колоко време държите децата си с висока температура

  • 8 229
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 280
И ние посещаваме класически хомеопат. Няколко пъти се е случвало да вдига Т над 39С , но никога за толкова дълго време. Обикновено се случва така - първия ден следобяд вдига Т до 38С, сутринта е около 37, вечерта вдига до 39,6-7С и като легне започва да я сваля....Сваля я обикновено само с ХЛ, вани в топла вода, която постепенно изстива и охлажда тялото и чорапки с вода и оцет. Това след възраст година и половина/ откакто сме на хомеопатия/
В момента също сме болни. Първата вечер вдигна 38,3-5С, сутринта нямаше, на следващата вечер вдигна 39,7 и нещо се ошашках и дадох четвъртинка парацетамол, което сега смятам че е грешка, защото съм сигурна, че ако не и бях дала температуропонижаващо нямаше и тази нощ да вдигне Т - стигна до 40С и нищо допълнително не дадох.....свали я Simple Smile Дано е преборила всички бацили............

# 16
  • Варна
  • Мнения: 379
Не бих издържала 24 часа на Т над 39. слава богу не ми се е случвало. Ако температурата е над 39,5 и не се повлиява от ХЛ (т.е до час или два след приема  или след няколко приема не почне да спада поне малко или поне не спре да се покачва) и няма ефект от кърпи и компреси  давам температуропонижаващо.  Или преценявам по общото състояние на детето, моите доста чести и при 39 са доста бодри и жизнени. Но обикновенно ХЛ има ефект и темпераурата почва да спада.  Обикновенно след време пак има пик, но при нас поне при вирусите винаги има вариации в Т. В общи линии на едно боледуване може да ми се случи 2 макс 3 пъти да давам темперауропонижаващо ,  а често се разминаваме и без такова.

# 17
  • Мнения: 6 713
Аз вече тотално се обърках, явно всички хомеопати си имат свое мнение, защото бях чела, че друг хомеопат препоръчва охлаждането на главата и гърдите  newsm78

Това пък е от най-опасните неща, знам го от лекар, който не е хомеопат, но е много обърнат към природни методи на лечение. Гърдите да се охлаждат, майчице, егати и лекаря!  ooooh! ooooh!

# 18
  • Мнения: 0
Ето този сайт много ми помогна и ме оптимизира: http://www.biberonbg.com/info/temperatura.htm
Те хората си го казват: "Не изпадайте в паника!"
А това за хомеопатията  newsm78
Мисля. че бъдещето на медицината се крие в нея.
Няма по-страхотно нещо от това да намериш добър лекар-хомеопат за децата си и цялото семейство!

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
  Информация: - няма цивилизована страна, в която Т. до 39С да се сваля, не едно, не две, а три денонощия. И това е становището на официалната медицина там, не само на хомеопатите. Извода къде е България по отношение и на този казус, всеки да си направи сам.  Peace

   ето и още по въпроса:
Грип! – План за действие на Жизнената ни сила. Високата Т.: възможни причини  

# 20
  • Мнения: 2 382
Температура до 38,5 не се сваля и според лекарите в БГ. Та не знам какво толкова шокиращо има в становището на българските лекари- разлика от 0,5 градуса.
Въпросът е колко чакаме когато температурата е НАД 39 градуса.
И изобщо какво правим , когато температурата не спада дни наред. Чакаме детето да направи сепсис? Защото според хомеопата няма нищо по-хубаво от температурата. Но съм много далеч от мисълта, че хомеопатът може да различи една задълбочаваща се бактериална инфекция.
Сигурно има изключения сред хомеопатите, но както разбрахме, те са 5-6 за цялата страна, така че въпросът е доста наболял.

# 21
  • Мнения: 418
Абе, явно не сте патили за това и си играете на шикалки...
Като ви перне детето фибрилен гърч друга песен ще ми запеете...
Давам Панадол на 37,3 и хич не ми пука... малкия направи гърч на ниска 37,7 Т и ме е страх...
А страхът лозе пази, както казват бабите ...

Иначе високата Т в болницата я сваляха с Парацетамол след 38 градуса + лед на сгъвките на крачетата и подмишничките...
Лудост е да си играете с децата... Пробвайте върху себе си ... при температура, а не върху децата ... Не си играйте  Peace Аз си поиграх и се напатих от това  Naughty

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Познайте дали пък седях и чаках. При показания на термометъра 40.5 градуса дадох Хексалгин и се радвам, че детето ми е пак здраво.
Малко здрав разум все пак.

и ние след като с хомеопатични лекарства се докарахме до антибиотик, ги ползвам само при първи симптоми на нещо...има ли вече проявени признаци - "обикновените" лекарства. Има ли температура над 37.5 - Панадол. Излизам с майка, която вярва на хомеопат и така се лекуват - като й пипнах на една разходка детето, пареше толкова много, че тя се уплаши и веднага се сети за панадол. Еми добре, че понякога човек се стряска...за деца под 3 години понякога трябва по-бързо действие.
има и наследственост - аз като дете съм вдигала от червено гърло 40 градуса, виждам, че и детето е склонно към тази висока темп, вдигна я и не стигнахме до хексалгин, защото ни дадоха съвет за комбинация на панадол с нурофен през 3 часа редувайки. и после 1 ден поддържа по-ниска, още 1 имаше температура и плавно я свали. отделно антибиотик се наложи, бяхме закъснели с инфекцията. ама как си изкарва акъла човек, то си възможно да направят гърч малките деца, недай боже!  ooooh!

