Кои са нещата, които купуваме, само заради имиджа?

  • 16 748
  • 394
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 710
ох, не помня откога не съм си купувала нищо за имидж
имам разни неща, които се приемат за имиджови, но са по-скоро банални.
а така ми се иска да имам паун за градината, например ...

# 76
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Бре, че ги захапахте тея банкови сметки, ще рече човек, че по 100 превода на ден получавате. 
За съжаление правим по сто превода на ден ама не получаваме, а превеждаме Cry - издръжката на големия син, издръжката на университета му, издръжката на едната банка, издръжката на другата банка, издръжката на ВиК, на топлофикация, на телефонните компании, на кабелната, на електрото, на доставчика на интернет, циганите и пенсионерите, здравната каса....и още знайни и незнайни нуждаещи се, които всеки ден пращат смс-и, че чакат преводи. А телефона, който прави преводи ще си го купи всеки разумен човек, щом веднъж изчака опашката от пенсионери на съответното гише и  се наслуша на приказки вечно ли е вечното право за ползване на гробно място.
Що се отнася до покупките  "за престиж", мене винаги са ме дразнели жените около мен с префърцунените си приказки какво са си купили от манго, зара или не знам още кой магазин за маркови дрешки. (Те пък и да бяха толкова маркови.) Същото важи и за мъжете, които седнали в лъскаво возило тръгват от светофара на трета и бръмчат точно една минута, за да спрат на другия светофар.
А техниката ако се купува за престиж, а не от нужда просто прави притежателя й смешен. Смешно е да си купиш последен модел лаптоп и да не знаеш как да си пуснеш интернета на него или пък да го ползваш само за да чатиш по форумите.

# 77
  • София
  • Мнения: 7 209
Всичко се купува заради някакъв вид имидж, обаче.
Имиджът не е задължително позьорство.
Може да бъде проява на добър вкус - когато отидете и си купите стилни и качествени обувки, с които няма как да се сдобиете срещу 20 лв.
Или проява на информираност - когато сте решили да си купите някаква бяла/черна техника, за която сте проучили, че макар и малко по-скъпа и "маркова" има шанс да ви служи вярно доста по-дълго време.
Всъщност не знам защо е толкова модерно да скача срещу "марките".
Обикновено зад една добре разработена такава стои трудът и мисловната дейност на много хора.
И не е задължително да са баснословно скъпи, а просто разумно по-скъпи.
И освен това изобщо не съм убедена, че във форума има чак толкова широко скроени хора, които да са така над нещата.
Както например една високоинтелигентна преподавателка по философия, която наистина не обръщаше внимание на такива неща и човек най-редовно можеше да я види с облечена наопаки блуза например.
Точно това са хората от другото измерение, с много по-високите ценности, обаче познавам единици такива и не считам за проява на горепосоченото шаблонните лафчета "аз не робувам на имидж".
В повечето случаи това означава "не мога да си позволя да робувам на имидж", което е напълно нормално и разбираемо, но няма нужда да се говорят неистини, понеже по правило повечето млади хора, ако внезапно се окажат с повече пари, веднага биха си купили "по-имиджови" неща.
Сега ако човек е 70 е друга тема, но повечето тук не сме.

# 78
  • Мнения: 2 674
Аз купувам трюфели заради имиджа. Никак не ми харесват, но не искам  да се излагам в магазина само със стандартните покупки. Винаги ми е било важно какво мисли Латиша  продавачката  докато ми сканира продуктите.

Друго, което купувам е зарди имиджа е черният хайвер. Гледам да не се излагам с местен и пазарувам нещо екзотично-предимно този от Каспийско море( нали знаете, че всъщност не е море, да не се изложите някъде).

Друго, друго...  Купувам и антики, гладам мебелите вкъщи да са на няколкостотин години, все пак не искам да  ми се  смеят роднините, че търкам кожен диван. Да ви кажа никак не харесвах мраморни плочки в банята, но заради имиджа се навих да ги сменим и сега съм много спокойна, когато дойдат гости и не ме е срам да ги пусна до тоалетна. Преди докато имахме обикновени плочки се молех да не им се доходи по малка нужда, но вече и този проблем ми се махна от главата и слава Богу. Да ви кажа живее се много по-лесно.

Чудех се дали да купя заради имиджа  сапунчета във форма на мидички, но ми се свиди още и го караме на течен сапун от бутилка. Сапунът гледам да е в неутрални цветове, не искам да се пораждат спорове  дали съм  от ЦСКА или Левски.

Днес заради имиджа си гледах цените на една кола. Не ме кефи, но някои твърдят, че с това ще ми се вдигне имиджа.  Да ви кажа готова съм да си преглътна предпочитанията и да си повиша   имиджа, е какво като не ми харесва как изглежда колата. Ох, всички знаем, че животът е низ от компромиси. Важното е имиджа да не страда. Това исках да кажа.

# 79
  • Мнения: 12 680
Тъкмо се замислих, че купувам излишно скъпи сапуни  и други продукти за баня. А никой не ги вижда. Дали личи  с какво съм си измила ...

# 80
  • Мнения: 2 674
Слагай си ги между пуловерите. Като едно време.

# 81
  • Мнения: 5 710
О, Цонна ме подсети за нещо, което си купих за имидж - загасвачка на свещи.

# 82
  • Мнения: 12 680
Слагай си ги между пуловерите. Като едно време.

Кое  newsm78

# 83
  • Мнения: 5 710
Сапуните:)

# 84
  • Мнения: 2 674
И аз подарих на прислугата такива. От тия сребърните взе, нали? Писна ми да се оплакват колко много духат. Как беше: Great minds think alike. Peace

# 85
  • Мнения: 12 680

А, добре. Че се зачудих как да стане.
За духането не смея да попитам, че то имидж ли е , не е ли.

# 86
  • Мнения: 5 710
И аз подарих на прислугата такива. От тия сребърните взе, нали? Писна ми да се оплакват колко много духат. Как беше: Great minds think alike. Peace

Разбира се. Но на края дръжката е от слонова кост има и гравюрка , но е на немски и не разбирам.
/парвенюшко прозвуча, знам/

# 87
  • Мнения: 2 674
Всичко зависи кой е крайният обект-получател на услугата. Ако духаш на Доналд Тръмп е имидж, ако духаш под опашката не е.

# 88
  • Мнения: 12 680
И аз подарих на прислугата такива. От тия сребърните взе, нали? Писна ми да се оплакват колко много духат. Как беше: Great minds think alike. Peace

Разбира се. Но на края дръжката е от слонова кост има и гравюрка , но е на немски и не разбирам.


Кой нормален човек разбира немски. Дори холандските модернисти знаят, че древните надписи трябва да са на антлийски.

# 89
  • Мнения: 4 300
Не знам дали разбирате каква привилегия имате в моемнта, че така без последствия и презрително обсъждате немския език:)

Общи условия

Активация на акаунт