Преместване на ученик от българско училище в чужбина

  • 14 037
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Germany
  • Мнения: 7 945
тити, във всички училища има такава. Използват се парите за допълнителните културно-масови мероприятия /примерно/. Сертификата е по БЕЛ и Роден край. При нас часовете са от 10:30 до 13:40.
СПАМ.


Moni, на какво ниво е детето с полския език? Азбука, писане, четене....Документацията е най-лесното.

Немирница, той ще бъде в английско училище там. В момента идва учителка вкъщи да го подготвя и се надявам да навлезе бързо. Записали сме го една година назад, защото по набор трябваше да е 2ри клас и от училището ни казаха, че най-верочтно ще му е доста трудно. Полския ще го мислим по натам...
Благодаря за насоките. Ще си преведа и легализирам каквото мога за да не се видя в приключение там.

# 16
  • Мнения: 2 885
Moni, предполагам, че това частно училище е акредитирано от Council of International Schools. За английския няма да се притесняваш. Само наблегнете много на четенето.

# 17
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Moni, предполагам, че това частно училище е акредитирано от Council of International Schools. За английския няма да се притесняваш. Само наблегнете много на четенето.

Сега погледнах и го няма в списъка с акредитирани училища... В града, в които отиваме няма училище, което да акредитирано  Confused Това трябва ли да ме притеснява? Там има само 2 училища, които са само с английски и това което избрахме ни беше препоръчано от колегите на мъжа ми. Децата на шефа му, който е датчанин също учат там. Не искахме в полско училище, защото има голям шанс след 3 години да тръгнем за друга държава или да се върнем в БГ и в този случай английският ще му е по полезен. Училището работи по програми на тази организация - The International School of Poznań was officially authorized by the IBO (International Baccalaureate Organization) to teach Primary Years Programme and  IB Diploma Programme.
Благодаря за линка с книжките! От утре го почвам Simple Smile

# 18
  • Мнения: 9 903
ха, Мони, затова пък нашето училище тук е по същата система. За английския наистина не се притеснявай.

# 19
  • Мнения: 1 072
. Въпросните съботно неделни училища покриват БЕЛ и История и при положение, че детето посещава и местно училище един ден, ако се върне в БГ и е било и в такова училище няма да се налага да държи приравнителни изпити. Доколкото си спомням за Европа ми казаха Берлин, Прага, Мадрид, но явно има и други..
Да добавя и у4илището в Рим.

Общи условия

Активация на акаунт