marys в Ср., 09 Ноем. 2011, 08:10

Набързо за нас - правят секс до откат

Това и аз не го схванах Joy, прочетох го няколко пъти, за да намеря дума близка, но различна от написаното, но не успях Simple Smile
Ами застават на 4 крака (демек на ръчички и коленца) и започват да се клатят. На Стефан му е любимо занимание в кошарата, защото се люлее сам. Моите момчета все още са на горно ниво, но не е много далечен момент, в който ще слязат долу.



Хаххааха и нашия татко беше направил такава асоциация, защото и ние така се люлеехме , но вече свалихме кошарата от няколко дни Simple Smile

# 50
  • Мнения: 359
Здравейте, момичета. Ние си изкарваме страхотно на почивката. И нали съм рожденичка днес съм с преференции  Mr. Green Вчера напр. нямаше време да отидем всички на басейна и таткото каза "дошли сме ти да се разнообразиш, така че отивай, пък аз ще ги гледам децата".  Днес пък станаха двамата с баткото да закусват, докато ние с Ади си доспиваме и ми донесоха на мен филия с яйце във формата на сърце  Hug Чак съжалявам, че само веднъж годишно има рожден ден човек  Laughing
Лъки, тя моята препоръка стана една... Rolling Eyes
Мър, Ена, аз купих на Хип от 4 месеца няколко вида, но Ади засега не ги харесва и караме само на каша  Whistling
Не съм ви изчела, затова не мога да се включа по обсъжданите теми, но си личи, че се е застудило, писали, писали....

# 51
  • Мнения: 5
Маринелс, разписвам се! Wink  Hug

Марис, Лилироуз, мама Веси   bouquet
Клипчето е супер - нашите бебоци са порастнали вече!  Hug

Леле...чак на коя страница се разписвам  Rolling Eyes  Confused

Лъки, честит рожден ден! Бъди много щастлива и много обичана!


Относно режима ни - от около месец сме на този:
около 06:00 - 07:00 - 180 мл АМ
около 09:00 - 10:00 - 180 мл АМ/ от 2 дни вкарвам попарата, която много не й харесва и ще видя с какво да я заменям, ако продължи така...може и аз с кус-кус Wink
около 12:00 - 13:00 - редувам зеленчуково с месно пюре
около 16:00 - 17:00 - каша с плодово пюре
           20:00 - кърма, като додавам АМ

Сиренце, ние даваме всеки ден каша....
А пък Майски, ти ме накара да се замисля....винаги ги правя на око, защото иначе ми стават супер редки и се дразня. Така че сипвам смес колкото да се сгъсти, но сега започвам да се притеснявам  Shocked Ползвам кашите на Тьопфер като само веднъж на Хипп тази, която е елда.....А пък като се замисля, никъде не мернах този надпис, че е вредно за здравето, ако се превиши дозата Sad

Да ви споделя, мимичета, днес ми дойде цикъла. Понеже преди бях с адски силни болки и доста дълго време само на аулин, та ако състоянието ми е както днес, то ще съм много доволна !!  Praynig


Хайде засега ви оставям  Hug


Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 18:44 от Bub_

# 52
  • Мнения: 0
Лъки Честит рожден миличка, нека да ти се случват само хубави неща newsm59
Marys колко точно си го описала и моя синковец прави "секс до откат", мъжът ми каза че тренирал от сега hahaha, Аз от първия път разбрах какво имаш предвид и се посмях от сърце Joy
Marinels, заповядай при нас когато имаш път на сам мила:D Но те уверявам, че при нас слънцето е кът, живеем в северна Испания на брега на океана, често вали и е облачно но за сметка на това цяла година вечно е зелено и е голяма красота. С две думи Северната час на Испания прилича по скоро на Ирландия  Simple Smile
Момичета много ми е полезно, че споделяте как са вашите хранения през деня, ние сме на светлини години от вас за сега. Не мисля, че докарваме повече от 80гр. твърда храна за цял ден, явно си е до дете, надявам се скоро да му се засили интереса......

# 53
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета. Ние си изкарваме страхотно на почивката.
Абе аз всичко наред чета, пък защо не съм разбрала за тази почивка? newsm78 Лъки, я се похвали къде сте били, като гледам сте изкарали страхотно-поне ти. Mr. Green
Ние на почивка скоро няма да идем, че от морето още си имаме едно наум. В една стая с Ева трудно някой може да спи спокойно. Баткото искаше да си тръгваме на втория ден. Laughing Но и аз вече излизам всяка събота с приятелки, защото мисля, че трябва да си позволяваме от време на време да оставаме без децата-без никой да пищи, без никой да те дърпа нанякъде... Просто имам нужда от това. Peace
Утре като никога мъжо почива и съм на фризьор. newsm53

