Проблеми с щитовидната жлеза

  • 8 381
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 698
Щом дълго ще чакаш за специалист преди това си пусни ТСХ и ФТ4 заедно и антителата МАТ и ТАТ. Може да е Хашимото, може да е хипофункция. С прием на точната доза Л тироксин нещата бързо се оправят, не се притеснявай  Peace Като забременееш имай предвид, че ТСХ и ФТ4 се следят всеки месец, обикновено ТСХ се качва и дозата Л тироксин се повишава. Щитовидните хормони са важни при развитието на мозъка на ембриончето и не трябва да се подценяват, особено при майка с проблем.
Peace  Peace Peace
Не ти е толкова високо ТСХ не се притеснявай няма смисъл Hug
Как 3.4 ТСХ не е е високо за забременяване,аз на подобна стойност Сигридов ме прати при Начев и започнахме да го смъкваме.

# 16
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Щом дълго ще чакаш за специалист преди това си пусни ТСХ и ФТ4 заедно и антителата МАТ и ТАТ. Може да е Хашимото, може да е хипофункция. С прием на точната доза Л тироксин нещата бързо се оправят, не се притеснявай  Peace Като забременееш имай предвид, че ТСХ и ФТ4 се следят всеки месец, обикновено ТСХ се качва и дозата Л тироксин се повишава. Щитовидните хормони са важни при развитието на мозъка на ембриончето и не трябва да се подценяват, особено при майка с проблем.
Peace  Peace Peace
Не ти е толкова високо ТСХ не се притеснявай няма смисъл Hug
Как 3.4 ТСХ не е е високо за забременяване,аз на подобна стойност Сигридов ме прати при Начев и започнахме да го смъкваме.

Ами и моята гинеколожка ми каза, че трябва значително да смъкнем ТСХ-то, преди да се мисли за забременяване. Следващата седмица съм при ендокринолога, да видим каква ще е диагнозата и лечението.

# 17
  • София
  • Мнения: 35 951
а ТСХ не е ли прекалено ниско , аз снам , че най-добре да бъде около 1 , а моето е 0,04 при реф. 0,34-2,5 . Преди да започна лечението то беше 1,22 при същите стойности

Ниско ти е ТСХ - дозата на Л-Тироксина  не  е подходяща.  Когато лечението не е правилно - това стресира жлезата и може да активира Ав.И, Заболяване /ТАТ и МАТ/

По-малкото зло е хипофункцията на ЩЖ.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 422
Има жени родили здрави бебета с ТСХ-15 .
Границите са до 4.5 това че повечето гин. се презастраховат и свалят ТСХ насилствено според мен е грешка.

# 19
  • Мнения: 78
Има жени родили здрави бебета с ТСХ-15 .
Границите са до 4.5 това че повечето гин. се презастраховат и свалят ТСХ насилствено според мен е грешка.

Е, то има и такива забременели и родили здрави бебчета и с ТСХ 0,0001 но не гинеколозите се застраховат а  ендокринолозите  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 10 698
Има жени родили здрави бебета с ТСХ-15 .
Границите са до 4.5 това че повечето гин. се презастраховат и свалят ТСХ насилствено според мен е грешка.
Кому е нужен такъв риск. A и ендокринолозите не приветстват високо ТСХ по време на бременност.
Недей така,ще влезне някой и ще прочете и ще реши че е ок да си с високо ТСХ и да си бременна...то не е ок да е високо и да не си бременна.За тая работа си има лекари. Едно е да не знае човек за проблема,друго е да знае и да не взима умишлено мерки-това е вече въпрос на избор наистина...и непреценен риск.

Последна редакция: пн, 21 ное 2011, 17:44 от magnet_for_happiness

# 21
# 22
  • Мнения: 211
Ето ме с нови изследвания , TSH 0.02 (реф.0.34-2,5 ) , ТАТ 875.2 ( реф.100-150) , МАТ 435.5 ( реф.50-75 ) , ходих при ендокр. и спряхме Л-Тироксина ( то беше ясно , още малко и TSH въобще нямаше да го има) , но какво да правя с тези високи ТАТ и МАТ , те само се покачват , а ендокр. ми каза , че няма какво да ми изпише за тях .
Инвитрото се отменя , защото на мъжа ми SDI е много лошо  Weary, но това е за друга тема.
Моля , дайте съвет какво да правя с тези ТАТ и МАТ , защо постоянно се повишават  smile3518

# 23
  • Мнения: 4 737
lar28 Като ти спряха Тироксина, нещо не ти ли, изписаха за тази ниска ст-ст на ТСХ или се очаква, тя от само себе си да се вдигне newsm78?
И първоначално защо ти беше изписан изобщо този Тироксин? В смисъл, като се върна назад виждам, че преди него ТСХ е било идеално като ст-ст (1,22) Thinking
ТАТ и МАТ не ги мисли, те се игнорират с терапии при инвитрото, Делсол   bouquet  Hug те е ориентирала правилно! Влива се имуновенин/интрапилид. Понякога не могат с нищо да се коригират тези антитела  Sick така, че не си ги слагай на сърце. Гледай да оправиш ТСХ-то и нещата при мъжа ти!  Peace

# 24
  • Мнения: 211
незнам , мила защо изобщо ми го изписа , като TSH найстина си ми беше наред . Сега пия само селен , омега 3 и аспирин протект , и гругия месец пак изсл. за да видим да ли ще започне да се вдига TSH
Благодаря ти за куража desdemona  bouquet , защото тези ТАТ и МАТ са си все така високи  , и все си мислех , че много ще ми попречат за инвитро , но като прочетох твоя пос и сега съм по спокоина .

# 25
  • Мнения: 4 737
незнам , мила защо изобщо ми го изписа , като TSH найстина си ми беше наред . Сега пия само селен , омега 3 и аспирин протект , и гругия месец пак изсл. за да видим да ли ще започне да се вдига TSH
Благодаря ти за куража desdemona  bouquet , защото тези ТАТ и МАТ са си все така високи  , и все си мислех , че много ще ми попречат за инвитро , но като прочетох твоя пос и сега съм по спокоина .

Не се притеснявай lar 28 Peace Даже бих те посъветвала да бъдеш колкото ти е възможно по-спокойна и да гледаш оптимистично и ведро на нещата  Hug Знам, че е трудно  Sick де да беше така лесно, както е на думи, нооо  Thinking И да живееш с мисълта, че скоро вс ще е наред и при теб и при половинката ти! Живейте за този опит и така ще видиш, че и ти, няма да се тревожиш и по-бързо ще мине това време на стабилизиране. А антителата, не ги мисли, има си терапия за тях, не се тревожи! Peace

# 26
  • Мнения: 211
Благода , Благодара , Благодаря desdemona  newsm51
 Ако не сте вие всички момичета в сайта който , ми вдигате духа , така ще се депресирам , но като прочеата оптимистични думи и на мен ми става по леко и ведро.
В понеделник заминавам на почивка и обещавам , че повече няма да го мисля , пък като се върна ще му мисля .

# 27
  • Мнения: 211
и дано 2012 ни дари всички с по един бебок

# 28
  • бургас
  • Мнения: 5
Здр, искам да попитам кои изследвания и лекарства се поемат от Здравна каса и кои не за щитовидна жлеза.Ехографията платена ли е?

# 29
  • Мнения: 4 737
Здр, искам да попитам кои изследвания и лекарства се поемат от Здравна каса и кои не за щитовидна жлеза.Ехографията платена ли е?

ТСХ и ФТ4 и то само 2 пъти годишно! Лекарствата доколкото ми е известно също не се поемат, но те са от порядъка на 3-4 лева. Ехографията не се поема от ЗК! Peace

Общи условия

Активация на акаунт