Кога за първи път подстригахте бебето?

  • 15 062
  • 150
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 647
Sunny Sky, мерси мила!

Някой ще ме "светне ли, какво е това суеверие с косата преди  1  година?  Благодаря предварително Simple Smile

# 16
  • Мнения: 11
Ето на какво попаднах според мен са пълни глупости:

 "Не трябва да се подстригва бебето до 1 година – ще порасне бедно!” – свързано е с мистичното свойство на косата. Към това поверие се включва и да не се изрязват ноктите. Поверието е свързано с това, че косата и ноктите са силно взаимосвързани с човека."

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 15:36 от Kristina Gramelova

# 17
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Sunny Sky, мерси мила!

Някой ще ме "светне ли, какво е това суеверие с косата преди  1  година?  Благодаря предварително Simple Smile

Според свекърва ми - щяла да му е къса пишката. Тъпотии...

# 18
  • Мнения: 2 216
Към това поверие се включва и да не се изрязват ноктите. Поверието е свързано с това, че косата и ноктите са силно взаимосвързани с човека."
Joy Joy Joy
До 1год да не се режат нокти. Crazy Чудя се как има хора, които в 21 век ги вярват тези безумия.
Irina St.  вече сте закъснели, кажете на свекърва си. Не е трябвало докато е бил в корема ви да си режете косата, защото според поверието така му режете пишлето hahaha
.................,
Моето дете преди 1год не е постригвано, защото косата е доста чуплива и не се налага.

# 19
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Bona Dea, за бремеността е още по-брутално - че направо ще му я резна и ще стане момиче. Laughing

# 20
  • Мнения: 3 647
Охххх, боже ...  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

Това за през бременноста  ми го беше казала  свеки, ама  така и не  родих  момиче въпреки, че  се подстригвах. Другата  версия  беше, че ще скъся  живота на  бебето ако се подстрижа.

Ама тези за  косата и  ноктите на  бебето ме довършиха  Joy Joy Joy

# 21
  • Мнения: 2 216
Bona Dea, за бремеността е още по-брутално - че направо ще му я резна и ще стане момиче. Laughing
Ей сега разбрах защо имам дъщеря Joy Joy
"Косата и ноктите са силно взаимосвързани с човека" каквото и да означава това.....Плешивите к'во правят?

# 22
  • Мнения: 1 546
След 1та година, даже след втората, аз лично я подстригах в банята. Grinning До тогава си имаше много сладки бебешки къдри, но после косата й взе да става много неравна, къдрите взеха да се изправят, абе време си беше за подстрижка. На 3г. и 6 месеца я заведох на фризьор за първи път - хареса й много, не спря да си бъбри с фризьорката, плитка й правиха, и от тогава много обича да си ходим двете на фризьор. Flutter Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 357
Според нашата баба детето не трябва да се подстригва, докато не се кръсти или не навърши годинка, а защо, така и не можа да ми даде разумно обяснение Mr. Green
Подстригахме го след кръщенето, беше на около 7 месеца, голям рев му удари, но пък имаше много коса и прическата беше наложителна. Не сме го водили в салон, подстрига го наша роднина, която е фризьорка.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 149
Благодаря за отговорите!
Редактирах анкетата - да може да се отговаря с повече от един отговор - нали съм заплес, изобщо не се сетих, че при повече от едно дете може да има два отговора...  Embarassed
Благодаря и за изясняване на суеверието - само го знаех, без да знам обяснението  Peace Егати простотията  Mr. Green Ама се посмях от сърце  Grinning
ANGYA, много сладко детенце  Heart Eyes Ако си от София, би ли ми казала къде е този фризьорски салон, че ми хареса това с приспособлението на стола за деца.

# 25
  • Мнения: 92
На 1 година го подстигахме , не знам защо не сме го направили  по -рано, толкова е по-хубав с прическа  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 3 647
MelindaD , от  София съм,  но го подстригвахме във Варна лятото , докато бяхме на почивка. Фризьора го познавам от 15 години и има изключителен подход към децата.

# 27
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 763
Още не сме я подстригвали... Mr. Green

# 28
  • Мнения: 817
Мисля, че първото подстригване беше след година и половина.

# 29
  • Мнения: X
Синът ми се роди с огромна коса-гъста,дълга,черна,като маймунче беше.
После косичката му поокапа,изсветля.
Подстигах го за първи път няколко дни преди първия му рожден ден.
И до сега го постригвам сама,с ножицата,не много късо.
Никога не е бил нула номер или нещо супер късо.
Обичам да ми е рошавко детето.Много му отива.

Общи условия

Активация на акаунт