# 54
  • София
  • Мнения: 181
Bub_ миличка, не съм искала да притесня никой, цитирах по памет.На кутията адаптирано мляко пише горе-долу същото като на кашата-Неправилното приемане или приготвяне могат да увредят здравето на вашето бебе ShockedИ аз се оцъклих като теб и затова го споделих със вас, защото кашите иначе ми стават много рядки.

marys - Laughing и Андреа прави така, значи и тя като сладурите прави секс до откат Joy

# 55
  • В сърцата на моите трима мъже!!!
  • Мнения: 91
Лъки, честит рожден ден! Много усмивки и весело настроение! newsm38  ura

Нашият режим е почти като този на Bub_ :

05.00 - 06.00 - 180 мл.АМ
09.30-10.00 - редувам един ден попара,един ден АМ
13.30-14.00 - редувам зеленчуково и месно пюре + 40 - 50 мл.АМ
17.30 - редувам каша с плодово пюре,кисел, грис
21.00 - кърма + АМ

# 56
  • Мнения: 0
Много е хубава новата темичка! За клипчето да не говорим- на любимата  ми песничка Sunglasses Барвос!
Лъки, Честит Рожден Ден! И все така хубави почивки занапред!  bouquet
За кашите: И нашата педиатърка каза същото-по 3 пъти седмично, да не се "напомпвал". Но си мисля, че за това има значение и конституцията на детето. Ето Марио и Коки примерно нямат нужда от много каша май Simple Smile
Марис, тази асоциация с люшкането май всички бащи я правят Simple Smile
Мигео, Лилироуз  Hug

# 57
  • Мнения: 5
Майски, няма проблем! Аз ти благодаря, че повдигна въпроса! Wink Сега погледнах, че го пише и на кашите на Тьопфер....Дано всичко да е наред!  Praynig

# 58
  • Мнения: 30

Sirence,какви са тези терзания рано сутринта  Naughty,не ми харесваш така,не е в твой
стил  Hug

нарязах пресен спанак сложих го във термос и го залях с врял пилешки бульон
И аз така знам,че на спанака му се запазват качествата,ако се обработва термично няколко секунди или само да се попари,в противен случай при по-продължително варене остават във водата или съвсем изчезват  Peace

Лъки ЧРД  newsm51

Bub Дара спря ли да цока кърма нощем,не се ли буди  newsm78 по-спокойно ли ви е сега и на двете  Hug

Днес Бобо стана на 8м. честити 8м. и на Кати smile3522  на Magica.

Бяхме на консултация +450гр. и 1.5см е пораснал Бобо и вече тежи 10.350гр. и е висок 73.5см,биха му и последната ваксина,не усети боцкането и не плака  Heart Eyes.
Толкова ли е важно да се спазва пропорцията на кашите,аз си ги сгъстявам на око,ако е мн.рядка добавям сухо в-во докато ми хареса на гъстота  newsm78.Дадох му 3 лъжички овесена каша и с това започнах въвеждането на глутена.

Някой ползва ли козметика на Юсерин за бебето си,бяхме на алерголог за каката и той каза да я къпя и мажа с лосион на Юсерин,тъй като имала Атопичен дерматит Shocked,много и била суха кожата,а това било генетично заболяване и на Бобо също ще му е суха(той не беше с нас за да му я види).Та край с  Бочко-мочко(там малко несериозно подходих,добре че за сега нямаме проблем),трябва да си купя някаква мед.козметика,та според вас Юсерин добре ли е или нещо друго,д-р Тайс,Себамед  newsm78 или друго.Той каза,че не е нужно да се използва измиващо средство при всяко къпане,а само веднъж седмично. Peace,тъй като се нарушава естественият баланс на кожата.Аз отидох при него заради едни пъпки които излизаха на каката в продължение на един месец,а той каза че били от котешка бълха  Shocked ,от къде тази бълха незнам  ooooh! ,но ще се наложи да изчезнем за един ден и да напръскаме обилно в къщи.

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 21:04 от migeo

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 839
Цооп !!!
Готина тема и клипче  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
За кашите и пропорцията - аз слагам 1 супена лъжица и около 50 гр вода (малка доза каша, защото я яде час преди лягане, а за заспиване се кърмим). Става дума за оризова или елдена каша на Хип. Относно предупреждението на кутията, то по-скоро е задължително, за да напомня все пак да се спазват някакви пропорции, но едва ли малките отклонения в грамажите са опасни. Относно това дали да се дават всеки ден - знам, че на по-едричките деца се дава през ден каша.
Да се оправят подсечените дупета  Hug Може и да е от гела в памперса, може да е и от храната.
Лъки, честит рожден ден - здраве и много любов ти желая    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт