40-дневните коледни пости

  • 9 104
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 054
ЗДРАВЕЙТЕ, почнах Коледния пост и засега се чувствам добре с изключение на киселините, които ми се получиха от няколко дни. Преди такъв проблем не съм имала. Четох, че е свързано с поста, моля да споделите дали имате/сте имали подобни странични ефекти, както и как се чувствате по време на пости въобще!  Друго , което ме безпокои, е кърмата - дали токсините, от които чисти постенето, отиват там?
 

# 31
# 32
  • Мнения: 355
Alen Mak, нормално е организмът ти да реагира към рязката смяна на получаваните от него продукти. Ако си приучила стомаха си към разнообразна храна със съдържание на млечни и месни продукти, в началото ще му е странно да поема само зеленчуци и хляб. И аз и мъжа ми, миналата година, когато постихме за първи път имахме... доста "странични реакции" - като газове, киселини и постоянен глад.

Минава, организмът се нагажда, само му дай малко време.

И позитивната нагласа е важна, според мен, тази зима ми е доста по-лесно - не дебна в календара за дните с риба, а спокойно си чакам Никулден. Не обикалям био-магазините в търсене на заместители на млякото и кашкавала, и не се потискам толкова в мислите си.

Наистина помага!  Peace

# 33
  • Мнения: 3 054
благодаря; аз се изплаших и че бързо взех да слабея, а нали така се образували токсини (от топящите се бързо мазнини)-кетони и минавали в кърмата... Обърках се вече!

# 34
  • Мнения: 1 273
относно виното - тук пишете без вино само сряда и петък, обаче мой познат, който е завършил богословие и предполагам ги разбира тия неща ми каза никакво вино по време на пости - в нито един ден! Това за сряда и петък било за цялата година - дори да не са пости, православните винаги постят в сряда и петък и не се пие вино.
А за олиото какви са органиченията последно? че забравих да го питам, а тук има противоречиви данни Simple Smile
Има различни типици и от там са разминаванията. В България като че ли се е наложило почти винаги, с изкл. на страстната седмица, да се пости с олио. Поне тук в София хората, с които говоря все това казват. Можеш да питаш някой свещеник, като минаваш покрай някоя църква, ако предпочиташ, но и те са с различни мнения. При младите нещата са по-малко стриктни (олио)
Ето тук пише за постите в БПЦ (Бълг. Прав. Църква)
http://pravoslavieto.com/docs/post/postite_v_BPC.htm

За сравнение, на този сайт има календар на постите - гръцки. Има легенда какво кога може да се яде.
http://goarch.org/chapel/calendar

Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 19:56 от adiba

# 35
  • Мнения: 0
Здравейте, имам един познат който спазва всички 40 дни и намалява по 15-20 кг. Как става това незнам, но е факт виждала съм го преди и след. Мисля че недейства при всички.

# 36
  • Мнения: 1 273
Много хора даже дебелеят от постна храна (въглехидрати) и казват че им се засилва апетитът. Гергана, можеш ли да питаш твоя познат с какво се храни по време на пости? Колко пъти на ден? И въобще подробности...

# 37
  • София
  • Мнения: 870
свалят се 15-20 кила ако самият човек е по-пълен. нали не очаквате 50 кг човек да свали толкова кила? това е абсурдно.

освен това като чета другата тема ми прави впечатление че освен всички вкуснотийки които се приговят се приготвят и редовно десерти със захар и брашно. е как да не надебеле човек????

вярно е че се яде доста въглехидратна храна от рода на бобовите но от тях не се пълнее кой знае колко...

Общи условия

Активация на акаунт