Говорят ли ви мъжете ви на 'ма'?

  • 15 126
  • 310
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Излиза, че 90% от хората в тази тема имат толкова изискан хумор, че английският такъв (например) ряпа да яде.
Пък като отвориш други теми - такъв цинизъм се лее и струи...
 Joy

Аз най-много се хиля като си заговорят форумките на "дами"  Laughing  Дама до дама, мила моя майно ле.

# 286
  • Мнения: 12 672
Не познавам мъж, който да говори на 'ма' на жена си и слава Богу.

Откъде знаеш как си говорят в леглото? Някои обичат по- хм такива изрази.

# 287
  • Мнения: 1 908
Аз най-много се хиля като си заговорят форумките на "дами"  Laughing  Дама до дама, мила моя майно ле.
То това дойде от реалното общуване  Tired И най-интересното е, че новите "дами" са бившите "мацки"/мацка, ед.ч., използва се и в тази си форма, ако разговорът е по-задушевен- "Мани я тая уруспия, мацка, ти си по-готяна от нея"- възпитание, финес, обноски бликат от всяка дума и всеки жест  bowuu 

# 288
  • Мнения: 1 432
Да, за да си изтъкне пренебрежението още повече  Confused

# 289
  • Мнения: 755
Чета ви и много интересна тенденция наблюдавам.
Смешно било да се комуникира с "дами" т.е. един вид превзето изглеждало, а в същото време пък е невъзпитано да се използва и по-свободен стил от рода на нарицателното "мацка, мацки". Много интересно , коя е златната среда според вас? Значи , ако използваш правилен изказ и някакъв вид уважително обръщение , което не включва конкретен ник си е вид превземка, а ако я караш през просото си простак...хм, интересно виждане, но без пример. Thinking Защо така, липсва примера за правилното поведение, след като има редица употребени за неправилното такова?
Laughing

# 290
  • Мнения: 5 710
Не познавам мъж, който да говори на 'ма' на жена си и слава Богу.

Откъде знаеш как си говорят в леглото? Някои обичат по- хм такива изрази.

така е -  и в леглото всеки има право на лош вкус  Grinning

как да дефинираме обаче 'правилното обръщение' - щом някоя жена е съгласна да я наричат с 'ма' или 'мацко',  кои сме ние да й кажем, че това не е правилния начин. А как да отсечем своят начин, като правилен, след като е толкова личен.

# 291
  • Мнения: 755


как да дефинираме обаче 'правилното обръщение' - щом някоя жена е съгласна да я наричат с 'ма' или 'мацко',  кои сме ние да й кажем, че това не е правилния начин. А как да отсечем своят начин, като правилен, след като е толкова личен.

Значи  "правилното" отпада, защото всичко е много "лично". Няма простаци и превземки -  т.е. "мацка ма" и  "мили дами" е въпрос на лично виждане.  Grinning
Да, обаче остава присмехулството , то пък к`во е - пак ли лично?!
Grinning

# 292
  • Мнения: 5 710
ами темата е такава, че всеки отговаря от 1во лице.
може би не е редно да се дават оценки и аз се старая да не давам такива, но със 'слава Богу' всъщност дадох - за мен лично това обръщение не е ОК, нито за моята среда.
Не чувствам добре някои обръщения, като 'ма', 'мацко', 'жена' или 'бе, жена'  ...
Правилното , за което може би (!) всички можем да се обединим е, отношението трябва да е уважително.  Сега, ако за някоя  и "Ъррррр" е такова - нейна работа.

# 293
  • Мнения: 755
...
Правилното , за което може би (!) всички можем да се обединим е, отношението трябва да е уважително.  Сега, ако за някоя  и "Ъррррр" е такова - нейна работа.

 Да права си , но не е и вследствие на това присмехулното си е водещо винаги и навсякъде тук във форума. Grinning А, така поставена темата изначално предразполага към него. Включих се просто с питането, защото, когато се критикува едно поведение като погрешно,  логично е да се посочи еквивалент на правилно такова. Обаче ти си права  и това е лично. Grinning
10 c's Peace

# 294
  • Мнения: 1 908
Кой пък говори за правилно или неправилно  Thinking Аз казах, че на мен са ми смешни подобни обръщения, ако ще на наричащите се така да припадат от възторг. Апропо, нарекат ли ме мацко- веднага се дръпвам. Кукло също, красавице- тоже  Crazy

# 295
  • Мнения: 755
Кой пък говори за правилно или неправилно Thinking Аз казах, че на мен са ми смешни подобни обръщения, ако ще на наричащите се така да припадат от възторг. Апропо, нарекат ли ме мацко- веднага се дръпвам. Кукло също, красавице- тоже  Crazy

Аз.  Peace Употребявам видовете обръщения "мацко/а" и "дами"  в определен стил и тон на дадената темата. Grinning
Попитах по принцип, а не конкретно, но се убедих, че е лично. Grinning Не за друго исках да се определя "правилно", за да не бИда определена като пошла простачка... Laughing Важно ми е... Flutter

Последна редакция: пн, 21 ное 2011, 15:33 от Fortune

# 296
  • Мнения: 7 947
А мен това така често ползвано тук "тоже"  Laughing

# 297
  • Мнения: 1 908
А мен това така често ползвано тук "тоже"  Laughing
Flutter

# 298
  • Мнения: 5 710
А мен това така често ползвано тук "тоже"  Laughing
Flutter

както и 'люде'
Знам първоизточника кой е на ''люде" и съвсем нормално го приемах, защото потребителката обича да подправя езика си с подобни по-старички думи, но явно на много хора направи впечатление това 'люде' и сега го срещам често:) Дразнещо е.

Едно време ме дразнеше "момиче". И досега се случва някой да ме нарече 'момиче' в пряка реч, полудявам.  като 'госпожа'

# 299
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 429
Въъъ, егати и простаците дето сме нашето семейство- последното галено обръщение между мен и мъжа ми и "мацко, маце". Ужас. Ще вземем да минем пак на по- безопасното и лигаво мече, коте и пр. животни, че направо се засрамвам  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт