Какво да направят за да останат заедно?

  • 5 692
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 175
Имаше една много готина сцена в последният епизод на "Столичани в повече"
Любо Нейков към дъщеря си: " Трябват компросмиси. Но..стигне ли се до конфликт - жената трябва да отстъпи".. Joy hahaha

# 16
  • Мнения: 107
Да, ама тя не иска нито да е Гълъбина, нито да е Славея Grinning

# 17
  • Мнения: 21 462
   Аз не разбрах, за какво да се разделят? Не виждам никакви поводи за раздяла, още повече, че имат и дете.

# 18
  • Мнения: 884
Семейният дискомфорт не е ли достатъчен повод?

# 19
  • Мнения: 21 462
  Не. Семейния дискомфорт е повод за решителни действия за да бъде преодолян. То ако човек се отказваше от сериозните си ангажименти в живота - а отглеждането на дете е възможно най-сериозния, заради единия дискомфорт, къде му е акъла? Laughing

# 20
  • Мнения: 904
Да, ама тя не иска нито да е Гълъбина, нито да е Славея Grinning
Ами тогава да си реши каква и е ролята в това семейство, казваш че е интелигентна жена, тогава да погледне по мащабно на семейството си, не само то нейната камбанария и да намери пътя да е удовлетворена в това семейство.
На мен лично не ми е необходима всеки ден да ми носят цветя и да ми повтарят каква велика жена съм за да се чувствам такава, достатъчни са ми малките жестове на внимание от страна на мъжа ми които красноречиво говорят за негова оценка, то ако седне тоя човек да мисли всеки ден как да ми показва и казва колко съм важна за това семейство кога ще му остане време и пари да изкарва Thinking, честно някои жени не ги разбирам newsm78

# 21
  • Мнения: 107
Да, ама тя не иска нито да е Гълъбина, нито да е Славея Grinning
Ами тогава да си реши каква и е ролята в това семейство, казваш че е интелигентна жена, тогава да погледне по мащабно на семейството си, не само то нейната камбанария и да намери пътя да е удовлетворена в това семейство.
На мен лично не ми е необходима всеки ден да ми носят цветя и да ми повтарят каква велика жена съм за да се чувствам такава, достатъчни са ми малките жестове на внимание от страна на мъжа ми които красноречиво говорят за негова оценка, то ако седне тоя човек да мисли всеки ден как да ми показва и казва колко съм важна за това семейство кога ще му остане време и пари да изкарва Thinking, честно някои жени не ги разбирам newsm78

А аз разбрах, че не иска да й казват и показват, а да е - като работи.

# 22
  • Мнения: 904
Ми тя и сега работи, къщната работа да не е по лека от другата, ето от тук трябва да започне, да се чувства пълноценна от това което върши в момента.

# 23
  • Мнения: 1 129
Да говорят. Според мен такива проблеми се решават с много и откровени разговори. Щом се обичат, щом има стабилно семейство и дете, всичко друго изглежда преодолимо. Нека твоята приятелка просто му сподели какво я мъчи, нека му каже от какво има нужда. На никого не му е приятно да не се чувства равнопоставен с човека, с когото живее. Може би работата е просто извинението, което тя приема за себе си, за това, че се чувства като страничен наблюдател в собствения си брак. Ако мъжът и е разбран и умее да изслушва, а тя структуриран правилно нещата, които я правят нещастна, причините за това и евентуалните решения на нещата - всичко може да свърши по добър начин. Желая им успех!

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
поли, какво означава "да е наблюдател в собствения си брак"? Или щом не ходи на работа или не изкарва пари, значи само наблюдава? Ми, ако ще е наблюдател, да си вдигне шапката и да се изнесе, пък да остави мъжа си сам да се оправя и само веднъж на ден да го пита как е със здравето, ето тогава ще е наблюдател!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 217

Ох, и аз така мисля...

# 26
  • Мнения: 293
Според мен, твоята е приятелка е от онези жени,които искат да са независими и когато спрат да се развиват и доказват ги стяга шапката.
Ето затова смятам,че тя не е в мир със себе си, защото се чувства недоказана и недооценена.
Проблемът е в нейната вътрешна борба и може да го разреши единствено ако направи някаква крачка и започне да върши нещо,което да и доставя удовлетворение.
Защо не може да започне работа ?

# 27
  • Варна
  • Мнения: 957
Попитай приятелката си дали си представя живота си без него. Ако не си го представя, да не допуска мисли за раздяла, защото раздялата може много да я изненада. С една дума - първото, което трябва да направят, за да останат заедно, е да не мислят за раздяла. И да не я дискутират. Wink

# 28
  • Мнения: 1 129
поли, какво означава "да е наблюдател в собствения си брак"? Или щом не ходи на работа или не изкарва пари, значи само наблюдава? Ми, ако ще е наблюдател, да си вдигне шапката и да се изнесе, пък да остави мъжа си сам да се оправя и само веднъж на ден да го пита как е със здравето, ето тогава ще е наблюдател!

Андариел, не си ме разбрала. Нямам предвид, че е наблюдател в собствения си брак, защото не ходи на работа, а защото мъжът и е с амбициите да ръководи всичко, да взима сам решенията и прочее. Поне така разбрах от авторката. Което за мен означава игнориране на мнението и желанията на другия партньор, което пък води до себе си, без желанието на жената да стане наблюдател, защото до колкото разбрах тя просто няма думата. Той иска да води и тя иска да води, два остри камъка, а в крайна сметка се оказва, че тя се съобразява с него и неговите желания. Това имах предвид.

# 29
  • Мнения: 2 448
Нещо не схванах, тя сега не може да почне работа, но ако се разведе и е сама с дете ще може?  Crazy
Понякога се чудя как си измислят проблеми някои хора.

Общи условия

Активация на акаунт