КГБ = Клуб на Готините Баби - 116

  • 65 757
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 814
Aisha, точно за това не го обичам - помоткваме се при отработването и нито в работата нещо се получава както трябва, нито пък се почива като в нормален почивен ден. А е шести по ред за седмицата, после ден почивка и пак се настройваме да влизане в ритъм от началото на седмицата. Нещо не мога да се впиша в ритъм!
Рамона, добри си дошла при нас, макар и със закъснение ти пожелавам интересно да ти е приятно с нас! А за чая - благодаря, ще го опитам, защото моите "овце" са непреброими #Crazy!

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 22:05 от arita

# 691
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Аритка и испанците сестрице като българите само почивки.  Laughing
Само дето тук не се отработва  и знаят как да се веселят.  Peace
Айша , за Мадрид не знам , но за Барселона , Жирона е така.
Тук и детските градини и училищата са така до обяд и после от 15 до 17часа. Laughing
А имаш ли работа в банка , трябва сутрин да си вършиш нещата ,
тук банките са до обяд , после не работят. Но , пък на банкомата можеш да си внесеш
пари , да платиш сметка , като тук сметките са с бар код и на банкомата само я минаваш ,
бе направено , улеснено.... 500 евра тук няма къде освен в банка да ти ги развалят на дребно.
Затова внасяш си ги по сметката в банката и после веднага ги теглиш вече на дребни.
измислено , премислено , за удобство на хората. Примерно тук със спестовната книжка
може да си теглиш или внасяш пари от банкомат или само да ти се попълни транзакциите също
на банкомата си вършиш това. Думи нямам колко е улеснено всичко. Те затова са спокойни хора.  Laughing

П.П. ужас ква реч дръпнах.... Joy


Рамона , добра комбинация , не ми се случва често да не спя ,
но усетя ли , че ще броя овце пийвам 20 капки валериан.  Peace

# 692
  • Мнения: 814
Жабче, добра си е речта ти, а и животът при вас е добър. Нали си спомняш при нас наредбата каква е, удобството не е чак толкова за хората, но пък сме "по-добре "от някои от  съседит Sick newsm78 #Crazy!

# 693
  • Мнения: 0
Добре заварила Арита !Интересно ми е тук ,но все още ви опознавам  Simple Smile
Натрапих рецептата ,но  вие  сте  къде по млади  и нямате  нужда да броите стадото,просто имате други по-приятни  занимания Joy
Жабче ,там където си  по-добре е да се  разтапяш като течен шоколад и да не ти се налага да укротяваш дяволчетата както е тук

# 694
  • Мнения: 0
Хаха чак сега забелязах нещо -за първи път си пиша с  хора които са офлайн ! newsm78 Joy

# 695
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Е , момичета и тук си имат хората ядове ,
но някак си ги оставят в къщи. Намръщени , недоволни и прочие
не може да видиш (става дума за обслужващ персонал , магазинери и т.н.),
по улиците също трудно ще видиш угрижени муцуни. Peace
Спокойствието е много важно и го усещам , че е така вече 3-та година.  Crazy
Поне тук в Каталуния е така , за столицата примерно не знам как е.  Simple Smile
Скоро разбрах от едни испанци , че примерно в магазин ако те видят , че
си взимаш нещо за ядене и го изядеш в магазина , няма да ти кажат нищо , но
видят ли , че крадеш нехранителни стоки са те окошарили веднага. Просто щом
крадеш храна , значи нямаш средства да се храниш , а гладен не трябва да си.  Shocked
Втрещена останах , но е факт.

П.П.  Joy Рамона , има много скрити , вкл. и Я.  Mr. Green

Току що дадоха за Мадрид , бедна украса и голяма икономия.  ooooh!
Но , тук е друго и в Барселона , украси , чудесии. Ма си е друга околия -
Каталуния все пак.  Laughing

# 696
  • Мнения: 0
Жабче , вече и аз съм в отбора LaughingОткрих тайната Simple Smile
Във Варна вече пета година едни и същи оръфани дядо Коледа,Снежанка от руски  произход и някакви еленчета с фрактури по рогата  красят  площад Независимост Криза -това е оправданието ,но пък това подсказва че фирмата която се грижи за украсата е една и съща  Cry
Тъжна украса !
Красиво са осветени само централните улици

# 697
  • София
  • Мнения: 16 113
Рамона, аз имам подобен чай купешки, от Биопрограма. В работата пия чай без захар, доста топла вода изпивам. Не че ми се спи, но съм спокойна, отстъпчива и разбрана колежка.  Laughing
Нищо не натрапваш, просто си пишем и споделяме. А за офлайн - нали не всеки е влязъл в момента и затова така се получава. Поне аз така си го обяснявам.
Жабката, нашата украса също ще бъде бедна. Ани пътува за Англия на 21.12, Пламен ще дебне по улиците за пациенти. Аз ще си подредя изкуствената елха и 2 -3 гирлянда и това ще е. Не съм ходила по центъра тия дни, нямам представа за софийската украса. Но като гледам хората по улиците - май няма много настроение.

