Re: 90 дневна диета-килцата стопи и фиданка стани-тема 158

  • 27 856
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1

krassi_mira , според мен количеството е добре, но всеки сам си преценя според стомаха си  Laughing




Благодаря за отговора Мелани  Hug

# 16
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Добър вечер в новата тема и от мен.

Днес успешно приключих въглехидратния с банан на закуска, 2 филии с лютеница на обяд и за вечеря - малко спагети с доматен сос (домашен) и 1/2 парче торта. Шоколада го забравих.

Утре мисля да карам на тиква, да видим, че на мен препъни-камъкът ми е именно плодовият ден. Все още не мога да обясня на коремчето защо отиваме направо на десерта...  Embarassed

# 17
  • Мнения: 1 591
здравейте момичета! Тинки, благодаря за новата темичка!  дано донесе много минусчета на всички ни!   и тук е гадно времето, стоим си на топличко на диванчето.  днес ми се струва, че Moneytalk е плувкиня, чакаме те да се отчетеш  Peace.  аз днес съм  newsm18, имам минусче за последната четворка.  вчера бях на плодов, доста хапвах, не спазих и часовете между храненията, но всичко беше режимно.  ламята пак се беше отвързала, но я усмирих гордея се със себе си.  Crazy
за днес предвиденото меню: з1-круша, з2-банан, о и в ще бъде риба с доматен сос на фурна.  водичката не ми върви, но наблягам на чайчето.
лека вечер и от утре успешна седмица на всички!   bouquet

# 18
  • Мнения: 434
Ден 63 белтъци:
З:банан
О:кюфте и наденичка на скара+броколи и моркови на пара+2 с.л. тиквички с млечен сос+1 с.л. пюре от патладжан.
В:три колелца телешки салам+50г.кашкавал

За тази четворка съм -100, но след предишният воден десет дена не мърдах, тъй че сега е добре

# 19
  • Мнения: 32
Тинки, мерси за темичката   bouquet
Момичетааа, не се оплаквайте ... било неделя и студено и не сте излизали дори. И пак не можете да ме минете  Mr. Green Сутрин имам ангажимент до 1 часа. Прибрах се, сготвих, ядох ... заспах ... спах ... събудих се, навечерях се с последния влак (8 и 10) и сега ... мисля, че пак ще спя  Blush Blush Blush Хубаво е да спя, ама колко неща още казах,че ще свърша почивните дни, е друг въпрос  newsm43
Да не говорим, че съм доста назад с водата, тъй като не мога да пия докато ям и докато спя  Laughing
Обаче май ще има раздижване с гостите .... дали не ме хванаха новогодишните пожелание на Нану, не знам Praynig Praynig Praynig
И така отчет от една малка и заспала ламя на варива:
з. 2 ябълки
о.: малко яхния грах, салата от картофи и запечен лук, гъби (!без масло  Sunglasses ) и маслинки
в.: още от картофена салата и гъби, няколко листа айсберг
мишки, браво за контрола над ламята  Hug
Сиси78, не знам дали кърмиш - ако не, не си извинена за следобедната закуска, още по-малко пък тя да не е плод, а на практика си е отделно хранене  Crossing Arms И оризовите ядки не са ли едни ужасно мазни и солени (може и аз да се бъркам)  newsm78 Ако е така - сама се сети колко е ок да ги ядеш  Peace
Хайде стига толкоз съм редила ... хубава вечер на всички   bouquet Минусчета И дисциплина, момичета  Naughty Hug

# 20
# 21
  • под Витоша
  • Мнения: 185
Веднага влизам на отчет - днес Първи Воден ден - геройски издържах без грам прегрешение  yesyes Сутринта пих фреш от грейпфрут, ама мисля, че се вписва пък и засилва метаболизма. Цял ден се хранихме навън и направо се учудих от себе си!!! То не беше Виенски салон , то не беше Хепи, то не бяха молски фаст-фууд изкушения...........пък и миризмата на пуканки в киното ме довърши.....

За деня погълнах -2л вода , 1фреш грейпфрут, още около 1.2л под формата на чай .
Някъде към 17ч. вече ми стана доста гладно, но чайчето оправи положението.  

По въпроса защо не трябва де се пие алкохол - защото:
•   Осигурява на тялото единствено празни калории, които са излишни
•   Забавя метаболизма
•   Пречи на изгарянето на мазнините

ето ви едно научно обяснение: един грам алкохол има 7 калории, и самата му консумация забавя (или спира) горенето на мазнините! Тялото ще предпочете да усвои първо калориите от алкохола.   Защо казваме, че той съдържа "празни" калории??  Проблемът не е в количеството калории, а начинът, по който действат точно тези калории. Само малка част (около 5 %) от изпититото количество се превръща директно на мазнини. По-голямата част се преработва в черния ни дроб в субстанция, наречена Ацетат, която има една главна функция - измества мазнините като "гориво" и по този начин почти напълно спира тяхното разграждане. При по-високи нива на ацетат – тялото спира да гори мазнини, а използва за енергия предимно него(алкохола).      Например: една малка водка, в която има едва 90 калории, подтиска процесите на разграждане на мазнините с 73% за няколко часа. Сами се сещате какво се случва, ако пием всеки ден. Просто една голяма част от денонощието се връщаме назад, вместо да напредваме.
Друг начин, по който алкохолът пречи на отслабването е като увеличава апетита. Доказано е, че след аперитива сме склонни да изядем значително по-големи порции. Те отиват само на едно място и то обикновенно е точно там, където не искаме, защото ацетатът бързо спира разграждането на мазнините, а многото калории от обилното хранене се оказват излишни и биват складирани. После се чудим защо нищо не се случва, хем ядем правилно, хем "сланинките" си стоят

