Отговори
# 720
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Търсих рецептата за питка, оформена като риба, но нещо не можах да я открия. Може ли някоя добра душа да ми помогне? Praynig
пост 386 на Лабрекс http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=522962.375

# 721
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Маме, благодаря!  bouquet

# 722
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Някой би ли споделил лесна рецепта за питка, като тестото да се замеси в хлебопекарна?  Стъпка по стъпка, ако може.Laughing
 Благодаря.

# 723
  • русе
  • Мнения: 1 317
как се чисти риба с лъжица,чух в едно предаване? newsm78

# 724
  • Мнения: 9 146
Разтваряш и стържеш по костите на рибата, за да извадиш вътрешността  Peace По същия начин люспите - обратно на разположението им ги стържеш.

# 725
  • Мнения: 1 111
Някой би ли споделил лесна рецепта за питка, като тестото да се замеси в хлебопекарна?  Стъпка по стъпка, ако може.Laughing
 Благодаря.
сипваш около 200 гр. вода + 3-4 суп. лъж. кис. мляко +лъж. сол+лъж. захар+7-8 суп. лъж. олио+ 2 предварително разбити яйца, от които отделяш единият жълтък за намазване на питката + брашно -около 3-4 чаши / при месенето тестото да стане на топка,т.е. ако е рядко ще добавиш малко брашно, а ако е сухо-малко вода или мляко/ + 2 каф. лъж. суха мая /ако маята ти е прясна - половин кубче,предварително разтворено в малко топла вода или прясно мляко/ - пускаш на програма месене...при мен тази програма е и с втасване , общо 1 час и 25 мин. След края на програмата оформям питката в намазнена тава / Аз разделям тестото на малки кръгли питки и ги редя в тавата/ , пускам фурната на 50-60 градуса и държа питката 20-ина мин. да втаса отново и пускам да пека на 170 градуса до готовност, као преди това мажа с жълтък отгоре

# 726
  • русе
  • Мнения: 1 317
Разтваряш и стържеш по костите на рибата, за да извадиш вътрешността  Peace По същия начин люспите - обратно на разположението им ги стържеш.
много благодаря Hug

# 727
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
tuly, много ти благодаря!!!  Hug  Hug  Hug

# 728
  • Мнения: 1 983
Вчера месих милинки. Закваската я оставих да втасва в топла фурна, тъй като по принцип кухнята ми е студена. За всякакви тестени изделия процедирам така. Но вчера след втасването, добавих останалите продукти и започнах да меся. Тестото стана някак твърдо и при печенето не се надуха никак тия милинки. Аз ли бъркам някъде?  newsm78
Довечера ще меся питка по случай празника и ще докарам и духалка в кухнята, само и само да е топло. Tired

# 729
  • Мнения: 22 867
Вчера месих милинки. Закваската я оставих да втасва в топла фурна, тъй като по принцип кухнята ми е студена. За всякакви тестени изделия процедирам така. Но вчера след втасването, добавих останалите продукти и започнах да меся. Тестото стана някак твърдо и при печенето не се надуха никак тия милинки. Аз ли бъркам някъде?  newsm78
Довечера ще меся питка по случай празника и ще докарам и духалка в кухнята, само и само да е топло. Tired

Snarky Chimpfanny , вероятно брашното ти е дошло вповече, не слагай наведнъж даденото в рецептата количество, а постепенно. За милинките тестото трябва да е по-скоро меко. Моята кухня също е студена, не съм забелязала да ми влияе на тестата, нямам предвид козунаци, а питки, милинки, кифли и подобни. Оставям ги да втасват в загрята фурна. Peace

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Как да затворя по-добре бутер тестото,за да не се отваря при печене.Ще правя малки триъгълници от бутер тесто,пълни с локум и орехи.После ще ги залея със захарен сироп като баклава.Но досега каквото и да правя от бутер тесто все се отваря и цъфва

# 731
  • Мнения: 4 916
Може би слагаш много плънка.
Иначе намажи краищата на бутерката с жълтък и след като я затвориш, натисни навсякъде по края с вилица, но без да продупчваш листа.

ПП - за локума не знам, но купените сладка винаги се разтичат, понеже им слагат пектин. И течните шоколади от магазин също се разтичат. Може и за локума да е нещо подобно.

# 732
  • Мнения: 672
Мога ли да замразя тиква? Настъргах прекалено много и няма какво да я правя

 Joy
Тъкмо влизам да питам точно това, добре че първо прехвърлих последните постове. Да попитам, обаче тиквата размразява ли се преди да се приготви тиквеника и има ли разлика във вкуса?

Може да се замрази настъргана.....Размразява се и се изстисква леко...После се подслажда на вкус,слагат се орехи и канела и се прави тиквеник..... Mr. Green Примерно.....Аз затова замразявам....

Много благодаря за отговора   bouquet

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
argun ,благодаря ти.Забравих да спомена,че трябва да е постна баклавата.Но предполагам,ако намажа с вода ще е същият ефекта

# 734
  • Мнения: 4 916
Без вода, направо я затискай с вилицата.

Общи условия

Активация на акаунт