Георги-възраждаме името или доизтъркваме износеното?

  • 10 276
  • 201
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 44 277
Почваш леко да си противоречиш Wink най-добронамерено го казвам.
Така или иначе ние всъщност няма какво точно да помогнем в случая, трябва да се разберете с мъжът ти за това Георги. Ние какво мислим няма голямо значение в случая...успех... дано намерите име, което и двамата да харесвате и приемате.

# 61
  • Мнения: 571
Искам само детето ни да носи името,което и за двамата ще е важно.Ще го свързваме самос малкия.Не искам да се казва някак си и всички да му говорят един ден на кого е кръстен.За мен човека се ражда отделна личност.

# 62
  • Мнения: 9
Мен са ме кръстили с име наложено от баща ми (и косвено може би от неговите родители). Положението е било аналогично, той е отсякъл, така ще се казва и точка. Майка ми не е харесвала, името. Аз никога не съм си харесвала името. Затова сега избирам името да се харесва на мен и на таткото, и да звучи така, че да не смущава детето занапред. Филмът "имената на баби, дядовци, първа или не знам колко букви от името им" е свален от екран. Няма да е честно, ако не допълня, че като си избирах мъжа, го търсех точно обратното на типажа, който ми казва: "казах и точка".    Twisted Evil
За протокола: Георги, въпреки, че е стандартно, ми харесва в пъти повече от Галин и Григор. Георги и Любомир ми харесват еднакво.

От тази ситуация "суха от водата" можеш да се измъкнеш по два начина:
1. (препоръчителен) Да се разберете с мъжа ти за името.  Peace
2. (хитър) Така, като гледам все около някой пролетен християнски празник ще ти дойде ред да раждаш, та можеш да се позовеш на по-старата и следователно по-важна от тяхната традиция, а именно, че детето си е дошло с името на светеца, чийто празник е наблизо. Така, обаче, ще се наложи да разчиташ и на случайността Mr. Green

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 372
Мира, обсъждала ли си други варианти със съпруга си?

# 64
  • Мнения: 399
Следя темата с огромен интерес...толкова неща ми се иска да кажа,че чак ме е страх да почна!  Laughing И ,познавайки се,ще изтрия поне половината от написаното...и то не защото се страхувам да си кажа мнението,ами защото предпочитам да съм особено внимателна с бременните жени!  Wink
Мира,твоя благоверен го питай  (ако не си,де) чие щастие,спокойствие и радост в очите са по-важни твоите или тези на уважаемия дядо? Съзнавам,че звуча "плитко",но нещата трябва да се кажат възможно по най-достъпния начин за да бъдат правилно разбрани. Peace Това за мен си е чист емоционален тормоз!Причинява ти стрес,а това е вредно,както за теб,така и за неродения "Гошо"! Кажи му го!!! Бъди категорична! Какво ще стане,ако не го кръстите Георги-ще тръгне да се развежда ли?Стиска ли му?!  Stop Кажи му ясно и без заобиколки,че името на детето ще го произнасяте по десетки пъти на ден и то трябва да носи и на двама ви наслада,а не единия да е със свито сърце...
Попитай го - колко точно ще е щастлив,погазвайки твоите желания?  newsm78 Унизително е - в това ли се е вричал или в любов и уважение? Наистина не разбирам как е възможно един любящ мъж съзнателно и упорито да причинява този стрес на бременната си жена?! Tired
И не мога да повярвам,че нямаш своите типично женски хитринки...ето ти достатъчно сериозен повод да ги изпозваш!  Wink

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 372
 мимина, напълно съм съгласна с теб, много добре казано Peace Hug!

# 66
  • Мнения: 4
Мира, изглеждаш ми доста объркана. По всяка вероятност от хормоните, разбираемо е.

На мен Георги ми е едно от най-любимите имена. И без роднини с това име, бих си кръстила така детето.
Любомир изобщо не ми харесва. За Галин нямам думи. Това име за мъж ли е?

Оставам с усещането, 4е не името Георги не ти харесва, или това 4е ще е кръстено на свекъра ти, а това 4е липсва разговор със съпруга ти. Имаш още време до раждането, седнете и го помоли да ти каже какви са му аргументите освен това "трябва". Едва ли ще се дърпа много. Може от меката страна да запо4неш с необвързващ разговор за традициите по принцип и за имената. Все някак ще го излъжеш да проговори.

Успех!

# 67
  • Мнения: 571
Хм Thinking Хитрини в брака си не използвам.Явно и аз самата не съм наясно кога,как и дали са нужни.А всъщност и какво предтавляват
За мен не е важно дали ви харесват другите варианти.Ясо е,че детето няма да е Галин,Григор,Герасим и тн Peace
Не съм искала да се породи някъв спор с мен.Исках само да споделите личен опит как бяха нещата при вас.И дали при така изложените факти си струва да се тормозя.Нищо повече
мимина поста ти много ме заинтригува.Много си права

# 68
  • Мнения: 10 547
Мира, ако темата ти в СО за дилемите около бременността на приятелката ти, се отнася за теб, то явно съпругът ти е доста властен. Не е зле, за твое добро, ако не можеш да го победиш със сила, то поне с хитрост да е.

# 69
  • Мнения: 9 490
И аз чета темата с интерес Laughing..принципно с мимина съм съгласна, ОБАЧЕ леко изкревя нещата в полза на бъдещата мама на нероден Георги...всичко написано от нея, може да се каже и от съпруга ѝ към нея; той все пак е бил съгласен името на дъщеря им, да бъде изцяло избор на съпругата му-нали?
Защо сега тя не постъпи коректно и не остави съпруга ѝ да избере (исканото от край време) име за сина им?
Ами ако на нея ѝ бъден така поставен въпроса:или името или развод?! #Crazy
А Мира в какво се е вричала, нима не в любов и уважение?!... StopНека сега ТЯ уважи него..нали ще е честно? Wink


Мира, четейки постовете ти, вече стигам до извода, че просто хормоните надделяват.. Wink
Помни, че не името правят човека Peace

# 70
  • Мнения: 8 320
Мира не се тормози излишно  Hug
Преди години си мислех, че никога не бих кръстила детето си на някой..е оказа се ,че го кръстих.
Харесвам името на детето си а и нищо не ми е коствало да направя накой друг щастлив. Тоест хората са наколоко мъжа и цялата му рода  Grinning
По друг начин би стоял въпроса ако името не ми харесваше....свекъра се казва Кольо е ако трябваше така да се казва детето сигурно в къщи щеше да има война...а иначе докато незнаехме пола на детето му викахме ГОШО. Една вече обсъждахме кое е най-кофтито име за момче /моля други майки да не се сърдят/ и решихме че е Гошо...е сега моя син има парцалена кукла и тя най-нормално се казва Гошо.

# 71
  • Мнения: 399
MTV,или не си ме разбрала,или аз не съм била докрай точна... Simple Smile
Доколкото разбрах от Мира,когато тя е получила свободата да избере име за първото дете все пак е държала да се увери,че таткото няма нищо против - или иначе казано,че не таи неприязан към идеята за името на Симона! Та сега ми се струва справедливо нещата да стоят по същия начин - нека идеята да е негова,но и нека майката да не изпитва отрицателни емоции към името.Той не се е чувствал притиснат,нека и тя да не се чувства по този начин.Ще ти обърна внимание,че никъде в поста си не казвам,че Мира трябва да даде името! Винаги съм считала,че това е отговорност и радост и за двамата родители.Аз самата отстъпих от собствените си фаворити,щом съпруга ми сподели,че не му допадат,същото направи и той.
...
А Мира в какво се е вричала, нима не в любов и уважение?!... StopНека сега ТЯ уважи него..нали ще е честно? Wink
...
Ако Мира е плюла на мнението му,когато са кръщавали каката,то сега съм напълно съгласна,че трябва да си търпи последствията!Така ще честно,да!  Simple Smile Сега ,надявам се,разбираш че всъщност сме на едно мнение... Wink

# 72
  • Sf
  • Мнения: 978
Откъде тръгна тая тема, че докъде стигна... Сигурна съм, че таткото идея си няма, какво е в главата ти, Мира. И няма как да разбере, ако не говориш с него за това.

"Ако от уважение към някого да кръстим детето на него - ок" и "Избери си името на момичето, защото момчето знаеш как ще се казва" - и ти при това да се консултираш с него за името на дъщеря ви - това ако наричаш дискусия за името Георги? Мъжът ти как да разбере, че името не ти харесва? Телепатично ли?

Виж, ако ще възразяваш, направи го точно и ясно, така че мъжът ти да вдене, какво искаш да му кажеш. В противен случай, не се тормози - името нито е изтъркано, нито е старомодно, в пъти по-добро от стотици други имена.

# 73
  • Мнения: 9 490

Именно начина,по който ми го налагат ме кара да бягам от името още повече.Не съм казала,че не е хубаво-напротив.И аз уважавам традициите.Познавам мъжа си от 10г и от горе долу толкова знам,че ако има син ще се казва по този начин.За това и толкова се радвах,че първото дете е момиченце и хич не ми се щеше второто да е момче.
Иначе ми харесват Галин,Даниел и Любомир...абе май почти всичко ми се струва по-приемливо в момента.
Аз също съм против налагането на чужда воля особено ако става дума за собственото ти дете.Също съм и против това да се кръщава дете на някого.Първото на никой не е.И сега второто да е на някого.От всякъде слушам "заслужава човека да е на него,не се инати..." Не съм казала,че не заслужава-напротив точно обратното.Просто не мисля,че това е начина.Може пък иаз да бъркам и действително да се опъвам излишно newsm78

Естествено,че не съм мълчала Peace Винаги съм казвала,че ако е от уважение към някого-ок.Но трябва и аз освен уважение да изпитвам и симпатия към името Peace А и ако ми каже-"мило знаешколко много искам да се казва така...." и така нататък.Едно е.И съвсем друго-това е и край
В никакъв случай не искам да се налагам.Когато забременях с малката ми каза-"ако е момиче кръщавай както ти искаш,ако е момче знаеш как ще се казва". Обсъдихме името на детето.Дори в болницата като ни питаха аз се обърнах към него за да се уверя,че действително иска да остане така името.Не съм прескачала желанието му Peace Сега отново чух същите думи.Е оказа се момченце-живо и здраво да ни е.Но аз исках да поговорим.Да разбера защо толкова държи действително да се казва по този начин.Така трябвало и точка.Попитах го защо не на него.И той "син му един ден ще е на мен" Да бе след 30г "нероден петко" ще си кръсти сина както той настоява Joy


Не става дума за "плюене" и прочие епитети Laughing, а чисто и просто за уважаване на желания; т.е. както той е уважил нейното, така сега тя бива да уважи неговото.
Проблема е, че "неговото" съвпада с името на свекър ѝ..те това е...ама пък за тези факти, мамата е знаела от доста време Laughing

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 372
Чакайте малко, той напълно осъзнато и е дал правото да реши, тя не си го е извоювала сама. Освен това като е избирала името се е допитала до него, дали е сигурен, дали е съгласен. Обаче той не отправя такива въпроси към нея. Е, кое е несправедливото поведение? Не знам дали Мира е предоставила избора изцяло на съпруга си, както той на нея, но е факт, че той не търси мнението и, както е направила тя. Ако името ми харесва, да, ще преглътна факта, че едва ли не ми се налага и ще използвам името. Но ако не ми допада? Най-глупавото е, че не става дума за мечтаното име, в което си влюбен, което те е грабнало, а просто, защото "така трябва".
И все пак - името не е лошо, нормално си е. Опитай да го харесаш, може пък и да се окаже, че ти допада. Wink Ако не -  винаги можеш да обсъдиш и други варианти със съпруга си.

Последна редакция: вт, 15 ное 2011, 17:45 от елфчето

Общи условия

Активация на акаунт