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Josefin............
.................

Цитат
и ние след като с хомеопатични лекарства се докарахме до антибиотик, ги ползвам само при първи симптоми на нещо...има ли вече проявени признаци - "обикновените" лекарства. Има ли температура над 37.5 - Панадол. Излизам с майка, която вярва на хомеопат и така се лекуват - като й пипнах на една разходка детето, пареше толкова много, че тя се уплаши и веднага се сети за панадол. Еми добре, че понякога човек се стряска...за деца под 3 години понякога трябва по-бързо действие.
има и наследственост - аз като дете съм вдигала от червено гърло 40 градуса, виждам, че и детето е склонно към тази висока темп, вдигна я и не стигнахме до хексалгин, защото ни дадоха съвет за комбинация на панадол с нурофен през 3 часа редувайки. и после 1 ден поддържа по-ниска, още 1 имаше температура и плавно я свали. отделно антибиотик се наложи, бяхме закъснели с инфекцията. ама как си изкарва акъла човек, то си възможно да направят гърч малките деца, недай боже!  ooooh!

 Който иска да се ограмотява, който не .... Но сега сме в 21-и век, така че, напишете в чичко GOOGLE - СЗО Антибиотици и вижте какво ще ви изскочи... ето това:

           СЗО: Антибиотиците вече стават безполезни

Последна редакция: чт, 13 дек 2012, 00:14 от Aleksander

# 24
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Абе, явно не сте патили за това и си играете на шикалки...
Като ви перне детето фибрилен гърч друга песен ще ми запеете...
Давам Панадол на 37,3 и хич не ми пука... малкия направи гърч на ниска 37,7 Т и ме е страх...
А страхът лозе пази, както казват бабите ...

Иначе високата Т в болницата я сваляха с Парацетамол след 38 градуса + лед на сгъвките на крачетата и подмишничките...
Лудост е да си играете с децата... Пробвайте върху себе си ... при температура, а не върху децата ... Не си играйте  Peace Аз си поиграх и се напатих от това  Naughty

 Клода, гърч става не от висока Т. а от рязко сваляне или рязко вдигане, след рязкото и сваляне .

Последна редакция: чт, 13 дек 2012, 00:09 от Aleksander

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Температура до 38,5 не се сваля и според лекарите в БГ. Та не знам какво толкова шокиращо има в становището на българските лекари- разлика от 0,5 градуса.
Въпросът е колко чакаме когато температурата е НАД 39 градуса.
И изобщо какво правим , когато температурата не спада дни наред. Чакаме детето да направи сепсис? Защото според хомеопата няма нищо по-хубаво от температурата. Но съм много далеч от мисълта, че хомеопатът може да различи една задълбочаваща се бактериална инфекция.
Сигурно има изключения сред хомеопатите, но както разбрахме, те са 5-6 за цялата страна, така че въпросът е доста наболял.

   Някои хомеопати имат уред, с който за 10 минути не само установяват вида паразит, бактерий или вирус, но и в кои органи обитава и кое лекарство ще е най-ефикасно с-у него...

# 26
  • Мнения: 2 382
 Stop И аз хвърлям боб и гледам на карти.....

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Господине, вие сте много "начетен" от чичко гугъл, нямам време да ви ровя пък какво пише за хомеопатията и какви думи използват за тъй наречените "хомеопати". Това е здравето и човек се информира за всичко, преди да си "поиграе", най-вече НЕ от гугъл. Така обобщено за антибиотици е смешно, още повече, ако вече сме пробвали и са свършили работа. Не е нужно да се стига до тях, разбира се, те са последна спирка, затова може да не нападате, а да помислите и вие защо някой ги е употребил. Дай боже да си вярвате достатъчно и да имате опит и дарба, че като детето ви вдигне 40 градуса да сте спокоен с хомеопатията и да чакате нейния ефект, без "стандартните" доктори. Споделете моля опит, когато вашето дете вдигна 40-41 градуса колко спокоен и уверен бяхте?

# 28
  • Мнения: 418

Aleksander - не му бях давала никакви лекарства ... и се получи ... тогава как да се предпазваме от такива резки състояния ...защото съм склонна да кажа и аз като Шайн
Stop И аз хвърлям боб и гледам на карти.....

# 29
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107

Aleksander - не му бях давала никакви лекарства ... и се получи ... тогава как да се предпазваме от такива резки състояния ...защото съм склонна да кажа и аз като Шайн
Stop И аз хвърлям боб и гледам на карти.....

Ще ви кажа как, като това е мое лично мнение, въпреки че и по-горе дадох линк.
  1. При вдигане на Т. първия симптом, още преди да започне да вдита Т. е втрисане, и това означава, не да се слагат оцетни кърпички, още по-малко антипиретици. Какво да правим? - да помогнем на жизнената сила и затоплим тялото.
  Когато детето започне да вдига Т. първо трябва да проверим краката и ако са студени да ги загреем в леген или кофа с гореща вода, може да добавите и морска сол. Така помагаме за правилната циркулация на кръвта в тялото, а това е важно за да няма предпоставки за гърч.
Peace

 

Общи условия

Активация на акаунт