Просто искам да споделя :)

  • 7 305
  • 180
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36
Ninchencetoo0, след като споделяш във форума, следователно аз мога да изразя мнение, както всички останали потребители. Мисля, че на тази възраст не трябва толкова да взимаш на сърце това "кой какво бил казал". Нали се считаш вече за голяма?

Да съм казала, че някъде имаш вина? Семейството (роднините) ти го споменах само един единствен път в изречението "Но семейството е едно, а в него не се месят роднини". Къде другаде съм говорила за него, та чак и ме обвиняваш, че съм прехвърлила вината върху теб?  Tired

Естествено, че никой не може да каже със сигурност: "Да, аз съм готов/а за дете!" Защо въобще коментирам тази тема, като е повече от ясно, че никой не е готов за нещо, което е ново в живота му и за първи път му се случва.
Аз също мога да мисля, че съм готова да бъда майка, но какво от това, като не работя (студентка съм) и не искам друг да гледа детето ми. Това са моите приоритети в живота - искам да намеря стойностен човек, който да съм го "изпитала" с няколко години и тогава, след като видя дали, първо, е готов да се обвърже завинаги с мен и, второ, дали може да бъде любящ и грижовен баща, искам да имам дете.

Това, че моето мнение не ти се нрави, е отделен въпрос.

# 16
  • Мнения: 54 421
Не става въпрос за вина .
Детето , планирано или не , вече е факт . Да е живо и здраво , ще го отгледат с общи усилия .
Хубаво е , че семейството я подкрепя , така трябва .
Но , че човек никога не е готов да стане родител , не съм съгласна .
Едно е да си още ученик и да имаш дете , друго е да си учил , работил и да имаш някаква финансова независимост .
Защото сега Нинчето разчита на родителите си , финансово , а това не трябва да е тяхна отговорност . Детето си е нейно и тя трябва да поеме задълженията си . Както и бащата , но честно казано , не бих възлагала някакви надежди , поне според описаното в тената .

Така мисля аз и поста на zvezda_ , според мен , е в този смисъл .

А човек никога не знае какви изненади му готви съдбата .
Но е по-добре да е подготвен .

# 17
  • Мнения: 36
happy mama, напълно съм съгласна с мнението ти!

Детето все пак е нейно - не е нито на родителите й, нито на приятелите й, нито пък на някой друг. Като не е внимавала навремето достатъчно от нежелана бременност (тези думи от рода на "Стана случайно..." не са оправдание въобще), сега ще си изтърпи последствията от това да бъде отговорна майка. Но тя може да иска да не работи в момента, а и вижда, че има кой да й гледа детето... За съжаление обаче, това няма да бъде завинаги, но тя си знае.

# 18
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Дали си била готова за майка или не, важното е, че вече си майка  Hug ! И съм сигурна, че дори при майки забременяли случайно, понасянето на последствия се трансформира в неимоверна любов към детенцето и не тежи. Да, понякога е трудно да се грижиш за дете, трудно е на всички ни, дори и на тези с мъже. На някои повече, на някои по-малко, но това до голяма степен зависи и от това кой как възриема живота. Радвай се на малкия, обичай си го, грешки правят всички, а понякога някои грешки по-късно се оказва, че са осмислили живота ни  Simple Smile . Така че, детето вече е факт, ще намериш начин да го изгледаш със или без чужда помощ, не мисли дали появата му на бял свят е била грешка.

Относно таткото - не мисля, че си заслужава нервите. Ти още таиш някакви чувства към него и колкото и да ти го плюем, ти ще се надяваш на промяна. Дай Боже да се случи, но не ми се вярва. Ако той продължава с това отношение, с времето ще видиш как ще изгубиш романтичните си чувства към него и няма да искаш да губиш енергия и терзания по негов адрес. Млада си, много млада, с времето ще изградиш по-ясна представа, какво ти е необходимо да намериш в един мъж и със сигурност ще го намериш някой ден. Нищо не е загубено, тепърва предстоят да ти се случат много нови и интересни неща.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 52
Никъде не съм казала,че искам родителите да ми гледат детето,аз си търся работа за да може да е добре детето ми.За мен най-важното е той да е добре.Гледам си го и това.Всеки си има мнение по въпроса.Това,че съм станала майка на 19 е и да не съм единствената с времето всичко ще се нареди,и пак казвам ако той се оправи на време ок,ако ли не друг ще срещна.Много хора милеят за дете,а не могат да имат!Така,че станало случайно или не,аз го имам Горда съм с това,че си го гледам.Горда съм,че имам прекрасен син,който ми давал стимул за всичко и ще постигна много работи.Млада майка съм и съм горда с това!!!

# 20
  • Мнения: 36
По-спокойно... Разбрах, че си горда - не е нужно да го поясняваш по няколко пъти.

Едно не мога да разбера - пишеш тук, очакваш мнение за ситуацията, в която се намираш, а скачаш като опарена при всяко мнение, което не ти изясня и не те "милва".

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 52
Казах,че всеки си има мнение това е Simple Smile

# 22
  • Мнения: 54 421
Е то всички сме горди с децата си ! Grinning
Освен това на повечето от нас децата са доста по-големи от твоето и сме много наясно каква отговорност , грижи , финанси , време и себеотдаване означава това ! Hug

Не се сърди , пожелавам ти наистина да си намериш работа , а после и образованието си да продължиш , за да може и детето ти да се гордее с теб , че има не само млада , но и образована майка . Hug

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 52
Благодаря Simple Smile Всичко ще се нареди с времето  Hug

# 24
  • Мнения: 54 421
Благодаря Simple Smile Всичко ще се нареди с времето  Hug

Няма начин да не се нареди , ако имаш желание ! Hug

# 25
  • Мнения: 863
Никъде не съм казала,че искам родителите да ми гледат детето,аз си търся работа за да може да е добре детето ми.За мен най-важното е той да е добре.Гледам си го и това.Всеки си има мнение по въпроса.Това,че съм станала майка на 19 е и да не съм единствената с времето всичко ще се нареди,и пак казвам ако той се оправи на време ок,ако ли не друг ще срещна.Много хора милеят за дете,а не могат да имат!Така,че станало случайно или не,аз го имам Горда съм с това,че си го гледам.Горда съм,че имам прекрасен син,който ми давал стимул за всичко и ще постигна много работи.Млада майка съм и съм горда с това!!!
Защо се палиш толкова?На практика освен че си родила дете, не си постигнала още нищо в живота си.Като си намериш работа, всички проблеми на света ще изчезнат ли?Ще си го водиш и взимаш сама от ясла?Ще си плащаш сметките и ще ти остават пари за храна и дрехи?Още не си се сблъскала с истинския живот, затова не се бий толкова в гърдите.Бъди благодарна на родителите си, че са до теб и се гордей с тях, защото ТЕ са за аплодиране.Не ти.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 52
Че кой е казал,че не съм благодарна за тях?Не се бия в гърдите?Не виждам някъде да съм казала,нещо лошо за родителите ми.И не съм казала,че като си намеря работа ще разреша всичко,но поне ще помогна за много неща,но както и да е Simple Smile

# 27
  • Мнения: 36
И какво толкова ще подредиш в живота си? Дори и да си намериш работа, родителите ти пак трябва да ти помагат и основно те ще те издържат така, както правят сега. Ако другата година случайно решиш да учиш, то отново няма да можеш да се посветиш на детето си и няма да имаш време, защото ще имаш изпитни сесии и колоквиуми. Родителите ти пак ще те издържат.

Това, че ще работиш, не ти осигурява стопроцентов доходен живот. happy_woman е права - не се бий в гърдите толкова! Виж първо годините си и тогава си прави равносметки.

# 28
  • Мнения: 334
Оставете малката да хвърчи в облаците, не виждате ли, че мисли все едно е на 5 не на 19 .Какво се опитвате да я убедите,има още жълто около устата и си мисли, че всичко дето фърчи се яде.Извинявам се на авторката, но това е самата истина.Жените тук те съветват и ти казват и подкрепят, тя след всеки пост контрира  ooooh!

# 29
  • Мнения: 36
Тя е хвърчала и когато уж "случайно" е забременяла! Аз на нейната възраст мислих как да скрия бележника си от майка ми и баща ми, за да не видят, че имам четворка, например, и се готвех за изпити, тя за бебе е мислила. За какво са предпазните средства - за красота в аптеките?

Общи условия

Активация на акаунт