Коледа 2011 - тема 2

  • 112 966
  • 740
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 948
Да споделя и аз- вече втора година пека АКК в две метални кутии от маслини с диаметър 15,5см и височина 18см.Времето за изпичане е около 2 часа(за моята фурна).Дано съм полезна на някого.

# 346
  • Мнения: 4 864
Направо ми скрихте шапката с тия вкусотии Simple Smile Почвам да се настройвам коледно покрай вас Wink

# 347
  • Мнения: 1 243

в момента пека джинджифиловите мъфини на Umbra и в кухнята ухае превъзходно!
мисля, че всичко вкъщи ще останат доволни от резултата!
Wink

# 348
  • Мнения: 616
Привет, имам един въпрос - искам да направя фигурки от солено тесто, декоративни, не за ядене. Аз тестото все ще го наглася някак, но с какви бои мога да го оцветявам после? Имам сладкарски, но не ми се ползват те, много скъпо ще излезе. С обикновени боички? С лак за нокти  Mr. Green?
Благодаря!

# 349
  • Мнения: 786
Ужассссссс.Аз си мисля,че е още рано ,а вие две теми сте изписали.
Запрятам ръкави и аз Laughing

# 350
  • Мнения: 240
Уф от няколко дни не мога да ви смогна и да ви изчета. Сташни вкусотии се въртят.
В събота ще правя щолена и добре, че прочетох за коричките от Лидл, че съм си взела от тях и за едната броика да ги позвам. Значи утре и аз ще спретна едно бурканче с домашни корички.

Може ли да ми дадете линк към рецептата на Ирина Купенска за тези ментово - шоколадови бретцели, че направо умирам за такива сладки а не мога да открия рецептата. Също ако може да ми кажете колко време издържат.

Ето и няколко снимки от миналогодишното ми вихрене в кухнята:

Панетоне


Коледни сладки всякакви

# 351
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439

Има няколко рецепти в линка, една от които бретцелите

# 352
  • Мнения: 899
Едни много красиво украсени като матрьошки сладки, за идея. Основата е портокалови бисквитки, ако някой иска превод да сигнализира, ще ги преведа:



http://www.objetivocupcake.com/2011/11/desde-rusia-con-amor-rece … -de-galletas.html

# 353
  • Сливен
  • Мнения: 140
Привет, имам един въпрос - искам да направя фигурки от солено тесто, декоративни, не за ядене. Аз тестото все ще го наглася някак, но с какви бои мога да го оцветявам после? Имам сладкарски, но не ми се ползват те, много скъпо ще излезе. С обикновени боички? С лак за нокти  Mr. Green?
Благодаря!
боя за яйца  newsm78

# 354
  • Мнения: 240
Tatitt много благодаря!  Hug

Междодругото на първа страничка има неработещи линкове. Аз с моято избирателно цъкане уцелих поне 3 но не съм сигурна вече кои бяха.

Едни са :
Кокоски "Ангелски очи", от mari_eta
Захарни портокалови сладки

 Wink

# 355
  • Мнения: 186
Ванилия Мадагаскарска, оцветявала съм такива фигурки с водни бои и много добре ми се получиха. Peace

# 356
  • Мнения: 2 122
Едни много красиво украсени като матрьошки сладки, за идея. Основата е портокалови бисквитки, ако някой иска превод да сигнализира, ще ги преведа:



http://www.objetivocupcake.com/2011/11/desde-rusia-con-amor-rece … -de-galletas.html


О, страхотно изглеждат тези, ще се заема да ги правя
може ли превод  Crazy Flutter

# 357
  • Мнения: 0
wafi прекрасни коледни сладки  Heart Eyes , влюбих се в звездичките и елхите. Можеш ли да споделиш по коя рецепта са и жълтата глазура на звездичките от какво е? Thinking
Вече направо се шашнах от толкова коледни рецепти, които ми се въртят в главата  Laughing , май ще се наложи да направя списък на всичко, което искам да приготвя, че накрая съвсем ще им изгубя края.

# 358
  • София
  • Мнения: 3 090
май ще се наложи да направя списък на всичко, което искам да приготвя, че накрая съвсем ще им изгубя края.
Не само списък, а си трябва първо сериозна организация за пазаруване, а после планиране кога какво се прави  Joy
Ето още една идея от тук

# 359
  • Мнения: 240
Омайниче благодаря!  Hug
Ето я рецептата за Пикантни портокалови звездички и за кексчета Елхички, останалите сладки са меденките на Джули, шприцовани сладки и какаовите коледни звезди на Димитрана.

Общи условия

Активация на акаунт