Цитросепт и забременяване

  • 3 853
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 249
annyy
Като профилактика / която е дори полезна за тези, които искат бебе/ може да се приемат:
Омега 3
Коластра
вит. Д 
Мултивитамини
Черен бъз
Антиоксиданти
А хранителни добавки могат ли да се взимат, ако в тях не е оказано че вреди?  bouquet

# 16
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
А разтворим магнезий може ли да се пие, тъй като ако не го приемам ми се схващат прасците през нощта?

# 17
  • Мнения: 591
Магнезият го изписват за задържане и против контракции, но не е желателно да се пие в последния месец от бременността. На теб от лекар ли ти е изписан?

# 18
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Ами не , позната фармацефтка ми го препоръча за прасците и наистина от както го пия нямам проблеми. Все още не съм бременна, но ме интересува дали би попречил за забременяване.

# 19
  • Мнения: 591
В такъв случай предполагам, че няма проблеми. До колкото знам не е добре само ако си в последния месец на бременността. Но нека който е по-запознат да каже.  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 35 959
annyy
Като профилактика / която е дори полезна за тези, които искат бебе/ може да се приемат:
Омега 3
Коластра
вит. Д 
Мултивитамини
Черен бъз
Антиоксиданти
А хранителни добавки могат ли да се взимат, ако в тях не е оказано че вреди?  bouquet

Разбира се, дори е желателно да се вземат

# 21
  • София
  • Мнения: 35 959
А разтворим магнезий може ли да се пие, тъй като ако не го приемам ми се схващат прасците през нощта?
Той се препоръчва на бременните с цел да се избегне:
-  ниско тегло при раждането,
- преждевременно раждане,
 - крампи в краката, и т.н.

Ето и в какви дози може да се приема Магнезия:
Бременните жени 350- 400 мг

Кърмещи жени   300-350 мг

# 22
  • Мнения: 249
Здравейте мили дами,

Искам да Ви попитам дали знаете нещо по въпроса за цитросепта, а имено дали пречи докато се приема за забременяване.
Никъде не успях да намеря конкретна информация по този въпрос.
Според мен лично, няма как да знаем кое ни вреди и кое не. Само времето може да покаже това, нищо друго. Мое мнение не задължавам никой. Peace

# 23
  • Мнения: 65
За цитросепта не знам - все пак освен за имунната система го предписват и срещу гъбички така че може и да не е безобиден - но това са си все пак мой разсъждения.
Скоро обаче се натъкнах на много интересен факт - купувах си етерични масла за арома-лампа и когато прочетох описанието на етеричното масло от мащерка се втрещих понеже освен положителния му ефект при ПМС и това че провокира началото на менструация при закъснение както и положителното му влияние при разсеяност имаше и следното описание: има абортивно действие!!!
Реших да го спомена тук понеже едва ли всяка фирма описва толкова подробно въздействието на маслата си, а това е важно да се знае!

# 24
  • Мнения: 591
Имам един въпрос за алоето и понеже незнам къде да го задам, ще питам тук.
АГ ми изписа инжекционно 10 дни екстракт алое, като каза, че няма проблем дори и да забременея в тези дни, но навсякъде чета, че не трябва да се приема след овулация. Овулацията ми се пада към средата на тази седмица, а последната инжекция се пада 3-4 дни след това. Доста съм притеснена от този факт и незнам дали да ги спра на своя глава последните дни, тъй като в същото време правим опити за бебе и не ми се иска да навреди.
Също така никъде не прочетох защо не трябва да се приема след овулация и какви са последиците от това. Ако има някой запознат, моля и благодаря Simple Smile

# 25
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Защото след прием на алое, тялото ти почва да изхвърля натрупаните токсини!

# 26
  • София
  • Мнения: 35 959
fannyy 
Алоето има очистително действие - най-вече сока от алое и с него трябва да се внимава, ако се правят опити за бебе.
Стимулира гладката мускулатура и може да придизвика спазми.
Опасност има когато ембриона е в матката и започва имплантацията - това е 7 ден след О.

Според мен няма проблем и излишно се тревожиш -ампулите нямат това действие. То се причинява при предозиране на Алоето / по това се разбира, че дозата е голяма/

# 27
  • Мнения: 591
denis_d, много ти благодаря (за пореден път Simple Smile ) Ще си ги изкарам както са ми предписани.
Повечето информация, която намерих е за сока от алое, може би за това се шашнах доста Simple Smile

# 28
  • Мнения: 88
Здравейте момичета, а препоръчително ли е в ранна бременност например 4-6 г.с. да се приамат пробиотици и коластра? Моля да се включите с коментари, благодаря Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 35 959
Здравейте момичета, а препоръчително ли е в ранна бременност например 4-6 г.с. да се приамат пробиотици и коластра? Моля да се включите с коментари, благодаря Grinning
За коластра - да /намалява вероятността детето да страда от АД /, както и Омега 3 /полезна за мозъка на бебчо/
Пробиотик - ако имаш нужда / течение, СЧР и т.н. /

Добре е са се консултираш с лекар, ако си с Хашимото или др. Авто Им.Заболяване

Общи условия

Активация на акаунт