# 698
  • Мнения: 1 065
Eто съм.
Да не пропусна да ви навестя и аз днес, че тези дни ми е малко ,,рехаво''  присъствието тук.

Как сте момичета след празнично Simple Smile?

Диди, не се обаждаш, как е дъщерята, ще се размине ли боледуването или трябва да се вземат по-сериозни  мерки?

Макавели, Рамона, радвам се, че ви харесва тук. Благодаря за усърдието ви да направите сутрините ни приятни  и усмихнати.

Каролине, това ,,василкин ден'' същото ли е, което аз си мисля (от  ,,фирма Василка'' демек  почистващ персонал...)

Жабкааа, все повече се убеждавам, че съм трябвало да се родя испанка Laughing, може и за някой  дон да се бях оженила поне, щях живот да си живея ...

Янче, аз да попитам като неразбрала бабичка - в състав ли пееш, или си  ръководител на състав ?
Почти не е ставало въпрос за подробности, сподели ако не е нахално питането ми и ти се говори за това.

Аритка,  Hug.
В началото на лятото почина свекърва ми, живееше сама в друг град. И ние, поразчистихме това - онова преди да минат 40 дни. Но пък лично аз не знаех такива подробности, но и не съм участвала много-много в разните му работи там - решенията се вземаха от мъжът ми и сестра му.

Маринка,  какво стана с театъра ? Важи ли още предложението?

Айша, то не задължително обедната почивка човек да си ходи в къщи, както казват в Кц  ,,да си ходи у дОма''  Laughing, с ударение на първата сричка.. Точно в големите градове кафета и бирарии много- ха по едно, ха по второ и може да забрави човек, че трябва да се връща на работа.
 
Времето ми за форум изтече Wink Laughing Heart Eyes, свърши филмът , който гледаше мъжът ми.
Пак не ми остана време за всички, но набързо да попитам -

Римар, върна ли се, как беше?

Яжкааа, как сиии, ще има ли майстор и тази седмица.

Тути, Танитка, Доби, Гъбчеее ???? Hug

Ставам.
Лека нощ на всичкиии! Hug Heart Eyes

П.п. Кога успяхте -
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 8 нови отговора.

Лека!!!

# 699
  • Мнения: 814
При нас украсиха елхата пред Общината. С миналогодишните и по, и по-...миналогодишните еленчета, снежен човек, гирлянди. Но само на малките им е интересно! Не се усеща духът на Коледа! И как, като по улиците не може да се види усмихнато лице!
Рамона, Aisha, заразихте ме с този чай! Отивам да си направя един с ябълка и канела, такъв се намира у дома днес и ако липсам, пожелавам лека и спокойна нощ на всички! Дано не  започна с   1countingsheep, че така  посрещам изгрева.
Джилии, лека нощ и на теб!

# 700
  • Мнения: 0
Айша  привет !Аз предпочитам насипните  билки  и затова  така си приготвям ,пък и експериментирам в комбинациите  Simple Smile
А това за офлайна ,намерих опция за скрит потребител в настройките  Simple Smile

О,Арита този чай е супер и как ухае на канелааа-чак тук усетих аромата ! Joy

# 701
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Джили , мъж ми едно време викаше "квооо да хода в испанско при тез едноклетъчни..."  Joy , но така стана с кризата , че се спасихме при тях.  Joy
Едноклетъчни , многоклетъчни , много са си добре. Факт е , че с дедко нЕма за к'во да се скараме ,
биволско спокойствие.  Mr. Green
Тез дни ще снимам елхата в центъра , пред кметството да видите каква красота е.  Peace
Верно , не е бор или елха , от метални топки е , но е уникална ,
ще я снимам несветеща и светеща , много й се кефя. Иначе всяка улица и уличка е украсена. Peace

# 702
  • Мнения: 814
 Рамона, наистина е много ароматен, бях чела някъде, че се отслава с канела, но пък на друго място - че не е препоръчително да  се приема ежедневно. Та тогава ми стана интересно какъв е вкусът на чай със съставка канела. И го заобичах!
Жабче, ще чакам снимков материал с коледната украса! Но и с двамата ти пораснали, красиви внуци!

# 703
  • Мнения: 0
Арита ,канелата контролира кръвната захар Канеленото масло се включва в антицелулитните кремове ,защото загрява и от там разнася мастните натрупвания   Не знам за отслабване дали е сериозно ,но със сигурност диабет няма да хванеш Grinning

Момичета, ще се отеглям и ще ви пожелая лека нощ

# 704
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Лека на лягащите! Hug

Рамона , за канелата не знаех нищо. Благодаря , че сподели колко е полезна.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт