ФОТОШОП и Дигитален скрапбукинг (тема 78)

  • 73 320
  • 655
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 510
pureadoration, аз когато правя нещо за печат отпускам по 2мм. Напр. за 10х 15 задавам размери 10,2 см на 15,2 см

На вас ви е коледно на мен пък ми е шарено  Heart Eyes

Китчето е Фрии, ако ви допада дръпнете си го http://rossisdreamland.blogspot.com/2011/12/like-child-free-mini-kit.html

Последна редакция: сб, 03 дек 2011, 20:22 от Роси*

# 46
  • Мнения: 54
Благодаря, прекрасни са вашите творения! Да не повярва човек, справих се за един ден... Бях си дала срок от 4. Започвам да ви следя, и се надявам, че ще се включвам в темата най-редовно. Обичам скрапбукинг, бях пробвала безплатните курсове на Джесика Спраг, но уви, тя изтри туториалите. Сега, като си вдъхнах кураж почвам пак. Благодаря   bouquet

# 47
  • Добрич
  • Мнения: 13
Здравейте момичета,

Роси жестока е последнатати рамка,толкова цветна,весела,много ми харесва   bouquet .

Карамелче тъкмо щях да те питам ти няма ли да минеш на коледна вълна  Grinning и ти си показала такива красоти,и двете са много хубави.А твоите госпожици са големи красавици,и на всички снимки са гушнати  Heart Eyes .

Относно снимките с дядо Коледа първата година беше малък и нищо не разбираше и затова е така ухилен,миналата година почти беше се разревал,то и затова на снимката гледа така стреснато  Grinning ,а за тази година имаме 2 неуспешни опита за снимка,като го види и започва да реве,та да видим дали все пак ще успеем  Cry .

И ето рамка с миналогодишната снимка с Дядото  Laughing

# 48
  • Мнения: 510
Деси, много красива рамка! Много ми харесват цветовете Simple Smile
Хайде да побутна темата


и да честитя именния ден на всички, които празнуват днес!   bouquet

# 49
  • Мнения: 39
Здраевйте.
Весел празник на всички празнуващи. Аз с трапезата за Никулден съм до никъде... то дори сутринта Иво ме подсети за празника  Mr. Green
Деска, и двете ти рамки са страхотни. Наистина! Премерени отвсякъде!
Карамелче, твоите шаренийки си имат специално място в сърцето ми  Heart Eyes Имаш страхотен усет за цвят! А за момчетата ми: Алек е на 4, а Крис на 1 и половинка  Heart Eyes
Роси, много забавна рамка. А усмивката, усмивката на Лъчко е заразителна  Hug
Ето и от мен страничка... посмейте се на воля  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 1 817
Чудесни красоти сте сътворили! Много е празнично в темата.
Нареждам се да ви следя и да ви се радвам. И да не  е само запис пльосвам и моето колажче, с което ще зарадваме бабите тази година. Те на всичко се радват LaughingПълен новобранец  съм.

# 51
  • Мнения: 2 090
Привет момичета! Hug
Ние с Анелия бяхме една седмица в болница, с пневмония. Това ми беше рекордът по нефотошопстване от няколко месеца насам. Не се беше случвало май до сега да пропусна един ден, пък камоли 7. И колко запланувани неща още пропуснах... Rolling Eyes Confused
Страхотни красотички сте показали, страхотни! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Няма да коментирам поименно, че набързо минавам. Embarassed Само ще кажа, че много ме радва активността в темата.  bouquet

_Venera, pureadoration, добре дошли! welcome

Момичета, правите ли календари вече? Показвайте! Grinning Аз от следващата седмица смятам да се заема по-сериозно с подготовката и приготовленията за Коледа и НГ. Имах намерение по-рано, но... си правих сметките без кръчмар. Здраве да е, има време, аз волю-неволю май вииинаги всичко правя в последния момент. Whistling
Последната ми (от преди 10-ина дни) рамка, някои сте я виждали вече, но ми е любима и я показвам пак  Mr. Green
И следващите дни няма да имам време за фотошоп (и не само), с нетърпение чакам края на седмицата... Oha!

# 52
  • Мнения: 2
Здравейте!
От много години се опитвам да събера смелост да започна да изучавам фотошоп.Е най-накрая се престраших.
Започнах вчера да се уча от вашите уроци,теми и примери.Но имам малко проблеми и искам  да ви помоля за помощ.Като за начало в тази тема ли да пиша,или да създам нова,някакво продължение от тези за начинаещите,за да не наводнявам тук?
Качих си Фотошоп CS 5.1Extended. Нещо не ми зачита сд-кийовете,ама тези дни ще се разтърся и ще оправя този дребен проблем.
Вече мога да прехвърлям и комбинирам обекти,както и да режа /Благодаря на ani69!/
Започнах да чета двете теми Фотошоп за начинаещи и там се появява първият ми проблем.Свали съм някакви бекграундове /първото,което ми попадна,естествено в голям размер,не thumbnails-четата им.
До този урок съм на SheDevilhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=238447.90 .Когато прехвърлям бекграунда в новоотворения документ,той се смалява изключително много.С фрий трансформ го уголемявам,но качеството му се скапва тотално.Би трябвало да запази големината си при прехвърлянето и да го намаля,както е показано.Ясно е ,че някъде бъркам,но идея нямам къде.
Ще ви бъда много благодарна за разясняването  bouquet

# 53
  • Мнения: 388
Ей, момичета, големи красоти се сътворили пак - човек да не ви остави за няколко дни без надзор  Mr. Green Сега не мога да се нагледам! Ще ме извините, но няма да коментирам на всеки по отделно. Всичко ми харесва с някои дребни забележки, но да не повтарям предни постове  Wink
Аз тези дни почти не съм сядала на компа, че моите и двамата си бяха в къщи, леко болнави, а аз като обслужващ персонал нямах грам свободно време  ooooh!
Последно правих календар за бабите. Ето и първите 6 страници, после ще покажа и останалите:
 
Кликнете върху за снимките за да се отворят в по-голям размер.

