Коледа 2011 - тема 2

  • 113 158
  • 740
  •   1
Отговори
# 90
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета чета ви от много врем, набелязала съм си вече и моите рецепти. Моята майка обаче не може да понася миризмата на канела. Как бихте ме посъветвали да направя сладките, които ще занесе на нея?

И аз не обичам канела, даже в чист вид само от миризмата и ми става лошо. Но в малки количества и смесена с други аромати не я чувствам и не ми пречи. Точно в меденките въобще, но само когато е смесена с останалите подправки. Зависи майка ти дали харесва други продправки, ако не, както са писали момичетата, само с ванилия или лимонова кора също са вкусни.

lulumba, Snarky Chimpfanny, благодаря за милите думи!    bouquet

Аз чакам да мине рождения ден на сина ми 17.11 и започвам да украсявам и пека за Коледа:)

# 91
  • София
  • Мнения: 3 090
Мама така ги прави - само с мед и една ванилия, слепени с шипков мармалад. Е, няма такива меденки просто Heart Eyes
 Даже без глазура ги оби4ам.
В интерес на истината, и вкъщи ги харесваме повече без глазура. Така че аз правя две дози - част украсяваме коледно, а част слепваме с шипков мармалад. Ако тези без глазура ги правя на кръгчета, на едната част слагам  ядка орех. Освен това ако са залепени с шипков мармалад омекват много бързо - за 1-2 дни и могат да се правят в последния момент.

# 92
  • Плевен
  • Мнения: 973
Привет момичета!

И аз съм набелязала какво ще правя за Коледа, но сме в очакване на една малка принцеса и след като се появи ще започвам работа със сладкишите Simple Smile.

Имам само една молба/ но може и аз да не съм видяла добре/ - не можах да намеря рецептата за Ангелските очи на mari_eta , ще помоля да я публикувате. Благодаря предварително и приятно творене в кухнята  chef!

# 93
  • Мнения: 2 122
в нашият град падна голямо издирване на подправки, но прясно индийско орехче и кардамон не изнамерих- подскажете ми в коя верига мога да изнамеря евентуално
иначе направих вече доза щолен по рецептата на Йоана http://www.kulinarno-joana.com/2009/12/stollen/ съпружеството не разбрало, че сладкиша отлежава и нарязал единият  ooooh!
меденки правя само по рецептата на Ванчето- голям хит са у нас, слепвам задължително и правя двуцветна глазура от бял и кафяв шоколад

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 40
момичета искам да ви попитам за щолена като са изпече се слага така в хладилника да отлежава  и после ли се ръси с пудра захар или е по друг начин технологията.
До сега не съм правила за първи път ще ми е затова питам

# 95
  • София
  • Мнения: 3 090
След изпичане щолена се намазва обилно с масло и после се поръсва още по-обилно с пудра захар. Така отлежава.

# 96
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Люсил

# 97
  • Мнения: 6 714
Момичета, може ли щолена на Йоана да бъде поместен на първа страница, за да го открия по-лесно, когато реша да го приготвя?
И още нещо - вчера намерих щолена на Джемма, а днес не мога.  Sad Може ли пак рецептата?
Благодаря!  Simple Smile

# 98
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Фортуна, Щолена на Джемма е третата рецепта в секцията "Коледни сладки,сладкиши,кейкове,торти и десерти"

Вчера изчистих всички повтарящи се рецепти и неработещи линкове и подредих наличните в тази секция по азбучен ред, освен първите няколко, които са най-често правените, защото и без това първият пост беше ужасно дълъг.

С клавишна комбинация Ctrl+F се отваря прозорец за търсене и лесно можете да откриете нещо по ключова дума в първия пост. Надявам се така да е по-удобно  Peace

Добавих Щолена на Йоана  Peace, както и няколко нейни рецепти, които според мен са интересни:
Гръцки коледен хляб Христопшомо
Коледно пънче или Bûche de Noël
Коледен фруктов кейк
Какаови джинджифилови сладки
Медени сърца с шоколад и орехи

Последна редакция: вт, 15 ное 2011, 11:31 от Tatitt

# 99
  • Мнения: 153
здравейте на всички! аз обикновенно следя "нашите любими торти..." но с наближаването на Коледата все повече се изкушавам да правя сладките, които пускате тук. Въпроса ми е ето тази украса колко по-рано може да се направи за да издържи до празниците http://www.youtube.com/user/sweetopiautube#p/u/4/A_WEGyQoe4M, че единственото ми свободно време е от 22 до 24 часа  Grinning / с два бебока е така/ и най-лесната глазура която някой от вас може да ми каже за такава украса   Praynig

# 100
  • Мнения: 31
Някой питаше за пробните ми меденки

Меденки
2 яйца
500 гр. брашно
120 гр. пудра захар
100 гр. зехтин
150 гр. мед
1 ч.л. сода бикарбонат
1 ч.л. канела + 1 ч.л. коледни подправки (аз сложих ванилия, джинджифил, лимонова кора и сок и есенция ром само)
пълнеж - сушени плодове, ядки - по желание (аз сложих в топчетата орех и стафида)

Бият се яйцата и се добавят по ред захарта, меда, зехтина, брашното, содата и подправките. Замесва се тесто и се оформят топчета или режат фигурки. Пече се около 8-10 минути в предварително загрята фурна на 180 градуса. Аз пекох на вентилатор 8 минути на 170 градуса.
После по желание се украсяват или топват в разтопен шоколад. Съхраняват се в затворена кутия.

# 101
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Доника, в тези клипчета е показано и как се прави глазурата - Роял айсинг или белтъчна глазура. В онлайн магазините се продава и суха смес, която се разтваря с вода.... Издържа колкото и сладките

# 102
  • Мнения: 385
Можете да включите  и мини щоленчетата на Labrex,вкусни са.

# 103
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Можете да включите  и мини щоленчетата на Labrex,вкусни са.
newsm78 Линк?!?

# 104

Общи условия

Активация на акаунт