пътуване до Цюрих с Луфтханза през Мюнхен

  • 2 826
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Миналата година имах подобен случай - полет с прехвърляне в Мюнхен, като времето между двата полета беше 45 мин. Реално обаче заради лошо време - силен дъжд, кацнахме точно 20 мин преди следващия полет. И двата полета бяха с Луфтханза и на гейта веднага ни насочиха за следващия полет и чухме по таноя да ни приканват бързо да се предвижим към другия гейт,което и направихме. Буквално закопчахме коланите и самолета тръгна да рулира. Сериозно си мислехме, че няма шанс багажа ни да е качен. Изненадата ( приятна) беше голяма на слизане, че и багажа ни е пътувал с нас все пак. Наистина не знам как успяха, но го бяха прехвърлили от единия на другия самолет. Знам, че такива ситуации се предвиждат при товаренето, т.е. транзитния багаж е отделно, а и системата за сканиране на таговете явно работи и разпределя бързо такива куфари.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 979
Гледах и аз вчера, и не видях никъде полети, с 20 мин време между тях. 40 е много по-добре, не мисля, че ще има проблем, ако всичко останало е наред. Лошото е, че по това време има много мъгли, но хубавото е че полетът е следобеден, сутрешните са по-проблемни.

Съжалявам, че ще ви притесня. Но системата не пречи да се продават билети, дори ако времето за прекачване е недостатъчно. Всяко летище си има изискване за минимално време за прекачване за вътрешните и международните полети. Работа на агента, продаващ билета, е да се съобрази с тези изисквания, иначе авиокомпанията не е длъжна нито да ви чака, нито да ви прехвърли на друг полет. Свържете се с Луфтханза и ги питайте директно.

Намерих го - Minimum Connecting Time е 30 минути.

Е това е така, ако си купиш отделни билети - при задаване на билет София-Цюрих  обаче ти дава варианти, който са възможни, според мен авиокомапанията ги съобразява тези неща. И не би трябвало да е проблем, да качат някой на следващия полет, дори да е по негова вина. Мъжът ми така си изпусна полет преди време с Австрийците, защото закъсня, че даже беше отишъл и на грешния терминал. Без проблем му завериха за следващия полет.

Но един разговор с Луфтханза не би навредил, за успокоение.

# 17
  • Мнения: 0
Момичета,тази сутрин си получих билета видях че трансфера ми е 35мин надявам се да успея да се справя...панирам се защото ще летя за 2ри път но първият ми полет макар и с 3 прикачвания бешелесен защото престоите бяна м/у 1и3часа

# 18
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Lana, това което съм написала не е предположение, а факт - самата аз съм IATA агент и продавам билети. Мога да резервирам и купя, какъвто искам полет, ако ще и с 20 минути за прекачване, но си е на отговорност на клиента  Peace

Момичета,тази сутрин си получих билета видях че трансфера ми е 35мин надявам се да успея да се справя...панирам се защото ще летя за 2ри път но първият ми полет макар и с 3 прикачвания бешелесен защото престоите бяна м/у 1и3часа

Не би трябвало да имате проблем, освен ако нещо не закъснее полета от София  Peace

Общи условия

Активация на акаунт