Добре дошли на новите момичета! Колкото повече хора, толкова е по-интересно и разнообразно в темата.
Ангарта, тук си пиши, това е най-старата тема и тук можеш да получиш помощ. По въпроса за прехвърлянето на бекграунда - провери дали размерът, резолюцията и битовете са ти с идентични. Ако са с различни размери е нормално да ти се смали при прехвърляне.

# 54
  • Мнения: 2 090
Angarta, добре дошла!  bouquet
Лени, страхотен и много нежен е календарът ти, също като и Ивана! Heart Eyes Всички маски, които си използвала, са супер тематични и готини!  bouquet

# 55
  • София
  • Мнения: 410
Здравейте фотошопки (как звучи само  Laughing).  Мнооого красота тук при вас. Аз се самообучавам от известно време. Уроците са ми много от полза  Hug. Във връзка с календарите които правите искам да попитам - след като ги направите къде ги давате за печат и слагане на спирала, отбелязки и т.н. Във фото май не може... newsm78. Надявам се до другата Коледа да го схвана съвсем фотошопа и да направя и аз календарчета.
Ще ви следя с интерес, вече тема ми е в "известия" Flutter

# 56
  • Мнения: 510
Май сте в празнично настроение и ви е хванала липсата  Laughing
Аз да се отчета с 2 колажчета от днес Simple Smile





kydravoto, привет! И добре дошла Grinning Защо да не може във фотото да се принтират? Друг вариант е печатница, кравичката и т.н...

# 57
  • София
  • Мнения: 410
Добре заварила Роси*. Страхотни неща си показала  Heart Eyes
За фотото питах защото не съм запозната, мислех си че само снимки могат да се вадят в различни формати или пък календари на които само си даваш твоя снимка, а датите и размерите са по дефолт техни. Не знаех че може на друг вид хартия примерно да ти извадят календар по твой размер и визия. Говоря за нашите си квартални фото студиа.
Кравичката я знам, догодина от там ще се поръчва сигурно, но ми се щеше да рзбера как стоят нещата с български вариант за вадне Wink

# 58
  • Добрич
  • Мнения: 13
Здравейте момичета,

Роси и двете колажчета са страхотни, и аз досега се мъчих с китчето от зимното,ей много трудно с малко елементи да направиш нещо,как ли не ги въртях и все не ми харесваше крайния резултат  Laughing .Второто е много сладко и нежно  Heart Eyes .

Лени много добре ти се е получил календара до тук,дай и другите месеци да видим.
Аз се бях отказала да правя календари,но фотото където ги правя пуснаха промоция и се възползвах,но нямах време да направя нещо по така и затова са си само със снимки  Blush .

Дес какво е това чудо бе,още като я видях и се влюбих в тази рамка,каквото и да кажа ще е малко,невероятна е.БРАВО   bouquet .

Венера като за пълен новобранец ти се е получила много добре рамката,продължавай все така.
 
Облаче зашо да ти се смеем,я виж каква си хубава,и рамката също  Grinning .

Хайде и моя последен напън,с който се мъчих цяла сутрин,като че ли кой знае какво съм направила  hahaha



На всички нови момичета Добре дошли!

Последна редакция: вт, 13 дек 2011, 15:16 от desikb

# 59
  • Мнения: 2
Добре заварили,благодаря за топлото посрещане  bouquet

Аз си намерих грешката,но тя породи още няколко въпроса.Когато дам размер на платното,върху което ще работя в инчове,фона ми е голям,нямам проблеми при промените му,нанасям си го без затруднения.Когато дам в сантиметри,след прехвърлянето му,се размазва и губи всякакъв облик newsm78 . Нещо не мога да хвана зависимостта...Как да различа кога трябва да е в инчове, кога в сантиметри?И ако е в инчове,как после да си го обърна за фотостудиото? Простете за въпросите,но съм абсолютен лаик в мерките Embarassed ,както и в изкуството.Дето се вика,само желание имам Laughing

Вторият ми въпрос е свързан с книгите-самоучители за фотошоп.Имам една от 2001 година -Фотошоп 6.0 .Доста е стара. Да се уча ли от нея или само ще ме обърка и е по-добре да си купя направо за CS 5? Много ли са въведенията,има ли смяна на принципите на работа?Доколко мога да разчитам на старото издание?И още нещо-виждам,че има някакви самоучители за Фотошоп за dummies? Колажи ли ще рече това,за по-напреднали ли е?Аз с компютрите съм много на ти,разбирам и от софтуер,и от хардуер,като гледам голяма част от старата книга мога да пропусна,че са общи дрънканици,но покрай това ме е страх да не изтърва съществените неща...Какво общо взето ще ми препоръчате да чета освен уроците тук?Целта ми е да науча всичко за тази програма #Crazy
Благодаря ви  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт