Синът ми не може да свикне със скобите - дайте съвет!

  • 8 932
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 192
Здравей,аз съм носила шини,сега и сина ми носеше в продължение на три години,гадеше му се,давеше се с вода,храна,но само първия ден.Помолих ортодонтката да ги циментира и така не можеше да ги сваля,за два дни свикна.Цимента сам падна след няколко седмици,но той вече не искаше да ги сваля.Даже когато ги махнахме мрънкаше постоянно,че му е гадно така LaughingШините бяха за разширяване на челюстта ,с цел повече място.Проблема беше едри зъби,малка челюст.Дано намерите начин да ги задържи.Успех!

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
Ако можете да си позволите, по-добре му сложете брекети. Не убиват изобщо и почти не се усещат.

# 17
  • Мнения: 29
Доколкото съм запозната брекети могат да се слагат чак след излизането на всички постоянни зъби.Моят син също е на 9 години и също с шини.Свикна бързо,но така фъфли,че дори аз трудно му разбирам.Носи ги 1 година постоянно и лошото е че не виждам никакъв ефект.Вече се чудя дали да не се откажем и по късно да опитаме с брекети.Относно това,че на детето му се гади,опитайте след измиване на шината да я подържите известно време във вода за уста ,някаква детска с приятен за него аромат и след това да си я сложи в устата.

# 18
  • Мнения: 0
Ми аз нося такива скоби от около два месеца в началото много ме дразнеха 1-вия ден защото, не бях свикнала постоянно ми падаха и ми се местеха в устата и много фъфлех едва преглъщах и отделях много слюнка. Но на втория третия ден спряха да ми се местят отделях си достатъмно слюнка и спрях да фъфля. Попринцип би трябвало синът ви да сде оправи но не знам може да има друг проблем.

# 19
  • Мнения: 43
Хммм, чета и не мога да кажа такива неща. Сина ми е на 9 години, носи скоби от 6 месеца вече. Горният му апарат е залепен за зъбите, така че няма сваляне. Нарича се експандe, - разширява челюстта и прави място за поне още 1 зъб. Проблеми имаше 2 дни с дискомфорта при хранене, нищо повече.

Последна редакция: вт, 10 апр 2012, 15:10 от hristina teodosieva

# 20
  • Пазарджик
  • Мнения: 368
Е при нас проблема май е, че не са залепени, а падат постоянно, но май започна да свиква вече Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт