АМ на кисело????????????

  • 2 051
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 666
Пробвай с малко мляко, като ти остане.  Чак пък такива свекървински планове - да му набуташ цяло шише. Все пак и киселото мляко трябва да се въведе по малко, да видиш как го приема.  Иначе, аз съм баба, мога да ти кажа Давай смело кис. мляко.

# 16
  • Мнения: 152
Аз също мисля, че след 6тия месец може да се дава кисело мляко.. Аз лично имам приятелка която почна да дава на дъщеря си кисело мляко още от 40тия ден..

# 17
  • Мнения: 9 990
Искате да ми кажете, че това дете яде Почти Всичко, ма на...кисело мляко не смеете да му дадете точно.За сметка на това му давате престояло АМ. WhistlingНе е истина.Кебапчета муа, ама кисело мляко-ц.... Sunglasses

# 18
  • София
  • Мнения: 44 122
Мдаа... при избора престояло АМ и кисело бих дала кисело, обаче не бих дала вместо АМ, ако мога да си му давам АМ. Киселото бих го давало отделно, но някак не смятам, че киселото, което в момента се прдава в магазините е достатъчно истинско и добро(още повече на айрян), че да го дам вместо АМ на дете под годинка.

# 19
  • Мнения: 9 990
Angel....детето е на кухня чета...яде манджи...Захранено е предполагам с ДК повече от месец. CrazyЩипва си от масата и каквото мама и баба хапват.Киселото му е зад последния проблем на това дете... Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 44 122
ми аз лично съм ЗА децата да си пият АМ до 3 дори ако имат желание(и до повече не бих  отказала), така че това, че е захранено и яде всичко, никак не ми пречи да предпочета млякото, което приема все пак няколко пъти дневно да е АМ(още повече че под годинка би следвало млякото все още да е основна храна, пък било то и при  доста захранено дете)...както и да е де...ако наистина финансите не стигат, по-добре ест кисело мляко, пред престояло АМ.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 268
............ по-добре ест кисело мляко, пред престояло АМ.
Аз пак да си питам: Защо?  Какво му е на престоялото ( в хладилник, разбира се) мляко? Party

# 22
  • София
  • Мнения: 44 122
например , че почват да се развиват разни бактерии и гадости(особенно когато е пито вече, заради самата слюнка)...
освен това аз точно ам не съм оставяла но  каша с ам съм и става на г-з за 20 мин, какво остава за часове...

и да колкото и да ти е странно и само това, че го пише на кутията за мен е достатъчно, както не бих дала  и лекарство и не бих го мазала с козметика, на които  пише, че срока на годност е минал.
Не обичам да си правя ненужни експерименти със здравето на детето ми(а и не само)

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
AM няма как да придобие вкус на кисело мляко.

АМ се дава до час, след като е приготвено. Няма значение дали е било в хладилник или не.

Аз започнах да давам кисело мляко на сина ми много късно и не съжалявам.

# 24
  • Мнения: 9 990
Ама...то Нека си пие и до 5 АМ.Но сега-свършило е АМ, нали така?И при положение, че яде всичко това дете вече, къде е драмата да го нахрани с друго, пък да купят АМ след седмица и да си пие пак и пак и пак и така не 3, ами 5 години? Laughing
Северина, не знам Точната причина и какво му се прецаква на АМ, аз лично дори вода не съм преварявала за моите, давала съм и попрестояло няколко часа при разходка навън или при проспано ядене-на следващото, но и рано захраних.Не прокламирам всички да са така, направила съм информиран избор, просто ме втрещи, че детето яде всичко, пък се притесняват малко кисело мляко да му дадат.Ползата от мляко не я отричам, да си пие иначе колкото си иска до когато си иска детето.Ама нямали Ам, ядяло всичко, пък не го нахранят с друго и като имат пари да купят АМ и готово.Толкова е елементарно , че чак....темата в шапчиците сложена. LaughingТо това е Парадокса-че детето яде всичко, дори престояло 24 часа АМ, но кисело млекце-йок...опасничко е, раничко му е.Сакън.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Е как пък в другите храни, оставени в хладилник, не се развиват бактерии, а само в АМ са намерили благодатна почва, а? Wink Много странно, не мислите ли? То голямо нашествие от тез бактерии, чак на пандемия отива работата....ц-ц-ц-ц....


