Близнаци, родени в 32 г.с.

  • 18 659
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 146
Киара, с теб сме мила Hug Моля се за вас и вярвам, че дечицата ти ще се проберят и всичко ще е наред.  Praynig Малкия Ники на Мото успя, а беше толкова мъничък, ще успеете и вие, сигурна съм. Разбира се, че ще ти разрешат да им носиш кърмя, чудесно е че вече са захранени. Кураж майче и не губи вяра  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 865
 Praynig Praynig Praynig

По - малкият, Марк, който имаше нужда от 3 сърфактанта, от днес диша сам  Praynig Praynig Praynig
Август, за съжаление, е на назален апарат, и се надявам да задържим така, за да се подобрим.
Дробчетата ни са все така пълни със секрети, и ги аспирират на няколко часа.

# 17
  • София
  • Мнения: 39 766
Киара*, с теб сме  Hug
Пожелавам само хубави новини от тук нататък.

# 18
  • Мнения: 676
Киара, моля се за твоите бебчета  Hug Всичко ще бъде наред, но трябва много търпение, което за съжаление на нас майките ни е трудно да проявим, когато става дума за здравето и живота на децата ни.

Все пак малкият Марк има огромен напредък - само за 4 дни е започнал да диша сам, браво на него  Hug Сега се молим съвсем скоро и брат му да направи същото.

В началото повечето недоносени бебенца имат проблеми с дробчетата, с инфекции и пр., но добрата новина е, че много от тях се справят успешно и без последствия.

Надявам се скоро и ти да си по-добре, какво точно казват, че ти има?

Късмет и кураж  Hug

# 19
  • Мнения: 509
Киара,

чакайте ме днес, идваме с Коле, целувам ви, няма да пропусна този път  Hug Hug Hug

Дано докато се видим и 2мата вече да дишат сами  Praynig Praynig Praynig Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: вт, 15 ное 2011, 09:37 от silvergreen

# 20
  • Мнения: 1 862
Кураж! Ще се справят и те, и ти! Моите момчета се родиха по същото време, доста по-дребни - Виктор -1310, Максим 1480. Имаха и инфекция, и тръбички в нослето и т.н. Тежко е. Почти до последно бяха на антибиотици. Бъди позитивна и им предавай обичта и вярата си! Момчетата са бойци! И при нас, така стана, че Виктор пръв се справи с дишането, но на другият ден брат му го последва. Пращам ви, цялата си позитивна енергия! Ако имаш въпроси, питай ме, съвсем пресен ми е споменът...  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 1 535
Кураж  Hug При страхотни специалисти сте и вярвам, че ще се справят с всичко твоите момчета полека-лека. Вярвай и ти!
Много позитивна енергия за трима ви   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 865
Изписаха ме  Rolling Eyes
Сега дори не се прибрах в къщи, а отидох в офиса на половинката.

Дечицата спяха спокойно, Марк все още диша сам  Praynig, Август е на назален апарат, казаха, че няма да го насилват, тъй като не бързаме за никъде. Марк е с 50 гр. по - лек, Август - с 30 гр. Знам, че теглото е последната  ми грижа, а изглеждат толкова пухкави, все едно са наддали. Дори вече имат розови бузки. Довечера в 16 часа ще ги видим пак. Позволиха ми да нося кърма и утре ще ходя да направя този тест за патогенна микрофлора. Мисля, че тази вечер мога спокойно да се понапия Simple Smile

# 23
  • Мнения: 54 445
Браво , Киараbouquet

Толкова се радвам ! И няма да пишеш , че Марк още диша сам , а Марк вече ще диша сам ! Peace
Вярвай в Бог и в децата си ! Praynig

Нали знаеш , че всички бебета свалят до 10% от родилното си тегло и след това тръгват нагоре , няма страшно ! Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 4 589
Киара*, честити бебчета. Аз видях д-р Масларска вчера й я питах как сте? В най-добрите ръце сте.
Много е важно да си позитивно настроена. Влизай винаги в добро настроение и не плачи до кувьоза, бебетата усещат всичко.
Това, което едното бебе има е назален ЦИПАП, може да изкара на него и месец, при Йоана го слагаха и махаха доста дълго време, тя се роди само 930 гр. При Марти нещата се развиха по-бързо, в положителна насока разбира се. Това че децата са на АБ, няма какво да те плаши,за тяхно добро е. Че им бият Сърфактант, също, радвай се, че имат и слагат когато трябва.

Аз също имах тежка инфекция, причината да се спука и мехура толкова рано. Родих в събота, а в петък имах ЦРП 3. Твоето не е отчело, защото 2 седм преди това си била на АБ, то подтиска и за това не се вижда евентуална инфекция. Предвид, че при теб нещата се не развиваха по най-добрия случай, надявам се, че си ни послушала и поне на време сте били кортикострероидите на бебетата.
Ако знаех вчера че си там, щях да ти се обадя, бях 3 часа в Токуда.

Така че сега се цеди, Айла е прекрасен съвети, благодарение на нея цедих ч4 месеца и още ядем замразена кърма. Това е мн важно за бебетата и се радвай, че можеш да носиш всеки ден и да ги виждаш.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Киара,стиснати палчета и от мен!
Спокойна съм за теб,ти си силно момиче и съм сигурна,че момчетата на мама приличат.
За АБ наистина нямаш ядове.Племенницата ми беше почти през цялото време на АБ,докато я изпишат и махнат от кувьоза.Ела сега да я видиш,всички реват от нея!
Дръж се,мила!
Целувки от родния Бургас!

# 26
  • Мнения: 1 572
Киара, браво на момчетата  Hug Силни и борбени мъже ще излязат от тях! За АБ са ти казали, няма какво да повтарям. Моето момченце нямаше инфекция, но пак беше на АБ, явно има медицинска причина.
Изследването на кърмата излиза готово след 3 работни дни, ако си спомням правилно. Но съм убедена, че ще ти приемат кърмата и ще им я дават преди да представиш бележката. Когато бях в болницата разрешиха и на мен и на съседката по легло да носим за децата си веднага щом започнахме да цедим достатъчно.
С каква помпа си?

# 27
  • София
  • Мнения: 865
Останах сама в къщи... опитах се да чистя, но секциото ме наболя значително.

Колко време излиза изследването за кърмата? Аз мислех, че ще го занеса в 15 часа и в 16 часа вече ще мога да имам резултат, но не се замислих, че може да има нужда от посявка.

добра, с някаква автоматична на медела.


п.п. Обадих се в лабораторията на Токуда, казаха 3 работни дни за изследването.

Последна редакция: ср, 16 ное 2011, 13:17 от Киара*

# 28
  • Мнения: 4 589
Киара*, сега не е момента да чистиш, а да си почиваш и да се цедиш. За да достигнеш необходими количества за двете бебета, е добре да цедиш поне 9-10 пъти на денонощие, като нощното цедене е много важно. Аз са кратко достигнах 1500мл на 24 часа и всичко си беше добре. Даже още се кърмим, но вече ми се отбиха, искат сериозни манджи.
Така че почивай, спинкай, че после сън няма да има и мисли много позитивно за бебчетата.

# 29
  • Мнения: 54 445
Киара*, как сте ? Hug

Общи условия

Активация на акаунт