Последна редакция: нд, 13 ное 2011, 23:26 от moneytalk

# 22
  • Мнения: 1 517
Моля Simple Smile
Нана и ти си права и на хората не им е лесно, но има едни отгоре, които не правят нещата както трябва. Все пак всяко правило си има изключение Simple Smile
уттре съм на въглехидрати, но менюто ще го пиша сутринта Laughing

# 23
  • Мнения: 4 370
въглехидрати:

З: фреш грейпфрут
О: постно зеле; филия хляб; зелена салата с краставици, чери домати и цвекло; парче баклава
Сз: сушени плодове - пъпеш, папая; стафиди; чай с ориенталски плодове и мед
В: домашни мафини - 3бр; филия с лютеница; печена тиква
оо забравих си лентичката шоколад

+ коремни преси

# 24
  • Мнения: 1 591
moneytalk ти си герой, при наличието на такива изкушения си се справила чудесно!!!   newsm10

# 25
  • София,
  • Мнения: 4 267
Привет в новата темичка - да я изпишем само с огромни минуси Mr. Green Mr. Green
И аз съм се замисляла над темата за алкохола, и аз не съм видяла дебел алкохолик, единствено любителите на биричката са по шкембести Mr. Green, но истината си е истина, че за алкохолика - алкохола е и храна и вода и сън - всичко  Peace. Аз не го добюлвам особено, някак си нищо не ми харесва, гадно ми става, даяже си се чудя как едно време съм пиела и водка и джин - ех младост, младост Mr. Green.
Нана, радвам се че те засичам отново тук, досега сме се засичали, няколко пъти но ти си била в почивка, само да те питам това коя врътка ти е вече, и докъде стигна с постигнатите резултати, всъщност колко ти остана до заветната цел? Много ти се възхищавам - и винаги съм следвала примера ти.  Hug
Аз днес неуспях да се премеря, не че съжалявам де, просто прекарах кошмарна нощ с малкото ми момиче, а сутринта едва гледах - и първо изядох една ябълка - незная защо но неуписуем глад ме гонеше или по точно не глад ами някаква болка в стомаха - може би от напрежение и недоспиване. По късно пих кафе, и тъй като обяда се оказа доста далечен изпих и един фреш от грейфрут. Реших да съм стриктна ама толкова дори и когато имах много за сваляне не съм била Mr. Green, обядът ми беше солен - 200гр. спагети с кетчуп, а вечерята сладка хапнах шест - седем пълнозърнести бисквитки с шоколад на Милка и огромна чаша чай с мед - аз дето хич не долюбвам сладкото, още ми е гадно, а ядох преди три часа и половина. Утре ми е любимия плодов ден - винаги ми действа много разтоварващо и ще се премеря чак след него! Hug

# 26
  • На топло...
  • Мнения: 584
Мoneytalk, мисля, че си много полезна, както беше и за прясното мляко Hug! Чета те с удоволствие. Браво за водния ден!

Уж добре се навечерях, a нещо ми стърже стомахът Confused. А съм подута от вчера сутринта още.
Мисля да засиля една голяма кука и да се взема да се пукна Mr. Green.

# 27
  • Мнения: 0
E, да, неприятно е да стоиш на студеното час и половина, но е имало дерайлирал влак. Естествено, че ще се наложи да ви превозват с автобуси. А вдигането на дерайлирал вагон не е като вдигане с паяк, така че не се сърдете - хората в БДЖ и без това работят в отвратителни условия.

След лирическото отклонение - отчета за днес

з - банан и кафе
о - свинско с прясно зеле
в - свинско с прясно зеле, кюфте и сирене
Да абсолютно си права, но поне да ни бяха казали за ситуацията и ние да си преценим ще се возим или не. Абе всичко можеше да се измисли по-добре , но важното е че стигнахме всички живи и здрави. Тва е от мен за днес. Лека нощ  Tired

# 28
  • София
  • Мнения: 12 554
Тинки, тези, които са по машините и линиите не са тези отгоре. Ама това е друга тема. И е дълга и съм много бясна по нея, та няма да я продължаваме.

<eiffel tower> на 29 ноември завършвам четвъртото завъртане. Целта е постигната вече - общо дотук съм на минус 53 кг. Това ще е последното ми завъртане на режима. Оттук нататък ще го правя веднъж годишно за тонус.

Или нагледно

Преди

http://avgustinki.snimka.bg/family/svatbata-na-nana-i-mitko.159136.21476158

Сега

http://avgustinki.snimka.bg/family/svatbata-na-nana-i-mitko.159136.25487578

Открий разликите   Mr. Green

http://avgustinki.snimka.bg/family/svatbata-na-nana-i-mitko.159136.25597810

Последна редакция: нд, 13 ное 2011, 23:41 от nana77

# 29
  • Мнения: 6 017
Добър вечер фиданки,  Hug
Днес пак сте изписали много като за неделен ден.  Crazy
Всеки ден говоря с хора, които са започнали да се хранят по режима. Много от тях го правят за втори, трети път и повтарят. Това е добре, защото ми надъхва още повече. Радвам се, че има толкова доволни от него.
днес- 49 ден плодове
 150гр. микс сушени плодове, 200гр. фурми
Днес ми дойде МЦ и не знам колко ще съм утре сутринта. Остават ми 8дни до 2ри воден, а аз си стоя със сваленото от първия воден. Нещастна съм, защото не прегрешавам с нищо нережимно в даден ден. Понякога порциите са ми големи, но не винаги.
Лека нощ

Общи условия

Активация на акаунт