АМ се дава до час, след като е приготвено. Няма значение дали е било в хладилник или не.
Ама как го повтаряте като мантра това! Joy
Никога ли не сте се замислили защо се твърди?

Jizzlobber Напълно съм съгласна с теб! Ама на, има си правила и толкоз.   Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 44 122
ми не знам, но пък като си оставя другите храни в хладилника не си променят и консистенцията, а кашата например ставаше на водичка и една такава лигава, вероятно и с чистото ам да има подобни проблеми... (а и в крайна сметка всички си имат срок, в хладилник или не  в който стават за ядене)
Ти ако нямаш проблем да даваш неща след срока на годност аз имам.

Jizzlobber - вярно и това си е вариант...Wink така де, като цяло и аз не виждам причина да не въведе киселото.
може би се тревожи, че веднъж даде ли вече само това ще дава под роднинският натиск, кой знае.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

АМ се дава до час, след като е приготвено. Няма значение дали е било в хладилник или не.
Ама как го повтаряте като мантра това! Joy
Никога ли не сте се замислили защо се твърди?

А ти опитвала ли си току що приготвено АМ и такова, което е престояло няколко часа? Аз съм. Има разлика. Което не означава, че детето ще се отрови от него Whistling
Това извън останалите причини, поради които е написано това на кутиите  Mr. Green

# 28
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Причини да не се дава престояло повече от час АМ има многобройни.

На първо място, АМ на прах не е стерилно. В млякото на прах по принцип има съдържание на болестотворни бактерии, това няма как да се елиминира при производствения процес. Просто следят да е под определено ниво, за което се счита, че е сравнително безопасно за здрави деца - и пак препоръките са за новородени до края на първия месец да не се дава АМ на прах (а само течните разфасовки, които са стерилни) именно заради тези рискове, тъй като храносмилателната им система е все още недоразвита. Достатъчно е само да се погледне колко партиди мляко годишно се изтеглят от пазара само в Щатите заради бактериална контаминация и колко са смъртните случаи на деца (вярно, обикновено са рискови деца като недоносените) вследствие на заразено мляко в развитите страни, за да има човек едно наум. Фактът, че в България стерилни млека в течна форма не се предлагат, е съвсем отделен проблем.

Второ -  - огромната част от майките не приготвят АМ както трябва, с предварително преварена в продължение на поне 5 минути, но отново загрята до 80 градуса непосредствено преди приготвянето вода, за да може да се убият голямата част от бактериите. Така си имаме контаминирано още при приготвянето мляко.

Трето - веднъж след като е ядено от млякото, към вече наличните бактерии се прибавят тези от устата на детето, плюс ензимите от слюнката му, които започват да разграждат въглехидратите в млякото, което променя и вкуса, и състава му.

Четвърто - млякото е топло, а не е преварявано, за да се унищожат бактериите. Така че имаме чудесна среда за развитието им - топло мляко, в което се съдържат подходящи захари, затова пък липсват нормално съдържащите се блокиращи бактериалния растеж съставки, които ги има в естествените животински млека и кърмата. В хладилника АМ се охлажда бавно - а и охлаждането само леко намалява бактериалния растеж, без да го спира.

Пето - в компаниите-производителки на АМ се правят безкрайни проучвания на тема бактериална контаминация, бактериален растеж след едночасов престой и след престояване повече време и т.н., и т.н., които много лесно могат да бъдат намерени и прочетени, от който действително се вълнува от темата.

Общи условия

Активация на акаунт