Колет за Коледа

  • 4 373
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Чакай  Shocked Леле, колко си бърза, аз още не съм напазарувала Shocked Боледувам си кротко вкъщи 5 дни  Laughing Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 224
Да споделя и аз като активен участник в предишния колетообмен. Беше много интересно, много приятно е да получаваш разнообразни изненади преди Коледа, беше вълнуващо и разнообразяващо трапезата. За съжаление - имах и едно дребно разочарование не получих колет от България, макар да изпратих и за съжаление svety си пострада от това - нямах настроение и й изпратих един много постен и скучен колет - още ме гризе съвестта, да знаеш свети - длъжник съм ти свети. А ти така страхотно ни изненада, даже имаше и дребно подаръче за детенце  Heart Eyes. Така че, ако все още имаш интерес към японски нещица за Коледа - само ми свирни - имам да си връщам.

Другото, което е за отбелязване е , че за страните от ЕС е лесно - стойността е приблизително равностойна. Но за страни извън съюза нещата стоят малко по-различно, защото 10-15 евро купуват различно количество неща. А ако се добави и стойността на пратката за по-далечни разстояния и става съвсем сложно. На мен ми е 8-10 евро само колета до Европа  Whistling Така че е добре да се отчитат и тези неща когато се договаря обмена. Но пък европейски сирена и сладка тук са безумно скъпи, както и обратното за японските специалитети в Европа, така че обмена си струва.
За да се запази елемента на изненадата (който е основна част от удоволствието) е добре съдържанието да не се детайлизира, но е препоръчително да се обсъдят предпочитания, алергии и желания - да се даде насока един вид.
Успех на всички, дано и тази тема бъде успешна както предишната!
О, да не забравя - публикуването на снимки на получените колети беше много добра практика в оригиналната тема!

# 17
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Леле, Самурайка, и ти ли ще участваш Hug
Янтра, бързо оздравяване Hug

# 18
  • Мнения: 1 677
Янтра, оздравявай бързо!

samuraika, ако имаш желание, аз бих те зарадвала с нещо немско.
Цитат на:  link=topic=623209.msg20350687#msg20350687 date=1322130655
Другото, което е за отбелязване е , че за страните от ЕС е лесно - стойността е приблизително равностойна. Но за страни извън съюза нещата стоят малко по-различно, защото 10-15 евро купуват различно количество неща.
Така е.


На мен ми е 8-10 евро само колета до Европа  Whistling
Говоря за Германия, от тук до страна от ЕУ пакет до два килограма струва 8, 60 евро, над два килограма е по-скъп. За изпращане до страни извън ЕУ не знам какви са тарифите.

# 19
  • France - Toulouse
  • Мнения: 95
Geia, Бубе,
колетите ви потеглят утре към Германия, съжалявам, че се забавих, но бях хремава миналата седмица и не стигнах до пощата.
samuraika, не си ми длъжна с нищо мила, навремето много се радвах на твоя колет, ако искаш френски специалитети само дай знак, с най-голямо удоволствие ще ви изпратя, знам че в семейството познавате френските специалитети, така че ако ви се иска нещо конкретно само кажи. И аз като теб пратих един малък колет до България и нищо не получих, а си бях поръчала нещо конкретно, и то не защото се изгуби, а защото просто не ми пратиха нищо, но здраве да е, охлади ми се мерака тогава да разменям колети с България, което е глупаво от моя страна, не е до държава, а е до човек.

# 20
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Свети, не се притеснявай, аз малко ще се забавя, понеже утре посрещам гости от България.
стискайте палци, едно момченце идва на лечение тук

# 21
  • France - Toulouse
  • Мнения: 95
Няма проблем Geia, важното е всичко да мине добре с лечението на дететнцето, аз мога да почакам

# 22
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Благодаря ти, надявам се до края на седмицата все пак да успея, а на теб бързо оздравяване Hug

# 23
  • Мнения: 1 224
svety явно това с колетите от Бг е било масово  Confused И моят случай беше идентичен - изпратих и...ни вест ни кост. Жалка история...аз нищо не си бях поръчала, даже не исках колет от Бг - бях получила такъв от майка ми, но жената каза, че много искала японска кукла, много си била мечтаела, колекционирала била...както и да е, да не си разваляме настроението. И наистина не е до държавата, а до човека, но като се случат повечко "човеци" в една държава е тъжно...
А в твоя колет бях забравила да сложа една кутия зелен чай и още го помня, 4 години ми тежи на съвестта. На твоя колет се радвахме страшно много, имаше и една спайдърменска количка за детенце - тъкмо манията му беше на върха си. Радост голяма! А мойта изненадка за детенце беше в зеления чай - едни сладурски страпчета за мобилен, та затова още ме гложди - така и не си го получихте  Sad Така че - съгласен! Давай на лични да уточним съдържанието! Предният път нямаше проблем със сирената, макар колета да ухаеше отдалеч  Grinning Ще изненадам милото за празниците! Казвай бързо ти на какво ще се радваш! Hug

Geia Да се оправя бързо детенце! Hug

# 24
  • Мнения: 1 677
Geia, Бубе,
колетите ви потеглят утре към Германия, съжалявам, че се забавих, но бях хремава миналата седмица и не стигнах до пощата.
svety, не се тревожи, надавям се, че вече си здрава!

Съжалявам, че преди няколко години е имало неполучили колети, аз тогава изпратих от Бг и получих от Австрия, и много ми хареса идеята за размяна на колети още тогава.

Последна редакция: вт, 29 ное 2011, 13:45 от ~Бубето~

# 25
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Съжалявам, че така се е получило и с двете ви Hug
Самурайка, ако искаш нещо от тук - кажи, ще пратя Hug

# 26
  • Мнения: 1 175
Не знам да рискувам ли, никой не се включи с опит от САЩ  Confused Мисля че тази година ще пропусна, за догодина вече ще разуча въпроса по-добре.

# 27
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Дидитка и аз съм като теб - хем ми се иска да участвам, хем не мога да го измисля.
Тук не мога да получавам храни (може би да минат чай и подправки само). А и от няколко дни се чудя на кои ли ще му потрябва нещо от тука; че какво запомнящо се има в Канада; тука е сбирщина от цял свят. Може би кленов сироп да иска някой, че това е една от канадските гордости  newsm78 Както и да е, мисля мисля и нещо явно не съм криетивна. А то както казаха момичетата за да стане хубав колета, пък и характерен за страната - трябва да се подбере внимателно и да се опакова с любов.

# 28
  • Мнения: 1 677
svety,,Янтра, получихте ли си колетите?

# 29
  • France - Toulouse
  • Мнения: 95
Бубе, не съм го получила още. Аз чак сега се усетих, че в колетите които изпратих за теб и Geia не преведох кое какво е, надявам се да разберете все пак или пък да има описание на друг език освен френски.

Общи условия

Активация на акаунт